2014 ikiz anneleri

Merhaba kizlar. Ben iyiyim. Toparladik. Bu hafta düşünülen dogum cok şükür ki 34 haftaya ertelendi. Hepimize dua ediyorum. Hepimiz sağlıcakla kucagimiza alacağız inşallah

çok sevindim iyi olmana sevindim hedef 36 sık dişini:)

hamile arkadaşlar, 27. haftada erken doğum yaptım, üçüzlerim küvezde, çok korkuyorum, hepinizden dua istiyorum, yavrularımı sağ salim kusursuzca o küvezlerden çıkarmak için lütfen sizde dualarınıza beni ekleyin, çok minikler, dayanmak çok zor, evlat çok başkaymış, hamileliğime doyamadım, çocuklarımın kıpırtılarını karnımda hissedememek beni kahrediyo, sütüm kesilmemesi için toparlamaya çalışıyorum ama çok zor, nolur yardım edin ...

geçmiş olsun cnm allah sağlıklı bir şekilde küvezden çıkmayoı nasip edip sizlere bağışlasın.benim dr un da ikizleri var 27.haftada 850 gr doğmuşlar ve toparlanmışlar hemen.şimdi biri tıp biri hukuk okuyor.bol incir,dere otu,börülce bulgur pilavı ye.bol sıvı al sütün artsın cnm.dualarımızdasın

Canım,
eğer şekerin yoksa, bebeklerin sularında çoğalma olmuyor. eğer şekerin varsa bu oluyor. anladığım kadarıyla senin de şekerin yüksek değil düşük :KK52: ne güzel aban tatlılara :KK52::KK52:
ayak büyümesine gelince, bir numara kalıcı olarak büyüyor canım ya hamilelikten sonra. ben de çok üzülüyorum ama napayım...

anladım,Allah razı olsun canım,ben her halükarda artar sanmıştım,detaylı ultrasonumuzu bir prof. yapmıştı,riskli gebelik uzmanıydı,tatlı tüketme demişti bana ta o zamandan(herhangi bir sorun da yoktu) risk artar,hemen hemen hiç yeme demişti hatta meyveyi bile abartma demişti,ben de pek yemedim şimdiye kadar,zaten tatlı pek sevmem,zor olmadı,ama 2 haftadır filan şekerim düşüyor,ellerim titreme noktasına geliyor,bu dr da ye diyince ikilemde kaldım,en iyisi ben bi alet filan alayım da net olarak bileyim düştü mü çıktı mı,evde şeker ölçen var mı aranızda kızlar,alet almadan ne bileyim eczaneden filan alınıp ölçülebilen tek kullanımlık aparatlar var mı?

Ayak konusunda çok üzüldüm,vay anasını demek istiyorum,gitti onca ayakkabı desene,biri bana bunu önceden söylese en azından evlendikten sonra aldığım ayakkabıları büyük alırdım:) :KK1: kızkardeşim filan da yok,kime vericem ben kullanılmış şeyleri..

kızlar set olarak 95 lira..ama içime sinmedi sizce güzel mi

Eki Görüntüle 880876

buda yapmaya çalıştığım kapı süsümüz.bakalım benzicek mi?:KK1:

?Eki Görüntüle 880877

canım şeker idare eder,hani daha güzel birşey olsa onu tercih ederdim,sen bilirsin,fakaaat kapı süsündeki "biz geldik" cümlesine bittimmmmm:emir_bebek::emir_bebek:ben de kapılarında ne yazsa diyordum,birçok kişi hoşgeldin bebeğim veya isim yazdırıyor tüllü tüllü,bazıları çook güzel gerçi,hoşgeldiniz bebeklerim/kuzularım tarzı çoğul cümleler görmediğimden ben de isim ve aklımda muzur birşey var onu düşünmüştüm,ama biz geldik de şahaneymiş,izninle belki çalabilirim:KK1:Peki diğer malzemeleri nerden aldın,netten aldığın bir yer varsa adresini verir misin? ben gerçi becerikli değilimdir,yapamayabilirim ama harf alırım en azından,geçenlerde unnadodan harf aldım yatak veya kapıya isim yapıştırırım diye,daha gelmediler,beğenmezsem değişik desenli harfler almak isterim.Güle güle kullansın oğluşların:)

Bu arada benim oğluşlar durdu,2 teorim var
1)Çikolata özlediler
2)yavrucuklar açtı

eve gelip biraz meyve biraz çikolata yedim önce,çikolatadan sonra durdular,sonra baktım doymadım yarım saat-40 dk sonra yemek yedim ama nasıl oburca yedim,yavrucuklar da aç kalınca ağlayan bebeler gibi içerde güm güm vurdular ben anlayayım diye,şimdi uykuya mı geçtiler ne..ay anne olmak iletişim uzmanı olmak demek herhalde,ilerde çözmeye çalışırken hareketlerini daha iyi anlayacağız sanırım.

Bu arada benim oğluşlar durdu,2 teorim var
1)Çikolata özlediler
2)yavrucuklar açtı

eve gelip biraz meyve biraz çikolata yedim önce,çikolatadan sonra durdular,sonra baktım doymadım yarım saat-40 dk sonra yemek yedim ama nasıl oburca yedim,yavrucuklar da aç kalınca ağlayan bebeler gibi içerde güm güm vurdular ben anlayayım diye,şimdi uykuya mı geçtiler ne..ay anne olmak iletişim uzmanı olmak demek herhalde,ilerde çözmeye çalışırken hareketlerini daha iyi anlayacağız sanırım.
Ay canım aynı şeyi bende hissettim bugun..sabah arkadaşlarla kahvaltı yapacaktık ben erken kalktım biraz etken gittim diger arkadaslar gec kaldılar bende 1 saat falan bekledim tabi acıktım baya bu arada bebeklerim nası hareket ediyolar kuzularım ya kahvaltı yapınca duruldular sanırım alışık olmadıkları için o kadar ac kalmama tepki gösterdiler kıyamadım ya..ay ben bunlarla ne yaparım ilerde boyle hiç kiyamicam bu kızlara:)

Merhaba kizlar. Ben iyiyim. Toparladik. Bu hafta düşünülen dogum cok şükür ki 34 haftaya ertelendi. Hepimize dua ediyorum. Hepimiz sağlıcakla kucagimiza alacağız inşallah

ohh cnm çok sevindim.. :nazar: inş. kızçende kilo alabilmiştir biraz...bu hafta bende çok kasılma yaşadım ,korktum ... normalmiş hele ikiz olunca ciddi anlamda zor sığıyorlar artık hissedebiliyorum

ohh cnm çok sevindim.. :nazar: inş. kızçende kilo alabilmiştir biraz...bu hafta bende çok kasılma yaşadım ,korktum ... normalmiş hele ikiz olunca ciddi anlamda zor sığıyorlar artık hissedebiliyorum

Nasılsın canım daha sık gelsene topiğe.sende ilk doğuracakların başındasın:)nasılsın ağrın sancın varmı.ben bugn biraz bel kasık ağrısı yaşıyorum

Ay canım aynı şeyi bende hissettim bugun..sabah arkadaşlarla kahvaltı yapacaktık ben erken kalktım biraz etken gittim diger arkadaslar gec kaldılar bende 1 saat falan bekledim tabi acıktım baya bu arada bebeklerim nası hareket ediyolar kuzularım ya kahvaltı yapınca duruldular sanırım alışık olmadıkları için o kadar ac kalmama tepki gösterdiler kıyamadım ya..ay ben bunlarla ne yaparım ilerde boyle hiç kiyamicam bu kızlara:)

Demek ki bundan sonra böyle aşırı oynarlarsa "Allah'ım doğum mu başlıyor,bir terslik mi var" diye korkmak yerine yemek yememiz lazım,şimdiye kadar dikkat etmemiştim,normalde yemekten sonra oynar bebeler,artık biz bugün nasıl aç kaldıysak,ama hakikaten ben bugün canım istemediği için kahvaltı bile yapmadım,içerde ben olsam daha kötü vururdum yani yeter artık bea diye:)

ayy senin 2 kız mıydı canım ne güzel maşallah,cinsiyetler aynı olunca birbirlerine daha düşkün olurlar,can yoldaşı olurlar ilerde de:)

sıkıntının zararları kredi kartmı vuracak:KK1::KK1:bebişlerin odasına aldım amaçok beğendim yaa:KK37:

$hcinbilzdo1lx5uyiss0.jpg

Güle güle kullansınlarda hepsi ne için anlamadım:))birine oyuncaklarını koyacaklar diyelim:KK9:

tek olanları beğenmedim...napalımmecburen takım aldım.kirli sepeti,oyuncak sepeti,biberon sepeti ne bilim:KK17::KK17:
bulurum bişiler artık.
ya kızlar evde nasıl vakit geçiriyorsunuz..çok sıkılıyorum ben artık.:KK15::KK15::KK8::KK6:

Oldun canım oldun, olmaz mı... Benimkiler kısa süreli, muhtemelen bebek hareketleri. Aynen dediğin gibi taş yutmuş gibi oluyo, ama sonra kısa süre sonra geçiyo. Doktor da demişti bana zaten, bebek hareketleri durursa ve bu kaskatı kesilme yarım saatten uzun sürerse sıkıntı demek diye. bi de şey dedi hatta, ağrım oluyo dedim, ağrın olsa da bebekler hareket ediyosa sıkıntı yok dedi.
Bebekler bi taraflarini dayadilarsa o zamanda sertleşiyor canım onu hissedersin ama zamanla uzun surmuyorsa sıkıntı yok aman maasallah diyelim hep böyle devam eder inşallah:KK16:
kızlar açlık kan 65 çıktı.75 gr lık test yapıldı ve 2.saatte 170 çıktı diyabet mi var bende şimdi.
Değerleri bilmiyorum ki canim ama sanki 20gun üstünde olursa problem var diye duydum gibi hatırlıyorum bu arada bana dr.um 28.haftada yapacağız şeker olcumunu dedi çok mu geç ki:KK34:
sıkıntının zararları kredi kartmı vuracak:KK1::KK1:bebişlerin odasına aldım amaçok beğendim yaa:KK37:

Eki Görüntüle 881056
Çok sekerlerr odanın her tarafına yayarsin artık canim:KK1::KK1:

tek olanları beğenmedim...napalımmecburen takım aldım.kirli sepeti,oyuncak sepeti,biberon sepeti ne bilim:KK17::KK17:
bulurum bişiler artık.
ya kızlar evde nasıl vakit geçiriyorsunuz..çok sıkılıyorum ben artık.:KK15::KK15::KK8::KK6:

Canım evde oturmaya alışkın olmadığın için sıkılıyosundur.ben memnunum mesela,,keşke hiç dışarı çıkmak zprunda kalmasam:)

Demek ki bundan sonra böyle aşırı oynarlarsa "Allah'ım doğum mu başlıyor,bir terslik mi var" diye korkmak yerine yemek yememiz lazım,şimdiye kadar dikkat etmemiştim,normalde yemekten sonra oynar bebeler,artık biz bugün nasıl aç kaldıysak,ama hakikaten ben bugün canım istemediği için kahvaltı bile yapmadım,içerde ben olsam daha kötü vururdum yani yeter artık bea diye:)

ayy senin 2 kız mıydı canım ne güzel maşallah,cinsiyetler aynı olunca birbirlerine daha düşkün olurlar,can yoldaşı olurlar ilerde de:)
Evet canım biri göstermedi aslında ama kız diye tahmin etti doktorum onu da bende cok alıştım zaten bu fikre..bakalım ins cok iyi anlaşırlar kuzularım :)

Eki Görüntüle 881056
Birini kirli sepeti birini oyuncak sepeti birini çorap sepeti birini de banyo ve bakım eşyaları sepeti olarak kullanabilirsin :KK66: cok güzeller güle güle kullan ogluslarinla canım..

Merhaba kızlar, nasılsınız? Bebişler nasıl? Biz galiba isimlerini bulduk bebişlerin, sizin fikrinizi de alayım dedim :) Kızımıza Sahil, oğlumuza da Ada düşünüyoruz, tam kesin değil henüz ama... Nasıl sizce?

Merhaba kızlar, nasılsınız? Bebişler nasıl? Biz galiba isimlerini bulduk bebişlerin, sizin fikrinizi de alayım dedim :) Kızımıza Sahil, oğlumuza da Ada düşünüyoruz, tam kesin değil henüz ama... Nasıl sizce?

Bacım ada kız ismii değilmi:44:ben erkekte duymadım hiç.bence erkeğe ege kızada ada koy:)benim hayalimdi..yada erkek denizde olabilir:)

Kızlar elektirikli gögüs pompası alacağım ama karar veremiyorum siz ne aldınız yada alacaksınız marka olarak lansinoh yada medela düşünüyorum önerilerileriniz nedir?

bulurum bişiler artık.

İyi yapmışsın canım iki bebeyle mutlaka dolduracak bişiler bulursun sepetleri:)

Eki Görüntüle 881056

Çok tatlılar:)Ben de sepet baktım ama uygun bulamadım,kaç para verdin bakim:)

Canım evde oturmaya alışkın olmadığın için sıkılıyosundur.ben memnunum mesela,,keşke hiç dışarı çıkmak zprunda kalmasam:)

ayneeeeeennn:) 1 hafta işe gitmedim ohhh hiç çıkmak istemedim:)

Kızlar elektirikli gögüs pompası alacağım ama karar veremiyorum siz ne aldınız yada alacaksınız marka olarak lansinoh yada medela düşünüyorum önerilerileriniz nedir?

canım aslında avent istiyorum ama birazcık pahalı,daha almadığımız çok eksik var,eğer bizi zorlamazsa onu alırım,ama zorlanırsak ya doğum sonrasına bırakır ya başka marka alırım,mesela bugün bi sitede lansinoh elektrikli gördümm,hem çiftli hem uygundu fiyatı..

X