2014 ikiz anneleri

Canım ben bunu baya uyguna aldım. şöyle oldu, sizin de aklınızda olsun bak istanbulda olanlar için özellikle, eminönü havuzlu han diye bi yer var, orada bebe çeyiz sarayı diye bi yer var, nakitte yüzde 10, ikiz olunca herşey için ekstra yüzde beş indirim yapıyolar. yani bu medela bana 161 den 137 ye geldi. ama şu var, tekli olanlardan. ikili var mı medelanın bilmiyorum. bi de göğüs kalkanı falan aldım, hani bu sütü pompalarken diğer göğüsten akıyomuş diyolar ya, avent göğüs kalkanını da ona yapıştırcam, toplasın dursun akan sütleri. inşallah bol bol sütümüz olur, yeter kuzularımıza.

Kizlar bu gogus pompasini niye aliyonuzzz...anlamadim almak gereklimi nedenn???

Selam anneler öğrendim bugün yavrularımın cinsiyetlerini iki oğlum olacak Allah nasip ederse...

Birde istanbul'da yaşayan anneler devlet hastaneleri yada üniversite hastanelerinde nasıl perinatolojiye randevu aldınız?

Allah bağışlasın canım,hayırlı olsun:)

Soruna cevap veremeyeceğim,ordan randevu almadım ben hiç.

flufem ağrılar konusunda yazdığın cevap için teşekkür ederim bu arada,dediğin gibi dikkat etmemiz lazım,sağol canım,iyi ki varsınız hepiniz.

Selam anneler öğrendim bugün yavrularımın cinsiyetlerini iki oğlum olacak Allah nasip ederse...
Birde istanbul'da yaşayan anneler devlet hastaneleri yada üniversite hastanelerinde nasıl perinatolojiye randevu aldınız?
ayy ne güzelll.gözün aydın:nazar:
Ewet flufem sen ne kadara aldın denednmi cekişi nasıl canını yakıyomu
gittigidiyor dan aldım canım..annelütfen de aynısı 299 tlydi gözlerime inanamadım.
150 ye aldım bende.2 biberonu,pedi,kalkanı hediye geldi.
bu arada göğsüm de değil omzumda denedim:):)
gayet yumuşak zaten manuel ayarıda var..sağlıkla kullanmak nasip olsun inşallah hepimize.

Son düzenleme:
çok hoşsun canım yaa.demek insan gibi çekiyolar:KK1::KK1::KK1:
benimki nuby...adam gibi çekiyo sessizde:)

canım bende bu kadar ilaç iyi mi kötü mü? bilemiyorum ki..allaha emanet yavrularmız..dr ne derse onu yapıyorum.
nidilatı aile hekimim yazdı..araştırdım ben ilacı dayımda dr.kategorisi c olunca kullanmak istemedim ama ilaç hayvan fetüslerine hiçbir yan etki yapmamış.insan fetüsü üstünde çok araştırma olmasa da ciddi vakalara rastlanmamış.sadece fetüse uyku hali veriyomuş ve ilacın dozu çok önemli..
zaten tansiyon ilacı aslında.düşük tansiyonlular için dez avantaj.mesela benim gibi:18::18:
druna sor canım ama günde 1-2 nin zararı ne kadar olabilir ki?amannn çok konuştum.zor işler bunlar:KK30:

Nuby i hiç görmedim canım ya. daha uygunsa keşke karşıma çıksaydı da düşünseydim. neyse, kısmetim medelaymış :) bu nidilatı da sorcam kesin. benim de kasılmam oluyo çünkü. Allah korusun, gelmeye falan kalkar bu eşekler, az daha dursunlar içeride. sen de az araştırmacı değilsin ya maşallah, baksana herşeyi okumuşsun

flufem ağrılar konusunda yazdığın cevap için teşekkür ederim bu arada,dediğin gibi dikkat etmemiz lazım,sağol canım,iyi ki varsınız hepiniz.

rica ederim canımcım:KK16::KK16:
birde buhar makinesi çıktı şimdi..puffff:KK43: hiç bitmiyor.arkadaşlarım şiddetle tavsiye ediyor. çünkü kalorifer,klima ile ısınıyoruz ve nem namına hiç bişeyy kalmıyor.
ben tefal düşünüyorum.araştıran var mı?

ayy ne güzelll.gözün aydın:nazar:

gittigidiyor dan aldım canım..annelütfen de aynısı 299 tlydi gözlerime inanamadım.
150 ye aldım bende.2 biberonu,pedi,kalkanı hediye geldi.
bu arada göğsüm de değil omzumda denedim:):)
gayet yumuşak zaten manuel ayarıda var..sağlıkla kullanmak nasip olsun inşallah hepimize.

:)omzundamı denedin:)allah iyiliğini versin:KK9:tmm canım bende bakıyım giti gidiyora.orda çoğu şey ucuz zaten

Kizlar bu gogus pompasini niye aliyonuzzz...anlamadim almak gereklimi nedenn???

Canım bizim bebekler iki tane olduğu için almamızda fayda var diyorum ben.ikisi aynı anda acıkrsa,yada gece uyandıklarında,birini emziririz diğerini eşimiz yada yanımızda kim varsa biberonla besler kolaylık olur bizede.bebekleri birine bırakıp dışarı çıkarkende sağıp bırakırız.sende al bence imkanın varsa

Nuby i hiç görmedim canım ya. daha uygunsa keşke karşıma çıksaydı da düşünseydim. neyse, kısmetim medelaymış :) bu nidilatı da sorcam kesin. benim de kasılmam oluyo çünkü. Allah korusun, gelmeye falan kalkar bu eşekler, az daha dursunlar içeride. sen de az araştırmacı değilsin ya maşallah, baksana herşeyi okumuşsun
evde boş olunca böyle oluyo şekerim:):)
erken doğum ve tedavisi hakkındaki bütün uzmanlık tezlerini okudum:KK1::KK1:
benim aldığımbu canım

$ddddd.jpg
:))hayırlı ewlatlar olsun canım.kız-erkek anneleri sizi geçiyoz:))

evettttt:KK22::KK1::KK1:

birde buhar makinesi çıktı şimdi..puffff:KK43: hiç bitmiyor.arkadaşlarım şiddetle tavsiye ediyor. çünkü kalorifer,klima ile ısınıyoruz ve nem namına hiç bişeyy kalmıyor.

Onu hiç düşünmedim canım ya almam heralde:44:

Ana dizinin ana kucağından farkı ne tatlım?

bende anlamadım ama anadizi olanlar sanırım beşiğe benziyor.ana kucakları arabada da kullanılıyor.
ben hemen oto koltuğu almıcam mesela ,şöyle 3-4 aylık olduklarında alırız..evde kullanım için uygun olduğunu düşünmüyorum zaten,beli ağrır minişlerin:KK3:

sedef sen bebeklerin yorgan battaniye herşeyini yıkadın mı canım?hafta sonu dolabımız geliyor..haftaya onları hallederim diyorum.

Allah iyiliğini versin e mi:) demek insan gibi çekiyorlardı,ben şimdilik lansinoh hakkında çok araştırma yapmadım,sadece fiyat olarak uygunluğu gözüme çarptı,dediğin gibi emiş gücü,masaj yapıp yapmaması bunlar da önemli.onun için de forum sayfalarını karıştırmayı düşünüyordum,aslında deneyerek almak en güzeli.kk.da 1-2 yıl önce yapılan bir yorumda e bebek mağazalarında deneyerek alınabildiği yazılmış,hala var mı bilmem,gitme imkanı olanlar için süper,bizde araba yok ulaşım sıkıntımız var o yüzden ben yorumlara bakarak alabileceğim sanırım,yazdığın için teşekkürler,son olarak ne kadara aldın ve seninki tekli mi çiftli mi?

aynen,ben de mesela..haftaya iş başı yapıyorum tekrar:KK43:

Canım mecbur kalmadıkça kullanma,kullanan herkes bunu yazmış nette biraz bakınırsan,dr gerek görmediyse sen zorlama,zaten onlar da son çare gibi birşey olarak veriyor,yolunda giden hamileliğe vermiyor diye biliyorum,o sertleşmeler zaman zaman hepimize oluyor.

Canım, ben de aynen hellobaby de denetmiştim bu göğüs pompalarını. lansinoh indirimdeydi, hemen atladım ben alalım alalım diye, kadın dedi ki bi bakın, hangisi aklınıza yatarsa onu alın diye. bi yapay göğüs koymuşlar, herkes başına toplanmış insan bi utanıyo böyle pompalar göğsü çekerken, adamlar falan herkes bakıyo çünkü :KK1::KK1: mamajoo, lansinoh, medela, avent bunları gösterdi bana. lansinoh hakkaten böyle hüüüüüp hüüüüüüüüp diyo çekiyo ama göğüs pompanın ucunda yamuluyo yazık :KK52: avent güzeldi, ama o zamanlar illa ikili olcak diyodum, ikilisi de pahalıydı. medela böyle tatlı tatlı çekiyo, bebek ağzına en yakınmış, öyle dedi kadın. eminönünden de alıca, ucuza da geldi. bakalım, deneyip görcez. ben bu kk da falan da çok okumuştum. hep medela iyi falan demişler, bi arkadaşın eşi de öyle dedi, ben de ona odaklandım artık. almayı düşünen varsa, bu bebe çeyiz sarayında avent daha da uyguna geliyo. güzel indirimli valla. :KK9::KK9:

canım sen devletteysen rapor alsan olmaz mı? ne kadar evde dinlensek kardır. hadi ben özeldeyim, siz bari devletin nimetlerinden faydalanın yaaa :KK43::KK43:

nidilat konusunda da benim doktor her konuda pek bi rahat zaten. vajinal kültür alcak mısınız dedim, sirkeli ılık suyla yıka haftada bir, bişeyin kalmaz dedi :) bi değişik adam. o yüzden acaba istesem mi diyorum. (bu mesajı 15 dakikadır yazmaya çalışıyorum bi rahat bırakmadılar be telefon telefon üff)

bende anlamadım ama anadizi olanlar sanırım beşiğe benziyor.ana kucakları arabada da kullanılıyor.
ben hemen oto koltuğu almıcam mesela ,şöyle 3-4 aylık olduklarında alırız..evde kullanım için uygun olduğunu düşünmüyorum zaten,beli ağrır minişlerin:KK3:

sedef sen bebeklerin yorgan battaniye herşeyini yıkadın mı canım?hafta sonu dolabımız geliyor..haftaya onları hallederim diyorum.

Ewet canım nevresim battaniye hepsini yıkadım bebek gibi koktular:))sende yıka kırk el değiyodur onlara.ana kucağını bizde ew tipi alcaz canım.bende 3 aylık olduklarında alırım oto koltuğunu.

flufem,nuby'yi ne kadara ve nerden aldın canım ayıptır sorması..boşuna kazıklanmayalım diye soruyorum.

aa havuzlu handa böyle bi indirim mi varmış,süreli mi acaba? bana da bi ark.ım oraya git uygun bi yer demişti,eşime söylediğimde boşver gitmeyelim dedi.arabamız yok,ben hamileyim yorulurum diye,bi de uygun olacağına inanmadı sanırım,o kadar yorulacağımıza biraz fark verir buralardan alırız dedi.demek yüzde 10+5 süpermiş,elektrikli bir pompa için iyi fiyata almışsın,güle güle kullan bol bol sütün olsun inşaallah.modelini biliyorsan yazar mısın biz de inceleyelim.
bu arada ben de dün gece limangoda bir kampanyadan avent göğüs kalkanı aldım,30 tlye,pahalı mı aldım acaba,sen ne kadara aldın canım?

Canım havuzlu han'da bebe çeyiz sarayı diye bi mağaza var 2. katta. orası indirimli. bi de ikiz diyince, yüzde 5 daha yapıyolar. duydum. öyle geldim derseniz kesin yaparlar. hatta ali haydar bey mağazanın sahibi (heralde), o yardımcı olsun. bi de tüm dükkanlar onların gibi konuşuyo, ne alırsan hamile gecelikleri osu busu, bebek arabası bilmem nesi, hepsine indirim yapıyo yüzde 15. o şekilde herşey ucuza geliyo. benim göğüs kalkanı da 24 gibi bişeye geldi canım. sen de iyi almışsın yani. medelanın modeli de mini elektrikli pilli süt pompası. swift modeli de vardı da, ben gerek duymadım. daha iyisini istersen, swing modeli daha iyisi.

Son düzenleme:

Canım ben araştırmadım ama annem iklimsa da markası sarp olan bi nemlendirici varmış, odanın nemini ölçüp ona göre nem veriyomuş bilmem neymiş baya özellikliymiş diye onu almamızı istedi ama bilmiyorum. ben bakmadım. belki fikir verir.

ayy bende şaşırmış durumdayım bugün nidilata başlıcam bakalım ne fark olacak...
canım Rabbimin izniyle yavrularımızı sağlıkla kucagmza alalim ins benim de kasılmalarım çok sıklaştı üç haftadır devam ediyordu zaten rahim ağzında yumuşama da çıktı magnezyum da kullanıyorum onun etkisi sadece uzun süre kasılmış halde kalmasını azaltmak oldu. bir buçuk hafta sonra kontrolüm var ins o zaman ben de istemeyı düşünüyorum ilaç tedavisine gecmesini nidilat kullanan çok duydum tokolız tedavisinde yan etkileri en az olan ilaçlardan biriymiş. canım eğer durumunda bi değişiklik olursa beni de haberdar eder misin :KK43:

X