2014 ikiz anneleri

Canım günde kaç kez oluyor mesela? ne kadar aralıklarla? Yani öğrenmek istediğim günde kaç defa gelen kasılmaya dr.lar nidilatı veriyor? Allah korusun kullanmak istediğimden değil de,ben karnım sertleşiyor dedikçe dr normal-birşey olmaz filan diyor,ilk gebelik olunca insan bilemiyor ki panik yapıyor bazen..Bana sadece sık olursa,bebekler de hareketsizse o zaman gel dedi.

Azmirah Rabbim yar ve yardımcın olsun,bebeklerini sana bağışlasın,inşaallah ilaçlar işe yarar da birkaç hafta daha dururlar içerde.Nasıl bir ağrıyla gittin,akıntı vs oldu mu?

Kızlar ben banyo yaparken bile zorlanıyorum artık ya,ayakta yapıyorum ve saçlarımı yıkarken kafamı öne eğiyorum,bu da bel ağrısı yapıyor,sırf bu yüzden bazen banyo yapasım gelmiyor..Mutfakta da biraz iş yapayım hemen başlıyor bel ağrıları,hastaneye yatmak zorunda olan arkadaşları da okuyunca korkuyor insan,Allah hepimizin yavrularını bizlere bağışlasın inşaallah.2 gündür filan da uyumak işkence,çok kötü sırt ve bel ağrısı çekiyorum,bugün 2 kez derin nefes alma ihtiyacı hissettim uykumda,,ikisinde de sağ göğsüme biri bıçak soktu orayı deldi geçti sanki,neden oldu anlamadım,bi de sırt ağrılarımdan her tarafım tutulunca farkında olmadan geriniyorum tam sonlarına gelmişken uyanıyorum,gerinmek tehlikeli ama uykumda yapmaya başladım pek kontrol edemiyorum ve sık sık yapmaya başladım,inşaallah yavrularıma bir zararı olmuyordur..Dr geçen hafta artık şikayetlerin,ağrıların artmaya başlayacak bilgin olsun demişti.
Biz artık uyuyalım,herkese iyi geceler.
Karın ağrısı gibiydi canım bir de bıçak saplanır gibi bir sancı ama yanlış tanımlıyor olabilirim sizi telaşlandırmayayım akıntım hep vardı benim onunla ilgili değil sanırım enfeksiyon çıkmadı zaten

Evet canım misal benim kardeşim hiç arabaya binmedi hep iner kendi isterdi arabayi bizimkilerde öyle olursa mantıksız olur biraz:))

Kıyamam canım benim bir anne bunları yapmamalı ama maalesef biraz egoist oldukları için bizimkiler şimdiye kadar kocan yok mu izin alsın baksın sana deyip duruyordu dr.a bigün birlikte gittik de dr. Bundan sonra hergün kızının yanında olacaksın kimildamayacak deyince dank ettiydi kafasına ama bi kaç gün sürdü bu sefer durmadan satasmaya başladı tabi duramadi insanın içinde hep uhte kaliyor hele küçükken çocukken yasattirdiklari annelerimizin ama ben inanıyorum biz bu şekilde büyüdüğümuz için evlatlarımiza daha bi ihtimamla yaklasacagiz daha Bit egilecegiz sorunlarına o yüzden sen içini ferah tut ve guzel seyler düşün bizim ailemiz 4 kişilik huzur dolu çocukların eve koşarak geleceği bir yuva olacak Allahımin izniyle:KK34:

O hayaller olmasa yasayamayiz herhalde canım buyuyecekler ne haylazliklar yapacaklar bizde kizsak bile bi bakislariyla gonlumuzu almayi basaracaklar:KK16::KK16:
Su an 15 - 16 haftalik falansin dimi telden girdiğim için göremiyorum bu haftalarda duymuyorlar daha dışardaki sesleri sen oturduğun için hissetmissindir hareketlerini bende hareketsiz yatarken otururken bütün hareketlerini hissediyorum ama hareket halindeyken hiçbişey hissetmiyorum desem yeridir ani tekmelemeler disinda:KK1::KK1::KK1:

canım ya benzer şeyler hissediyoruz demekki, senin durumun daha da özel bir de :KK43:( o yüzden sen hiiç stres yapma inşallah oğluşun da kızın gibi sağlıkla gelecek, o zaman Allah'ın izni ile biz onlara çocuklukta yaşayamadığımız anne evlat ilişkisini yaşatacağız.... Çok şükür rabbim eşlerimizi nasip etmiş huzurlu bir yaşam sürebiliyoruz artık, çocuklarımızla mutluluğumuz kat kat artsın :KK16:

Kızlar bişey sorucam.Allah korusun ...Acil bi durumumuz oldu üniversite hastanede kaydımız yok ama acilden giriş yaptık bakıolarmı ozaman?Hiç bi bilgim yok doktorum özel.Ve özel hastanede bazı şeyler kısıtlı üniversite hastaneleri kadar donalımlı degil bi fikri olan varmı?
Sorduğun şeyi ben 2 gün önce yaşadım canım kendi hastanem uzak old için hemen yanımızdaki Üniversite hastanesine acilden giriş yaptık aldılar hatta doğum Servisi'nde yatış verdiler hala oradayım özel hastaneme gebelikle ilgili yatmadığım için çok karşılaştıramam canım yanlıZ burada elh güzel ilgileniyorlar ağrıları çok old için başka hastaneye sevketmediler ..

Evet canım misal benim kardeşim hiç arabaya binmedi hep iner kendi isterdi arabayi bizimkilerde öyle olursa mantıksız olur biraz:))

Kıyamam canım benim bir anne bunları yapmamalı ama maalesef biraz egoist oldukları için bizimkiler şimdiye kadar kocan yok mu izin alsın baksın sana deyip duruyordu dr.a bigün birlikte gittik de dr. Bundan sonra hergün kızının yanında olacaksın kimildamayacak deyince dank ettiydi kafasına ama bi kaç gün sürdü bu sefer durmadan satasmaya başladı tabi duramadi insanın içinde hep uhte kaliyor hele küçükken çocukken yasattirdiklari annelerimizin ama ben inanıyorum biz bu şekilde büyüdüğümuz için evlatlarımiza daha bi ihtimamla yaklasacagiz daha Bit egilecegiz sorunlarına o yüzden sen içini ferah tut ve guzel seyler düşün bizim ailemiz 4 kişilik huzur dolu çocukların eve koşarak geleceği bir yuva olacak Allahımin izniyle:KK34:

O hayaller olmasa yasayamayiz herhalde canım buyuyecekler ne haylazliklar yapacaklar bizde kizsak bile bi bakislariyla gonlumuzu almayi basaracaklar:KK16::KK16:
Su an 15 - 16 haftalik falansin dimi telden girdiğim için göremiyorum bu haftalarda duymuyorlar daha dışardaki sesleri sen oturduğun için hissetmissindir hareketlerini bende hareketsiz yatarken otururken bütün hareketlerini hissediyorum ama hareket halindeyken hiçbişey hissetmiyorum desem yeridir ani tekmelemeler disinda:KK1::KK1::KK1:
Canım 17 bitiyor bugun itibariyle artık duyabilier gibi geliyor bana ne zaman başlıyor ses duyumları bu arada kesin bilen var mı?
Kızlar dualarınızı bekliyorum 30+5 de yani dün ağrı şikayeti ile acile gittim üniversite hastanesine acil ciğer geliştirici yaptılar serum ve nidilat.. Vs bunları da duanızı beklediğim için ve ağrılarınızı öyle çok hafife almamanız için anlatıyorum bir de sakın stres yapmayın benim sancım o yüzden başladı :KK43: çok uzun oldu benim gibi hastanede olan kardeşlerime sağlık sıhhat versin Rabbim.. Diğerlerine de inş
Canım ins bi sure daha kalıt bebeklerin seninle ve sonra saglıklı sıhhatli alırsın kucağına..
Kızlar bişey sorucam.Allah korusun ...Acil bi durumumuz oldu üniversite hastanede kaydımız yok ama acilden giriş yaptık bakıolarmı ozaman?Hiç bi bilgim yok doktorum özel.Ve özel hastanede bazı şeyler kısıtlı üniversite hastaneleri kadar donalımlı degil bi fikri olan varmı?
Acilden giriş yaptığın sürece her türlü bakılırsın canım allah devletimizi basımızdan eksik etmesin..

evet canım senle hemen hemen aynıyız ben şimdi 16+5 deyim seninkilerin cinsiyeti bellimi?benim anlamadığım karnım kocaman oldu :)))ama 1,5 kilo dr a bi sorayım hoş benim drum ne söylesem normal diyo:)))
canım tahmini doğum tarihimiz ikimizin de 22 mayıs görünüyor nasıl sen 16+5 oluyorsun? ben gece 12 yi geçtiği için bugün itibari ile 15+4 oldum :26: ben mi yanlış hesaplıyorum, son adetim de 15 Ağustos?? buarada senin cinsiyetler belli miydi hatırlayamadım??? inşallah birlikte 34. haftalardan sonrayı da sayarız :KK1:

Göbek kişiden kişiye değişiyor galiba, benim de hiç çıkmadı değil ama hamile göbeği hiç değil hala eski pantolonların beli oluyor... çıksıııınlaar istiyom ben :KK49: sen hiç hareketlerini hissediyor musun? ben hiç bir şey hissetmiyorum ama erken tabi, hoş bugünki takvimim de hareketlerini hissetmeye başlayabilirsiniz ama 20. haftaya kadar hissetmezseniz de normal diyor, inşallah o kadar beklemem :KK1: en çook hissetmek istediğim merak ettiğim duygu... Rabbim isteyen herkese yaşatsın...

Kızlar dualarınızı bekliyorum 30+5 de yani dün ağrı şikayeti ile acile gittim üniversite hastanesine acil ciğer geliştirici yaptılar serum ve nidilat.. Vs bunları da duanızı beklediğim için ve ağrılarınızı öyle çok hafife almamanız için anlatıyorum bir de sakın stres yapmayın benim sancım o yüzden başladı :KK43: çok uzun oldu benim gibi hastanede olan kardeşlerime sağlık sıhhat versin Rabbim.. Diğerlerine de inş

Canım çooook geçmiş olsun.... Rabbim bebişinlerin ve senin üzerinden koruyucu meleklerini eksik etmesin, inşallah kuzucuklar vakti zamanında sağlıkla gelirler, en riskli zamanları atlatmışın Allah'ın izni ile şimdi de ne kadar dursalar kar...

Anne Karnındaki Bebek Ne Zaman Duymaya Başlar?

Beş haftadan sonra bir bebeğin iç ve orta kulak bağlantıları tamamlanmış olsa da ilk ses dalgalarının beyine ulaşması için daha zaman vardır. Ana rahminde "amnion" denilen sıvı içerisinde ağırlıksızca duran fetus, bu sıvının dalgalar şeklinde ileteceği sesi dış kulak yolundan beynine iletip onu "duymak" için 17. haftayı bekleyecektir. 17 haftalık olan fetus, titreşimlerle ana rahmine iletilen sesin yine rahim içerisindeki sıvıda yaptıkları titreşimleri kulak ve iç kulakta hissedecek ve duymaya başlayacaktır. Bebekler bu dönemde ani çarpma gibi seslere sıçrayarak tepki gösterebilmektedir.

İlk Duyduğu Sesler Nelerdir?

Öncelikle annenin bağırsak sesleri ve kalp seslerini duyar, daha sonra annesi konuşurken titreşen ses tellerinin oluşturduğu vibrasyonun, akciğerler ve karın yoluyla dağılıp kendine gelmesi ile annesinin sesi ile tanışır. Bir süre sonra dış dünya ile tek ilişkisi olan bu duyma fonksiyonunun önemini kavrayacak ve bu duyduğu sesin kendi yaşamının bağımlı olduğu kişinin, kendini var edenin sesi olduğunu hissedecektir. Bu an itibariyle anne kalp atışlarının sesi ve anne sesini duyduğu sürece kendi yaşamına dair bir tehdit olmadığına inanacak ve huzur duyacaktır.

19-20. haftalar civarında dışarıdaki sesler bebeğinizin kulaklarına bir miktar filtre edildikten sonra ulaşmaya başlayacak ve "ikinci ses" denilen sizin de duymadığınız ancak başkaları ile konuşurken duyulan sesinizi de duymaya başlayacaktır. Sizin sesiniz yanında yaşadığınız evdeki, sokaktaki yüksek sesleri de duyacaktır. Babalara gelince, onlar seslerini duyurmak için 20-21 hafta civarını beklemek zorunda kalacaklardır. Bu haftalar itibariyle dış dünyayla tek iletişim yolu olan duyma duyusunun bütün gücünden faydalanacak ve sizinle, dünyayla iletişimini sürekli kılmaya çalışacaktır. 24. haftadan sonra ise etraftaki diğer bütün sesleri de duyar.

Zaman içinde bebek sesleri duymaya başladıktan sonra artık annesinin sesini ayırt etmeye başlar, güven hissi verir. Aralarındaki bağ doğumdan önce kurulmaya başlar.

Anne Karnındaki Bebek Ne Zaman Duymaya Başlar?

Beş haftadan sonra bir bebeğin iç ve orta kulak bağlantıları tamamlanmış olsa da ilk ses dalgalarının beyine ulaşması için daha zaman vardır. Ana rahminde "amnion" denilen sıvı içerisinde ağırlıksızca duran fetus, bu sıvının dalgalar şeklinde ileteceği sesi dış kulak yolundan beynine iletip onu "duymak" için 17. haftayı bekleyecektir. 17 haftalık olan fetus, titreşimlerle ana rahmine iletilen sesin yine rahim içerisindeki sıvıda yaptıkları titreşimleri kulak ve iç kulakta hissedecek ve duymaya başlayacaktır. Bebekler bu dönemde ani çarpma gibi seslere sıçrayarak tepki gösterebilmektedir.

İlk Duyduğu Sesler Nelerdir?

Öncelikle annenin bağırsak sesleri ve kalp seslerini duyar, daha sonra annesi konuşurken titreşen ses tellerinin oluşturduğu vibrasyonun, akciğerler ve karın yoluyla dağılıp kendine gelmesi ile annesinin sesi ile tanışır. Bir süre sonra dış dünya ile tek ilişkisi olan bu duyma fonksiyonunun önemini kavrayacak ve bu duyduğu sesin kendi yaşamının bağımlı olduğu kişinin, kendini var edenin sesi olduğunu hissedecektir. Bu an itibariyle anne kalp atışlarının sesi ve anne sesini duyduğu sürece kendi yaşamına dair bir tehdit olmadığına inanacak ve huzur duyacaktır.

19-20. haftalar civarında dışarıdaki sesler bebeğinizin kulaklarına bir miktar filtre edildikten sonra ulaşmaya başlayacak ve "ikinci ses" denilen sizin de duymadığınız ancak başkaları ile konuşurken duyulan sesinizi de duymaya başlayacaktır. Sizin sesiniz yanında yaşadığınız evdeki, sokaktaki yüksek sesleri de duyacaktır. Babalara gelince, onlar seslerini duyurmak için 20-21 hafta civarını beklemek zorunda kalacaklardır. Bu haftalar itibariyle dış dünyayla tek iletişim yolu olan duyma duyusunun bütün gücünden faydalanacak ve sizinle, dünyayla iletişimini sürekli kılmaya çalışacaktır. 24. haftadan sonra ise etraftaki diğer bütün sesleri de duyar.

Zaman içinde bebek sesleri duymaya başladıktan sonra artık annesinin sesini ayırt etmeye başlar, güven hissi verir. Aralarındaki bağ doğumdan önce kurulmaya başlar.
Cok sagol canım valla cok aydınlatici oldu demek artık kizcelerim benim sesimi duyabiliyolar az bi miktar:)

camım yaa çok sağol, bu bayaa aydınlatıcı oldu. o zaman 28. haftamda heyet raporum bitince 12 günlük heyet ya da aile hekiminden 5+5 alsam doğum iznim başlıyor..:KK52::KK52::KK52:
inşallah sağlıkla zamanında gelir kuzularımız :nazar::emir_bebek::emir_bebek::nazar:
bnimmde 10 aralıktan sonra son 15 günlük raporum...
hayıırlısı ile inşallah.
Merhaba kızlar,iyi akşamlar herkese,
merhaba kızlar,nasılsınız bugün pek sohbet olmamış,haftasonunuz güzel geçmiştir inşaallah.
canım ben de sana netten bulduğum resmi kaynaklardan kopyalıyorum:

A) DEVLET MEMURLARINA DOĞUM SEBEBİYLE VERİLECEK İZİNLER

I. Doğum Sebebiyle Verilecek Analık İzni
.......

6111 sayılı Kanunla yapılan değişiklikten sonra; “Kadın memura; doğumdan önce sekiz, doğumdan sonra sekiz hafta olmak üzere toplam onaltı hafta süreyle analık izni verilir. Çoğul gebelik durumunda, doğum öncesi sekiz haftalık analık izni süresine iki hafta eklenir. Ancak beklenen doğum tarihinden sekiz hafta öncesine kadar sağlık durumunun çalışmaya uygun olduğunu tabip raporuyla belgeleyen kadın memur, isteği hâlinde doğumdan önceki üç haftaya kadar kurumunda çalışabilir. Bu durumda, doğum öncesinde bu rapora dayanarak fiilen çalıştığı süreler doğum sonrası analık izni süresine eklenir. Doğumun erken gerçekleşmesi sebebiyle, doğum öncesi analık izninin kullanılamayan bölümü de doğum sonrası analık izni süresine ilave edilir. Doğumda veya doğum sonrasında analık izni kullanılırken annenin ölümü hâlinde, isteği üzerine memur olan babaya anne için öngörülen süre kadar izin verilir.” hükmü getirilmiştir.

yani erken doğumda,kullanılamayan izinler doğum sonrasına aktarılır,ama yukardaki cümleleri yazn arkadaş 18 hafta cebinde derken,diyelim ki biz 30+0da ayrıldık 36+0da doğum yaptık,buna rağmen 18 hafta cebinde diyorsa benim anladığıma göre yanlış söylüyor,ben 6 haftayı kullanmış oluyorum,geriye en fazla 12 haftam kalıyor.ayrıca 6 ay ücretsiz izin demiş,bizde 24 ay ücretsiz izin var,6 ay işçilerde var yanlış bilmiyorsam.Bu arada sömestr tatiline nasip olursa 2 haftamız denk geliyor,o tatilleri aktarma şansımız yok:)
Ama diyelim ki gözü kara çıktık,30+0da çalışabilir raporu aldık,mesela 35e kadar çalıştık,35de de doğum oldu,o zaman işte 18 hafta cepte olur ama tabi hem yavrularımızı tehlikeye atmış olduk,hem de ikiz gebe haliyle kolay kolay kimse o kadar çalışamaz sanırım.
Doğru biliyorsun canım(en azından benim anladığıma göre)30dan sonra resmi izin hakkımız başladığı için,kadın doğumdan rapor aldığımızda doğum izni sayılıyor,ama atıyorum kbb.den rapor alabilirsin doğum izninden gitmez diye biliyorum
canım büyük ihtimalle hamilelikten kaynaklanan bir büyümedir,biz dikkat etmemiz gerekenlere dikkat edersek daha çok büyümesine engel olabiliriz.hamilelikten sonra geçiyormuş eğer patolojik değilse,taş filan yoksa..
Chicco'ya netten dün ben de baktım,evet cidden pahalıymış bi de bizim x2 yani 2 bebek 2 araba daha çok para:)Biraz daha bakınıcam ben,biz de aralık ortası veya sonu gibi alabiliriz en erken,tekrar burdan fikir veririz birbirimize,akıl akıldan üstündür alana kadar farklı seçenekler-çözümler çıkabilir karşımıza
aslındda arkadaşın anlattığından da ben onu anladım.yani 30+0 da 18 haftalk(inş. biz doğurmadan 20 ye çıkar:)izin cebinde. 3 hafta sonra doğurursan 15 kalır.5 hafta sonra 13 vs...
ben problem etmiyorum izni ya.zaten 1 temmua 45 günlük rapor yetiyor hemen hemençtabi rabbim nasip ederse..
merhaba canım karnım taş gibiydi demişsin bu zman zaman olan birşey miydi yoksa her zamn mı ben şu an bu sorunla uğraşıyorum göbek deliğim etrafı sık sık sertleşiyo ve kısa sürede normale dönüyo sertleştiği anlarda da beni çok zorluyo 4-5 gündür böyle dün dr gittim açılma yokmuş ama sorunum hala devam ediyor..
benimde günde 5-6 defa oluyor.tüp bebek drum nidilatı tavsiye etti ama ben başlamadım..3 magnezyumla idare edeyim diyorum kontrolume kadar.
yanlış mı yapıyorum acaba?
geçmiş olsun canım...ama müdahale edileblmiş çok şükür.sağlıkla gelsin inşallah bebişlerin.
bence ünilerin hasta kabul etmeme gibi bir lüksü olamaz.ama sen yine de yaptır bir kayıt.ben kadın doğumada,üniye de kaydımı yaptırdım...ne olur ne olmaz.

Kızlar kontrolden geliyoruz.bebişlerim iyi çook şükür..1580 ve 1400 kilolar:nazar:2 haffta sonra gidicez tekrar.rahim ağzım kapalı çok şükür.dolaştık biraz yoruldum ewe gidince hemen yatıcam:))

Maşallah ne güzel kocaman bebişlerin olmuş :KK16::KK16: Allah nazardan saklasın. hem rahim ağzın da kapalı. Darısı başımıza. :nazar::nazar:

Guzel bi sabaha uyandık yine ben gece 2 de uyudum ama sabah 7 de gözlerimi actım yine:) 1,5 saattir savaş veriyorum yatakta yeniden uyumak için:) zaten artık kalkmam gerekecek bi arkadasım kahvaltıya çağırdı beni:):KK56:

kızlar ikiz arabasını önlü arkalımı yoksa yan yana mı mantıklı sizce

Kızlar, ben biraz geriden geliyorum kusura bakmayın ama yine de sizinle paylaşmak istedim. Şimdi, yanyana ikiz arabalarının şöyle bi dezavantajı varmış, asansöre, kapılara, dükkanlara açıkken giremiyormuşuz. Ben o yüzden o seçeneği eledim. Arka arkaya olanların da şöyle bi problemi var, eğer ana kucağı takılamıyosa, ve yönü birbirlerine bakacak şekilde değişmiyorsa, öndeki koltuk tam olarak yatar pozisyona girmiyor. Biz bu sebeplerle ya yönü değişebilen bi arka arkaya ikiz arabası alcaz veya şu altlı üstlü olanlardan alcaz ama tam da karar vermedik henüz. Sizce hangisi iyi?

$260708134428512944.jpg $index.jpg

Valla canım benim dpktorumda yaşadığım yere 1-1,5 saat uzakta...benimde başka bi hastaneye girişiö yok ama allah korusun acil bi durumda mecbur bakacaklar devlet hastanesi adı üstünde.
Canım günde kaç kez oluyor mesela? ne kadar aralıklarla? Yani öğrenmek istediğim günde kaç defa gelen kasılmaya dr.lar nidilatı veriyor? Allah korusun kullanmak istediğimden değil de,ben karnım sertleşiyor dedikçe dr normal-birşey olmaz filan diyor,ilk gebelik olunca insan bilemiyor ki panik yapıyor bazen..Bana sadece sık olursa,bebekler de hareketsizse o zaman gel dedi.

Azmirah Rabbim yar ve yardımcın olsun,bebeklerini sana bağışlasın,inşaallah ilaçlar işe yarar da birkaç hafta daha dururlar içerde.Nasıl bir ağrıyla gittin,akıntı vs oldu mu?

Kızlar ben banyo yaparken bile zorlanıyorum artık ya,ayakta yapıyorum ve saçlarımı yıkarken kafamı öne eğiyorum,bu da bel ağrısı yapıyor,sırf bu yüzden bazen banyo yapasım gelmiyor..Mutfakta da biraz iş yapayım hemen başlıyor bel ağrıları,hastaneye yatmak zorunda olan arkadaşları da okuyunca korkuyor insan,Allah hepimizin yavrularını bizlere bağışlasın inşaallah.2 gündür filan da uyumak işkence,çok kötü sırt ve bel ağrısı çekiyorum,bugün 2 kez derin nefes alma ihtiyacı hissettim uykumda,,ikisinde de sağ göğsüme biri bıçak soktu orayı deldi geçti sanki,neden oldu anlamadım,bi de sırt ağrılarımdan her tarafım tutulunca farkında olmadan geriniyorum tam sonlarına gelmişken uyanıyorum,gerinmek tehlikeli ama uykumda yapmaya başladım pek kontrol edemiyorum ve sık sık yapmaya başladım,inşaallah yavrularıma bir zararı olmuyordur..Dr geçen hafta artık şikayetlerin,ağrıların artmaya başlayacak bilgin olsun demişti.
Biz artık uyuyalım,herkese iyi geceler.

Sırt ağrısı benim azaldı canım:nazar:senin haftalarında çok fazlaydı...azalır inş seninde...derin nefes almayı bende çook özledim:)gerinme konusunda daha dikkatli ol gercekten en tehlikeli şeylerden biri

Kızlar, ben biraz geriden geliyorum kusura bakmayın ama yine de sizinle paylaşmak istedim. Şimdi, yanyana ikiz arabalarının şöyle bi dezavantajı varmış, asansöre, kapılara, dükkanlara açıkken giremiyormuşuz. Ben o yüzden o seçeneği eledim. Arka arkaya olanların da şöyle bi problemi var, eğer ana kucağı takılamıyosa, ve yönü birbirlerine bakacak şekilde değişmiyorsa, öndeki koltuk tam olarak yatar pozisyona girmiyor. Biz bu sebeplerle ya yönü değişebilen bi arka arkaya ikiz arabası alcaz veya şu altlı üstlü olanlardan alcaz ama tam da karar vermedik henüz. Sizce hangisi iyi?

Eki Görüntüle 880180 Eki Görüntüle 880181
Valla bilemedim ben bu isi ya:) yan yana baston alayım diyorum ben acaba o da mı cok buyuk olur ki? Bunlar da cok uzun asansöre sığmaz..biri altta olan da cok sıkıcı olur alttaki bebek için gibi geliyo bana..bilemedim..

canım çok geçmiş olsun. öncelikle 31. haftanın içinde olman güzel. tabi ki insan daha da büyüsünler istiyor ama yaşama tutanacak kadar büyümüşler şükür. hastanedeki müdahalelerle biraz daha dururlarsa içerde daha da iyi olacaktır. inşallah sağlıkla kucağına alırsın. Rabbim yardımcın olsun :KK16:

Eki Görüntüle 880180 Eki Görüntüle 880181

Burda ilk arabayı alanlardan biri benim galiba :KK1: üstelik daha geriden geliyor olmama rağmen :KK1: yeni ikiz doğum yapmış arkadaşların da yönlendirmeleriyle ve bütün ihtiyaçları önümüze sıralayarak içine anakucağı oturtulan baston pusetlerden aldık biz. gerektiğinde birleştiriliyor.

dediğin gibi yanyana arabalar kapılardan geçmez. ayrıca bebekler biraz büyüdüğünde birbirlerini rahatsız eder gibi geliyor bana. uyandırır, satatşır ne bileyim :KK1: bu eklediğin modellerde de aşağıda olan rahat edemez gibi sanki. ve sanki büyüdüklerinde yine problem olur gibi...

benim ayrı iki araba tercih etmemdeki bir diğer sebep de, diyelim bebeklerden birinin dışarı çıkması gerekiyor sadece, doktor vs için. ya da benim işim var, ikisini beraber götüremeyeceğim de birini babasına ya da anneanneye bırakacağım, öyle bir durumda, yani gerektiğinde, tek arabayı alıp çıkabilme şansım olsun istedim. hatta dışarda avmdeyken bile, diyelim iki farklı mağazaya gideceğiz babayla, o zaman birer bebekle dolaşmak daha kolay olabilir, gerektiğinde birleştirilebileceği için tek araba haline de gelebilir.

Bu süreçte beklentileri iyice ortaya döküp yazmak en iyisi... inşallah hepimiz seçimlerimizden memnun oluruz :KK16:

merhaba canım karnım taş gibiydi demişsin bu zman zaman olan birşey miydi yoksa her zamn mı ben şu an bu sorunla uğraşıyorum göbek deliğim etrafı sık sık sertleşiyo ve kısa sürede normale dönüyo sertleştiği anlarda da beni çok zorluyo 4-5 gündür böyle dün dr gittim açılma yokmuş ama sorunum hala devam ediyor..

Canım geçmiş olsun. benim doktora ben söyledim böyle böyle sertleşiyo karnım diye, o da bebekler hareketliyse sorun yok demişti ama ben de şimdi ısrar etsem mi beni de nidilata başlatsın? pek bi rahat benim doktor ya, olacak bunlar, normal filan diyo, geçiyo.

Canim dün bende dr.a gittim ultrasonla bakarken sertlesti karnim bak rahmin kasildı dedi bende devamli oluyor deyince nidilati ikiye cikardi kasılmaları önlemek için aynı şey mi bilmiyorum ama bi danis istersen dr.una:KK34:

Canım ya bu kasılma dediğin şey nasıl oluyor? böyle karnın sertleşmesi mi? benim de oluyor ama doktor pek önemsemedi. şu kasılma nedir, nasıl olur bi anlasam ya ufff...

Canım çok geçmiş olsun. Allah 3-4 hafta daha orada durmalarını nasip etsin inşallah. Ama ne olursa olsun üzülme, kritik dönemi atlatmışsın. sakın korkma. dualarımız seninle. Allah kolaylık versin.

Canım ben her ihtimale karşı üniversite hastanesinde dosya açtırdım ama bi daha tövbe gitmem (büyük konuşmayayım). Doktor dediğim benle yaşıt, sıfır tecrübe bi de sanki kabahat işlemişim gibi "üff ya ikiz bebek hiç sevmiyorum, bi anne karnına iki bebek fazla bence üfff çok iş, bi seferde iki muayene" falan dedi durdu lüzumsuz insan. bi de ilk defa alttan baktılar bana çok gerildim, canım çok yandı. ama öyle ya da böyle, bi dosyam oldu orda. sen de açtır bence. her ihtimale karşı...

X