2014 ikiz anneleri

kızlar 2012 annelerinden bir alıntı yapıyorum.izinle alakalı..

Canım benim bildiğim şimdi 30 haftan bitti ve doğum iznine ayrıldın biliyorsun 30+0 da resmi izne ayrılabiliyorsun.
ve Allah korusun 30+1 de veya 35 haftanda artık fark etmiyor izne ayrıldığın gün değil de ertesi günü olduktan sonra 18 haftalık iznin cebinde.
10 hafta doğumdan önce 8 hafta doğumdan sonra toplamda 18 hasfta yani 18x7 gün=126 gün 126/30 gün=4,2 ay yapar.
doğumdan sonra bu izinlerin bitince 6 ay ücretsiz iznin de var onu da kullanabilirsin.
yani önemli olan tek şey izne ayrılıp öyle doğurucaksın o kadar ok :O)
yani izni alıp ööyle doğur tüm izinlerini aktarır....

camım yaa çok sağol, bu bayaa aydınlatıcı oldu. o zaman 28. haftamda heyet raporum bitince 12 günlük heyet ya da aile hekiminden 5+5 alsam doğum iznim başlıyor..:KK52::KK52::KK52:
inşallah sağlıkla zamanında gelir kuzularımız :nazar::emir_bebek::emir_bebek::nazar:

Merhaba kızlar,iyi akşamlar herkese,
merhaba kızlar,nasılsınız bugün pek sohbet olmamış,haftasonunuz güzel geçmiştir inşaallah.

kızlar 2012 annelerinden bir alıntı yapıyorum.izinle alakalı..

Canım benim bildiğim şimdi 30 haftan bitti ve doğum iznine ayrıldın biliyorsun 30+0 da resmi izne ayrılabiliyorsun.
ve Allah korusun 30+1 de veya 35 haftanda artık fark etmiyor izne ayrıldığın gün değil de ertesi günü olduktan sonra 18 haftalık iznin cebinde.
10 hafta doğumdan önce 8 hafta doğumdan sonra toplamda 18 hasfta yani 18x7 gün=126 gün 126/30 gün=4,2 ay yapar.
doğumdan sonra bu izinlerin bitince 6 ay ücretsiz iznin de var onu da kullanabilirsin.
yani önemli olan tek şey izne ayrılıp öyle doğurucaksın o kadar ok :O)
yani izni alıp ööyle doğur tüm izinlerini aktarır....

canım ben de sana netten bulduğum resmi kaynaklardan kopyalıyorum:

A) DEVLET MEMURLARINA DOĞUM SEBEBİYLE VERİLECEK İZİNLER

I. Doğum Sebebiyle Verilecek Analık İzni
.......

6111 sayılı Kanunla yapılan değişiklikten sonra; “Kadın memura; doğumdan önce sekiz, doğumdan sonra sekiz hafta olmak üzere toplam onaltı hafta süreyle analık izni verilir. Çoğul gebelik durumunda, doğum öncesi sekiz haftalık analık izni süresine iki hafta eklenir. Ancak beklenen doğum tarihinden sekiz hafta öncesine kadar sağlık durumunun çalışmaya uygun olduğunu tabip raporuyla belgeleyen kadın memur, isteği hâlinde doğumdan önceki üç haftaya kadar kurumunda çalışabilir. Bu durumda, doğum öncesinde bu rapora dayanarak fiilen çalıştığı süreler doğum sonrası analık izni süresine eklenir. Doğumun erken gerçekleşmesi sebebiyle, doğum öncesi analık izninin kullanılamayan bölümü de doğum sonrası analık izni süresine ilave edilir. Doğumda veya doğum sonrasında analık izni kullanılırken annenin ölümü hâlinde, isteği üzerine memur olan babaya anne için öngörülen süre kadar izin verilir.” hükmü getirilmiştir.

yani erken doğumda,kullanılamayan izinler doğum sonrasına aktarılır,ama yukardaki cümleleri yazn arkadaş 18 hafta cebinde derken,diyelim ki biz 30+0da ayrıldık 36+0da doğum yaptık,buna rağmen 18 hafta cebinde diyorsa benim anladığıma göre yanlış söylüyor,ben 6 haftayı kullanmış oluyorum,geriye en fazla 12 haftam kalıyor.ayrıca 6 ay ücretsiz izin demiş,bizde 24 ay ücretsiz izin var,6 ay işçilerde var yanlış bilmiyorsam.Bu arada sömestr tatiline nasip olursa 2 haftamız denk geliyor,o tatilleri aktarma şansımız yok:)

Ama diyelim ki gözü kara çıktık,30+0da çalışabilir raporu aldık,mesela 35e kadar çalıştık,35de de doğum oldu,o zaman işte 18 hafta cepte olur ama tabi hem yavrularımızı tehlikeye atmış olduk,hem de ikiz gebe haliyle kolay kolay kimse o kadar çalışamaz sanırım.

Mutlu pazarlaaar :KK16:
Canım Allah korusun 30. Hafta olmadan raporluyken erken doğum oldu yine aktarılıyor bütün izinler. Aslında kafa karıştıran ne ben tam anlamadım. Benim bildiğim doğum öncesi kullanılmayan izinler doğum sonrasına aktarılıyor, bide 30. Haftadan sonra artık rapor alamıyoruz direk doğum iznine ayrılıyoruz. Doğru mu biliyorum:26:

Doğru biliyorsun canım(en azından benim anladığıma göre)30dan sonra resmi izin hakkımız başladığı için,kadın doğumdan rapor aldığımızda doğum izni sayılıyor,ama atıyorum kbb.den rapor alabilirsin doğum izninden gitmez diye biliyorum

aynen canım bana da doktorum son damlasına kadar yap, sak. ın bekletme, bol sıvı tüket dedi. C vitamininden bahsetmedi ama zaten ben kilolarca portakal mandalina yiyorum :KK52::KK52: inşallah durumumuz geçicidir ve bebişlerimizden sonra herşey normale döner.. :nazar::emir_bebek::emir_bebek::nazar:

ikiz çocuk sahibi kime sorduysam ayrı ayrı, hafif ve az yer kaplayan al dediler canım. biz de travel sistem bastonlara bakıyoruz. chicco, casul ve pierre cardin'in modellerine baktık, en güzeli chicco ama en pahalısı da o :KK50::KK50: ve bu arabalar e bebek, joker ve bi çok bebe mağzasında satılan puset birleştirme aparatlarıyla birleştirilebiliyor.
aralık sonunda karar verip alacaz inşallah.

canım büyük ihtimalle hamilelikten kaynaklanan bir büyümedir,biz dikkat etmemiz gerekenlere dikkat edersek daha çok büyümesine engel olabiliriz.hamilelikten sonra geçiyormuş eğer patolojik değilse,taş filan yoksa..
Chicco'ya netten dün ben de baktım,evet cidden pahalıymış bi de bizim x2 yani 2 bebek 2 araba daha çok para:)Biraz daha bakınıcam ben,biz de aralık ortası veya sonu gibi alabiliriz en erken,tekrar burdan fikir veririz birbirimize,akıl akıldan üstündür alana kadar farklı seçenekler-çözümler çıkabilir karşımıza

minnik kızım bi de minnik oğlişim göbüşteymiş :KK52: yeyimmm ben onları
kızlar öğleden sonra doktora gittik akşama eve geldim doktorum kız olduğunu rahat gördü ama erkek için tereddüt etti kordonu da pipisinin ordaymış ama yine de erkeğe benziyomuş buna en çok babam sevinecek annem kız babam erkek olacak diye tahmin etmişlerdi ama onlar tek olduğunu zannediyorlar ikisinin de istediği olmuş oldu :KK52: eşim için fark etmiyo benim gönlümden kız geçiyordu rabbim hayırlısını versin :KK16:
gelişimleri iyi bi sorun yokmuş ağzım kulaklarımda olduğu için soracamm soruları unuttum gitti hatta kiloları için de 160 gibi bi şey dedi onu bile tam hatırlamıyorum aralarında 2 gün varmış rahim boyu 4.5 cm arada yürürken birden bi şey batıyo gibi gibi oluyo kasığımda 2 ,3 dk sonra geçiyo kolumda uyuşuyor dedim normal dedi

hamilelik iznini de sordum ikizler için 30.haftada veriliyormuş heyet raporu almak istediğimi de söyledim heyet raporu verecek 10 gün sonra almaya gidicem inşallah bir aksilik olmazsa tabi

allahım bebişlerimizi korusun hastanede olan arkadaşlarımız için de dua ediyorum :KK16:
ben sana demiştim en az biri kız diye ekşiler o yüzden di:))))çok sevindimmmmmmmmmmmmm

Bismillahirrahmanirrahim....

İsim ..................Ayetel kürsü......... Nas-Felak

Aksu81-------- 70 -------------- 80 Okudu

Sedef---------- 100 ------------- 100 Okudu

Seybil -------- 100 ---------------100 Okudu

Pınar..

Sdtive--------- 30 --------------- 30 Okudu

Aylin---------- 25 --------------- 25 Okudu

Mrsbeyaz------ 15 -------------- 15 Okudu

Kengo--------- 100-------------- 100 Okudu

Flufem-------- 100 -------------- 100 Okudu

Fpmk---------- 50 -------------- 50 Okudu

Zuzu----------- 100-------------100 Okudu

Cansu--------- 35 ------------- 25 Okudu

Eylül...........

Asbelove------ 100 ------------- 100 Okudu

Alexandria-----13 -------------- 13 Okudu

Melis--------- 25 -------------- 25 Okudu

Ankara12....

Esalales------ 100 --------------- 100 Okudu

Ayşe23-------- 15 --------------- 15 Okudu

Gül----------- 100-------------- 100 Okudu

FLUFEM kusura bakma canım aslında görmüştüm eklerken unutmuşum:KK17: aylincim seni de ekledim Allah kabul etsiin...

Canım her zaman bir üstü söyleniyor, mesela ben 15+2 yim 16. Haftada olmuş oluyorum :KK16: çok seviyom ben bu hesabı daha büyük gibi oluyo:KK1:

Canım bende hamile kalmadan önceki kilomdayım, 1,5 kilo vermiştim onu almışım sadece... Benim göbeğim de çok çıkmadı :KK43: çıplakken ben görüyorum ama kıyafetle kimse anlamaz. Birde söylemesi ayıp iki gündür ishalim olan göbekte gitti:KK30: gerçi ölçü olarak senden baya fazladır göbekten değil belden, hiç çok ince belim olmadı zayif olmama rağmen şimdide direk belim kalınlaştı :KK1: sen tam kaç günlüksün?? Kaç gün var acaba aramızda...
Bu arada maşallah ne güzel kahvalti yapiyorsun, benim kahvaltiyla hiiiiç aram yok ya:KK25: bende akşam 6 dan sonra yiyorum. Öyle çok iştahlı değilim... Nasılsa alırız kilo ben almadığıma seviniyorum. İnşallah tabi be nişler besleniyordur...

Senle çok yakınız galiba kaç günlüksün?? Ben 15+2... Şişlik gaz da vardır belki canım, doğrudur tartın 1,5 kiloda normal zaten... Yanlış bile olsa aynı tartı ile tartılınca farktan kaç kilo aldığını anlarsın...

evet canım senle hemen hemen aynıyız ben şimdi 16+5 deyim seninkilerin cinsiyeti bellimi?benim anlamadığım karnım kocaman oldu :)))ama 1,5 kilo dr a bi sorayım hoş benim drum ne söylesem normal diyo:)))

canım kaçıncı haftadasın bilmiyorum, 24-25-26.hafta boyunca senin dediklerinin hepsini yaşadım uyuyamıyordum, bazen ağlıyordum uyuyamadığım için,ölüyorum sanıyordum yatağa uzanınca, nefes alamıyordım gece kalkıp camı açıp nefes almaya çalışıyordum, karnım taş gibiydi toplu iğne ucu değse yarılacak gibi gissediyordum sonra geçti şimdi çok rahat uyuyorum çok şükür, tansiyonum 9\5'ti benim hiççç sıkıntı yapma geçiyor , Allah yardımcın olsun...

merhaba canım karnım taş gibiydi demişsin bu zman zaman olan birşey miydi yoksa her zamn mı ben şu an bu sorunla uğraşıyorum göbek deliğim etrafı sık sık sertleşiyo ve kısa sürede normale dönüyo sertleştiği anlarda da beni çok zorluyo 4-5 gündür böyle dün dr gittim açılma yokmuş ama sorunum hala devam ediyor..

bide ikiz arabalarında önlü arkalı olunca öndekinden uzak oluyorsun ve göremiyorsun bide dönmeye başlayınca illaki arkaaya kardeşinne dönmeye çalışacak yan yana daha mantıklıı oda alışveriş merkezlerine sığmıyor oralarada kocayla kucagımızla götürecegiz zaten yürürler durmazlar arabada
Evet canım misal benim kardeşim hiç arabaya binmedi hep iner kendi isterdi arabayi bizimkilerde öyle olursa mantıksız olur biraz:))
İnşallah canım biz iyi anne oluruz, çocukkenden beri söylerim ben çocuklarıma bunları yapmıycam diye... Az dayağını yemedik, bazen sebebini bilmeden :KK50: ve şunu görüyorum yıllar geçse de bazı şeyler insanın içinden çıkmıyor. Benim annem maalesef sinirlenince çok ağır konuşur, henüz öğrenciyken çikolata kistinden ameliyat olmuştum, aradan bir zaman geçti annem alakasız bir tartışmamızda "anne olunca anlarsın diyicem ama belki sen anne de olamıycan " dedi, babamın duyduğu andaki üzüntüsünü unutamam, benimse hiç içimden çıkmadı nasıl bir anne bunları der dedim. Şimdi bunlari yazarken bile o gün aklıma geldi ağlıyorum... Affedemiyorum, çünkü hep yenileri ekleniyor... Amaan öyle işte..
Allah nasip eder de kuzularımı kucağıma alırsam sevgimi doyasıya hissettirmek, eleştirmeden takdir ederek büyütmek istiyorum :KK16: hepimeze Mevlam hakkıyla annelik yaptırmayı nasip etsin...
Kıyamam canım benim bir anne bunları yapmamalı ama maalesef biraz egoist oldukları için bizimkiler şimdiye kadar kocan yok mu izin alsın baksın sana deyip duruyordu dr.a bigün birlikte gittik de dr. Bundan sonra hergün kızının yanında olacaksın kimildamayacak deyince dank ettiydi kafasına ama bi kaç gün sürdü bu sefer durmadan satasmaya başladı tabi duramadi insanın içinde hep uhte kaliyor hele küçükken çocukken yasattirdiklari annelerimizin ama ben inanıyorum biz bu şekilde büyüdüğümuz için evlatlarımiza daha bi ihtimamla yaklasacagiz daha Bit egilecegiz sorunlarına o yüzden sen içini ferah tut ve guzel seyler düşün bizim ailemiz 4 kişilik huzur dolu çocukların eve koşarak geleceği bir yuva olacak Allahımin izniyle:KK34:
Ay bende hayaller kuruyorum sürekli sanırım hamileliğin en guzel yani hayallere boğulmak ve birde karnımızda onları hissetmek..acaba nası kızlar olacaklar cok merak ediyorum anlaşacaklar mı yoksa beni cok mu yoracaklar:KK66: sevgi dolu mutlu 4 kişilik aile tablosu çiziyorum kafamda binbir çeşit ve hep gülümsüyorum :)
bugun sinemaya gittik ama cok hareket ettiler film süresince acaba rahatsız mı oldular ki gürültüden? Zaten benimde basım agrıdı sanırım iyice ev kuşu oluyorum en rahat evim ve hayallerim :KK66:
O hayaller olmasa yasayamayiz herhalde canım buyuyecekler ne haylazliklar yapacaklar bizde kizsak bile bi bakislariyla gonlumuzu almayi basaracaklar:KK16::KK16:
Su an 15 - 16 haftalik falansin dimi telden girdiğim için göremiyorum bu haftalarda duymuyorlar daha dışardaki sesleri sen oturduğun için hissetmissindir hareketlerini bende hareketsiz yatarken otururken bütün hareketlerini hissediyorum ama hareket halindeyken hiçbişey hissetmiyorum desem yeridir ani tekmelemeler disinda:KK1::KK1::KK1:

merhaba canım karnım taş gibiydi demişsin bu zman zaman olan birşey miydi yoksa her zamn mı ben şu an bu sorunla uğraşıyorum göbek deliğim etrafı sık sık sertleşiyo ve kısa sürede normale dönüyo sertleştiği anlarda da beni çok zorluyo 4-5 gündür böyle dün dr gittim açılma yokmuş ama sorunum hala devam ediyor..

Canim dün bende dr.a gittim ultrasonla bakarken sertlesti karnim bak rahmin kasildı dedi bende devamli oluyor deyince nidilati ikiye cikardi kasılmaları önlemek için aynı şey mi bilmiyorum ama bi danis istersen dr.una:KK34:

Canim dün bende dr.a gittim ultrasonla bakarken sertlesti karnim bak rahmin kasildı dedi bende devamli oluyor deyince nidilati ikiye cikardi kasılmaları önlemek için aynı şey mi bilmiyorum ama bi danis istersen dr.una:KK34:

canım şimdi dr tekrar aradım ve aynen nidilat al dedi aç karnamı tok mu sormadım nasıl kullanıyosun?

Kızlar dualarınızı bekliyorum 30+5 de yani dün ağrı şikayeti ile acile gittim üniversite hastanesine acil ciğer geliştirici yaptılar serum ve nidilat.. Vs bunları da duanızı beklediğim için ve ağrılarınızı öyle çok hafife almamanız için anlatıyorum bir de sakın stres yapmayın benim sancım o yüzden başladı :KK43: çok uzun oldu benim gibi hastanede olan kardeşlerime sağlık sıhhat versin Rabbim.. Diğerlerine de inş

Kızlar dualarınızı bekliyorum 30+5 de yani dün ağrı şikayeti ile acile gittim üniversite hastanesine acil ciğer geliştirici yaptılar serum ve nidilat.. Vs bunları da duanızı beklediğim için ve ağrılarınızı öyle çok hafife almamanız için anlatıyorum bir de sakın stres yapmayın benim sancım o yüzden başladı :KK43: çok uzun oldu benim gibi hastanede olan kardeşlerime sağlık sıhhat versin Rabbim.. Diğerlerine de inş

Geçmiş olsun canım inş 3,4 hafta daha dayanır minikler...nasıldı sancıların?

Geçmiş olsun canım inş 3,4 hafta daha dayanır minikler...nasıldı sancıların?

Ağrı ve sancı birleşik canım nasıl tarif ediyim bilmiyorum ki? Bıçak saplanır gibi diyeyim aynı zamanda ağrı.. Duan için de Allah razı olsun canım umarım hepimiz en hayırlı haftada doğum yapar sağlıklı bi şekilde evimize götürürüz bebeklerimizi ...

Canım günde kaç kez oluyor mesela? ne kadar aralıklarla? Yani öğrenmek istediğim günde kaç defa gelen kasılmaya dr.lar nidilatı veriyor? Allah korusun kullanmak istediğimden değil de,ben karnım sertleşiyor dedikçe dr normal-birşey olmaz filan diyor,ilk gebelik olunca insan bilemiyor ki panik yapıyor bazen..Bana sadece sık olursa,bebekler de hareketsizse o zaman gel dedi.

Azmirah Rabbim yar ve yardımcın olsun,bebeklerini sana bağışlasın,inşaallah ilaçlar işe yarar da birkaç hafta daha dururlar içerde.Nasıl bir ağrıyla gittin,akıntı vs oldu mu?

Kızlar ben banyo yaparken bile zorlanıyorum artık ya,ayakta yapıyorum ve saçlarımı yıkarken kafamı öne eğiyorum,bu da bel ağrısı yapıyor,sırf bu yüzden bazen banyo yapasım gelmiyor..Mutfakta da biraz iş yapayım hemen başlıyor bel ağrıları,hastaneye yatmak zorunda olan arkadaşları da okuyunca korkuyor insan,Allah hepimizin yavrularını bizlere bağışlasın inşaallah.2 gündür filan da uyumak işkence,çok kötü sırt ve bel ağrısı çekiyorum,bugün 2 kez derin nefes alma ihtiyacı hissettim uykumda,,ikisinde de sağ göğsüme biri bıçak soktu orayı deldi geçti sanki,neden oldu anlamadım,bi de sırt ağrılarımdan her tarafım tutulunca farkında olmadan geriniyorum tam sonlarına gelmişken uyanıyorum,gerinmek tehlikeli ama uykumda yapmaya başladım pek kontrol edemiyorum ve sık sık yapmaya başladım,inşaallah yavrularıma bir zararı olmuyordur..Dr geçen hafta artık şikayetlerin,ağrıların artmaya başlayacak bilgin olsun demişti.
Biz artık uyuyalım,herkese iyi geceler.

Kızlar bişey sorucam.Allah korusun ...Acil bi durumumuz oldu üniversite hastanede kaydımız yok ama acilden giriş yaptık bakıolarmı ozaman?Hiç bi bilgim yok doktorum özel.Ve özel hastanede bazı şeyler kısıtlı üniversite hastaneleri kadar donalımlı degil bi fikri olan varmı?

canım şimdi dr tekrar aradım ve aynen nidilat al dedi aç karnamı tok mu sormadım nasıl kullanıyosun?
Tok karnına alıyorum canım ilk kullandığında biraz carpinti yapabilir demişti dr.um bilgin olsun bana olmamisti inşallah sana da olmaz:3=:
Canım günde kaç kez oluyor mesela? ne kadar aralıklarla? Yani öğrenmek istediğim günde kaç defa gelen kasılmaya dr.lar nidilatı veriyor? Allah korusun kullanmak istediğimden değil de,ben karnım sertleşiyor dedikçe dr normal-birşey olmaz filan diyor,ilk gebelik olunca insan bilemiyor ki panik yapıyor bazen..Bana sadece sık olursa,bebekler de hareketsizse o zaman gel dedi.

Azmirah Rabbim yar ve yardımcın olsun,bebeklerini sana bağışlasın,inşaallah ilaçlar işe yarar da birkaç hafta daha dururlar içerde.Nasıl bir ağrıyla gittin,akıntı vs oldu mu?

Kızlar ben banyo yaparken bile zorlanıyorum artık ya,ayakta yapıyorum ve saçlarımı yıkarken kafamı öne eğiyorum,bu da bel ağrısı yapıyor,sırf bu yüzden bazen banyo yapasım gelmiyor..Mutfakta da biraz iş yapayım hemen başlıyor bel ağrıları,hastaneye yatmak zorunda olan arkadaşları da okuyunca korkuyor insan,Allah hepimizin yavrularını bizlere bağışlasın inşaallah.2 gündür filan da uyumak işkence,çok kötü sırt ve bel ağrısı çekiyorum,bugün 2 kez derin nefes alma ihtiyacı hissettim uykumda,,ikisinde de sağ göğsüme biri bıçak soktu orayı deldi geçti sanki,neden oldu anlamadım,bi de sırt ağrılarımdan her tarafım tutulunca farkında olmadan geriniyorum tam sonlarına gelmişken uyanıyorum,gerinmek tehlikeli ama uykumda yapmaya başladım pek kontrol edemiyorum ve sık sık yapmaya başladım,inşaallah yavrularıma bir zararı olmuyordur..Dr geçen hafta artık şikayetlerin,ağrıların artmaya başlayacak bilgin olsun demişti.
Biz artık uyuyalım,herkese iyi geceler.
En az 5 kere oluyordu canım özellikle akşam saatlerinde acaip sertlesiyordu hatta ignemi yapacak yeri zor buluyorum ama şimdi çok rahatım şükür inşallah sana da gerek kalmaz valla ilk olunca zaten tecrubesiziz dr.um farketmese ben kasilma olduğunu anlamamistim misal hatta diger arkadaslarin basladiklari haftalari okuyunca bende çok erken başlamış nidilat a diyordum ama bugun karnım in yumusakligini görünce acaip rahatladim herseyi ilk defa yaşıyoruz bi de ikiz olmasinin verdiği zorluk var endişe etmekte çok haklısın tatlim:KK34:

Son düzenleme:
Ağrı ve sancı birleşik canım nasıl tarif ediyim bilmiyorum ki? Bıçak saplanır gibi diyeyim aynı zamanda ağrı.. Duan için de Allah razı olsun canım umarım hepimiz en hayırlı haftada doğum yapar sağlıklı bi şekilde evimize götürürüz bebeklerimizi ...

Canimm çok geçmiş olsun Rabbim bir daha yaştmasin insallahhh sağlıkla hayırla zamanları gelince kucağınıza alirsiniz inşallah minislerinizi insallahhh:KK16:

merhaba, benimki sertleşip sonra normale dönmüyordu, gün boyu gergin davul gibi geziyordum ben, sen bu sertleşmeleri son zamanklarda yaşıyorsan sancı olabilir, ama doktorun her şey yolunda demiş demek ki sıkıntı yok... geçmiş olsun canım...

Kızlar bişey sorucam.Allah korusun ...Acil bi durumumuz oldu üniversite hastanede kaydımız yok ama acilden giriş yaptık bakıolarmı ozaman?Hiç bi bilgim yok doktorum özel.Ve özel hastanede bazı şeyler kısıtlı üniversite hastaneleri kadar donalımlı degil bi fikri olan varmı?

Canim bildiğim kadarıyla devlet hastanesi üniversite hastanelerinden birinde kaydımız olmasi gerekiyormuş yoksa kabul etmiyorlarmis

çok geçmiş olsun Allah yavrularınızı size bağışlasın, zamanında ve sağlıkla gelirler inşallah:KK16:

X