2014 ikiz anneleri

kızlar ya benim bu kol el uyuşmalarım beni korkutuyo özellikle sabah kalktığımda kolum elim uyuşmuş oluyo 1 saatten uzun sürüyo geçmiyo eşim masaj yapııyo ama geçmiyo internetten araştırdım hamilelikten kaynaklanıyormuş ama bu durum beni rahatsız ediyor uyuşmalar için bende daha erken değil mi yaa çünkü 30.haftalarda görülüyomuş böyle olan var mı :18: :18:

aksucumm bu bebişler bizi çok duygusal yaptı sonuna kadar haklısın canım anne babamız bile olsa kimse mükemmel değildir onların da hataları var biz inşallah bu hataları yapmayız görmezden gel tatlım onlar yaşlı hayatları uzun değil birden onları kaybedebiliriz tabi bütün anne babalara rabbim sağlıklı ömür versin başımızdan eksik etmesin bebeklerini düşün sen örnek anne olursun canım :KK16: :KK54:

Son düzenleme:
ayyy canım geçmiş olsun. 22. haftamızdaki kontrolden bir gün sonra ben de sancıyla acil gittim doktoruma.
aynen benim böbreklerde de büyüme başlamış. 3 cm'yi geçerse katater takmamız gerekecek dedi. başka doktor önermedi. bunu önleyecek ya da geriletecek bişey yok ama bol su iç dedi. günlük 5 lt su içiyorum. bazen öyle bir kıvrandırıyor ki saatlerce geçmiyor.
senin de mi iki böbrekte?

Allah razı olsun canım,benim sağ böbrekte çıktı.Dr. her geldiğinde bakalım dedi,ilerlerse seni nefrolojiye filan yönlendirebiliriz dedi,kataterden bahsetmedi,Allah korusun ya inşaallah gerek kalmaz.Benim bir yakınım var tıp okuyor,ona sordum,bulantın ve ağrıların artarsa nefrolojiye git ihmal etme dedi,çünkü büyüme fizyolojik de olabilir yani hamilelikten ötürü,patolojik de olabilir,ki bu tehlikeli olan(yukarıda bir yere yazdığım msj yanlış çıkmış)Bol su içmek lazım evet,idrar tutmamak,bekletmemek,bi de çok özür dilerim son damlasına kadar yapmak lazımmış.bi de dr bana bol bol c vitamini al dedi,içtiğin suya bile ara sıra limon sıkıp içebilirsin ya da bol bol portakal suyu iç dedi.ara sıra bulantım oluyor,progesterondan mı böbrekten mi bilmiyorum ben de..

bu hamilelik acaaip bir deneyim...ömrümün hiç bir evresinde(kpss de dahil:)bu kadar gerilip korktuğumu hatırlamıyorum..sanırım bu süreç bizi daha da güçlendirecek..:KK4:

:)) yeniden hatırladım bak kpss günlerimi..evet sorumluluğu bana yüklenmiş,bana emanet edilmiş canlar için heyecanlanmak ne değişik,ne güzel bir duygu.Zaferle çıkarız inşaallah.

kızlar ya benim bu kol el uyuşmalarım beni korkutuyo özellikler sabah kalktığımda kolum elim uyuşmuş oluyo 1 saatten uzun sürüyo geçmiyo eşim masaj yapııyo ama geçmiyo internetten araştırdım hamilelikten kaynaklanıyormuş ama bu durum beni rahatsız ediyor uyuşmalar için bende daha erken değil mi yaa çünkü 30.haftalarda görülüyomuş böyle olan var mı :18: :18:

aksucumm bu bebişler bizi çok duygusal yaptı sonuna kadar haklısın canım anne babamız bile olsa kimse mükemmel değildir onların da hataları var biz inşallah bu hataları yapmayız görmezden gel tatlım onlar yaşlı hayatları uzun değil birden onları kaybedebiliriz tabi bütün anne babalara rabbim sağlıklı ömür versin başımızdan eksik etmesin bebeklerini düşün sen örnek anne olursun canım :KK16: :KK54:

uzun zaman önce kısa bir zaman diliminde bende de olmuştu ama bu kadar uzun sürmedi sanki,hatırlayamadığıma göre sürmemiştir herhalde.ben de hamilelikte böyle şeyler olabileceğini okumuştum,ama seninki çok fazlaymış,bir sor canım dr.a,önlem alabileceğin birşeyse en azından yaparsın,geçmiş olsun

Kızlar bebek arabası sohbeti dönmüştür muhakkak daha çnce ama kaçırdım ben onları,ne alsak/ne aldınız?

Bana deneyimli arkadaşlarım ağır,hantal şeyler alma diyor,sonradan baston almak zorunda kalmışlar,evde 4 araba birden olsun istemiyorum.baston pusetler mantıklı geliyor ama ayrıca evde kullanmak için anakucağı çok öneriliyor,onun arabada oto koltuğu gibi kullanabildiğimiz modelleri de varmış,baston puset+ bunları ayrı almak mı,yoksa tüm bunları birden barındıran ama hantal olmayan,kolay kullanabileceğim,çok yer kaplamayan bir araba öneriniz var mı?Netten bakıyorum tabi ama çok vakıf değilim henüz bu konuya.

gözün aydın anım. ne güzel haberler.. benim de akıntım bu hafta korkunç arttı. sarımsı su gibi kokusuz.. bazen foşşş diye geliveriyor, çok korkuyorum.. kontrol 18 aralıkta.. nasıl bekleyecem bilmiyorum..
Canım aynen tarif ettiğin gibi bir anda geliyor ve sarımsı. Kokusuz saniyorum. Özellikle sabah uyandiktan bir süre sonra mutlaka geliyor. Günde iki sefer çamaşır değiştiriyorum. Hani işte değil evde olsam öğle de değiştiririm. Normal dedi doktorum. Daha da artar dedi. Sen de sakın korkma olabiliyor demek ki.

Kızlar bebek arabası sohbeti dönmüştür muhakkak daha çnce ama kaçırdım ben onları,ne alsak/ne aldınız?

Bana deneyimli arkadaşlarım ağır,hantal şeyler alma diyor,sonradan baston almak zorunda kalmışlar,evde 4 araba birden olsun istemiyorum.baston pusetler mantıklı geliyor ama ayrıca evde kullanmak için anakucağı çok öneriliyor,onun arabada oto koltuğu gibi kullanabildiğimiz modelleri de varmış,baston puset+ bunları ayrı almak mı,yoksa tüm bunları birden barındıran ama hantal olmayan,kolay kullanabileceğim,çok yer kaplamayan bir araba öneriniz var mı?Netten bakıyorum tabi ama çok vakıf değilim henüz bu konuya.

Ben bayağa araştırdim canım. Hatta gezerek de baktım. Baston puset tipinde olup içine ana kucağı oturan ve istenildiğinde bir aparatla birleşen iki model var. Biri chicco lite way plus diğeri pierre cardin s102 travel. Ben pierre cardin aldım :) chicconun ön korumaligi yoktu çünkü. Çok kolay katlanıyor ve tek hareketle açılıyor. Hafif de... bize çok mantıklı geldi. Bizim de etrafımızdaki insanların önerisi senin yazdıkların gibiydi. Tabi ikiz olunca başka kriterler de oluyor

slm kızlar...yetişebildiğim kadar takip ediyorum sizi.yorumları okudukça bazen içimi ümit kaplıyo bazen cnm sıkılıyor.bnm bebeklerim daha çok küçük ama bazı sıkıntılar var size soruyum dedim normal mi?
1.si bnmde akıntım yoğun beyaz kokusu yok 2.kasıklarımda ağrım var devamlı olmasada
3. 61 kiloyla hamile kaldım göbeğim vardı ama bu haftalarda karnım şişiyomuş gibi ayrıca bazen bastırınca hafif agrı oluyor.
4.geceleri farkında olmadan gerilme ihtiyacı duyuyorum bacaklarda özellikle.:18:hepiniz benden öndesiniz rabbim banada sizin haftalarınızı göstersin.hepimze sağlıklı tombiş bebekler nasip etsin

Ben bayağa araştırdim canım. Hatta gezerek de baktım. Baston puset tipinde olup içine ana kucağı oturan ve istenildiğinde bir aparatla birleşen iki model var. Biri chicco lite way plus diğeri pierre cardin s102 travel. Ben pierre cardin aldım :) chicconun ön korumaligi yoktu çünkü. Çok kolay katlanıyor ve tek hareketle açılıyor. Hafif de... bize çok mantıklı geldi. Bizim de etrafımızdaki insanların önerisi senin yazdıkların gibiydi. Tabi ikiz olunca başka kriterler de oluyor

Yan yana daha iyi cunku arkada olunca arkadaki zavalli bisey goremiyor birde boyu uzayinca bacaklari sigmiyor yavrucagin :)

Ay kızlar benim de hiçbir fikrim yok bu konularda, internetten baktım biraz önlü arkalı olanlar daha güzel geldi bana ama önemli olan kullanışlı olmaları tabii ki... Daha erken bizim için ama zaman öyle hızlı geçiyor ki, şimdiden karar vermek gerekiyor sanki:26:

slm kızlar...yetişebildiğim kadar takip ediyorum sizi.yorumları okudukça bazen içimi ümit kaplıyo bazen cnm sıkılıyor.bnm bebeklerim daha çok küçük ama bazı sıkıntılar var size soruyum dedim normal mi?
1.si bnmde akıntım yoğun beyaz kokusu yok 2.kasıklarımda ağrım var devamlı olmasada
3. 61 kiloyla hamile kaldım göbeğim vardı ama bu haftalarda karnım şişiyomuş gibi ayrıca bazen bastırınca hafif agrı oluyor.
4.geceleri farkında olmadan gerilme ihtiyacı duyuyorum bacaklarda özellikle.:18:hepiniz benden öndesiniz rabbim banada sizin haftalarınızı göstersin.hepimze sağlıklı tombiş bebekler nasip etsin

Allah bağışlasın bebeklerinizi,inşaallah hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız.sizin haftalarınızda kasık ağrıları ve yoğun akıntı çok normal,koku ve kaşıntı yoksa korkmayın.gerilmeden kastınızı tam anlayamadım,ama mineraller eksildikçe böyle krampa benzer şeyler olabiliyor kastettiğiniz buysa,o da normal,dr size vitamin destekleri verdikçe azalır,bol meyve-sebze yiyin,beslenmenize dikkat edin.

canım çooook sağol,bakıcam bu modellere,sizin arabanız da hayırlı olsun,güzel günlerde kullanın yavruşlarla inşaallah:)

Amiiiin...Canım hepsi cok normal şişkinlik gazdan da olabilir..gerinme ihtiyacı bende hala oluyo her sabah kendimi zorlamadan esnetiyorum bacaklarımı kollarımı:)

maşallah canım bebişlere:nazar::nazar:...inşallah sağlıkla kavuşucaz yavrularımıza...haziranı hatırlıyor musun?
dün gibi sanki?sen hiç ikiz istemiyordun,ama rabbim kısmet etti.
ben tek embriyo transferi oldu diye hiç ikize ihtimal vermemiştim...
inşallah nasıl doğurduğumuzu da paylaşıcaz burda.:KK16::KK16:

Hoşgeldin.akıntı ve kasık ağrısı çok normal hiç geçmiyo diyebilirim:)benim göbeğimde 2 aylıkken bile baya belliydi normalde ben zayıftım 52 ile hamile kaldım ama yerinde olan bi göbeğim vardı zaten,üstüne hamile göbeğide eklenince koca göbek oldu 2 ayda:))genleşme bendede hala oluyo,ama tam gerileceğim sırada uyanıp düzeltiyorum kendimi,ona çok dikkat et önemli çünkü,,ve çok tehlikeli...

Cevaplayan tum annelere tesekkur ederim.icim rahatladi cok şükür. Bu forum olmasa kime daniscam bilmiyorum.iyiki varsiniz anneler sağolun

Rüya ne fena oluyo demi:))allahtan sadece rüya:)benim magnezyum diasporal tatlım...20 lira canım ama sağlık ocağında falan yazdırırsan ucuza alırsın tabi.ben erindiğimden gidip yazdırmıyorum:)ewet canım ya doğduklarında daha rahat eder içimiz en azından sağlıkla yanımızda olurlar.hem benim 40 kere diyecemki bebeklerim akıllı olsunlar:))

Öyle deme canım annendir.eminim zoruna gider insanın ama kötü deme sen yine...büyükler bazen düşünmeden konuşabiliyo,öyle görmüşler belki onlarda...senin saçının teline kıyamaz eminim..o öyle dedikçe sen alttan al kendi hatasını farkeder inş o zaman.ne deyim canım ya çok hassas konular bunlar

canım çok üzüldüm inan..insan bu dünyada en çok annesinden destek bekler:KK43: ne kadar üzüldüğünü anlıyorum ama sen onu yargılama.sonuçta her insan farklı karakterlere sahip.bence sen çok çok iyi bir anne olursun..
onu öyle kabul etmelisin bir yaştan sonra hiç kimseye birşey kazandıramazsn.ama üzülme ve ağlama canım lütfenn.
benim de aklıma annem geldi...zatenn çok duygusalım bugün:KK14::KK14:

Merhaba kızlar :)
Kontrol vardı bugün. Yarım kiloya yaklaşmış bebisler maşallah :) doktor herşey yolunda rahat ol dedi. Bol bol dinlen dedi. Tabi çalışırken pek pek mümkün olmuyor.

Aksu tatlım annenle rahat olamamana üzüldüm açıkçası :KK43: nasıl düzelir nasıl daha iyi iletişim kurulabilir şuan gelmiyor aklıma. Senin de hassas dönemin alttan almak kolay olmayacaktir. Ama yine de elinden geleni yapmaya çalış.

Doktoruma akıntım arttı dedim. Normak daha da artacak dedi :) zaten herseyi olağan ve normal karşılıyor. Bu beni de rahatlatiyor aslında. İlk hedef 28 dedi. Hatta 26yi geçmek de çok iyi dedi. İnşallah o günlere sorunsuz gelebilirim

Canım ne olur üzme kendini,annedir,saygıda kusur etmemek lazım,hatası varsa hoş görmek lazım,,diyeceksin ki kızlar beni anlamıyor,uzaktan konuşuyor,yapı itibariyle benim anneciğim de birçok şeyden şikayet eden bir insandır,karamsarlığı da vardır,öyle ki çoğunlukla içimi karartır,ben de kara kara düşünüyorum yanıma geldiğinde de böyle davranırsa hamileleik ya da lohusalık psikolojisiyle ne yapıcam ben diye..Allah yardımcın olsun,kayınvalidenle filan daha rahat edeceksen o gelsin,ya da maddi durumunuz iyiyse birini al canım.

Evet rüyada görmek bile fena,Allah benzerini bile yaşatmasın hiçbirimize..
Amin hepimizinki akıllı uslu olsun:)

Canım ben de şimdiye kadar doğru dürüst birşeye aşermedim,arkadaşlarım biraz naz yap tadını çıkar diyor da yok anam yok canım birşey istemiyor ki! Çok nadir başıma geldi yani,bazen beni kızdırdığında şeytan diyor ki birşey at kafadan azıcık arasın sokaklarda,ama kul hakkına girerim diye şaka da yapamıyorum:) Bünye meselesi canım,üzme kendini,bak mesela benden de 3 ana öğün 3 ara öğün yemem bekleniyor ama benim adam gibi öğünüm bi tanedir,diğerleri yarım yamalaktır,sabah işteyken kahvaltı yapmak çok isterim ama olmuyor canım istemiyor belli saate kadar,şimdiye kadar nasıl beslendiysem onun üzerine bazı eklemeler yaparak genişlettim sadece,hamileler illa şunu yer,canı şunu ister diye şartlandırıyorsun bence kendini,bebeklerin durumu iyiyse hiç üzme kendini.

kızlar ya benim bu kol el uyuşmalarım beni korkutuyo özellikle sabah kalktığımda kolum elim uyuşmuş oluyo 1 saatten uzun sürüyo geçmiyo eşim masaj yapııyo ama geçmiyo internetten araştırdım hamilelikten kaynaklanıyormuş ama bu durum beni rahatsız ediyor uyuşmalar için bende daha erken değil mi yaa çünkü 30.haftalarda görülüyomuş böyle olan var mı :18: :18:

Kızlaar çok teşekkür ederim hepinize desteğiniz için... Akşam kayınvalidemler yemeğe geldi sohbet muhabbet keyfim yerine geldi şükür, annemle de şimdi hiçbirşey olmamış gibi konuşuyoruz.
Ama inanın bu bugunluk birşey değil o an içimi dökeyim dedim sadece... Biz 3 kardeşiz annem en iyi benimledir ağbim yıllardır hiç konuşmuyor anne demez ablam sürekli çatışır bense artık bazen tahammül edemeyip patlıyorum. İnsan bu dönem daha da ilgi bekliyor... Babamı birkaç sene önce maalesef kaybettim ve inanılmaz düşkündündüm, gerçekten mükemmel bir insandı. Zaten aileyi tek toplayan kişiydi şimdi onsuz daha tahamülsüzüs galiba, annem zor bi çocukluk geçirmiş evlat edinilmiş vs onu anlamaya çalışıyorum ama sürekli başınızda söylenen kişiye hele bu dönemde bi yere kadar anlayış gösteriyorsunuz. Neyse sizin de başınızı ağrıttım. Rabbim herşeye rağmen onları başımızdan eksik etmesin uzun ömür versin...

Kızlaar çok teşekkür ederim hepinize desteğiniz için... Akşam kayınvalidemler yemeğe geldi sohbet muhabbet keyfim yerine geldi şükür, annemle de şimdi hiçbirşey olmamış gibi konuşuyoruz.
Ama inanın bu bugunluk birşey değil o an içimi dökeyim dedim sadece... Biz 3 kardeşiz annem en iyi benimledir ağbim yıllardır hiç konuşmuyor anne demez ablam sürekli çatışır bense artık bazen tahammül edemeyip patlıyorum. İnsan bu dönem daha da ilgi bekliyor... Babamı birkaç sene önce maalesef kaybettim ve inanılmaz düşkündündüm, gerçekten mükemmel bir insandı. Zaten aileyi tek toplayan kişiydi şimdi onsuz daha tahamülsüzüs galiba, annem zor bi çocukluk geçirmiş evlat edinilmiş vs onu anlamaya çalışıyorum ama sürekli başınızda söylenen kişiye hele bu dönemde bi yere kadar anlayış gösteriyorsunuz. Neyse sizin de başınızı ağrıttım. Rabbim herşeye rağmen onları başımızdan eksik etmesin uzun ömür versin...

Canım benim.baş ağrıtmak olurmu tabi yazcaksın dertleşceksin.sadece bebeklerimizi konuşmuycaz burda kendi dertlerimizde olcak bizim.annen zor bi çocukluk gecirmiş galiba.bence ewlatlık verilmesininde etkisi vardır bu davranışlarında.zaten belli bi zamandan sonra büyükler çocuklaşıyo biz onların büyüğü gibi dawranıyoz.canını sıkıyosa tıka kulağını duymamaya calış.emin ol kaybeden sen olmazsın.

aksucum özlemişim senin dua listelerini bende çok isterim katılmayı ama benim ikizim olmuycak:KK16: yinede beni arnıza alırmısınız :KK16:

Canımmm ne demeek hem de çok mutlu oluruz ne kadar çok kişi katılırsa dualarımızın etkiside o kadar büyük olur :KK16: cumadan cumaya kişi başı 100 ayetel kürsü, 100 nas, 100 felak okumaya çalışıyoruz (tabi daha az çok olabilir ne kadar olursa) artık günlük değilde cumaları güncelliycem, perşembe arkadaşlar geceye kadar kaç tane okuyabildiklerini yazacaklar, sen de perşembe kaç tane okuyabildiğini söylersin listemize ekleriz olur mu :KK16:

Allah şimdiden kabul etsin sağlıkla gelsin bebişlerimiz inşallah...

Bu arada özelden sana mesaj atmaya çalışmıştım geçenlerde kutun doluymuş canım. Tetenoz aşısıyla ilgili...

Canım benim.baş ağrıtmak olurmu tabi yazcaksın dertleşceksin.sadece bebeklerimizi konuşmuycaz burda kendi dertlerimizde olcak bizim.annen zor bi çocukluk gecirmiş galiba.bence ewlatlık verilmesininde etkisi vardır bu davranışlarında.zaten belli bi zamandan sonra büyükler çocuklaşıyo biz onların büyüğü gibi dawranıyoz.canını sıkıyosa tıka kulağını duymamaya calış.emin ol kaybeden sen olmazsın.

Sağol canım doğru söylüyorsun, zaten dönecek 1 haftaya, bu süreçte daha sabırlı olup duymamazlıktan gelmekte fayda var cevap verdikçe olay büyüyor ben de daha çok üzülüyorum, onu da üzüyorum...

kızlar 2012 annelerinden bir alıntı yapıyorum.izinle alakalı..

Canım benim bildiğim şimdi 30 haftan bitti ve doğum iznine ayrıldın biliyorsun 30+0 da resmi izne ayrılabiliyorsun.
ve Allah korusun 30+1 de veya 35 haftanda artık fark etmiyor izne ayrıldığın gün değil de ertesi günü olduktan sonra 18 haftalık iznin cebinde.
10 hafta doğumdan önce 8 hafta doğumdan sonra toplamda 18 hasfta yani 18x7 gün=126 gün 126/30 gün=4,2 ay yapar.
doğumdan sonra bu izinlerin bitince 6 ay ücretsiz iznin de var onu da kullanabilirsin.
yani önemli olan tek şey izne ayrılıp öyle doğurucaksın o kadar ok :O)
yani izni alıp ööyle doğur tüm izinlerini aktarır....

Kızlar bugün sabah 4:30 a kadar bırakın uyumuyı oturamdım bile nefes darlığından karnım taş gibi sertleşti sürekli gezindimmm tansiyonum 10/8 kendi evimde yalnız yapamadığım için anneme taşındım annem gece sürekli sıcak su yoğurt rezene papatya çayını yaptı sabaha karşı sızmışım son 3 ay böylemi geçecek daha kötüsünü göstermesinnn birde tansiyonumu yükseltmek için ne yapabilirim?acil yardımm

Kızlar bugün sabah 4:30 a kadar bırakın uyumuyı oturamdım bile nefes darlığından karnım taş gibi sertleşti sürekli gezindimmm tansiyonum 10/8 kendi evimde yalnız yapamadığım için anneme taşındım annem gece sürekli sıcak su yoğurt rezene papatya çayını yaptı sabaha karşı sızmışım son 3 ay böylemi geçecek daha kötüsünü göstermesinnn birde tansiyonumu yükseltmek için ne yapabilirim?acil yardımm

canım sen ciddi problem yaşıyorssun yani nasıl drlar normal diyorlar anlamadım..allah şifa versin:KK17:
tansiyonunda bir problem var mı ki? benim hep.......10/7-10/6...... benim hamilelikten öncede böyleydi gerçi.

X