2014 ikiz anneleri

Kızlar o kadar daralıyorumki biraz önce 1 bardak suyu zor içtim bu saat oldu daha kahvaltı ile duruyorum 23. Haftada böyleysem sonrasını düşünemiyorum nefesim hiç yetmiyor çok halsizim iştahsızlığıda anlamıyorum herkesin canı birşey çeker benim bu kadar ay oldu daha canım birşey çekmiyor.Ben hiç rahatlamayacakmıyım:KK43:(( hamileliğinde tadını çıkaramadım daha sizde durumlar nasıl son ayları nasıl geçireceğim moralim çooookkk bozuk Allahım sabrını verir dimi kızlar geçer dimi bu son 3 ayım:KK43:((

minnik kızım bi de minnik oğlişim göbüşteymiş :KK52: yeyimmm ben onları
kızlar öğleden sonra doktora gittik akşama eve geldim doktorum kız olduğunu rahat gördü ama erkek için tereddüt etti kordonu da pipisinin ordaymış ama yine de erkeğe benziyomuş buna en çok babam sevinecek annem kız babam erkek olacak diye tahmin etmişlerdi ama onlar tek olduğunu zannediyorlar ikisinin de istediği olmuş oldu :KK52: eşim için fark etmiyo benim gönlümden kız geçiyordu rabbim hayırlısını versin :KK16:
gelişimleri iyi bi sorun yokmuş ağzım kulaklarımda olduğu için soracamm soruları unuttum gitti hatta kiloları için de 160 gibi bi şey dedi onu bile tam hatırlamıyorum aralarında 2 gün varmış rahim boyu 4.5 cm arada yürürken birden bi şey batıyo gibi gibi oluyo kasığımda 2 ,3 dk sonra geçiyo kolumda uyuşuyor dedim normal dedi

seybilcim çok sevindim 1 kız 1 oğluş herkese nasip olmaz bizimkilerde hep öyle tahmin ediyodu ama oğluş çıktı ikiside üçüncü erkeğim geliyo yani:) benim gönlümdende kız geçiyodu tabiki erkek senesi diyolar bu seneyi çok hareketlendiler aryık benim kuzular..

Kız cok sevindim ne guzel hayırlı olsun bi kızce bi oglus geliyo demek :) benimde biri göstermedi ya doktor kiz gibi dedi ama icimde hala bi tedirginlik var:) ben alışveriş yapıcam dedim doktora biri kesin kız zaten değişirse hepsi onun olur dedi bana..ins değişmez alıştım resmen ben:)

oyy maşallah beyazcım kızı yakalamışın hayırlı olsun.. değişmez büyük ihtimal ama belli de olmaz yanılma payı çok az artık drların ultrasyon konusunda.. benim içimde bile bi umut var belki birini yanlış görmüştür diye ama net gördü dr.um pipilerini:)

Kızlar benim haftadayken hala kilo almayan var miydi? Sadece verdigim 2 kiloyu geri aldım bu kadar..ama karnım buyuyo nerden buyuyo anlamadım..Benim iştahım geri gitti bu günlerde canım hiçbişe istemiyor ama birşeyin tadına bakana kadar tadına baktığımda da hoşuma giderse deli gibi yiyorum ama sonra yine aynı iştahsızlık bu yüzden yemek yapasım gelmiyo halsizlik düşene dek aciktigimi anlamıyorum:KK43: bebeklerim besleniyodur ins:KK43: her sabah 1 yumurta yiyorum 5-6 zeytin yiyorum 1 bardak süt iciyorum iki tane de ceviz yiyorum bir dilim yaglı ballı ekmek yiyorum..yeter heralde dimi cunku bunları bile sırf beslensinler diye yiyorum:) ve hala et soğan sarımsak ve yogurt yiyemiyorum:KK43:
..bu arada idrar ve kan sonuclarım temiz çıktı cok sükür..

ben varım 1.5 kilo aldım sadece ama kuzuların sağlığı çok ii dedi drm. iştahım yerinde benim yiyorum ama kilo yapmıyo gibi bişey.. inş kiloları ii doğarlar bide küvez başı beklemeyiz canım:KK43:

Slm kizlar bende suan 28+5 gunluk ikizlerime hamileyim ve dunden beri sag boslugumdan bobregime kadar agrilarim olmaya basladi sizde de agrilar oluyormu insallah erken dogum olmaz bu arada ciger gelistitici igne vuruldunuz mu

Canım dr. söyle ultrasonu böbreğine tutup baksın böbrek olabilir.ben belimde ağrı var diyince baktı,bende böbrek büyümesi çıktı,hamilelikte rahim baskı yaptığı için olabiliyormuş,ama fizyolojik büyüme oluyor genelde ve tehlikeli.ama eğer ağrılar,bulantılar devam ederse mikrobik de olabilir o zaman uzmana görünmek gerekebilir,dr.um şimdilik başka dr gitmene gerek yok,ben her geldiğinde bakıcam dedi,ben de ağrılarımı takip ediyorum,fazlalaşırsa nefrolojiye giderim.idrarını tutma sakın ve tam bitene kadar yap.

Kızlar benim özellikle dinlenirken gece uyurken pozisyon değiştirdiğimde yada ayağı kalkınca karnımın değişik yerlerinde gaz sancısı gibi ağrı oluyor geçiyor bazen ayaktaykende oluyor birde çok gezersem sadece belimin sol tarafına kramp giriyor dinlenince geçiyor yaşadığım bu ağrılar normalmi erken doğumda kasılma ve düzenli sancı olmalı onu biliyorum ama yinede korkuyorum birde ben her yemekten sonra çok darılıyorum ve o yüzden yemek sonrası yarım saat yürüyüş yapıyorum sindirene kadar bazen 1 saatte oluyor bu kadar gezinmek sakıncalımı?

o ağrılar bende de var,dönmek ayağa kalkmak zorlaşıyor git gide.çok fazla gezinmek bazen sakıncalı olabilir,dr.a danış istersen.bi de yemeği tıka basa yememeye çalış,onun dışında kasılma için de karnın sık aralıklarla taş kesiliyorsa ve bebekler hareketsizse o zaman korkmamız söyleniyor,ben de paniğimdir nomalde,panik yapma yazdıkların birçoğumuzda var:)

29+1 30.hafta oluyo şekerim...
zamannnn geçmiyorrr.:KK43:

Canım hemen geçmesini mi istiyorsun,ben istemiyorum..Rabbim bilir en doğrusunu ama hani belki birçoğumuz 2 çocuk yeter deriz,hamilelik,hareketleri hissetmek çok keyifli,ben hemen bitsin istemiyorum,çünkü bu zamana kadar korkularım ve paniğimden tadını çıkaramadım ki,bari bundan sonra çıkarayım diyorum:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Kesinlikle anne olmak çok başka bişey galiba:)gece olmasını hiç istemiyorum yatağa girecez diye:KK43:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:tam aklımdan geçenleri yazmışsın,çok seviyorum yorumlarını:KK34:aynen sırt,bel ağrılarımdan yatağa girmek istemiyorum bazen ya..

29+6 dan sonra 30.hafta bitiyor:KK34:

ben ne tuhaf geçiriyorum şu hamileliği.gece eğer uykum varsa karnım yumuşacık oluyor ve mışıl mışıl uyuyorum:nazar::nazar: ama dönmek zor cidden.
dün aynı şeyi eşimle konuştuk.annelerin kıymetini bilmek gerekiyormuş,babalık ve annelik arasında dağlarrr kadar fark var.ben herşeyi bebeklerime göre planlıyorum.ama o sosyal hayatına tam gaz devam ediyor..artık dışarda yemek yemek,çay içmek,alış veriş yapmak benim için hayal oldu:KK14:
bir haftadır ablamda yok çok sıkılıyorum.zaman suu gibi aksın allahım,sağlıkla inşallah:KK43:

evet biz de bayağıdır çıkmıyoruz,hatta eşim bile farketmiş geçen kendisi söyledi,bayağıdır dışarda yemek yemiyoruz biz ya dedi:) bebişler olunca yaza kadar tek tük çıkarız herhalde.
sedef söylemeden ben söyleyeyim,içtiğin suya,serviks boyuna ve uykuna maşallah:nazar::nazar::nazar:herşeyi yazma kız,birimiz yanlışlıkla nazar değdiricez bak sonra:KK1::KK1:

Dün aynısını bizde konuştuk.kalabalık biyerde yemek yiyoduk.biz 2 çocukla böyle yerlere gelemeyiz uzun bi süre dedim:)rezil oluruz dedim:)anneme bırakır geliriz dedi:)tek çocuğu olanlar ne kadar rahattır kızlar bi düşünün:)tek çocukla her şstediğini yaparsın ama ikiz annesi olmak ayrı bişey bence

evet 2 bebeğin zorluk ve sorumluluklarını düşünmeye başladığımdan beri,sanki çok çocuk büyütmüşüm gibi ben de tekil gebelikleri daha basitmiş gibi zannetmeye başladım,eminim onun da zorlukları vardır ama 2 bebek başkadır.yine de çocuğa da bağlı sedefçim ya,1 tane aksi,huysuz,yaramaz çocuktansa belki 2 akıllı uslu çocuk daha kolaydır.yakınlarımdan birinin bir çocuğu var da Allah bağışlasın,derdini göstermesin inşaallah,çocuk anne-babaya ve herkese hayatı zehrediyor,çok yaramaz ve akıllı,hiçbirşeyi yutturamıyorsun,illa dediği olacak:)

Tabiki tek bebek anneleri gibi olamayız ama bi sure sonra bizim normalimiz iki bebek olucak ve bebeklerimiz de tek bebek gibi dusunemicrkler cunku bastan sabretmeyi öğrenecekler..emmek için, uyumak için, alt degisim için, banyo için hep sıra beklicekker ve bi sure sonra onların da normali bu olacak..ins cok yaramaz bebislerimiz olmaz biz de düzenimizi kolay kurarız ve hayata tam gaz devam ederiz..ama dışarı çıkmak için mutlaka yanimiZda ilgilenen biri şart..bu babası olur yada anne kardeş veya bi yardımcı..küçükken tek basımıza dışarı biraz zor..imkanı olan da anneye bırakır tabi bu en rahatı:)

evet ne güzel söylemişsin,bizim normalimiz 2 bebek olacak,Allah dağına göre kar verir,demek kaldırabileceğiz Allah'ın izniyle kızlar,korkutmayalım birbirimizi,benim de ikiz olduğunu duyan herkes ya nasıl bakacaksın ya da oh ne güzel 2si bir arada çıkar rahat edersin sonra diyor sinir oluyorum.1.si önce sağlıkla gelsin diyin,dua edin,en çok ona ihtiyacım var,en çok ondan korkuyorum,ikincisi hamilelik keyifli birşey aynı zamanda,ben bi kere hamile kalayım bi daha çekemem demedim ki.bi de cinsiyet beğenmeyenler var onlara da ayrı sinir oluyorum,herkesin 1 kız 1 erkek olacak diye şartı mı var.neyse ne diye sinirleniyorum ki sustum:) ya benim annem uzakta,ben kime bırakıcam ya..

Kızlar benim haftadayken hala kilo almayan var miydi? Sadece verdigim 2 kiloyu geri aldım bu kadar..ama karnım buyuyo nerden buyuyo anlamadım..Benim iştahım geri gitti bu günlerde canım hiçbişe istemiyor ama birşeyin tadına bakana kadar tadına baktığımda da hoşuma giderse deli gibi yiyorum ama sonra yine aynı iştahsızlık bu yüzden yemek yapasım gelmiyo halsizlik düşene dek aciktigimi anlamıyorum:KK43: bebeklerim besleniyodur ins:KK43: her sabah 1 yumurta yiyorum 5-6 zeytin yiyorum 1 bardak süt iciyorum iki tane de ceviz yiyorum bir dilim yaglı ballı ekmek yiyorum..yeter heralde dimi cunku bunları bile sırf beslensinler diye yiyorum:) ve hala et soğan sarımsak ve yogurt yiyemiyorum:KK43:
..bu arada idrar ve kan sonuclarım temiz çıktı cok sükür..

canım 1-2 kilo almıştım tam hatırlamıyorum ama..bu haftalardan sonra başlarsın 20lerle beraber hızlanır merak etme.hem bebişler de besleniyordur,ben ilk 3 ay ölü gibiydim,zayıfladım,hiçbirşey yemiyordum,hatta üstüne oruç tuttum ama bebişlerim hep önde çıkıyordu çok şükür,onlar senden her halükarda alır merak etme,ama senin de boşalan depolarını doldurman lazım ve artık onlar büyümeye başladığı için ihtiyaçları artacak takviye yapman lazım,canın istemese de ye.

Ben yemeklerle birlikte ekmek yiyorum aslinda etsiz sebze yemekleri hoşuma gidiyo ama bi yapan ve önüme koyan lazım :KK43: benimde hiç Halim yok bütün gun yatsam yatarım yani neyse bebisler beslensin de baska bisi istemem tek korkum onlara yetecek mı?

yeter korkma,hem 16yı geçmişsin,1-2 hafta içinde bir enerjik olacaksın ki sen de inanamayacaksın:) kolaylıkla yapacaksın her işini:)

Kızlar o kadar daralıyorumki biraz önce 1 bardak suyu zor içtim bu saat oldu daha kahvaltı ile duruyorum 23. Haftada böyleysem sonrasını düşünemiyorum nefesim hiç yetmiyor çok halsizim iştahsızlığıda anlamıyorum herkesin canı birşey çeker benim bu kadar ay oldu daha canım birşey çekmiyor.Ben hiç rahatlamayacakmıyım:KK43:(( hamileliğinde tadını çıkaramadım daha sizde durumlar nasıl son ayları nasıl geçireceğim moralim çooookkk bozuk Allahım sabrını verir dimi kızlar geçer dimi bu son 3 ayım:KK43:((

canım olabilir,sıkıntı edersen daha kötü olursun önce sakin ol,haftan neydi altta yazmıyor.4 ay civarlarına kadar beim de öyle olmuştu,acıkmak istiyrsan ara öğünlerine meyve,özellikle de yeşil elma ekle,beni acıktıran şey meyvedir belki sende de işe yarar.nefesin çok rahatsız eden boyutlardaysa mutlaka dr.a sor,ihmal etme

Yarım saattir ağlıyorum, 15 gündür annem sehirdisindan bana geldi, güya yardım ediyor ama sürekli yaptıklarını söylemesinden belim ağrıyo şuram ağrıyor demesinden bıktımmm... Valla kadın gelsin parayla yapsın bundan iyi, herşeye müdahale herşeye eleştiri, şimdi değil çocukluğumdan beri böyle... Evde dememe rağmen çerçevelerin yerlerine kadar değiştiriyor, yok yatağın üstünde birşey dursun sevmezmiş, akşamdan bulaşık bırakıyormuşuz. Kendi evimde rahat edemiyorum, şimdi böyleyse lohusalık psikolojisi ile nasıl olacak, tuvaletteyken içeriye "tuvalet getirir misiniz" diye seslendim yeni kalkmıştım eşim mi var annem mi bilmiyorum bile ona bile alınmış ona gelince sert söylüyomuşum dedim hanginiz olduğunuzu bile bilmiyorum buna bile alınıyorsan. Her geldiğinde gitmekle tehditler:KK14: eşime kayınvalideme çok tatlı dilliymişim ona değilmişim. Doğru çünkü içimden gelmiyor :KK14: çocukluğumdan beri beddualarından bıktım soğudum. Herkes doğurabiliyor ama anne olamıyor... İçim acıyo resmen... Kuzularım inşallah ben size hakkıyla annelik edebilirim...

Merhaba kızlar,
sedef dün sana bilinçaltın sebebiyle kötü rüya görmüşsündür dedim ya,dün gece ben de gördüm,uyanıp azcık ağladım sonra yavruşlarım üzülmesin diye sustum,eşim de sağolsun espri yapıp güldürdü beni..Ne kötü,düşüncesi bile ne kötü,sen koru Allah'ım..güya rüyamda "nasılsa yaşam sınırına yaklaştılar/yada geçtiler artık doğabilirler diyorum sonra allah resmen işaret gönderiyor..Allah'ım sen hepimizin bebişlerini koru,bol bol dua edelim kızlar..

canım dr.un bana yazdığı magnezyumun adı farklı,365li birşey,bir ara konuşmuştunuz ya magnezyum oksit mi olmalı diğer türü mü onu unuttum işte,acaba dedim benimki faydasız mı,bu ilacı reçetesiz alabiliyor muyuz,fiyatı ne,ben de gidip bundan alayım madem,benimki az kaldı.
Raporun hayırlı olsun:) Bol bol dinlen,bebişlerin gelişsin kilo alsın inşaallah.ben de meyve çok severim şu 1-2 haftadır daha az yemeye başladım nedense eskisi kadar canım istememeye başladı.

Nefes darlığı ilk zamanlar yaşadım,arada uyku problemi de oluyor ama genelde düzenli,iştahımın da maşallahı var:)söyleyeyim dr.a bakalım ne diyecek.Bu arada heyet için bilemiyorum,zaten rapor ve dr yönünden genelde şanssız olldum,1 haftalık rapora tamam diyince bile ne sevindim anlatamam.veremem dedi,onun için uygun raporların,sorunların olmalı dedi,hamilelik yolunda gitmeyecek ki verecek ben öyle anladım.Ama hafta ilerledikçe zor çalışıyorum,daha önce yaşamadığım şeyler olmaya başlıyor,bi de benim normalde de bel oyuğum fazladır,göbek ilerledikçe belim daha da çukurlaşıyor ve ayakta kalmak zorlaşıyor,öğretmenim,benim işim de ayakta yapılıyor,normal rapora bile razıyım artık napim,gerçi maaşımdan kesinti oluyor,ama olsun yavrularımdan değerli değil.

Öyle mi zannediyorsun sedef emin misin:):emir_bebek::emir_bebek:

ikiz arabası hakkında yazdıkların çok mantıklı canım. gul3 ben de normalde arka arkaya olanların kapılardan sığma bakımından daha pratik olduğunu duymuştum,ikili alırsam arka arkaya olanı sırf bundan alırım evet arkası dönük olana haksızlık olur ama ikililer asansör,ev kapısı,alışveriş merkezi mağazaları gibi yerlerden geçerken sıkıntı oluyormuş.Bi de ağır araba alanların hemen hepsi sonradan değiştiriyor,baston pusetller en pratiği galiba,bizim bebişler kış bebeği oluyor çoğumuzun yani,ilk zamanlar portbebe,anakucağı tarzı şeylerde taşıyıp sonra havalar güzelleşince baston puset kullanabilriz herhalde.
Rüya ne fena oluyo demi:))allahtan sadece rüya:)benim magnezyum diasporal tatlım...20 lira canım ama sağlık ocağında falan yazdırırsan ucuza alırsın tabi.ben erindiğimden gidip yazdırmıyorum:)ewet canım ya doğduklarında daha rahat eder içimiz en azından sağlıkla yanımızda olurlar.hem benim 40 kere diyecemki bebeklerim akıllı olsunlar:))
Yarım saattir ağlıyorum, 15 gündür annem sehirdisindan bana geldi, güya yardım ediyor ama sürekli yaptıklarını söylemesinden belim ağrıyo şuram ağrıyor demesinden bıktımmm... Valla kadın gelsin parayla yapsın bundan iyi, herşeye müdahale herşeye eleştiri, şimdi değil çocukluğumdan beri böyle... Evde dememe rağmen çerçevelerin yerlerine kadar değiştiriyor, yok yatağın üstünde birşey dursun sevmezmiş, akşamdan bulaşık bırakıyormuşuz. Kendi evimde rahat edemiyorum, şimdi böyleyse lohusalık psikolojisi ile nasıl olacak, tuvaletteyken içeriye "tuvalet getirir misiniz" diye seslendim yeni kalkmıştım eşim mi var annem mi bilmiyorum bile ona bile alınmış ona gelince sert söylüyomuşum dedim hanginiz olduğunuzu bile bilmiyorum buna bile alınıyorsan. Her geldiğinde gitmekle tehditler:KK14: eşime kayınvalideme çok tatlı dilliymişim ona değilmişim. Doğru çünkü içimden gelmiyor :KK14: çocukluğumdan beri beddualarından bıktım soğudum. Herkes doğurabiliyor ama anne olamıyor... İçim acıyo resmen... Kuzularım inşallah ben size hakkıyla annelik edebilirim...

Öyle deme canım annendir.eminim zoruna gider insanın ama kötü deme sen yine...büyükler bazen düşünmeden konuşabiliyo,öyle görmüşler belki onlarda...senin saçının teline kıyamaz eminim..o öyle dedikçe sen alttan al kendi hatasını farkeder inş o zaman.ne deyim canım ya çok hassas konular bunlar

Canım dr. söyle ultrasonu böbreğine tutup baksın böbrek olabilir.ben belimde ağrı var diyince baktı,bende böbrek büyümesi çıktı,hamilelikte rahim baskı yaptığı için olabiliyormuş,ama fizyolojik büyüme oluyor genelde ve tehlikeli.ama eğer ağrılar,bulantılar devam ederse mikrobik de olabilir o zaman uzmana görünmek gerekebilir,dr.um şimdilik başka dr gitmene gerek yok,ben her geldiğinde bakıcam dedi,ben de ağrılarımı takip ediyorum,fazlalaşırsa nefrolojiye giderim.idrarını tutma sakın ve tam bitene kadar yap.

o ağrılar bende de var,dönmek ayağa kalkmak zorlaşıyor git gide.çok fazla gezinmek bazen sakıncalı olabilir,dr.a danış istersen.bi de yemeği tıka basa yememeye çalış,onun dışında kasılma için de karnın sık aralıklarla taş kesiliyorsa ve bebekler hareketsizse o zaman korkmamız söyleniyor,ben de paniğimdir nomalde,panik yapma yazdıkların birçoğumuzda var:)

Canım hemen geçmesini mi istiyorsun,ben istemiyorum..Rabbim bilir en doğrusunu ama hani belki birçoğumuz 2 çocuk yeter deriz,hamilelik,hareketleri hissetmek çok keyifli,ben hemen bitsin istemiyorum,çünkü bu zamana kadar korkularım ve paniğimden tadını çıkaramadım ki,bari bundan sonra çıkarayım diyorum:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:tam aklımdan geçenleri yazmışsın,çok seviyorum yorumlarını:KK34:aynen sırt,bel ağrılarımdan yatağa girmek istemiyorum bazen ya..

evet biz de bayağıdır çıkmıyoruz,hatta eşim bile farketmiş geçen kendisi söyledi,bayağıdır dışarda yemek yemiyoruz biz ya dedi:) bebişler olunca yaza kadar tek tük çıkarız herhalde.
sedef söylemeden ben söyleyeyim,içtiğin suya,serviks boyuna ve uykuna maşallah:nazar::nazar::nazar:herşeyi yazma kız,birimiz yanlışlıkla nazar değdiricez bak sonra:KK1::KK1:

evet 2 bebeğin zorluk ve sorumluluklarını düşünmeye başladığımdan beri,sanki çok çocuk büyütmüşüm gibi ben de tekil gebelikleri daha basitmiş gibi zannetmeye başladım,eminim onun da zorlukları vardır ama 2 bebek başkadır.yine de çocuğa da bağlı sedefçim ya,1 tane aksi,huysuz,yaramaz çocuktansa belki 2 akıllı uslu çocuk daha kolaydır.yakınlarımdan birinin bir çocuğu var da Allah bağışlasın,derdini göstermesin inşaallah,çocuk anne-babaya ve herkese hayatı zehrediyor,çok yaramaz ve akıllı,hiçbirşeyi yutturamıyorsun,illa dediği olacak:)
Orası öyle tabi ya bazen 1 çocuk 2 çocuk gibi olur zorlar insanı:)amaaa bizim minnoşlar akıllı olcaklaaarrr:KK9:

evet ne güzel söylemişsin,bizim normalimiz 2 bebek olacak,Allah dağına göre kar verir,demek kaldırabileceğiz Allah'ın izniyle kızlar,korkutmayalım birbirimizi,benim de ikiz olduğunu duyan herkes ya nasıl bakacaksın ya da oh ne güzel 2si bir arada çıkar rahat edersin sonra diyor sinir oluyorum.1.si önce sağlıkla gelsin diyin,dua edin,en çok ona ihtiyacım var,en çok ondan korkuyorum,ikincisi hamilelik keyifli birşey aynı zamanda,ben bi kere hamile kalayım bi daha çekemem demedim ki.bi de cinsiyet beğenmeyenler var onlara da ayrı sinir oluyorum,herkesin 1 kız 1 erkek olacak diye şartı mı var.neyse ne diye sinirleniyorum ki sustum:) ya benim annem uzakta,ben kime bırakıcam ya..

canım 1-2 kilo almıştım tam hatırlamıyorum ama..bu haftalardan sonra başlarsın 20lerle beraber hızlanır merak etme.hem bebişler de besleniyordur,ben ilk 3 ay ölü gibiydim,zayıfladım,hiçbirşey yemiyordum,hatta üstüne oruç tuttum ama bebişlerim hep önde çıkıyordu çok şükür,onlar senden her halükarda alır merak etme,ama senin de boşalan depolarını doldurman lazım ve artık onlar büyümeye başladığı için ihtiyaçları artacak takviye yapman lazım,canın istemese de ye.

yeter korkma,hem 16yı geçmişsin,1-2 hafta içinde bir enerjik olacaksın ki sen de inanamayacaksın:) kolaylıkla yapacaksın her işini:)

canım olabilir,sıkıntı edersen daha kötü olursun önce sakin ol,haftan neydi altta yazmıyor.4 ay civarlarına kadar beim de öyle olmuştu,acıkmak istiyrsan ara öğünlerine meyve,özellikle de yeşil elma ekle,beni acıktıran şey meyvedir belki sende de işe yarar.nefesin çok rahatsız eden boyutlardaysa mutlaka dr.a sor,ihmal etme
Canım ben 23 hafta oldum hala aşerme ve iştah yok Allah 2 tane mucize ile beni ödüllendirdi ama ben bir türlü mutsuzluk Halimden kurtulamadım kendime çok kızıyorum halsizlik nefes uykusuzluk beni çok bunaltıyor ama yapcak bir şey yok doktora sormaz olurmuyum hatta kbb dahiliye göğüs kardiyolojiye bile gittim bir şey çıkmadı gebelikten diyorlar eşimde bunaldı artık yakınmalarımdan:KK43:((

canım çok üzüldüm inan..insan bu dünyada en çok annesinden destek bekler:KK43: ne kadar üzüldüğünü anlıyorum ama sen onu yargılama.sonuçta her insan farklı karakterlere sahip.bence sen çok çok iyi bir anne olursun..
onu öyle kabul etmelisin bir yaştan sonra hiç kimseye birşey kazandıramazsn.ama üzülme ve ağlama canım lütfenn.
benim de aklıma annem geldi...zatenn çok duygusalım bugün:KK14::KK14:

Merhaba kızlar :)
Kontrol vardı bugün. Yarım kiloya yaklaşmış bebisler maşallah :) doktor herşey yolunda rahat ol dedi. Bol bol dinlen dedi. Tabi çalışırken pek pek mümkün olmuyor.

Aksu tatlım annenle rahat olamamana üzüldüm açıkçası :KK43: nasıl düzelir nasıl daha iyi iletişim kurulabilir şuan gelmiyor aklıma. Senin de hassas dönemin alttan almak kolay olmayacaktir. Ama yine de elinden geleni yapmaya çalış.

Doktoruma akıntım arttı dedim. Normak daha da artacak dedi :) zaten herseyi olağan ve normal karşılıyor. Bu beni de rahatlatiyor aslında. İlk hedef 28 dedi. Hatta 26yi geçmek de çok iyi dedi. İnşallah o günlere sorunsuz gelebilirim

Bismillahirrahmanirrahim....

İsim ..................Ayetel kürsü......... Nas-Felak

Aksu81-------- 70 -------------- 80 Okudu

Sedef---------- 100 ------------- 100 Okudu

Seybil -------- 100 ---------------100 Okudu

Pınar..

Sdtive--------- 30 --------------- 30 Okudu

Aylin---------- 25 --------------- 25 Okudu

Mrsbeyaz------ 15 -------------- 15 Okudu

Kengo--------- 100-------------- 100 Okudu

Flufem-------- 100 -------------- 100 Okudu

Fpmk---------- 50 -------------- 50 Okudu

Zuzu----------- 100-------------100 Okudu

Cansu--------- 35 ------------- 25 Okudu

Eylül...........

Asbelove------ 100 ------------- 100 Okudu

Alexandria-----13 -------------- 13 Okudu

Melis--------- 25 -------------- 25 Okudu

Ankara12....

Esalales------ 100 --------------- 100 Okudu

Ayşe23-------- 15 --------------- 15 Okudu

Gül----------- 100-------------- 100 Okudu

FLUFEM kusura bakma canım aslında görmüştüm eklerken unutmuşum:KK17: aylincim seni de ekledim Allah kabul etsiin...

Canım her zaman bir üstü söyleniyor, mesela ben 15+2 yim 16. Haftada olmuş oluyorum :KK16: çok seviyom ben bu hesabı daha büyük gibi oluyo:KK1:

Canım bende hamile kalmadan önceki kilomdayım, 1,5 kilo vermiştim onu almışım sadece... Benim göbeğim de çok çıkmadı :KK43: çıplakken ben görüyorum ama kıyafetle kimse anlamaz. Birde söylemesi ayıp iki gündür ishalim olan göbekte gitti:KK30: gerçi ölçü olarak senden baya fazladır göbekten değil belden, hiç çok ince belim olmadı zayif olmama rağmen şimdide direk belim kalınlaştı :KK1: sen tam kaç günlüksün?? Kaç gün var acaba aramızda...
Bu arada maşallah ne güzel kahvalti yapiyorsun, benim kahvaltiyla hiiiiç aram yok ya:KK25: bende akşam 6 dan sonra yiyorum. Öyle çok iştahlı değilim... Nasılsa alırız kilo ben almadığıma seviniyorum. İnşallah tabi be nişler besleniyordur...

Senle çok yakınız galiba kaç günlüksün?? Ben 15+2... Şişlik gaz da vardır belki canım, doğrudur tartın 1,5 kiloda normal zaten... Yanlış bile olsa aynı tartı ile tartılınca farktan kaç kilo aldığını anlarsın...
aksucum özlemişim senin dua listelerini bende çok isterim katılmayı ama benim ikizim olmuycak:KK16: yinede beni arnıza alırmısınız :KK16:

Kontrol vardı bugün. Yarım kiloya yaklaşmış bebisler maşallah :) doktor herşey yolunda rahat ol dedi. Bol bol dinlen dedi. Tabi çalışırken pek pek mümkün olmuyor.
Aksu tatlım annenle rahat olamamana üzüldüm açıkçası :KK43: nasıl düzelir nasıl daha iyi iletişim kurulabilir şuan gelmiyor aklıma. Senin de hassas dönemin alttan almak kolay olmayacaktir. Ama yine de elinden geleni yapmaya çalış.
Doktoruma akıntım arttı dedim. Normak daha da artacak dedi :) zaten herseyi olağan ve normal karşılıyor. Bu beni de rahatlatiyor aslında. İlk hedef 28 dedi. Hatta 26yi geçmek de çok iyi dedi. İnşallah o günlere sorunsuz gelebilirim

maşallah canım bebişlere:nazar::nazar:...inşallah sağlıkla kavuşucaz yavrularımıza...haziranı hatırlıyor musun?
dün gibi sanki?sen hiç ikiz istemiyordun,ama rabbim kısmet etti.
ben tek embriyo transferi oldu diye hiç ikize ihtimal vermemiştim...
inşallah nasıl doğurduğumuzu da paylaşıcaz burda.:KK16::KK16:

ayyy canım geçmiş olsun. 22. haftamızdaki kontrolden bir gün sonra ben de sancıyla acil gittim doktoruma.
aynen benim böbreklerde de büyüme başlamış. 3 cm'yi geçerse katater takmamız gerekecek dedi. başka doktor önermedi. bunu önleyecek ya da geriletecek bişey yok ama bol su iç dedi. günlük 5 lt su içiyorum. bazen öyle bir kıvrandırıyor ki saatlerce geçmiyor.
senin de mi iki böbrekte?

gözün aydın anım. ne güzel haberler.. benim de akıntım bu hafta korkunç arttı. sarımsı su gibi kokusuz.. bazen foşşş diye geliveriyor, çok korkuyorum.. kontrol 18 aralıkta.. nasıl bekleyecem bilmiyorum..

maşallah canım bebişlere:nazar::nazar:...inşallah sağlıkla kavuşucaz yavrularımıza...haziranı hatırlıyor musun?
dün gibi sanki?sen hiç ikiz istemiyordun,ama rabbim kısmet etti.
ben tek embriyo transferi oldu diye hiç ikize ihtimal vermemiştim...
inşallah nasıl doğurduğumuzu da paylaşıcaz burda.:KK16::KK16:

evet canım hiç istemedim ben ikiz. doktora da söyledim ama kısmet işte :KK1::KK1:
inşallah dediğin gibi canım uzun vadede çok güzel paylaşımlar yapacağız :KK16::KK16:

gözün aydın anım. ne güzel haberler.. benim de akıntım bu hafta korkunç arttı. sarımsı su gibi kokusuz.. bazen foşşş diye geliveriyor, çok korkuyorum.. kontrol 18 aralıkta.. nasıl bekleyecem bilmiyorum..

bu hamilelik acaaip bir deneyim...ömrümün hiç bir evresinde(kpss de dahil:)bu kadar gerilip korktuğumu hatırlamıyorum..sanırım bu süreç bizi daha da güçlendirecek..:KK4:

Canım ne olur üzme kendini,annedir,saygıda kusur etmemek lazım,hatası varsa hoş görmek lazım,,diyeceksin ki kızlar beni anlamıyor,uzaktan konuşuyor,yapı itibariyle benim anneciğim de birçok şeyden şikayet eden bir insandır,karamsarlığı da vardır,öyle ki çoğunlukla içimi karartır,ben de kara kara düşünüyorum yanıma geldiğinde de böyle davranırsa hamileleik ya da lohusalık psikolojisiyle ne yapıcam ben diye..Allah yardımcın olsun,kayınvalidenle filan daha rahat edeceksen o gelsin,ya da maddi durumunuz iyiyse birini al canım.

Rüya ne fena oluyo demi:))allahtan sadece rüya:)benim magnezyum diasporal tatlım...20 lira canım ama sağlık ocağında falan yazdırırsan ucuza alırsın tabi.ben erindiğimden gidip yazdırmıyorum:)ewet canım ya doğduklarında daha rahat eder içimiz en azından sağlıkla yanımızda olurlar.hem benim 40 kere diyecemki bebeklerim akıllı olsunlar:))

Evet rüyada görmek bile fena,Allah benzerini bile yaşatmasın hiçbirimize..
Amin hepimizinki akıllı uslu olsun:)

Canım ben 23 hafta oldum hala aşerme ve iştah yok Allah 2 tane mucize ile beni ödüllendirdi ama ben bir türlü mutsuzluk Halimden kurtulamadım kendime çok kızıyorum halsizlik nefes uykusuzluk beni çok bunaltıyor ama yapcak bir şey yok doktora sormaz olurmuyum hatta kbb dahiliye göğüs kardiyolojiye bile gittim bir şey çıkmadı gebelikten diyorlar eşimde bunaldı artık yakınmalarımdan:KK43:((

Canım ben de şimdiye kadar doğru dürüst birşeye aşermedim,arkadaşlarım biraz naz yap tadını çıkar diyor da yok anam yok canım birşey istemiyor ki! Çok nadir başıma geldi yani,bazen beni kızdırdığında şeytan diyor ki birşey at kafadan azıcık arasın sokaklarda,ama kul hakkına girerim diye şaka da yapamıyorum:) Bünye meselesi canım,üzme kendini,bak mesela benden de 3 ana öğün 3 ara öğün yemem bekleniyor ama benim adam gibi öğünüm bi tanedir,diğerleri yarım yamalaktır,sabah işteyken kahvaltı yapmak çok isterim ama olmuyor canım istemiyor belli saate kadar,şimdiye kadar nasıl beslendiysem onun üzerine bazı eklemeler yaparak genişlettim sadece,hamileler illa şunu yer,canı şunu ister diye şartlandırıyorsun bence kendini,bebeklerin durumu iyiyse hiç üzme kendini.

X