2014 ikiz anneleri

Sıkıntılarımız aynı şekerim:)gece yatakta dönmek işkence gibi,karnımın heryeri ağrıyo dönerken..

günaydın güzel anneler...
aynı sıkıntı bende de var canım.sağa sola dönmekte zorlanıyorum hatta ağrı oluyo şiddetli bi şekilde.artık uyumakta zorlanıyorum 2 saatte bır uyanıyorum.ayaklarımı toplayıp düz yatıyorum o bıraz rahatlatıyor sonra yıne sağa yada sola yatıyorum ama zor dönüyorum yatakta artık.eşime bakıyorum horul horul uyuyo valla:))anne olmak baba olmaktan daha çok fedakarlık ıstıyomuş şimdi anladım

Kesinlikle anne olmak çok başka bişey galiba:)gece olmasını hiç istemiyorum yatağa girecez diye

30 haftamı oluyo gerçekten...ben 29+6 dan sonra 30 olcak diye biluodum:)
29+6 dan sonra 30.hafta bitiyor
Kesinlikle anne olmak çok başka bişey galiba:)gece olmasını hiç istemiyorum yatağa girecez diye
ben ne tuhaf geçiriyorum şu hamileliği.gece eğer uykum varsa karnım yumuşacık oluyor ve mışıl mışıl uyuyorum ama dönmek zor cidden.
dün aynı şeyi eşimle konuştuk.annelerin kıymetini bilmek gerekiyormuş,babalık ve annelik arasında dağlarrr kadar fark var.ben herşeyi bebeklerime göre planlıyorum.ama o sosyal hayatına tam gaz devam ediyor..artık dışarda yemek yemek,çay içmek,alış veriş yapmak benim için hayal oldu
bir haftadır ablamda yok çok sıkılıyorum.zaman suu gibi aksın allahım,sağlıkla inşallah

Dün aynısını bizde konuştuk.kalabalık biyerde yemek yiyoduk.biz 2 çocukla böyle yerlere gelemeyiz uzun bi süre dedim:)rezil oluruz dedim:)anneme bırakır geliriz dedi:)tek çocuğu olanlar ne kadar rahattır kızlar bi düşünün:)tek çocukla her şstediğini yaparsın ama ikiz annesi olmak ayrı bişey bence

Tabiki tek bebek anneleri gibi olamayız ama bi sure sonra bizim normalimiz iki bebek olucak ve bebeklerimiz de tek bebek gibi dusunemicrkler cunku bastan sabretmeyi öğrenecekler..emmek için, uyumak için, alt degisim için, banyo için hep sıra beklicekker ve bi sure sonra onların da normali bu olacak..ins cok yaramaz bebislerimiz olmaz biz de düzenimizi kolay kurarız ve hayata tam gaz devam ederiz..ama dışarı çıkmak için mutlaka yanimiZda ilgilenen biri şart..bu babası olur yada anne kardeş veya bi yardımcı..küçükken tek basımıza dışarı biraz zor..imkanı olan da anneye bırakır tabi bu en rahatı:)

Benim doğum aralık sonu ocak başı gibi olcakya,nisan bi gelsin bizi kimse ewde tutamaz:))gezmeye alışsınlar ben çok severim gezmeyi altın günlerini:))

Kızlar benim haftadayken hala kilo almayan var miydi? Sadece verdigim 2 kiloyu geri aldım bu kadar..ama karnım buyuyo nerden buyuyo anlamadım..Benim iştahım geri gitti bu günlerde canım hiçbişe istemiyor ama birşeyin tadına bakana kadar tadına baktığımda da hoşuma giderse deli gibi yiyorum ama sonra yine aynı iştahsızlık bu yüzden yemek yapasım gelmiyo halsizlik düşene dek aciktigimi anlamıyorum bebeklerim besleniyodur ins her sabah 1 yumurta yiyorum 5-6 zeytin yiyorum 1 bardak süt iciyorum iki tane de ceviz yiyorum bir dilim yaglı ballı ekmek yiyorum..yeter heralde dimi cunku bunları bile sırf beslensinler diye yiyorum:) ve hala et soğan sarımsak ve yogurt yiyemiyorum
..bu arada idrar ve kan sonuclarım temiz çıktı cok sükür..

Tatlım ben 23.haftaya girdim hala çok kilo almıyorum senin gibi sürekli iştahsızım kahvaltımız senle aynı ben sadece yağ yemiyorum kahvaltı dışında ekmekte yok hiç acıkmıyorum ama hiç halimde yok çok halsizim kontrolde bebeklerin durumu iyi bizim kilo almamız hiç önemli değil bebişler alsın yeter inşallah en az sorunla hamileliğimizi tamamlarız....

Ben yemeklerle birlikte ekmek yiyorum aslinda etsiz sebze yemekleri hoşuma gidiyo ama bi yapan ve önüme koyan lazım benimde hiç Halim yok bütün gun yatsam yatarım yani neyse bebisler beslensin de baska bisi istemem tek korkum onlara yetecek mı?

Kızlaaar bu arada göbek cevrem 63tu ya gecen siz ölçerken simdi 68 olmuuuuuş:)
ne güzel canım ya bende kilo alıyorum diye korkuyorum 1 haftada deli gibi karnım büyüdü yağlıyorum ama çok kaşınıyo iştahımda öle pek değişik şeyler yemiyorum iştahım normal kahvaltı seninkine benziyo yumurta zeytin peynir okulda tenefüslerde süt içiyorum ceviz kayısı öğlen yemeği okuldan az mıktar sebze yemegi akşam 1 tabak yemek ve yoğurt salata yani deli gibi şişecek bişey yemiyorum ama fırladı çıktı hareketimi bile kısıtlıyo bende çok şiştim diye dertleniyorum (((senin bebekler iyidir bence bu arada tartıda sadece 1,5 kilo almış görünüyorum bence tartım bozuk benim

Çok güzeller canım güzel günlerde kullansinlar ömürleri de şekerleri gibi tatlı geçsin...
güzelmiş canım ben daha bakmadım valla ama verdiğin adreste güzel şeyler var sağ ol
fiyatıda güzel benim 100 adet falan yaptırmam gerek
:) :)

teşekkürler teyzecikler.. meliscim; dükkanda baktığımızda aynı modele 3,5 dediler.. nette 4,5 yazıyor.. bana da garip geldi..
inşallah 4,5 değildir.. isim konusunda hala kararsızız, bi netleşsin sipariş vermeye gittiğmde sorarım adamlara..

tamam canım, sen bi görüş doktorcunla, bizi de bilgilendirirsen seviniriz..
canım benim de son iki gündür sağ tarafta duran prenses bir haraketli ki sorma, dışardan görenler hayrete düşüyor..
genelde karnımın sağ tarafı sivriliyor, şekilden şekile giriyor..
ama solda duran oğluşum pek sakin..

Bismillahirrahmanirrahim....

İsim ..................Ayetel kürsü......... Nas-Felak

Aksu81-------- 70 -------------- 80 Okudu

Sedef---------- 100 ------------- 100 Okudu

Seybil -------- 100 ---------------100 Okudu

Pınar..

Sdtive--------- 30 --------------- 30 Okudu

Aylin---------- 25 --------------- 25 Okudu

Mrsbeyaz------ 15 -------------- 15 Okudu

Kengo--------- 100-------------- 100 Okudu

Flufem-------- 100 -------------- 100 Okudu

Fpmk---------- 50 -------------- 50 Okudu

Zuzu----------- 100-------------100 Okudu

Cansu--------- 35 ------------- 25 Okudu

Eylül...........

Asbelove------ 100 ------------- 100 Okudu

Alexandria-----13 -------------- 13 Okudu

Melis--------- 25 -------------- 25 Okudu

Ankara12....

Esalales------ 100 --------------- 100 Okudu

Ayşe23-------- 15 --------------- 15 Okudu

Gül----------- 100-------------- 100 Okudu

FLUFEM kusura bakma canım aslında görmüştüm eklerken unutmuşum aylincim seni de ekledim Allah kabul etsiin...

30 haftamı oluyo gerçekten..p.ben 29+6 dan sonra 30 olcak diye biluodum:)
Canım her zaman bir üstü söyleniyor, mesela ben 15+2 yim 16. Haftada olmuş oluyorum çok seviyom ben bu hesabı daha büyük gibi oluyo

Kızlaaar bu arada göbek cevrem 63tu ya gecen siz ölçerken simdi 68 olmuuuuuş:)
Canım bende hamile kalmadan önceki kilomdayım, 1,5 kilo vermiştim onu almışım sadece... Benim göbeğim de çok çıkmadı çıplakken ben görüyorum ama kıyafetle kimse anlamaz. Birde söylemesi ayıp iki gündür ishalim olan göbekte gitti gerçi ölçü olarak senden baya fazladır göbekten değil belden, hiç çok ince belim olmadı zayif olmama rağmen şimdide direk belim kalınlaştı sen tam kaç günlüksün?? Kaç gün var acaba aramızda...
Bu arada maşallah ne güzel kahvalti yapiyorsun, benim kahvaltiyla hiiiiç aram yok ya bende akşam 6 dan sonra yiyorum. Öyle çok iştahlı değilim... Nasılsa alırız kilo ben almadığıma seviniyorum. İnşallah tabi be nişler besleniyordur...

Senle çok yakınız galiba kaç günlüksün?? Ben 15+2... Şişlik gaz da vardır belki canım, doğrudur tartın 1,5 kiloda normal zaten... Yanlış bile olsa aynı tartı ile tartılınca farktan kaç kilo aldığını anlarsın...

Benimde karnım buyuyo canım özellikle evde tayt bady giydiğim zaman gayet belli yani ama kilo almayinca acaba bebekler nasıl diye endişe etmiştim ben..karnını bol nemlendir hatta hafif masaj yaparak nemlendir kasıma yoksa çatlarsın..artık bundan sonra kilo almamız lazım zaten canım...
Canım benimde karnım çıktı belim kalinlasti baya yazdım hatta demin..artık yavas yavas hamile oldugumu bilen arkadaslarım farkediyor karnımıhele biraz dar bise giydiysem falan..ama yeni duyanlar inanamıyor:) bakalım belki bundan sonra alırız biraz..

Merhaba kızlar,
sedef dün sana bilinçaltın sebebiyle kötü rüya görmüşsündür dedim ya,dün gece ben de gördüm,uyanıp azcık ağladım sonra yavruşlarım üzülmesin diye sustum,eşim de sağolsun espri yapıp güldürdü beni..Ne kötü,düşüncesi bile ne kötü,sen koru Allah'ım..güya rüyamda "nasılsa yaşam sınırına yaklaştılar/yada geçtiler artık doğabilirler diyorum sonra allah resmen işaret gönderiyor..Allah'ım sen hepimizin bebişlerini koru,bol bol dua edelim kızlar..

canım dr.un bana yazdığı magnezyumun adı farklı,365li birşey,bir ara konuşmuştunuz ya magnezyum oksit mi olmalı diğer türü mü onu unuttum işte,acaba dedim benimki faydasız mı,bu ilacı reçetesiz alabiliyor muyuz,fiyatı ne,ben de gidip bundan alayım madem,benimki az kaldı.
Raporun hayırlı olsun:) Bol bol dinlen,bebişlerin gelişsin kilo alsın inşaallah.ben de meyve çok severim şu 1-2 haftadır daha az yemeye başladım nedense eskisi kadar canım istememeye başladı.

Nefes darlığı ilk zamanlar yaşadım,arada uyku problemi de oluyor ama genelde düzenli,iştahımın da maşallahı var:)söyleyeyim dr.a bakalım ne diyecek.Bu arada heyet için bilemiyorum,zaten rapor ve dr yönünden genelde şanssız olldum,1 haftalık rapora tamam diyince bile ne sevindim anlatamam.veremem dedi,onun için uygun raporların,sorunların olmalı dedi,hamilelik yolunda gitmeyecek ki verecek ben öyle anladım.Ama hafta ilerledikçe zor çalışıyorum,daha önce yaşamadığım şeyler olmaya başlıyor,bi de benim normalde de bel oyuğum fazladır,göbek ilerledikçe belim daha da çukurlaşıyor ve ayakta kalmak zorlaşıyor,öğretmenim,benim işim de ayakta yapılıyor,normal rapora bile razıyım artık napim,gerçi maaşımdan kesinti oluyor,ama olsun yavrularımdan değerli değil.

Az kaldı canım.doğursakta hepimiz sağlıkla rahatlasak:)bebekler dışarı çıkınca kaygımız tasamız kalmıycak en azından.içimiz eahat olcak:)

Öyle mi zannediyorsun sedef emin misin:)

ikiz arabası hakkında yazdıkların çok mantıklı canım. gul3 ben de normalde arka arkaya olanların kapılardan sığma bakımından daha pratik olduğunu duymuştum,ikili alırsam arka arkaya olanı sırf bundan alırım evet arkası dönük olana haksızlık olur ama ikililer asansör,ev kapısı,alışveriş merkezi mağazaları gibi yerlerden geçerken sıkıntı oluyormuş.Bi de ağır araba alanların hemen hepsi sonradan değiştiriyor,baston pusetller en pratiği galiba,bizim bebişler kış bebeği oluyor çoğumuzun yani,ilk zamanlar portbebe,anakucağı tarzı şeylerde taşıyıp sonra havalar güzelleşince baston puset kullanabilriz herhalde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…