2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Bence bunları düşünmen için çok erken canım boş yer canını sıkıyorsun. Şimdi bakamam edemem dese bile Doğu'nda hissiyat değişebiliyor. Aynı evdesiniz bebişin doğduğunda nasıl canı kaynayacak gör. Of uyansa da sevsem bi diyecek. E haliyle de o zaman bakmak ona hiç zor gelmeyecek.boşuna dememişler doğmamış çocuğa don biçmeyin diye😉

Evet haklısın canım şimdiden kendimizi üzmeyelim. Ama benim yapım gereği biraz ince detaycı düşünüyorum galiba.

teşekkür ederim canım zaten ben özele gidiyorum başka bir ilçeye buna da arada bir bebeklerimi görmek için gidiyordum sabah olan sancım bugün yoktu magnormdandır belki tabi öncelikle Rabbimin izniyle.idrar yaparkenki sancıyı ise çözemedim karnımın üstü ve yani cok acıyor ve cok sıkışmıyorum da anlamadım.

ikiz olduğu için mesaneye baskı yapıyor olabilir ama sakın ihmal etme böyle karın sancıları ihmale gelmez devam ederse güvendiğin bi doktora görün canım dualrım seninle inşallah geçer.:KK16:

Bende müdehalesiz normal doğumu araştırıyorum kesisiz epiduralsiz suni sancısız bildiğin köy doğumu yani. Kafaya koydum eskiler gibi doğurcam :KK76:

canım ben de öyle yapmak istiyorum. Ama kilolu olduğumdan korkuyorum da. bir sorun çıkar mı acaba diye.. http://istanbuldoula.blogspot.com.tr/
bu bloğu dün inceledim de farklı bilgiler var. burda bir arkadaş paylaşmıştı (sen bile olabilirsin unuttum inan ki) çok ilginç hakkaten hatta bi video seyretmiştim çok önce onda da kadın aynen bu blogdaki gibi hareketleri yaparak evde kocişiyle doğum yapıyo ve kadın o kadar rahat yapıyo ki inanılmayacak gibi. ağlamıştım ben.. tekrar bulursam atayım buraya da:KK53::KK53::KK53:

Kızlar ben 2 gündür suda doğumu araştırıyorum, en güvenilir Zekai Tahir Burak geldi. 1000 tl ama sadece 2. doğumları alıyoruz dedi. ilk doğum riskli olabiliyor dedi :KK43: yani benim bu hayalimde suya düştü. annem normal doğum diye bastırıyor, eşime epidural normal doğum yapsam girermisin diyorum, ay ne bileyim diyor mırın kırın ediyor:KK47::KK47: daha önce ameliyat oldum, ve gerçekten acısını bildiğim için, sezaryen de korkutuyor...allahım en hayırlısını ver hakkımızda....

Canım nerden oldun ameliyat?Bende miyom ameliyatı oldumda sezeryan dışında başka bir alternatifim yok.Kaç tane doktora sorduysam o riski göze alamayız diyo rahmin yırtılma olasılığı varmış o yüzden sezeryan olacak.ama ben tecrübemi söliim ben hiç sıkıntı çekmedim tamam iyileşme sürecinde biraz sıkıntı olabiliyor ama çabuk toparlıyorsun.Aşağıya kesik atıp oranın dikilmesi beni daha çok korkutuyor açıkçası :KK43:

Hamiş arkadaşlarım ve birbirinden tatlı bebişleriii herkeslere günaydııınnn ve herkeslere kocaman öpücükleerrrrr:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

bugün gene daha sabahtan tüm enerjimi sömürdü bu işyeri. bu gidişle işi bırakıcam hiç istemesem de. 2 gündür yaşadığım sinir harbi beni bitiriyo :KK47::KK47::KK47::KK47::KK47: herkes kendi görevi yerine beni göreve gözü dikti o da yetmediği gibi baştan bana söylemeyip işime el attıkları gibi sonunda batırıp yıkıp döküp yıkıntıları bi toplayıver demeleri yok mu beni deli ediyoo:KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47:

benden haberler bunlar.. bebişimle avunmaya çalışıyorum.. ama o da bugünlerde benle birlikte baya yoruldu.. :KK31::KK31::KK31: 3 şubat gelse de görsem bi miniş yüzünü:KK31::KK31::KK31::KK31:
iş sıkıntılarını hiç sorma canım geriyolar insanı ama sabır benim 92 günüm kalmış izine ayrılmama :KK52: kendinide bebişinide üzme
Kızlar yaaa moralim çok bozukk....
Dün görümcemlere oturmaya gittik. Konu konuyu açtı. Görümcem işe dönecek misin diye bir soru sordu. Döneceğim tabiki dedim. Bebeğe kim bakacak dedi. Kayınvalidem bakar dedim bende. Normalde kayın validem benimle yaşıyor kızlar ama haftada 2-3 gün yine kızlarına gider kalır eder. Odası benim evimde. Ve kayın validem 50'li yaşlarında eşinin emeklisiyle geçinen bir bayan olmuş dul kaldıktan sonra. Aslında dinç bir bayan sadece biraz evhamlı e o kadarıda normal çünkü 30 yaşında kadıncağız dul kalmış falan çok şeyler yaşamış. Biz ev kredisi ödüyoruz benim çalışmam gerekli dedim görümceme. E çalışmayı ver idare edersiniz diyor. Annem bakmaz hiç güvenme dedi. Bana bile söylene söylene yardım ediyor dedi. Onunda 4 aylık bir bebişi var. Ben kayınvalideme güvenirken bu sözleri duyunca çok üzüldüm. Yani eşim devlet memuru aldığı ücret belli kıtkıtna yetiyor krediler faturalar evin masrafları e bebek girecek şimdide araya. Tamam bende çok fazla bir maaş almıyorum ama daha refah yaşıyoruz. Üctelik onca sene çalıştım en azından emkliliği hak edecek pirim gün sayımı doldurayım emekleirme yazık değil mi? Birde yani ne bileyim bunu istemek hakkım değil mi? Tek geliniyim tek erkek evladı var kadının yaaa benim annem yaşlı ve rahatsız gerçekten yoksa hiç teklif bile etmezdim kayınvalideme. Yani bakıcı tutmayı bile düşündüm ciddi ciddi bir tanıdık akrabalardan birine teklif ederek harçlık karşılığı falan aylık cüzzi miktarlarda çalışacak. 1 yaşına gelene kadar süt iznimde olacak haftanın 4 günü işte olacağım.
Eve gelince eşime de anlattım olayı. O gün gelsin buluruz çaresini dedi. Oda anneme güvenme dedi bakmayabilir dedi. E ne yapacğız biz o zaman diyorum çalışmak zorundayım biliyorsun diyorum. Evet durumun farkında olduğunu söylüyor. Eşim vardiyalı çalışıyor bu yüzden gündüz evde olduğu günler fazla. Ben ilgilenirim diyor . En azından bebek kendini kurtarana kadar bakamaz annem diyor yani şöyle 1 yaşına falan gelmeliymiş. Offff...

ah o kayınvalideler :KK50: benimkindede hiç bakıcak potansiyel yok gayet genç ama tembel..hiç teklif etmedim oda hiç ben bakarım demedi zaten annem çalışıyodu işten çıkıcak o bakıcak..Allah kimseye muhtaç etmesin ya benmkinin bana bi zararı yok yararıda yok çok isterdim onunla arkadaş gibi olayım ama şans buna şükür :KK34:

iş sıkıntılarını hiç sorma canım geriyolar insanı ama sabır benim 92 günüm kalmış izine ayrılmama :KK52: kendinide bebişinide üzme

ah o kayınvalideler :KK50: benimkindede hiç bakıcak potansiyel yok gayet genç ama tembel..hiç teklif etmedim oda hiç ben bakarım demedi zaten annem çalışıyodu işten çıkıcak o bakıcak..Allah kimseye muhtaç etmesin ya benmkinin bana bi zararı yok yararıda yok çok isterdim onunla arkadaş gibi olayım ama şans buna şükür :KK34:

off off yaniii ki ne yaniiii benim annem onun gibi olsa hayyatta minnet etmem ki

kızlar yaa kan değerim 10.6 çıkmış benim hamilelikten önce hep 13 dü .acaba çok mu düşük kan ilacı alıcam ama annemler türkiyden gönderecekler yieme içme ile yükseltilebilir mi bi bilginiz varmı kii...

off off yaniii ki ne yaniiii benim annem onun gibi olsa hayyatta minnet etmem ki

Allah yardımcın olsun cnm bu konuyu kvdini karşına alıp yüz yüze konuş çalışman gerektiğini ve ona nekadar yardımcı olabileceğini sor bakıcı düşündüğünü ama bunun seni maddi manevi zorlayacağını falan söyle insafa gelir belki

kızlar yaa kan değerim 10.6 çıkmış benim hamilelikten önce hep 13 dü .acaba çok mu düşük kan ilacı alıcam ama annemler türkiyden gönderecekler yieme içme ile yükseltilebilir mi bi bilginiz varmı kii...

Canım eğer çay içme alışkanlığın varsa içmemeye çalış,günde bir kaşık pekmez ye,ciğer ye ve kuru üzüm ye ara öğünlerde ama çok abartma bu sefer şekerin yükselebilir.Yeşil sebzelerdende tüketmeye çalış.

canım ben de öyle yapmak istiyorum. Ama kilolu olduğumdan korkuyorum da. bir sorun çıkar mı acaba diye.. http://istanbuldoula.blogspot.com.tr/
bu bloğu dün inceledim de farklı bilgiler var. burda bir arkadaş paylaşmıştı (sen bile olabilirsin unuttum inan ki) çok ilginç hakkaten hatta bi video seyretmiştim çok önce onda da kadın aynen bu blogdaki gibi hareketleri yaparak evde kocişiyle doğum yapıyo ve kadın o kadar rahat yapıyo ki inanılmayacak gibi. ağlamıştım ben.. tekrar bulursam atayım buraya da:KK53::KK53::KK53:

hoppaa buldum buldum :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

http://www.youtube.com/watch?v=Uvch3xFE0TU

çok etkilenmiştim. korkmayın çok öyle kanlı manlı sahnesi yok ve o kadar rahat ki.. kesinlikle böyle doğum yapmak isterdim..:KK52::KK52:

canım pekmez çok güzel yükseltiyor. annenler bulabilirlerse has hakiki köyde yapılmış pekmez bulup göndersinler. yeşil yapraklılardan da yemeye dikkat et. kuru üzüm de işe yarar.. :KK3::KK3::KK3:
benim de ilk kan değerim 12di iyiydi gene ama şimdi 13.6 civarında. sabahları 2 çorba kaşığı pekmez içmeye çalışıyorum da.. ama fazla içmiyorum ne de olsa şekerlii:KK52::KK52::KK52::KK52:

şimdilik favorim :KK34: farklı bi rengi (benim tercihim siyah kırmızı)

http://www.e-bebek.com/nobler-travel-sistem-bebek-arabasi_NOB-NOB03

Hmmm oldukça zarifmiş. Ben de yarın öbür gün bir de oğlum olursa diye siyah-kırmızı gibi unisex bi renk düşünüyorum. Ama ben daha uzun süre kullanabilmek de istiyorum. 0-13 kg az geldi. Pierre cardinlerde 36-48 aya kadar kullanım vaad ediliyor. Yani daha yüksek ağırlıklar. Bir de 500 TL yi geçmese iyi olur gibi :26: Bi kısmını annemler karşılayacak ama yine de çok masrafa girmeyelim diyorum :KK52:

benim sıpa başaşağı duruyo garip garip hareketler hissetmeye başladım bugun ama acıtıyoda sanki ittirince anlamadım yaaaaa offff

ben kesinlikle bir takım pijama ve bir takım gecelik alacağım birde evdeki eski alt pijamalardan alacağım yanıma kan olursa eskiler olsun.veee en gerekli gördüğüm şey sabahlık dizlere kadar olanlardan bir sabahlık.ben netten alışverişi hiç sevmem bikaç defa aldım hiç tadı yok o yuzden kendim gidip alıcam.bildiğim bir site yok maalesef olsada riskli bedenler hiç biribirini tutmuyor.orda alacağın mağaza yokmu kendin alsan.:26:

bizim burdaki tamamen bayanlara çok süper herşeyi konuşabiliyorsun rahat rahat.bide egzersizlerde şekilden şekle giriyor insan erkek olsa olmaz yani kimse gitmez.

enemmmmm bir çileksurat daha kız nettin bacım çilekte sen gibi bi alınıp gitmeye kalktıydı sonra anladı herkesin niyetini vazgeçti.etme bacım valla bende bazen yazıyorum oooooo bakıyorum tırssss geçmiş dedim kendi kendime görmezlerse üstüste 10 kere paylaşacam aynı yazıyı gözlerine sokacam :KK9:ama arada bir kaçıyor ben bugun geçmişi okuyamadım mesela acayip hızlı ilerliyor.ama herkes için dua ediyorum hep biz hamiledaş olduk burda herkes birbirini seviyor ve merak ediyor.sende gitme biyere.:KK20::KK20:kızarız haaaaa

bende bakmıyorum canım çeker die ben 2-3 zıbın aldım ama denk geldide aldım martta alıcaz inşallah herşeyini baharlıklar çıksın öyle:KK16:

maşallah canım bebeğine sende atlattın bakalım darısı sıradakilerin başına:nazar::KK16:
benim bebek arabam hazır chicco ı move modeli kız kardeşimin hediyesi süper bir araba parmakla gidiyor sürüşü çok rahat.yeğenimde kullandık 2 ay sonra ben hamile kalınca kız kardeşim bana verdi arabayı onunki büyüdü 3 yaşına girdi.ben sadece üzerine araba koltuğu olan parçasını alıcam anakucağı deniyor sanırım onu işte.

Evet canım, darısı sıradaki anneciklerin başına. İnşallah herkes güzel haberlerle gelir :KK16:

Şanslıymışsın canım sen o konuda :) Benim görümcemin de arabası var ama onunki hiç mi hiç kullanışlı değil. Kendime eziyet etmek istemiyorum öyle bi arabayla. Travel sistemi de sırf ana kucağı da olduğundan istiyorum. Hem her yerde kullanabiliriz onu. Minişlerimiz rahat eder :KK16:

Kizlar bas agrisindan maafoldum....
Alinti yaptim cevaplamaya gozum tutmadi :KK50:
Canim son sayfadasin senin yorumu kapayim dedim :KK1:
Masaallah herseyinin normal olmasina sevindim :nazar:
Ayrica biz Graco mosaic traveladli araba ve pusetini aldik dun aksam..
Chicco dan begenmistim aslinda ama esim bu pahali diye bunu secti....

Kıyamam, çok geçmiş olsun canım. O baş ağrıları beni de mahvediyor. Allahtan gün içinde geçiyor benimki. Ama neredeyse her gün baş ağrım var :KK53:

Graco araba etrafta görüyorum ama benim için çok pahalı yahu :KK53: Ama oldukça kullanışlı bi araba modeli

işte kızlaaaaaaaaaaaaar ilk denemeyi yaptım az önce..
nasıl olcak bi bakalım diye 5-10 dk'lık bi uğraş ile bu ortaya çıktı.. :KK69:
aaaay çok beğendim + çok acaip heveslendim..

gerçek takacağımı yaparken kırmızılı yada mavili yapmayı düşünüyorum.. bide belki daha ufakçana :KK34: bakalım...

Eki Görüntüle 944723 Eki Görüntüle 944724 Eki Görüntüle 944725

doula olayını bende araştırdım ist da olsaydım bende çağırabilirdim. O bloglardaki anlatılanlar çok pozitif şeyler. Allah kolay doğumlar versin ama müdehalesiz doğum anne ve bebek için çok sağlıklı

X