2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
serMerhaba değerli anne adayları,

Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce açtığımız gün gün hamilelik, gebelik sayfasında (tıklayın) hamilelik boyunca bebeğinizin gelişimini gün gün ve tarihe göre izleyebilceğiniz bir uygulama paylaşmıştık. Türkiyede bir ilk olan bu uygulama sayesinde tahmini doğum tarihini girerek bebeğinizin gelişimini izleyebiliyorsunuz.

Artık bu uygulamada kullanılan bilgileri imza alanınızda diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz.

Yapmanız gereken : Profil sayfanıza (tıklayın) girerek, Kişisel Bilgiler bölümündeki Bebeğinizin Tahmini doğum Tarihi alanına bebeğinizin tahmini doğum tarihini gün-ay-yıl formatında yazmanız. Örneğin : 15-06-2014

Bebeğinizin tahmini doğum tarihini doktorunuzdan öğrenebilceğiniz gibi, sitemizde bulunan tahmini doğum tarihi ve gebelik hesaplama sayfasından (tıklayın) da kendiniz hesaplayabilirsiniz.

Anne adaylarımıza şimdiden bebeklerini sağlıkla kucaklarına almalarını dilerim.

Listeye eklenmek için bana özel mesaj ile ulaşmanızı rica ederim.

Saygılarımla

Anne Adayımız :21:
Kaçıncı Bebiş :KK49:
Şehir En Büyük TÜRKİYE
BDT :emir_bebek:
Bebiş Cinsiyeti :KK73:
Bebiş İsimlerimiz :KK52:
pufpuff
27
İlk
İstanbul
24 Haziran
ERKEK :KK55:
Ahmet Efe
oetgsl
31
İlk
İstanbul
14 Haziran
ilepetzog
26
İlk
İzmir
14 Haziran
KIZ :KK12:
Ada
seraaap
30
İlk
İzmir
17 Haziran
mihrimah24
27
2.
Bursa
23 Haziran
miss_night
25
İlk
Bursa
6 Haziran
guness14
30
İlk
İstanbul
21 Haziran
bahar3432
31
İlk
İstanbul
17 Haziran
Talha
sevgi2005
27
2.
İzmir
26 Haziran
fabor
38
2.
Bursa
18 Haziran
blackgirll
28
İlk
Konya
9 Haziran
nimet1
34
İlk
Newyork
15 Haziran
zkibar82
31
İlk
İstanbul
25 Haziran
Plebisit82
31
İlk
Kahramanmaraş
17 Haziran
Hasan Kerem
Azerikizi91
22
İlk
İstanbul
1 Haziran
Ali Yasin
wilmos
28
İlk
İstanbul
15 Haziran
deryaderya17
29
İlk
Balıkesir
29 Haziran
ttet
25
İlk
Samsun
10 Haziran
Zeynep
besebaba
27
İlk
Van
19 Haziran
CLeOpaTRa
24
2.
İstanbul
29 Haziran
mymahkamab
23
İlk
Isparta
29 Haziran
patikpat
28
İlk
Antakya
2 Haziran
yazyagmuru07
24
2.
Antalya
8 Haziran
bademcube
27
İlk
Ankara
9 Haziran
GD2104
24
İlk
Bursa
13 Haziran
Elif
ESMERSIRINE
28
İlk
Adana
20 Haziran
ciceek
27
İlk
İstanbul
6 Haziran
Muhammed Ayaz
gültuğ
31
İlk
İstanbul
25 Haziran
Erva Eflin
nagihannnn
23
İlk
Bursa
24 Haziran
lilyum0320
29
İlk
Ankara
16 Haziran
Cemre Elvin
adaarin
26
İlk
Adana
6 Haziran
Arın
ahmtkdr
22
İlk
Ankara
11 Haziran
Miraç
balmmm
21
İlk
Malatya
6 Haziran
SERPILzh
34
2.
5 Haziran
tubakara
29
İkinci
Gaziantep
9 Haziran
LoReNaaa
33
İlk
İzmir
8 Haziran
famura
30
3.
İzmir
2 Haziran
mozijiku0134
23
İlk
Kıbrıs
6 Haziran
Mina
pretty_rose
27
İlk
Kayseri
30 Haziran
Beren
cileksurat
33
İlk
Eskişehir
12 Haziran
Asya Melek
E_M_A
27
İlk
19 Haziran
umudumrabia
20
İlk
Ankara
12 Haziran
negiff
34
İlk
İzmir
14 Haziran
nokul90
23
İlk
Kütahya
9 Haziran
Zemrush
27
İlk
İstanbul
1 Haziran
Ömerhan
judith35
27
İlk
İzmir
20 Haziran
Demir
UfuruktenPrenses
29
İlk
İstanbul
26 Haziran
Rosaleda
30
İlk
Tekirdağ
23 Haziran
belinda31
25
İlk
Diyarbakır
20 Haziran
Mustafa Eymen
eseski
24
2.
Eskişehir
16 Haziran
Yiğit
SERAP54
37
2.
25 Haziran
KIZ:KK12:
denizkao
30
2.
Ankara
6 Haziran
zehranurum
26
2.
İstanbul
26 Haziran
RaziyErkan
21
İlk
Almanya
5 Haziran
ERKEK:KK55:
Feyza81
22
İlk
İzmir
7 Haziran
axigirL
26
İlk
İstanbul
17 Haziran
EMLEB
26
İlk
Bilecik
7 Haziran
betul1645
25
ilk
Bursa
14 Haziran
Mustafa
10YBetul
26
İlk
Kütahya
21 Haziran
POLY74
39
2.
İstanbul
13 Haziran
ashkk
30
İlk
Bursa
18 Haziran
pembesebboy
28
İlk
İstanbul
7 Haziran
Kedim
29
İlk
Bursa
20 Haziran
sengul1
25
3.
Viyana
1 Haziran
didari
30
İlk
29 Haziran
HUZEYFEE
31
İlk
Eskişehir
6 Haziran
Ahmet Faruk
karemine
26
İlk
İngiltere
3 Haziran
Lahesis
31
İlk
Denizli
16 Haziran
ankara12
36
İlk
İstanbul
27 Haziran
bkti2
26
İlk
Manisa
3 Haziran
Alya
burchecan
26
İlk
İstanbul
14 Haziran
alangu
34
İlk
Mersin
14 Haziran
Ayaz12
25
İlk
Çanakkale
26 Haziran
Fatih
cips
23
İlk
İstanbul
15 Haziran
Zeynep
Julietta
30
İlk
İstanbul
27 Haziran
esmeraldaszone
31
İlk
İstanbul
19 Haziran
deterjan
32
İlk
Ankara
28 Haziran
Elif Ada
1melodi
28
İlk
İstanbul
26 Haziran
ist3434
27
İlk
İstanbul
23 Haziran
cedi85
28
2.
Ankara
12 Haziran
tubaceyln
28
İlk
Bursa
16 Haziran
almisim
24
2.
Ankara
13 Haziran
rapunzel_ysr
28
İlk
Antalya
27 Haziran
leylvea
34
İlk
İstanbul
15 Haziran
huzursokagi01
27
İlk
Sivas
18 Haziran
beyazzzzzz
28
İlk
İzmir
2 Haziran
Doruk
kulvan
21
2.
Bursa
2 Haziran
Ada
esmeradr
27
Ankara
16 Haziran
elpim
29
İlk
İzmir
18 Haziran
Su
neslihanbursa
24
Bursa
18 Haziran
organiksekerr
28
2.
25 Haziran
aysenazim
27
2.
Sakarya
15 Haziran
Akif
karadenizki
31
İlk
İstanbul
12 Haziran
tugbaglc
25
İlk
İstanbul
9 Haziran
GOLD_WOMEN
24
İlk
Bayburt
9 Haziran
YalnizMelek
31
2.
İstanbul
29 Haziran
Eymen Efe
pearly1905
23
2.
Bolu
27 Haziran
Ece
babygel
8 Haziran
yesso1978
35
2.
15 Haziran
juliette09
28
İlk
Kuşadası
11 Haziran
yesilerikk
28
İlk
Bartın
23 Haziran
Delilah
25
İlk
Siirt
10 Haziran
elif135
27
İlk
Manisa
7 Haziran
İKİZ :13:
akmelek
30
İlk
Manisa
2 Haziran
Derin
brcnkb
25
İlk
İstanbul
4 Haziran
Melek
bergennn
İlk
Eskişehir
21 Haziran
nurmur87
27
İlk
İstanbul
21 Haziran
ucak
Elif Hayal
azsekerli
27
İlk
Konya
1 Haziran
Ezgi Defne
mrsPhoenix
28
İlk
İstanbul
5 Haziran
Mete
babygel
35
İlk
Ankara
8 Haziran
Su
esbel
29
İlk
Ankara
24 Haziran
suncaptain
27
İlk
28 Haziran
hasretim_
27
İlk
İzmir
14 Haziran
simage
26
İlk
İstanbul
20 Haziran
lilas85
28
2.
Mersin
3 Haziran
didasesa8
28
İlk
İstanbul
21 Haziran
Liya
tubaklk
26
İlk
Denizli
21 Haziran
İkra
yesil_dostu
27
İlk
Ankara
17 Haziran
zeynelim
22
İlk
29 Haziran
İbrahim Efe
nhrkbl
29
İlk
Sinop
15 Haziran
Poyraz
minikkizim
27
İlk
Ankara
4 Haziran

DumaDumaDumM
30
İlk
Ankara
5 Haziran

nry1982
30
2.
Bursa
30 Haziran

ozelegtim
28
İlk
Bursa
22 Haziran

kadraj
29
İlk
Konya
25 Haziran

güzelkızMS
25
3.
Kahramanmaraş
5 Haziran
Erva

[/TR]

pufpuf merhaba ,
Bizide listeye eklermisin :KK1:

İlk bebek
İstanbul
28 Haziran
Erkek :KK1::KK1:

eveeettt bacım ama bu doğum öbür doğumlar gibi diil yaa bi rahat böyle hüngür hüngür ağlamalık. pırt diye çıkıyo bebiş :KK52::KK52::KK52:

bence de çok kolay bir doğum olmuş.. darısı başımıza artık.. ilkini normal yaptım 2. cisini suda mı yapsam diye düşünmeye başladım videodan sonra... teşekkürler paylaşım için...

Günaydın annisler dün disciye gittim kanal tedavisi yapti coook ama cok canim acidi haftayada dolgu yapicak bi ara adami ittirmisim acidan adam birakiyodu ne fena biseymis

Bende geçen ay dolgu yaptırdım canım.Neyse ki kanala gerek kalmadı.Ben lokal anestezi maddesini az koydurdum evet biraz ağrı oluyor ama napalım canım tedavi olmasak bebişlere zararı var.Çok geçmiş olsun canım.
Kızlaar! Ben de haftaya memlekete gidince dolgu yaptıracağım. Bir sakıncası ya da sıkıntısı yok değil mi? Doktorlar hamileye göre ilaç veriyorlar değil mi? Çok korkuyorum:KK43:
GÜNAYDINNNNN CANLAIRM NASILSINIZ BAKALIMMMMM:KK23:

NE VAR NE YOK :KK14::KK1:
DÜN BEBEĞİMİN BEŞİĞİ GELDİ YATAK ODAMA KURDURDUM COKTA GÜZEL OLDUUUUUU :KK52: ŞİMDİ BANA ZAMAN GECMEK BILMIYCEKKK :KK50: SABAH KALKTIM DİREK BEŞİĞİN YANINA GİDİP SALLADIM :KK53: DELİRDİM GALİBAAA :KK52: AMA Ç.OKKKKK GÜZELLLL OLDUUUU :26: YAVASTAN BASLAMAMAMIZ İYİ OLDU HEPSİ ÜST ÜSTE MASRAFLAIRN ALTINDAN HIC KALKAMAYIZ :KK50:
Güle güle kullansın bebişin canım. Biz de yavaştan alalım sonra birikecek dedik ama ailem pek bi kızdı. Daha erkenmiş, zaman çokmuş falan filan. Alamadık tabiki beklemedeyiz.
Kızlar benim detaylıma tam bir ay sonraya gün attılar anlamadığım bu detaylı hangi haftalarda yapılıyo ki beni 25. Haftama denk gelcek yani:44:
Bildiğim kadarıyla 22. haftaya kadar bakılıyor canım. Sen yine de bir doktora sor.
bende 3 günüm kaldı onu bekliyorum..
25'inde kontrolüm, c.tesi günü :18:
Güzel vee ayrıntılı haberlerini bekliyoruz pufpufçum.
Kızlar yaaa moralim çok bozukk....
Dün görümcemlere oturmaya gittik. Konu konuyu açtı. Görümcem işe dönecek misin diye bir soru sordu. Döneceğim tabiki dedim. Bebeğe kim bakacak dedi. Kayınvalidem bakar dedim bende. Normalde kayın validem benimle yaşıyor kızlar ama haftada 2-3 gün yine kızlarına gider kalır eder. Odası benim evimde. Ve kayın validem 50'li yaşlarında eşinin emeklisiyle geçinen bir bayan olmuş dul kaldıktan sonra. Aslında dinç bir bayan sadece biraz evhamlı e o kadarıda normal çünkü 30 yaşında kadıncağız dul kalmış falan çok şeyler yaşamış. Biz ev kredisi ödüyoruz benim çalışmam gerekli dedim görümceme. E çalışmayı ver idare edersiniz diyor. Annem bakmaz hiç güvenme dedi. Bana bile söylene söylene yardım ediyor dedi. Onunda 4 aylık bir bebişi var. Ben kayınvalideme güvenirken bu sözleri duyunca çok üzüldüm. Yani eşim devlet memuru aldığı ücret belli kıtkıtna yetiyor krediler faturalar evin masrafları e bebek girecek şimdide araya. Tamam bende çok fazla bir maaş almıyorum ama daha refah yaşıyoruz. Üctelik onca sene çalıştım en azından emkliliği hak edecek pirim gün sayımı doldurayım emekleirme yazık değil mi? Birde yani ne bileyim bunu istemek hakkım değil mi? Tek geliniyim tek erkek evladı var kadının yaaa benim annem yaşlı ve rahatsız gerçekten yoksa hiç teklif bile etmezdim kayınvalideme. Yani bakıcı tutmayı bile düşündüm ciddi ciddi bir tanıdık akrabalardan birine teklif ederek harçlık karşılığı falan aylık cüzzi miktarlarda çalışacak. 1 yaşına gelene kadar süt iznimde olacak haftanın 4 günü işte olacağım.
Eve gelince eşime de anlattım olayı. O gün gelsin buluruz çaresini dedi. Oda anneme güvenme dedi bakmayabilir dedi. E ne yapacğız biz o zaman diyorum çalışmak zorundayım biliyorsun diyorum. Evet durumun farkında olduğunu söylüyor. Eşim vardiyalı çalışıyor bu yüzden gündüz evde olduğu günler fazla. Ben ilgilenirim diyor . En azından bebek kendini kurtarana kadar bakamaz annem diyor yani şöyle 1 yaşına falan gelmeliymiş. Offff...
Valla sizin evde kalması ve bakmayacak olması biraz enteresan tabi. Sizin ona verdiğiniz emeği, o da torununa vermeyi düşünse her iki taraf için de iyi olur. Ama bunları düşünmek için erken canım. Gün doğmadan neler doğar. İçini ferat tut sen.
işte kızlaaaaaaaaaaaaar ilk denemeyi yaptım az önce..
nasıl olcak bi bakalım diye 5-10 dk'lık bi uğraş ile bu ortaya çıktı.. :KK69:
aaaay çok beğendim + çok acaip heveslendim..

gerçek takacağımı yaparken kırmızılı yada mavili yapmayı düşünüyorum.. bide belki daha ufakçana :KK34: bakalım...

Ama ben hem bu fikre, hem de buna bayıldııım. Ellerine sağlık.

Eki Görüntüle 944723 Eki Görüntüle 944724 Eki Görüntüle 944725

keçe güzel bi madde..herşey olur valla :KK1:
ben hastane süslemesi,gelenlere vermek için ilginç fikirler değişik şekiller üzerindeyim :KK1: Eminönü'nde bisürü fikir edindim..
Takipteyiz canım. Fikirlerin de fotolarını çekip buraya atarsan bizim için de çok iyi olur becerikli arkadaşım.

Oooo... ellerine sağlık canım bence çok güzel olmuş... :nazar:

ooyyy çok sağol canımmmm :KK19:

sorma ya benim bucur cadi netten defalarca oyun indirerek kotami doldurmus. bu arada baska hatta gecis yaptim bir iki gune aranizdayim. suan vifiden baglaniyorum. 2 gundur giremiyorum sanki iki aydir goremiyorum sizi:KK53: nasil ozlemisim :KK19::KK19:

ooooovvvvvv işler yoğun demek :KK1:
iyi bakalım gel çabuk aramıza..

vuuuuuu supermis :KK52:
En kisa zamanda yaptim gitti sonrasinda saklarimda :KK16:

yapınca sende ekle fotoğraf hemen canım :KK34:

Kizlar lutfen cevap verin benim doktorum ayrintiliyi kendisi yapacagini soyledi ama hepiniz baska bi dr.dan randevu almissiniz benim gibi kendi dr.u aytintili yapacak olan var mi

Ahhhh ahhhhh kadin dogum doktoru ne alaka ayrintili bakabiliyor ki.....
Canim bana sorarsan perinatolog bul ona git....
Paragoz olmus bu doktorlar.....
Perinatolog kadar inceleyen yok....
Ultrason onlarin isi ....bunun uzerine mastr yapiyorlar cunku....
Yine de sen bilirsin.....

bir iki gun daha yokum canim ins cok bisey kacirmamisimdir:KK50:

Hayirdir neden cann im ???
Onemli birsey yoktur ins. Kacirmis olabilirim. :26:

Sen git kontrole bende senin haberlerle 3 şubata kadar avunuyum.:KK1:

Güzel vee ayrıntılı haberlerini bekliyoruz pufpufçum.

sağolun kızlar..
her kontrole giderken bilinçli ne olcak napılcak bilerek gidiyordum ama bu kez bilmiyorum..bişeye bakcaz dedi ama hatırlamıyorum..kan alıncak bi onu hatırlıyorum..sırada ne var onuda hatırlamıyorum ama :26:

Takipteyiz canım. Fikirlerin de fotolarını çekip buraya atarsan bizim için de çok iyi olur becerikli arkadaşım.

oooyyyy canımmmm sağol :KK69: bişeyler buldukça yaptıkça paylaşıyorum zaten..

pufpuf merhaba ,
Bizide listeye eklermisin :KK1:

İlk bebek
İstanbul
28 Haziran
Erkek :KK1::KK1:

tamam canım ekliyorum :KK34:

Oyyyyyy kiyamam size ben ama....:KK19:
Bende kalabaligi seven biriyim kv kalkti oturuyom sofranjn basinda istah kacti :KK19:

Ayrica bacilar babamiz sabah ise giderken Yasin oglum saat 10.30 gibi anneni tekmelemeye basla uyansin....
Ac kalma oglum dedi.....
Veee sonuc bizim sipa huyumu bildigi icin 10.10 gece basladi tekmeleriyle uyandirdi beni :KK52:
10.30 da yataktan kalkmis oldum.... yatakta oyalanirim cunku....
Baba sozu dinledi soklardayim :KK52:

ne yapalım bizim babamız vardıyalı çalışıyor.. Gece biz uykuydayken gidiyor.. Bazende sabahleyin.. Yani hiç bizimle kahvaltı edemiyor..bizim kv ler uzak. Kendi annişimde öyle :))

Yesinler senin oğluşunu nasılda baba sözü dinlermiş... Şimdikiler uyanık aç falan kalmazlar tatlım.. Gerekirse bizi sömürürler :KK70::KK70:
Bizim sıpa da artık hareketlense hiiiçte fena olmayacak.. Eşim kaburgasını kırdığı için bize hep arkası dönük uyumak zorunda kalıyordu.. Dün gece babası anneyi göğsüne yatırınca kıskandı. Minik minik pıt pıt yaptı.. yaramaz daha cinsiyetini de göstermedi ama kıskanç olacağı kesin.. Bu ikizler burcundan çekeceğimiz var gibi :))))

eveeettt bacım ama bu doğum öbür doğumlar gibi diil yaa bi rahat böyle hüngür hüngür ağlamalık. pırt diye çıkıyo bebiş :KK52::KK52::KK52:

Doğum anı tamamda asıl sorun öncesi sancılar ne olacak...

ooyyy çok sağol canımmmm :KK19:

Pufpuffcum listeye baktım da ben böcüğümün ismini söylemeyi unutmuşum herhalde herhangi bi değişiklik olmazsa Kaan olacak...

Bende müdehalesiz normal doğumu araştırıyorum kesisiz epiduralsiz suni sancısız bildiğin köy doğumu yani. Kafaya koydum eskiler gibi doğurcam :KK76:

iyi bir ebe bulacan evde doğuracan, müdehale yapmayan hastane ve dr. yok. allah hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin.

günaydın annişler ve bebişler nasılsınız bakalım ben dün acil olarak hamiş pantolonu almaya gittim ani bir şekilde düğmelerim kapanmamaya başladı işyerinde açıp oturdum dün elimle pantolon çekiştirdim durdum gittim aldım da kurtuldum neyseki sanırım kilolar geldi farkında değilim hele dün bi elbisemi giydim belki rahat olur diye oooooooo aynaya bakınca şok şok:KK1:hepinizi seviyorumm mutlu ve tekmeli günleeeeeeeeeeeerrrr:nazar:

canım bir kişi bi tane mi okuyacak yoksa 41 tane mi eğer 41 se haftasonu okuyayım tekse hemen okurum şimdi

geçmiş olsun canım

ben devlete gidicem bakalım nasıl olacak bilmiyorum 50 tl ye kendi hastanem 170 dedi haftaya gidicem inşallah memnun kalırım azerikızı gittiği için gidiyorum ben de en azından tecrübe edinmiş biri var eğer ani bi değişiklik olmaz da gidersem yazıcam burdan tabi avrupa yakası olduğunu hatırlatayım

bir kişi 41 tane okucak cnm sağol..

bezden pasta olayını biliyor musun canım ben hafta sonu duydum. hastanelerde çiçek alınmadığı için böyle bir hediye yapmışlar çok hoşuma gitti. google dan bi bak istersen.. inşallah bize de getiren olur:KK1::KK1:

evet cnm biliyorum onu..güzel ve anlamlı ayrıca değişik ve ilginçç..bende sevdim..

Paylaşsana bizimle :KK70:

canım öyle çok enteresan şeyler değil aslında ama benim çok hoşuma giden şeyler oldu..
hatta anneme dedim,karar veremezsem 2-3 çeşit biarada azar azar yapalım dedim..
karar veremicem gibi çünkü :KK1:

mesela bikaç örnek bak şöyle..ama bunların daha gelişmişi,güzeli tabi..

$imagesYZ5262XW.jpg
$untitled.png $images.jpg $bebek-sekeri-modelleri.jpg $bebek-sekeri-modelleri_jpg2_.jpg $bebek-þekerleri-modeli-2014.jpg $DSCF3312.JPG

kızlar yaa kan değerim 10.6 çıkmış benim hamilelikten önce hep 13 dü .acaba çok mu düşük kan ilacı alıcam ama annemler türkiyden gönderecekler yieme içme ile yükseltilebilir mi bi bilginiz varmı kii...

Canım benim kan değerim 11.5 çıktı sınırda ama doktorum ilaç yazmadı.Çünkü bu aylarda kanda seyrelme olduğundan kandaki hemoglobin düşük çıkıyormuş.Belki seninde öyledir doktoruna sor istersen.

Ay boğazım ağrıyor, bende kronik bronşit var, sanırım o geldi yerleşti, öksürük vs de var :KK43: Allah'ım sen kızımı koru :KK43: ilaç almak istemiyorum ama mecburen dr a gideceğim, bu illet ilaçsız geçmez :KK43:
Yine de hamilelere özel yan destekleyici ne önerirsiniz ? Dün gece ıhlamur içtim, limonlu-ballı...

Herkese sağlıklı günler dilerim...

Ben hasta olunca doktorum öksürük için assist verdi.Hamilelere veriliyormuş .Doktoruna telefonda danışarak sor istersen.Bana faydası oldu sana da olur herhalde ama ilaç tabi mutlaka yetkili birine danışmalı.

Kızlar çok mutluyum dün sorduğum soruların tamamına cevap buldum personel müdürümle görüştüm adaylığım kalkıyomuş bebeğimi kendi evimde kendi memleketimde dünyaya getirip yeni bi hayata başlıcam analatamam bu duyguyu çok mutluyumm dua edin bana bi sorun çıkmadan gideyim buralardannn:KK49::KK49:
Senin adına çok sevindim.Tahmin edebiliyorum mutluluğunu

Kızlar yaaa moralim çok bozukk....
Dün görümcemlere oturmaya gittik. Konu konuyu açtı. Görümcem işe dönecek misin diye bir soru sordu. Döneceğim tabiki dedim. Bebeğe kim bakacak dedi. Kayınvalidem bakar dedim bende. Normalde kayın validem benimle yaşıyor kızlar ama haftada 2-3 gün yine kızlarına gider kalır eder. Odası benim evimde. Ve kayın validem 50'li yaşlarında eşinin emeklisiyle geçinen bir bayan olmuş dul kaldıktan sonra. Aslında dinç bir bayan sadece biraz evhamlı e o kadarıda normal çünkü 30 yaşında kadıncağız dul kalmış falan çok şeyler yaşamış. Biz ev kredisi ödüyoruz benim çalışmam gerekli dedim görümceme. E çalışmayı ver idare edersiniz diyor. Annem bakmaz hiç güvenme dedi. Bana bile söylene söylene yardım ediyor dedi. Onunda 4 aylık bir bebişi var. Ben kayınvalideme güvenirken bu sözleri duyunca çok üzüldüm. Yani eşim devlet memuru aldığı ücret belli kıtkıtna yetiyor krediler faturalar evin masrafları e bebek girecek şimdide araya. Tamam bende çok fazla bir maaş almıyorum ama daha refah yaşıyoruz. Üctelik onca sene çalıştım en azından emkliliği hak edecek pirim gün sayımı doldurayım emekleirme yazık değil mi? Birde yani ne bileyim bunu istemek hakkım değil mi? Tek geliniyim tek erkek evladı var kadının yaaa benim annem yaşlı ve rahatsız gerçekten yoksa hiç teklif bile etmezdim kayınvalideme. Yani bakıcı tutmayı bile düşündüm ciddi ciddi bir tanıdık akrabalardan birine teklif ederek harçlık karşılığı falan aylık cüzzi miktarlarda çalışacak. 1 yaşına gelene kadar süt iznimde olacak haftanın 4 günü işte olacağım.
Eve gelince eşime de anlattım olayı. O gün gelsin buluruz çaresini dedi. Oda anneme güvenme dedi bakmayabilir dedi. E ne yapacğız biz o zaman diyorum çalışmak zorundayım biliyorsun diyorum. Evet durumun farkında olduğunu söylüyor. Eşim vardiyalı çalışıyor bu yüzden gündüz evde olduğu günler fazla. Ben ilgilenirim diyor . En azından bebek kendini kurtarana kadar bakamaz annem diyor yani şöyle 1 yaşına falan gelmeliymiş. Offff...

Ben görümcenin de sanki iyi niyetli olmadığı kanısına vardım ama sadece bir his tabi

Kizlar lutfen cevap verin benim doktorum ayrintiliyi kendisi yapacagini soyledi ama hepiniz baska bi dr.dan randevu almissiniz benim gibi kendi dr.u aytintili yapacak olan var mi
Benim doktorum +perinatolog yapacak. Dışardan bir perinatologdan randevu iste bence canım.

Valla sizin evde kalması ve bakmayacak olması biraz enteresan tabi. Sizin ona verdiğiniz emeği, o da torununa vermeyi düşünse her iki taraf için de iyi olur. Ama bunları düşünmek için erken canım. Gün doğmadan neler doğar. İçini ferat tut sen.

Takipteyiz canım. Fikirlerin de fotolarını çekip buraya atarsan bizim için de çok iyi olur becerikli arkadaşım.[/QUOTE]

Sağol canımyaa alllah razı olsun

X