2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
aaa lütfen ben de varım, rekor kırıcam artık :) ama en son 17 haftada gitmiştim haftayada detaylıya giricem o arada da gitmeyince böyle merakta kaldık :)

bende sizlerdenim kızlar.. Bebişin cinsiyetini hala bilmiyoruz.. 11 şubatta ayrıntılı var. ondan sonraya kaldık =))

normal doğumda olabilir tamamen bebişe kalmış... beklenmedik anda gelebilir... İnşallah hepimiz bir anda doğum yapanlardan oluruz. ve sağlıcakla kucağımıza alırız bebişlerimizi. şimdi aklıma kızımın doğumu geldi... geçmişi anmak güzel oldu...

normal mi yapmıştın cnm doğumu?
hikayeeni dinlemek isterim doğrusu.. tecrübe olur

Son düzenleme:
Valla ben dogum yaklastikca 'o an' i dusunur olmustum hep bebegimle karsilastigim ani. Esimin kucagina vermis hemsire donup kalmis askim benim gozlerinden yaslar bosalmis. Ayy duygulandim. Ama ben sezaryen yerimin agrisindan prensesime baktim tamam goturun gordum dedim

amin inşallah.kızlar ben hala tekme yemedim ne zaman yiyeceğim nasıl bişey onuda bilmiyorum.içimde baloncuklar patlıyor gıbı hıssdıyorum o mu ki acaba:44:

sen sezeryan ne zaman oldun canım?
çünkü benim etrafımda sezeryan olupta ağrısı olan hiç görmedim şahit olmadım yaaa :26:

iyi gunle
r arkdşlr ya benm canm nar istiyo fakat nar duşuk yapar diye duymuştum korkyrm yemege

Canım yiyebilirsin canın çekiyorsa bişey olmaz.Ben 2 ay öncesinde hergün nar yedim düşüğe neden olduğunu bilmiyordum.Allaha çok şükür bişey olmadı,ama yemedim canımda istemedi.Sen nefsini köreltecek kadar ye bişey olmaz.

normal mi yapmıştın cnm doğumu?
hikayeeni dinlemek isterim doğrusu.. tecrübe olur

saat gece 3 de belime ağrı girdi evde salonda yürümeye başladım. sonra sancılar arttıkça eşime ve aileme haber verdim. panik yapmadım. sonra doğum yapacağım hastaneye saat 6 civarı geldik. sonra ebeler kontrol etmeye başladı. kaç cm açıldığını zaten gittiğimde 3 cm açılmıştı. ve suni sancı çok fazla vermediler bana çünkü normal seyirde devam ediyordum. benim yaptığım tek şey ayakta durup sancı geldiğinde aşağı eğilerek rahmin daha çabuk açılmasını sağlamak oldu. doğumhaneye aldıklarında artık her şey tamamdı. ama sancılarım gitmişti. resmen doktora rol yaptım. sancın geldikçe ıkın dediler bende sadece ıkındım ebe kadın göğsümün alt tarafına bastırdığında annemm dediğimi ve büşranın ağlamasını duydum. hemen yanıma getirdiler. küçücük çocuğa ağlama annem büşram dedim.. (şuan bile gözlerim doldu) 10 a çeyrek kala kucağıma aldım...

amin inşallah.kızlar ben hala tekme yemedim ne zaman yiyeceğim nasıl bişey onuda bilmiyorum.içimde baloncuklar patlıyor gıbı hıssdıyorum o mu ki acaba:44:

dünyanın en güzel duygusu bebeğin tarafından tekmelenmek olduğunu söyleseler kimse inanmaz.. bu duyguyu ne olur dolu dolu yaşayın.. son anına kadar bütün her şeyiyle yaşayın gece kalkın onunla konuşun. çünkü bunu bebiş doğduktan sonra daha iyi anlayacaksınız. benim en çok özlediğim hamilelikte bebeğimin tekmelemesi oldu. 2. hamilelikte bunu daha çabuk anlıyorsunuz. ve Allah'ıma binlerce şükür olsun ki çok önceden hissetmeye başladım bebişimi.. her anınızın tadını çıkarın.. gerekirse az uyuyun tekmeleri hissetmeye başlayınca. bebişiniz büyüyecek sizinle olacak ama hatırları hep sizinle yaşayacak....

allah bağışlasın bizde 3 kız kardeşiz,kız kardeş duygusu bambaşka bişey.ne güzel ilk kızın kaç yaşında?ismide çok güzelmiş.....

ıyı dıleklerınız ıcın tesekkurlar arkadaslar bence de kız kardes olmak cok guzel ılk kızı kasımda 1 yasını doldurdu ısmı zeynep aralarında fazla bır fark yok zaten kızım cok arkadas canlısı hemen kardes dusunduk yanlız kalmasın dıye.hepınızı optum

Son düzenleme:

maşallah yavruna,sana şimdikinide sağlıkla alırsın inş kucağına

ben ıhlamur, kuşburnu ve papatya çaylarını içiyorum kızlar. hatta hasta olunca ıhlamura zencefil, karabiber, limon ve elma kabuğu ekliyorum. bi sıkıntı olmadı ama içmeyeyim mi bilemedim :44:

Doktor bana ozellikle adacayi, melissa, kusburnu, papatya icmemi yasakladı. Ihlamuru ic naneyle dedi.bunlar özellikle sanirim 2 bardaktan fazla icenler icin zararlidir ama garanti olsun diye hic icme diyorlar.Ben bir tek normal cay ve ihlamur iciyorum.Turk kahvesi ve nescafe de ogghhh ...icemiyorum.Midem bulanıyor

hayırlı cumalar canlarım;

ben az önce oğlumu görüp geldim 275 gram olmuş sıpam, kocamannnn büyümüş... doktorum tek tek saydı bu midesi, bunlar böbrekleri, bak kaburgaları diye... minik bir adam var içimde... bacaklarını açıp pipisini de gözler önüne serdi doktorum bile vayyy erkeğe bak sen nasıl da açtı dedi hatta... çok şükür iyiyiz. dörtlü test için kan verdim, bir süredir ertelediğimiz hepatit b testi için de kan verdim... ayrıntılı ultrasonu sordum, kendim yapıcam dedi... sonraki randevum 14 şubatta herhalde o zaman yapacak... ben yine de dışarıda ayrıntılı ultrasonu düşünüyorum...

yine kilo konusunda fırça yedim doktordan, ama bizimki takıntılı çünkü 7 aylık hamile 9 kilo almış bir kadına bile çok kilo aldın demiş,kadın kapının önünde isyandaydı bir de o kadına da kilo alırsan normal doğum yapamazsın demiş, buna canım sıkıldı demek ki hastalarına aynı ağızla konuşuyor... galiba sezaryen yanlısı bir doktorum var, oysa ben şartlar uygunsa normal doğum yapmak istiyorum... yok yere beni sezaryen e yönlendirmeye çalışmaz umarım...

Son düzenleme:
Bacilarrrrr asm den geldik....
Kan vermistim hemsire tanidi asini bugun vuralim dedi....
Haftayaydi normalde.....
Kilo olcumu....nabiz....tansiyon...bebesimin kalp atislarinada bakti
Ama sunu soylemeliyim kolumu kaldiramiyorum simdilik agri esigi dusuk biri olarak agir gececek gibi :26:
Senin ve bebeginin sagligi icin onemli bu asi dedi ki perinatologda demisti....

Eee yigidin mali meydanda olur annesi
Masaallah ogluna
Hep boyle guzel haberlerle gelmeyi nasip etsin Rabb'im ♥♥♥

Eee yigidin mali meydanda olur annesi
Masaallah ogluna
Hep boyle guzel haberlerle gelmeyi nasip etsin Rabb'im ♥♥♥

Amin canım, inşallah hep güzel şeyler duyalım doktorlarımızdan ve sağlıkla kucağımıza alalım bebişlerimizi

aşı konusunda ilk gün çok efelik yaptım ohhh hiç ağrım yok benim diye attım tuttum ama dün çok ağrıdı kolum, eşim de elimde tepsiyle bekletti beni dün akşam, canımın acısından bağırıverdim de çok üzüldü çok pişman oldu sonra... yani ağır bir şey kaldırma, çay tepsisi bile... kolunu çok kullanma ve ağrısı ertesi güne de sarkabiliyor dikkatli olgeçmişler olsunnn

bacımmm ne güzel anlatmışın bizlerde sağ salim bebeklerimizi kucağımıza alalım işlh bende normal doğum istiyorum kardeşim normal için 12 saat suni almıştı hissedememiş bebeğin kalp atısı düşünce sezeryana almışlardı herşeyin hayırlısı rabbim nasıl yazıysa artık kaderimize

çay, kahveden tiksinmiştim ben de ikisini de çok severim normalde her gün öğlen bir fincan türk kahvesi içerdim.. bugün arkadaş ısrar etti de ilk defa içtim türk kahvesi tiksintim geçmiş.. ayrıca ayçiçek yağından inanılmaz tiksiniyorum şu an yemekleri ya zeytin yağı ya da tereyağıyla yapmaya çalışıyorum..

suni sancı kötü diyorlar ben çok fazla almadım açıkcası.. Geçen haziran ayında kız kardeşimin sancısı yoktu dr kontrolüne gitmişti. seni doğuma almamız gerek rahim açılmaya başlamış dedi dr. herkes toplanıp hastaneye gittik sadece yanında annemle babam vardı. hazırlıksız gitmişlerdi. suni sancı verdiler açılma başladığı için 2 saat çekti çok şükür... 2yi 20 geçe doğuma giriyoruz dediler 2:30 da gözünüz aydın dediler... o yüzden bence doğumda kişiden kişiye değişiyor. hiç beklemediğimiz anda geldi Doruk Ege miz.. tabi böyle sürprizlerde olmuyor değil Allah hepimizi bir avazda kurtarsın inşallah...

ay canım ya aynen bende ayçiçek yağından tiksindim ya, yiyemiyorum. tatlı tatlı bi garip geliyo tadı. bende anlam verememiştim ayçiçek yağına ama demekki olabiliyormuş :) bende zeytin yağı kullanıyorum yemeklerde. gerçi hala soğan kavurularak yapılan yemekleri yapamıyorum. soğanın kokusu hatta adı bile midemi kaldırıyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…