2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

bence abartmıyoruz..
he bunun adı abartmaksa,bence abartmalıyız da..

maalesef eskilerle şu zamanı kıyaslayamayız..
az öncede örnek verdim,annem bana hamileyken bitek doğuma 1-2 hafta kala girebilmiş ultrasona mesela,hiç görmemiş bilmemiş..çat çat doğuruyolarmış..
ama şimdi öyle mi

bilmiyorum yada benim kayıplarım oldu,ondan bu tedirginliğim...

ah kuzum sen de haklısın da eski zamanda doğurdukları kadar da ölüm olayı oluyormuş.. ve bunları normal karşılıyorlarmış.. olayı biraz da biz abartıyoruz.. Anneannem 12 çocuk doğurmuş bunların 6sı yaşamış gerisi hep ölmüş. babaannem de keza aynı 7 çocuk 2 kayıp varmış. hemen hemen çevremde herkesin bir kaybı var (Allah (c.c) korusun bizi ve bebişlerimizi) herkes normal karşılıyor. biz biraz pinpiriğiz galiba yeni nesil olarak..

bu puset değil ama canım.yani yeni doğan bebek yatıyo genelde oturamıyo bildiğin gibi 4-5 aya kadar...

cnm ama ürünün açıklamasında doğumdan itibaren kullanılabilir yazıyordu.
aşağıda da görebilirsin. http://www.e-bebek.com/chicco-liteway-basic-puset_CHI-98572

LITEWAYBASIC MODELİNDE AYAKÖRTÜSÜ VE YAĞMURLUK YOKTUR..

Tam yatan sırt kısmı sayesinde doğumdan 15kg'ya kadar kullanılabilen bu puset bebeğin ihtiyacına göre farklı yatış pozisyonlarına ayarlanabilir.
Şemsiye şeklinde katlanan baston pusetin beş noktadan geçen emniyet kemeri mevcuttur.
Sırt dayama bölümü tek elle 5 farklı yatış pozisyonuna ayarlanabilir.
Dolgulu pedlerle desteklenmiş oturma bölümü dayanıklı bir kumaşla kaplanmıştır ve çıkarılıp elde yıkanabilir.
Yumuşak süngerle kaplı kaymayan yapıda tutma kolları mevcuttur.
Kapatıldığında ultra kompakt ve hafif yapısıyla otomobil bagajlarına kolayca sığar.
Not: Ürün demonte şekilde gönderilir ve aksesuarsızdır.

Hitap ettiği Yaş Aralığı: 0 - 36 ay
Ürünün Ağırlığı: 7 kg
Taşıma Kapasitesi: 15 kg

Son düzenleme:
Hay Allah ya yazdiklarim ucup gitmis.. sinir oldum.. oglusumun pipisinin resmini aldik geldik. 3lu testi yaptirmak istemiyorum diye imzami da attim. Rabbim saglikli hayirli evlatlar nasip etsin hepimize

öncelikle gözünaydın canımcım , maşallah
yaaa zaten 2'lide sorun yoksa 3'lüye gerek yok diye duyuyor okuyorum her yerde ben..para tuzağı deniyo isteyen doktorlar için..

pufpufum senin kaybın olduğu için daha hassassın sanırım. haklısın da. Ben pat diye hemen balayında hamile kalınca koyverdim gitti. Bi de ben acayip tevekkül sahibi biriyim sanırım ,enaniyet bende pek yoktur. Öyle olunca daha kolay oluyor yaşadıkların ve yaşayacaklarını idrak etmek.

ben de senin gibi düşünüyorum rapunzelcim. Üzerine titreyemiyorum. Benim değil diyorum en baştan... Allahın o ve ben sadece onu burda bi süre misafir edicem sahip çıkıcam koruyup kollayacam. Biraz farklı düşünüyorum bu konuda. Anlaşılabileceğimi sanmıyorum ama durum bu

kızlar akşama basit yapılacak bi yemek söyleyin bana. Çorba var sadece makarna da yapmak istemiyorum öğlen menüsünde o çıkmış kocamda. Şöyle hemen olan az malzemeli vs ne olabilir

aslında bende öyleyim ama bu konuda öyle yapamıyorum..
sürekli aklımda,devamlı aklımda acabalar,sorular.. dualar dilimde..
çok istediğimden mi bilmem ama elimde değil..
ama herşey bi yana Allah'ın verdiğide aldığıda herşey kabulüm, hayırlısını o nasip eder zamanı gelince biliyorum.. aslında ben naparsam yapiyim gideceği varsa gider, kalacağı varsa da kalır biliyorum ama bide şöyle bişey varki "sen elinden geleni yap,özen göster gerisini Allah'a bırak"
bende bu düşünceyi benimsedim..

yok cnm benim nasıl düşündüğün sana kalıyo,kimsenin yargılamaya da hakkı yok
sonuçta herkesin hayatı kendine..
ama düşüncen yanlışta değil hani binevi..

kızlar akşama basit yapılacak bi yemek söyleyin bana. Çorba var sadece makarna da yapmak istemiyorum öğlen menüsünde o çıkmış kocamda. Şöyle hemen olan az malzemeli vs ne olabilir

• yumurtalı patates
  • melemen
  • yeşil mercimek yemeği (az sulu olan)
  • patates yemeği (çabucak)
  • buzluğunda varsa taze fasülye - bezelye (düdüklüde)
  • mantı

ben de 29 yıllık ömrü hayatımda ilk kez tartıda 50 rakamını gördüm ya ölsem de gam yemem
şuan 52 kiloyum 60 ı görsem düşer bayılırım galiba şaşkınlıktan

Evet canım özelde bu fiyat. Devlette de İstanbulda yapan birkaç hastane var 2 ay önceden falan randevu alman gerekli.

bnde 1,5 kılo aldım vallaha bn hamılelıgımı kazasız belasız bıtırırım ıns bu aralar çok streslıyım hemde oyle boyle değil yanı

• yumurtalı patates
  • melemen
  • yeşil mercimek yemeği (az sulu olan)
  • patates yemeği (çabucak)
  • buzluğunda varsa taze fasülye - bezelye (düdüklüde)
  • mantı

ay ay ay buzlukta var taze fasülye filan ooo süper iyiki hatırlattın saol şekerrr
yarım saate pişer mi düdüklüde

Bi tane çok basit bir yemek biliyorum. Çok da lezzetli. Patatesleri soyup büyük küpler halinde doğruyorsun. Sonra kırmızı biber karabiber tuz ve kekik döküp karıştırıyorsun. Sonra üzerine azıcık süt gezdiriyorsun ve azıcık da tereyağ koyuyorsun. Kısık ateşte kapağı kapalı sütü içine çekiyor harika oluyor. Pişince de üzerine rendelenmiş kaşar döküp yine kapağı kapatıyorsun altını da kapatıyorsun buharıyla eriyor zaten kaşar. Immmmmmıhh harika oluyor
Bir de sağlıklı ve basit alternatif fırında balık olabilir. Zaten temizlenmiş alıyorsun üzerine limon kesip aliminyum folyoda fırında pişiveriyor.

Benim tahmini dogum tarihi sata gore 11 haziran gorunuyor ve o hesaba gore 18+6 haftalikken doktor bebegin 20+3 haftalik oldugunu soyledi o hesaba gorede mayis 29a denk geliyor ama sen sata bak canim cunku usgse BPD sine ve FD sine bakip cihaz kendisi hesapliyor canim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…