2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
kizlar yine yataktan yaziyorum size. Allah a sukur 7 saatir atesim cikmadi umarim da cikmaz. Ama su oksuruk cok kotu oksuruken cigerlerim, kaburgam, ve kasiklarim cok agriyor.oksurugumu tutmaya calisiyorum resmen.burnum da hala tikali o da agri yapiyor. 5 gunluk raporum var.surekli uyuyorum uyumayinca buralari okuyorum.dideseda arkadasimiz mıydı hatirlamiyorum cok gecmis olsun.tek tek alinti yapamiyorum ama beni dusunup gecmis olsun diyen tum can arkadaslarima bir kucak dolusu opucuk ve tesekkur yolluyorum. Son olarak temmuz annesi bir arkadas vardi eger okursa biyle olmasi cok normal canim.bazen hareketler azaliyor.ultrasonda net gozuken kizimizi da allah annesine bagislasin.takipteyim kizlar duzgun alıntı yapamasam da affola

canım geçmiş olsun.eğer sürekli yaıyorsan yüksek yastıkta yat çünkü yatınca çok tıkanıyor insan.allah acil şifalar versin...

canım bazen gözden kaçabiliyor bazı mesajlar, alınma lütfen... ben de alınıyorum öyle neden yazdığımı kimse görmüyor birşey yazmıyor diye:KK1:

bende kayınpederimin arabasına azcık sürttüm geçen gece park ederken:18: o kadar korktum ki, çarpıntım tuttu resmen,elim ayağım titredi... ama akşam içimde kelebekler uçmaya devam ediyordu, çok şükür... ağrın sancın ya da çok rahatsız edici bir durumun yoksa canını hiççç sıkma strese girip bebişini de üzme... Rabbim koruyor onları..:KK16:

inş canım sağlıklıdır bebişim sağol cevap verdiğin için . yurtdışındayım ve burda dertleşeceğim kimse yok doktor desen sınırlı görüşme acil olmadıkça birde ilk bebeğimi kaybettiğim için fazla endişeniyorum sanırım ha birde daha bebeğide hissetmiyorum öyle işte bir sürü şey üst üste gelince böyle meraklanıyorum canım

[sıze=3]ben astım hastasıyım ve açık alanda biri yanımda sigara içse bile daralıp oksijen ilacımı almak zorunda kalıyorum. Bana sadece birkaç miligram gelirken içiçi bunu hergün kat kat fazlasıyla ciğerine gönderiyor. çocukken çok kızardım ve sigara içenlerle hesaplaşıcam derdim ( hala da bi tarafım hakkını helal etmiyor ) ben nefes almak için para dökerken onlar zehirlenmek için para harcıyor üstelik benim oksijenimi de engelliyor diye. Bu yüzden çok sevdiğim bi çok arkadaşımı kaybettim.onlarla bi yere gittiğimde sigara içerlerdi veya evlerine gittiğimde vs... Ben o gece genelde hastanelik olurdum oksijen tüpüne bağlanırdım bi kaç saat. Zamanla arkadaşlarımdan vazgeçmek zorunda kaldım. Eskiden hiç kafeye resturanta gidemezdim sigara içtikleri için ,camdan bakardım imrenirdim bazen içeri girerdim heveslenip otururdum 5 dk sonra kalkardım. çok şükür yasak çıktı ben de bir iki mekan gördüm.

şimdi siz çocuğunuz olduğunda yanında içmeyeceksiniz diyelim. Elleriniz ve saçlarınızın hatta teninizin nasıl koktuğunu tahmin bile edemezsiniz ne kadar parfüm sıkarsanız sıkın. Resmen sisli havalarda gaz kokar ya şehir aynen öyle baca isi gibi kokuyor sigara içenler. O zehirli ellerinizle mi evladınızın yüzünü okşayacaksınız. Hadi bunu da geçin çocuklar annelerini kokularından bilir derler ama sizin kokunuzu bile gerçek değilki... Tüm sigara içenler gibi kokuyorsunuz belkide... Annesinin gerçek kokusundan bile mahrum olan bi evlat düşünün ki koku anne çocuk ilişkisinde çok önemli bilirsiniz.

şuan organlarınız daha sağlıklı çünkü gençsiniz, akyuvarlar hızlı çalışıyor çabuk temizliyor kanı peki 10 yıl sonra oğlunuzun kızınızın arkasından nasıl koşacaksınız ?

Ağır yazmış olabilirim ama sadece ayna tutmak istedim rica ile olacak bişey değil bu azaltmakla da olmaz pat diye bıçak keser gibi olmalı. Kendi hastalığımdan yola çıkarak bireysel düşünmeyin istedim. Kırmak itham etmek değil amacım. Kimse gönül koymasın emi:KK19:
[/sıze]

çok güzel anlatmışsın canım yürekten katılyorum :KK9:

pufpufum sen kendini şanslı say kusmadığın için. İnan dünyadan soğudum ya berbat bişey. Evden çıkmadan önce kusarsam ne ala, yoksa yollarda kusuyorum. Geçen otobüste geldi poşet bil çıkartamadım atkım vardı ona kustum çok rezil bi durum:2:

doğru söylüyosun kendimi şanslı sayıyorum zaten.. İnş bian önce geçer biter bidahada uğramaz sanada.. Cidden anlattıklarını hayal ettim, çok kötü.. Allah yardımcın olsun arkadaşım

pufpufum sen kendini şanslı say kusmadığın için. İnan dünyadan soğudum ya berbat bişey. Evden çıkmadan önce kusarsam ne ala, yoksa yollarda kusuyorum. Geçen otobüste geldi poşet bil çıkartamadım atkım vardı ona kustum çok rezil bi durum:2:

Benim cinsiyet daha belli değil bu cuma öğrenicez inşallah 56.haftadan beri hergün kusuyorum. 4. aya girince bi hafta filan kusmadım oh geçti dedim yine başladı

hadi bakalım hayırlısı olsun hangisini istiyorsanız o olsun :KK16: benim de felaketti kusmalarım 7.hAFta başladı 3.ay bitince bitmişti ama son bi haftadır yine var Allah yardımcımız olsun sağ salim bebişleri alalım kucağımıza yarıladık sayılır yolu :KK55:

bnde hissetmıyorum ya 3 şubatta kontrolum vr gunlerde gecmıyo gıbı :KK43:

bende seninle aynı şeyden müzdaripim canım ve benimd3 3 şubat kontrolüm inş ikimizde güzel hayırlı haberlerle döneriz . ben inş bebişin cinsiyetinide öğreneceğim ben daha bir kontrol geçirdim inş buda sorunsuz geçer...

çalışan arkadaşlar dogum parası diye bir para var.başvuruyorsunuz sanırım (12 hafta boyunca yani dogum iznindeyken çalışmadıgınız günler boyunca)günlük kazancınız oranında size maaş veriliyor.günlük 30 liraysa onun 20 lirasını günlük alıyorsunuz.maalesef ben bundan yararlanamıyorum :KK43: kendi iş yerimizde çalışıyorum ve sigortamı ödetmiyordum.şimdi ödemeye başlasam yetişmiyor çünkü dogumdan önceki bir yıl içinde 120 gün sigorta priminin yatmış olması gerekiyor..kısmet değiliş ne yapalım ama siz ihmal etmeyin 2000-3000 arası para geçer elinize muhtemelen :KK34:

bnde hissetmıyorum ya 3 şubatta kontrolum vr gunlerde gecmıyo gıbı :KK43:

inş birşey olmamiştır canım . evet yurtdışındayım ama çok acil birşey olmadıkça tel görüşmüyolar . şimdiye kadar sadece bi kere gördüm bebeğimi bi sonrakide ayın 3 de o yüzden çok merak ediyorum benim de ilki kalbi durduğu için kürtaj olmuştum onon korkusuda var içimde öyle işte. çok şükür kanamam yada ağrım olmadı ama merak işte :KK43:

herkesler 3 şubatı bekliyor ben de 3 şubatı bekliyorummm gel 3 şubat geeelllllll:KK14::KK14::KK14::KK14:

Benim doktorum 15 haftanın sonunda muayenemde kız gibi duruyor demişti 16.haftada kontrlum vardı gittim
kız dedi kesin mi dedin kesin dedi
sizinkiler neden geç söylüyor acaba doktorlarınız yoksa benimki beni başından mı sağdı yaaa

kızlar ya benim hiç karnım çıkmadı hamiş olduğum hiç belli olmuyo ki

bende öyleydim canım ama bir hafta önce sanki birden karnım fırladı :KK53: Diyolardı birden çıkıyo diye gerçeknte bende öyle oldu.üzülme 1-2 hafta sonra birden çıkıcak :KK34: Ben o akdar alışmıştımki çıkmamasına çıkınca bi türlü alışamadım.hamileyim halbuki :KK1::KK1:

kızlar merhaba gripten yıkılıyorum ama aklım burda eşim telefonu alacak elimden.napayım ama yaaaaa herkesi merak ediyorum kardeş gibi olduk valla akşam acillik olduk astımım var benimde grip malum ilaçta kullanamayınca nefes gitti buhar ve oksijen verdiler uyku zaten yok bugün acayip ter atıyorum sanırım iyileşiyorum. Annemle babam geldi memleketten o yüzden ben maskeyle dolaşıyorum evde inşallah çabuk geçer.
Ya kızlar benim perşembe detaylı usg var ama. Ben cumartesi çok üzülmüştüm ya kocişten ötürü şimdi çok korkuyorum bebişim iyimi die 20. Hafta bitiyor daha hissetmiyorum endişeliyim.

çok geçmiş olsun canım.hisetmemek çok normal bende anlamıyorum pek daha dogrusu anlam yüklemeye çalışmıyorum daha küçücük annesi biraz büyüsün güçlensin bak nasıl da hissediceksin :KK34: Bunu kafasına takan çok arkadaş var yapmayın bebeğinizi de sitrese sokmayın :KK34:

Benim doktorum 15 haftanın sonunda muayenemde kız gibi duruyor demişti 16.haftada kontrlum vardı gittim
kız dedi kesin mi dedin kesin dedi
sizinkiler neden geç söylüyor acaba doktorlarınız yoksa benimki beni başından mı sağdı yaaa

merhaba bana da dr um 16.haftadan önce cinsiyet söylemiyorum demişti ve 16+4 gittiğimde %99 kız dedi ama ben yine nedense tereddüt ediyorum.yanılma olurmu diye..iki hafta sonra ayrıntılı ultrasona giricem yine soracağım teyit etmek için..

çalışan arkadaşlar dogum parası diye bir para var.başvuruyorsunuz sanırım (12 hafta boyunca yani dogum iznindeyken çalışmadıgınız günler boyunca)günlük kazancınız oranında size maaş veriliyor.günlük 30 liraysa onun 20 lirasını günlük alıyorsunuz.maalesef ben bundan yararlanamıyorum :KK43: kendi iş yerimizde çalışıyorum ve sigortamı ödetmiyordum.şimdi ödemeye başlasam yetişmiyor çünkü dogumdan önceki bir yıl içinde 120 gün sigorta priminin yatmış olması gerekiyor..kısmet değiliş ne yapalım ama siz ihmal etmeyin 2000-3000 arası para geçer elinize muhtemelen :KK34:

ya cnm doğumdan önce 120 gun sıgorta var dıyelım ama bn ışi bırakmak zorunda kaldım bnde alabılıyormuyum

hadi bakalım hayırlısı olsun hangisini istiyorsanız o olsun :KK16: benim de felaketti kusmalarım 7.hAFta başladı 3.ay bitince bitmişti ama son bi haftadır yine var Allah yardımcımız olsun sağ salim bebişleri alalım kucağımıza yarıladık sayılır yolu :KK55:

Ben kendimi test ettim. Çok acayip tıka basa yiyince kusuyorum bi de aç kalınca. Hastalıkta etkiliyordur seni. Ha bi de en önemli bişey farkettim karnıma baskı olunca dar bişey filan giyince kusuyorum

doğru söylüyosun kendimi şanslı sayıyorum zaten.. İnş bian önce geçer biter bidahada uğramaz sanada.. Cidden anlattıklarını hayal ettim, çok kötü.. Allah yardımcın olsun arkadaşım
[/QUOTE]

Saol tatlım daga önceki sayfalarda kusmuyorum bulantım da yok hamileliği hiç hissetmiyorum gibi bişey yazmışsın yanlış hatırlamıyorsam. Ama böyle hamile olduğunu hissedeceksen hiç hissetme :KK1:

merhaba bana da dr um 16.haftadan önce cinsiyet söylemiyorum demişti ve 16+4 gittiğimde %99 kız dedi ama ben yine nedense tereddüt ediyorum.yanılma olurmu diye..iki hafta sonra ayrıntılı ultrasona giricem yine soracağım teyit etmek için..

bizim renkli ultrasona daha 4 haftamız var sabredemem o kadar bir dünya kıyafet aldım kız diye
aman kızda olsa benım bebegım erkekte olsa ama kız dedi diye kızım diyerek seviyorum

Kızlar Ben eşimle 7 buçuk yıldır evliyim ve sürekli en büyük sorunumuz bu sigara oldu çocugu ben çok istedim sigarayı bırak dedi
bırakamadım ama çok şükür mevlam nasip etti hamileyim
Sizlerden yardım istiyorum ben bugün kesin karar aldım bu son sigaram olsun dedim ve birdaha içmek istemiyorum
çünkü meleğimden değerli değil o duman benim için sizden ricam bırakanlar nasıl bıraktı neler YAPTINIZ ne tavsiye edersiniz
Birde ben nisan ayına kadar daha çalışmak zorundayım ve işyerimde herkes içiyor bu zıkkımı görünce dayanamıyorum bana yardım edin tavsiyelerinizi bekliyorum
destekleriniz için teşekkür ederim şimdiden

VALLA ARKADAŞIM BEN İÇMİYORUM NASIL BIRAKILCAGI KONUSUNDA FİKİR VEREMEM AMA KADRAJ ARKADAŞIMIZIN YAZINI OKU BENCE KESİN BIRAKIRSIN:KK34:KOPYALIYORUM BURAYA
Ben astım hastasıyım ve açık alanda biri yanımda sigara içse bile daralıp oksijen ilacımı almak zorunda kalıyorum. Bana sadece birkaç miligram gelirken içiçi bunu hergün kat kat fazlasıyla ciğerine gönderiyor. Çocukken çok kızardım ve sigara içenlerle hesaplaşıcam derdim ( hala da bi tarafım hakkını helal etmiyor ) ben nefes almak için para dökerken onlar zehirlenmek için para harcıyor üstelik benim oksijenimi de engelliyor diye. Bu yüzden çok sevdiğim bi çok arkadaşımı kaybettim.Onlarla bi yere gittiğimde sigara içerlerdi veya evlerine gittiğimde vs... ben o gece genelde hastanelik olurdum oksijen tüpüne bağlanırdım bi kaç saat. Zamanla arkadaşlarımdan vazgeçmek zorunda kaldım. Eskiden hiç kafeye resturanta gidemezdim sigara içtikleri için ,camdan bakardım imrenirdim bazen içeri girerdim heveslenip otururdum 5 dk sonra kalkardım. Çok şükür yasak çıktı ben de bir iki mekan gördüm.

Şimdi siz çocuğunuz olduğunda yanında içmeyeceksiniz diyelim. Elleriniz ve saçlarınızın hatta teninizin nasıl koktuğunu tahmin bile edemezsiniz ne kadar parfüm sıkarsanız sıkın. Resmen sisli havalarda gaz kokar ya şehir aynen öyle baca isi gibi kokuyor sigara içenler. O zehirli ellerinizle mi evladınızın yüzünü okşayacaksınız. Hadi bunu da geçin çocuklar annelerini kokularından bilir derler ama sizin kokunuzu bile gerçek değilki... Tüm sigara içenler gibi kokuyorsunuz belkide... Annesinin gerçek kokusundan bile mahrum olan bi evlat düşünün ki koku anne çocuk ilişkisinde çok önemli bilirsiniz.

Şuan organlarınız daha sağlıklı çünkü gençsiniz, akyuvarlar hızlı çalışıyor çabuk temizliyor kanı peki 10 yıl sonra oğlunuzun kızınızın arkasından nasıl koşacaksınız ?

Ağır yazmış olabilirim ama sadece ayna tutmak istedim rica ile olacak bişey değil bu azaltmakla da olmaz pat diye bıçak keser gibi olmalı. Kendi hastalığımdan yola çıkarak bireysel düşünmeyin istedim. Kırmak itham etmek değil amacım. Kimse gönül koymasın emi

Canım senin bu bahsetttiğin doğum izninden sonra dönüştei alacağımız para mı? bu paranın aylık olarka verilmesini anlattın galiba sen. bir kişiden daha duydum bu parayı tek seferde alamk yerine maaş gibi alabiliyormuşuz

X