2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
pufpufcum merhaba ben yeni katıldım. denizlideyim. ilk bebeğim ve kızım olacak doğum tarihi 21.06.2014 ve ismi İKRA olacak inşallah. yaşım 26 beni de eklersen sevinirim

pupuf benidee eklee drumuz 27 haziran muhtemel doğum tarihi dedi ama bakalım oğlum olacak ibrahim efe olcak adına :KK12:

selam annişler.. Benide listeye alır mısınız ? İlk bebeğimiz.. Beklenen doğum tarihi 17 haziran.. Yaşım 27..Bebişimizin cinsiyeti henüz belli değil.. Ankara'dan katılıyorum.. Doğum yapacak olan anne adaylarına başarılar diliyorum.. =)))

Son düzenleme:
Kızlar Ben eşimle 7 buçuk yıldır evliyim ve sürekli en büyük sorunumuz bu sigara oldu çocugu ben çok istedim sigarayı bırak dedi
bırakamadım ama çok şükür mevlam nasip etti hamileyim
Sizlerden yardım istiyorum ben bugün kesin karar aldım bu son sigaram olsun dedim ve birdaha içmek istemiyorum
çünkü meleğimden değerli değil o duman benim için sizden ricam bırakanlar nasıl bıraktı neler YAPTINIZ ne tavsiye edersiniz
Birde ben nisan ayına kadar daha çalışmak zorundayım ve işyerimde herkes içiyor bu zıkkımı görünce dayanamıyorum bana yardım edin tavsiyelerinizi bekliyorum
destekleriniz için teşekkür ederim şimdiden

seni anlıyorum ben de sigara içiyordum, hamile olduğumu erken öğrendim henüz 3 haftalıkken...
bulantılarım 6.haftada başladı,
o aradaki 3 hafta çok çok zorlandım yalan değil kaçamaklar yaptım, ama her sigaradan 2-3 fırt şeklinde...
6.haftada bulantılarım başlayınca ki hala devam ediyor az az da olsa, zaten gözüm görmek istemedi, kokusu gelince içim kalkmaya başladı... şimdi çevremde içen olduğu zaman biraz canım istiyor ama bulantılar yüzünden içemediğim 3 ay boyunca sigaradan uzaklaşmış olduğumu ve aklıma gelmediğini farkettim...
demek ki bırakmak o kadar zor değilmiş...
sadece sabırlı olun, zamanla inanın bana alışacaksınız sigarasız olmaya... bol bol su için sigara içmek istedikçe... nikotin yoksunluğu oluyorsa patlican yemeği yiyin... veee dua edin gerçekten işe yarıyor...:KK16:

Yaa sürekli kilolarıyla mücadele eden bir bayandım ben şimdi böyle genişlemek rahatsız ediyor elimde değil.

bu kılo alma muhabbeti ben uyuz oluorum ben neyapayım bu sabah tartıldım 109 kılo cıktım kendımı koprudenmı atayım obez kılolu kaldım elımde degıl herkezler zayıf olcak degıl ya ama boyum 1,78 :KK53: :KK76: ılk hamılelıgım yıyorumda cıcıorumda :KK30::KK49:

:KK53::KK53:

ayy inşallah cnmm ya bende anlamadım vala gobek delımın 3-4 parmak asagısında bir anda sanki balon patlıo ıcımde ben ayh dıorum alıskın degılım yaaa :KK52:

Aynen tarif ettigin yerde oynuyo benimkide. Basta herkeste olur boyle bebek mi degil mi yok degildir falan ama bence seninki bebek tatlim.

Kızlar Ben eşimle 7 buçuk yıldır evliyim ve sürekli en büyük sorunumuz bu sigara oldu çocugu ben çok istedim sigarayı bırak dedi
Sizlerden yardım istiyorum ben bugün kesin karar aldım bu son sigaram olsun dedim ve birdaha içmek istemiyorum
çünkü meleğimden değerli değil o duman benim için sizden ricam bırakanlar nasıl bıraktı neler YAPTINIZ ne tavsiye edersiniz
Birde ben nisan ayına kadar daha çalışmak zorundayım ve işyerimde herkes içiyor bu zıkkımı görünce dayanamıyorum bana yardım edin tavsiyelerinizi bekliyorum

canım ben bıraktım ve şu an etrafımdaki herkesi bıraktırıyorum. Sana tavsiyem en başta ofistekileri de gaza getir. onlarla beraber bırakmayı dene. en az 1 kişi bile bulsan yandaş bu senin işini kolaylaştırır. 2. olarak elinin altında sağlıklı yemişler meyveler bulundur. hem bebişe yararlı.. sigara olmayınca insan yiyeceğe yöneliyor. ben öyle 20 kilo aldım ama bilinçsizce yiyordum ve oturak işe başladığım için hareketim sıfırlanmıştı. başka nedenlerde vardı yani. bir de sigara içilen yerlere gitme bir süre. sigarayı çağrıştıracak hiç bir şey yapma.. benden tavsiyeler bunlar..

bu kılo alma muhabbeti ben uyuz oluorum ben neyapayım bu sabah tartıldım 109 kılo cıktım kendımı koprudenmı atayım obez kılolu kaldım elımde degıl herkezler zayıf olcak degıl ya ama boyum 1,78 :KK53: :KK76: ılk hamılelıgım yıyorumda cıcıorumda :KK30::KK49:

Kusura bakma canım seni üzdüysek ama ne yapalım işte allahtan senin boy uzun tıfıl değilsin benim gibi ÇD

Kusura bakma canım seni üzdüysek ama ne yapalım işte allahtan senin boy uzun tıfıl değilsin benim gibi ÇD

cnm yok uzulmedım ama sız uzulmeyın dıye soledım bır kerecık hamıle kalıoruz yanı belkı rabbım bırdaha kısmet bıle etmıycek bosverın uzulmeyın ya verırsınız ben bıle kendımı verırım dıye avutuorum 50 kılo dusun :KK8:

seni anlıyorum ben de sigara içiyordum, hamile olduğumu erken öğrendim henüz 3 haftalıkken...
bulantılarım 6.haftada başladı,
o aradaki 3 hafta çok çok zorlandım yalan değil kaçamaklar yaptım, ama her sigaradan 2-3 fırt şeklinde...
6.haftada bulantılarım başlayınca ki hala devam ediyor az az da olsa, zaten gözüm görmek istemedi, kokusu gelince içim kalkmaya başladı... şimdi çevremde içen olduğu zaman biraz canım istiyor ama bulantılar yüzünden içemediğim 3 ay boyunca sigaradan uzaklaşmış olduğumu ve aklıma gelmediğini farkettim...
demek ki bırakmak o kadar zor değilmiş...
sadece sabırlı olun, zamanla inanın bana alışacaksınız sigarasız olmaya... bol bol su için sigara içmek istedikçe... nikotin yoksunluğu oluyorsa patlican yemeği yiyin... veee dua edin gerçekten işe yarıyor...:KK16:

teşekkürler saolun

Canım bir anda bıraktım ben.Sakın azaltarak bırakma.3 gün biraz zorlanırsın ama iradene sahip ol derim bol su iç,süt iç ve portakal ye bunlar sigara içme isteğini azaltan şeyler.3 günden sonra 4 gün hafif içme isteğin olacak.21 günün sonunda vücudundan nikotin temizleniyor.Bebeğini düşünürsen zaten daha kolay olacak bırakmak.

Canım bir anda bıraktım ben.Sakın azaltarak bırakma.3 gün biraz zorlanırsın ama iradene sahip ol derim bol su iç,süt iç ve portakal ye bunlar sigara içme isteğini azaltan şeyler.3 günden sonra 4 gün hafif içme isteğin olacak.21 günün sonunda vücudundan nikotin temizleniyor.Bebeğini düşünürsen zaten daha kolay olacak bırakmak.

saolun kızlar tavsiyeleriniz için çok teşekkürler inanın ben günde 2 litre su içiyorum birde bu aralar sakıza dadandım babamda
sigarayı bırakırken sakız delisi olmuştu benim bebek b.k lu olcak hehehe
ama kararlıyım bitmiştir sigara olayı zaten sürekli yanımda badem ceviz kayısı kurusu oluyor haftalık alıyorum çekmeceme
artık bol bol meyvede alırım :KK1:
ben başaracağım kızlar sizinde desteğinizle inşallah bana dua edin olur mu kendimide meleğimide kurtarayım bu illetten
hepinizden allah razı olsun cansınız cannn

bu arada bu baloncuk patlaması gibi hissettiğim şeyler tek me mi yoksa bana mı öyle geliyor
ben bunu bir haftadır hissediyorum ya ama gazdır deyip geçiyorum yahuu

böyle kabarcık balonu patlarmış gibi pıt pıt ediyo

canım yazını gördüm alıntılayamadım ama yazmadan da edemedim lütfen insanların ne söylediklerine bakma kendini rahatlatmak adına cevaplarını ver ki ona göre davransınlar kim olursa olsun herkes haddini bilsin bence ben şimdiye kadar hiçbir hamileye çok kilo almışsın çok şişmişsin gibi sözler söylemedim ne güzel olmuşsun çok yakışmış sana hamilelik gibi şeyler söyledim bence hamile bir bayanın psikolojisi çok önemli ama buna benzer bir durumu ben de yaşadım hemen karşı binada oturan yirmi dört saat evimi gözetleyen ne yaparsam aynısını yapan bir kadın var hamile olduğumu duymuş bana hayırlı olsun dedi hemen arkasından çok şişmişsin sen şimdiden böyleysen sonra ne olacak gibi şeyler söyledi ama ben daha iki aylık hamileyim ve kusmaktan bulantıdan yüzüm çökmüş durumda kilom ise aynıydı ben de doktora gittiğimde sordum ben de ödem varmı diye doktor tarttı beni hayır dedi kilon aynı eğer sen de en ufak bir ödem olsa iki üç kilo fazla çıkarsın tartıda dedi sonra bir daha kadın aynı şeyleri söylemeye başladı birde bilmiş geveze ben de lafını böldüm doktorun söylediğini aynen ama tersleyerek söyledim ve o günden bugüne gördümmü yüzümü çeviriyorum konuşmuyorum yoksa doğurana kadar onun olumsuz sözlerini dinleyecektim ben üçüncü kez hamilelik yaşıyorum ve hamilelik psikolojisini çok iyi biliyorum hormonların etkisiyle ve vücudumuzdaki bazı değişiklerin etkisiyle son aylarda yeterince hassas olacağız zaten kıskançlık olacak zaman zaman ama ben bunları minimum yaşamak istiyorum hamileliğimin güzel bir anı olarak ben de kalmasını istiyorum başka insanlar yüzünden psikolojimi bozmak istemiyorum eşim ve çocuklarımla kızımı güzel günler geçirerek beklemek istiyorum

ayy canım benim çok geçmiş olsun intagram hesabına baktım gördüm şişliği Allah korumuş sizi..
ve hesabında bi dua var bebeğin için o kadar güzel o kadar hoşuma gitti ki çok duygulandım ağlattı beni..:2::2:

çok sağol canım, takip edersen daha çok güzel şeyler paylaşıcam inşaallah....
bu ay sonu işten ayrılıyorum! iletişimci olduğum için tüm meziyetlerimi bebeğim için kullanacağım takipte olanlar faydasını görecekler :)
duaya ben de çok ağlamıştım ama güzel ağlamalar bunlar...
sevgiler

ay canım şimdi gördüm de Allah korumuş vallahi güven olmayacak hemşirelere de.. çoookk geçmiş olsun hem bebişine hem sana.. dinlen canım vallahi işimizi daha önde tutuyoruz bazen hiç olmayacak şey yapıyoruz.. göbişlerde en değerli varlık bebişlerimiz var onların da bizim yorgunluğumuzdan stresimizden etkileneceğini unutuveriyoruz. bol bol dinlen arkadaşım.. çok geçmiş olsun tekrardan..

çok sağol canım teşekkür ederim...

canım hamile kalmadan önce ben de sigara içiyordum hem de günde yarım paket ama hamile kaldıktan sonra bulantılarım başladı ve içemedim bıraktım zaten bırakmak istiyordum doktorumda kesinlikle içmeyeceksin bir kere bile çekmeyeceksin dedi sigarayı her çektiğinde bebeğin boğulacak istermisin onu boğmak dedi ve bana vicdani bir yük yükledi şimdi canım istemeye başladı ama kendimi tutuyorum sigara canım istediği uzun süre dikkatimi çekecek birşeylerle uğraşmaya çalışıyorum bir süre sonra zaten geçiyor canım sen de öyle dene ve kendine bir söz ver kararlı bir şekilde bebeğini düşün sigara canın istediğinde sigara içersen olabilecek kötü ihtimalleri düşün ve içme canım içinde bir sürü zehir var doğduktan sonra bebeğine zehir verebilirmisin ama içersen onu yapmış olacaksın böyle düşün canım inşallah bırakırsın Allah yardımcın olsun

banada öyle geliyordu geçiyor emin ol bi bakmışsın doğum olmuş..sabırsızlanıyrsun ama tadını çıkar bende gün sayıyordum..hamileliğinde zevkini yaşayın..ben pek yaşamadım ya..aşerme vs olmadı.streslerm oldu ama çok şükür üstesinden geldim sağlıklı oğlum var ins sizinde olur..

doğru söylüyorsun aslında evet ama bende tadını çıkaramıyorum aslında.
Çünkü 2 defa düşüğüm oldu önceden ve bu yüzden hep endişeliyim bi yandan,o yüzden bu süreç bi an önce bitsin ve köfteme kavuşayım istiyorum.. Ayrıca bende de aş erme,bulantı falan hiç olmadı.. Daha bebişide hissetmiyorum üüfff böyle saçma sapan bi durumdayım yani :KK1:

bu arada bu baloncuk patlaması gibi hissettiğim şeyler tek me mi yoksa bana mı öyle geliyor
ben bunu bir haftadır hissediyorum ya ama gazdır deyip geçiyorum yahuu

böyle kabarcık balonu patlarmış gibi pıt pıt ediyo

hiç anlayamıyorum şu tabirleri yav.. Kelebek kanat çırpışı,balon patlaması falan.. Oofff delircem acaba oluyo da ben mi hissetmiyorum
:26:

X