2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
bizim renkli ultrasona daha 4 haftamız var sabredemem o kadar bir dünya kıyafet aldım kız diye
aman kızda olsa benım bebegım erkekte olsa ama kız dedi diye kızım diyerek seviyorum

mutlaka kız da erkekde evlat ayırt edilmez ama kız deyince tabi insan o şekilde alıştırıyor kendisini.

Saol tatlım daga önceki sayfalarda kusmuyorum bulantım da yok hamileliği hiç hissetmiyorum gibi bişey yazmışsın yanlış hatırlamıyorsam. Ama böyle hamile olduğunu hissedeceksen hiç hissetme :KK1:

evet :KK1: aslında hâlâ da öyle hehhehehe :KK1:
gariptir,göğüs hassasiyetim başladı yine geçmişti oysa..

Ben kendimi test ettim. Çok acayip tıka basa yiyince kusuyorum bi de aç kalınca. Hastalıkta etkiliyordur seni. Ha bi de en önemli bişey farkettim karnıma baskı olunca dar bişey filan giyince kusuyorum

doğru söylüyosun kendimi şanslı sayıyorum zaten.. İnş bian önce geçer biter bidahada uğramaz sanada.. Cidden anlattıklarını hayal ettim, çok kötü.. Allah yardımcın olsun arkadaşım

Saol tatlım daga önceki sayfalarda kusmuyorum bulantım da yok hamileliği hiç hissetmiyorum gibi bişey yazmışsın yanlış hatırlamıyorsam. Ama böyle hamile olduğunu hissedeceksen hiç hissetme :KK1:[/QUOTE]

Ben de pufpufla aynı gidiyorum. Şişmesem hamile olduğumu unutucam o derece. Ama benim ufaklık artık anne ben buradayım diyor kıpır kıpır çok net hissettiryor hareketleri. Özellikle uzanınca :KK70:

ya cnm doğumdan önce 120 gun sıgorta var dıyelım ama bn ışi bırakmak zorunda kaldım bnde alabılıyormuyum

bak bunu net bilmiyorum ama artık çalımadıgına göre dogum izni diye birşeye de ayrılmış olmayacaksın dolayısıyla alamazsın sanırım

Ben kendimi test ettim. Çok acayip tıka basa yiyince kusuyorum bi de aç kalınca. Hastalıkta etkiliyordur seni. Ha bi de en önemli bişey farkettim karnıma baskı olunca dar bişey filan giyince kusuyorum

doğru söylüyosun kendimi şanslı sayıyorum zaten.. İnş bian önce geçer biter bidahada uğramaz sanada.. Cidden anlattıklarını hayal ettim, çok kötü.. Allah yardımcın olsun arkadaşım

Saol tatlım daga önceki sayfalarda kusmuyorum bulantım da yok hamileliği hiç hissetmiyorum gibi bişey yazmışsın yanlış hatırlamıyorsam. Ama böyle hamile olduğunu hissedeceksen hiç hissetme :KK1:[/QUOTE]

evet :KK1: aslında hâlâ da öyle hehhehehe :KK1:
gariptir,göğüs hassasiyetim başladı yine geçmişti oysa..

Göğüslerdeki hassasiyet son aylarda tekrar başlarmış zaten. Ve o aylarda büyümeye devam edermiş.

canım senin bu bahsetttiğin doğum izninden sonra dönüştei alacağımız para mı? Bu paranın aylık olarka verilmesini anlattın galiba sen. Bir kişiden daha duydum bu parayı tek seferde alamk yerine maaş gibi alabiliyormuşuz
evet canım aynen.dogumdan hemen sona başvurabiliyorsunuz

ya cnm doğumdan önce 120 gun sıgorta var dıyelım ama bn ışi bırakmak zorunda kaldım bnde alabılıyormuyum

tatlım doğum iznine çıkanlar alabiliyor bunu. 4 aylık doğum iznindeki maaşın işte. İe gitmeden maaş alıyorsun ama bunun için o yıl içinde 120 günlük sigortalı ve 32. yada 37. haftaya kadar çalışıyor olmalısın. Sen işi bıraktığın için yararlanamazsın maalesef

hayır canım alamıyorsun diye biliyorum ben şuan çalısıyorum mesela doğum izni döneminin başlama tarihinde doktor sana rapor yazıyormus onu ıs yerıne ve baglı oldugun sıgorta sırketıne bıldırmek zorundasın bu donemde calıstıgın sırket senı raporlu olarak gosterıyor prım odemıyor ama halen oranın calısanı olarak gorunuyorsun ve bu sure ıcınde yasal olarak senı ısten cıkartamıyor

ben hamılelıkten once hesaplamıstım bu para mevzusunu cok arastırdım o yuzden
ben hep dogum ıznımı 4 aylık maas hemde issizlık sigortasını alıcam 6 ay kadar
yanı ilaç gibi gelicek

benim doktorum 15 haftanın sonunda muayenemde kız gibi duruyor demişti 16.haftada kontrlum vardı gittim
kız dedi kesin mi dedin kesin dedi
sizinkiler neden geç söylüyor acaba doktorlarınız yoksa benimki beni başından mı sağdı yaaa

benim doktormda 16. Haftada kıza beziyor dedi kesn mi diyince %80 dedi bende kız diye ona göre alıyorum herşeyi.cuma günü tekrar gidicem bi de erkek derse yandık :KK1:

tatlım doğum iznine çıkanlar alabiliyor bunu. 4 aylık doğum iznindeki maaşın işte. İe gitmeden maaş alıyorsun ama bunun için o yıl içinde 120 günlük sigortalı ve 32. yada 37. haftaya kadar çalışıyor olmalısın. Sen işi bıraktığın için yararlanamazsın maalesef

anladım cnm bnde çok almak ıtedım ama cok zor geldı çalışmak evde daha rahatım

Heheheheeee cok guldum kiz.. bende ilk bebegime hamileyken tam destekli 75 takiyordum. Kayinvalidem sutumun olacagina hic inanmazmis. Oyle bir sutlendiki goguslerim desteksiz 90a kadar cikti beden :)) simdide hizla buyuyorlar tabi benim kociste memnun :))

Aslinda aklima takilan bir soru var cann im ♥♥♥
Simdi goguslerimiz buyudu ya ki devamda ediyor....
Emzirme donemimiz bittiginde hala ayni boyutlarda mi kaliyor :KK28:
Gercekten cok merak ediyorum...
Birde sende simdide buyume oluyor mu :KK53:

Kocisi aradim bize cikolata gonder diyecegime bize sigara gonder demisim :)) hey Allahim ya..

Buna koptum simdi :KK9:
Kızlar merhaba gripten yıkılıyorum ama aklım burda eşim telefonu alacak elimden.napayım ama yaaaaa herkesi merak ediyorum kardeş gibi olduk valla akşam acillik olduk astımım var benimde grip malum ilaçta kullanamayınca nefes gitti buhar ve oksijen verdiler uyku zaten yok bugün acayip ter atıyorum sanırım iyileşiyorum. Annemle babam geldi memleketten o yüzden ben maskeyle dolaşıyorum evde inşallah çabuk geçer.
Ya kızlar benim Perşembe detaylı usg var ama. Ben Cumartesi çok üzülmüştüm ya kocişten ötürü şimdi çok korkuyorum bebişim iyimi die 20. Hafta bitiyor daha hissetmiyorum endişeliyim.

Cok gecmis olsun huzeyfemmmm :KK16:
Teerlemen iyiye isaret sanki.....
Carcabuk atlatirsin hastaligi ins. :KK16:
Gecmis olsun :nazar:

hahah :KK1: Ben zaten 95 kullanıyordum artık zorlanmaya başladı süyenler :KK1:

Anammmmmm seninkiler siniri zorlama asamasina gelmis :KK53: :KK9:

aslinda aklima takilan bir soru var cann im ♥♥♥
simdi goguslerimiz buyudu ya ki devamda ediyor....
Emzirme donemimiz bittiginde hala ayni boyutlarda mi kaliyor :KK28:
Gercekten cok merak ediyorum...
Birde sende simdide buyume oluyor mu :KK53:

buna koptum simdi :KK9:

cok gecmis olsun huzeyfemmmm :KK16:
Teerlemen iyiye isaret sanki.....
Carcabuk atlatirsin hastaligi ins. :KK16:
Gecmis olsun :nazar:

anammmmmm seninkiler siniri zorlama asamasina gelmis :KK53: :KK9:

hemde ne zorlama:KK1: Hamileliğimin başından beri zaten büyükler daha ne kadar büyücekler diye korkuyorum şimdilik pek bi büyüme yok ama büyürse yandımm :KK1: Eşim gayet memnun büyüse de sorun değil onun için :KK17:

hemde ne zorlama:KK1: Hamileliğimin başından beri zaten büyükler daha ne kadar büyücekler diye korkuyorum şimdilik pek bi büyüme yok ama büyürse yandımm :KK1: Eşim gayet memnun büyüse de sorun değil onun için :KK17:

Bu durumumuzdan memnun olanlar sadece eslerimiz gibi gorunuyor :KK52:

X