2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
ben 8 yıldır sigara içiyordum. öğrendiğim gün bıraktım. ilk zamanlar zaten midem altust olduğu için istemiyordu canım ama şu aralar çok istiyooorr. eşim içtikçe canım çekiyor. şöyle bi kahve sigara muhabbeti yapsak diyorum falan :KK70: tekrar başlamak istemem ama bilemiyorum. doğumdan sonra emzirme döneminde de içemem sonuçta. daha çookkk varr yani :S

ahh canım vallahi tamamen bırakabilseniz süper olur. ben de içiyordum eşimle tanıştığım zamanlarda falan hem de fosur fosur. nişandan önce eşim beni zorladı ikimizde bir daha içmeyeceğiz diye o zaten tek tük içiyordu beni de gazladı bıraktık.. baya bir zorluk çektim sağolsun 20 kilo da aldım ama sigaranın zararlarından kurtuldum. şu anda kokusunu duyduğum an tiksiniyorum. sen de eşini gazla beraber bırakın.. kahve sigarasız daha güzel.. :KK52::KK52::KK52:

ben de hamile kalmadan önce günde yarım paket içerdim bazen daha fazlası bile olurdu. keseyi gördüğüm anda bıraktım. arada canım çok istiyodu ama o zaman da aklıma hep bi görüntü geliyordu içesim kaçıyordu. bebek her nefeste o kadar korkmuş o kadar ürkmüş gözüküyor ki. gerçekmiş bu, bi yerde okumuştum bi kadın bırakamıyomuş doktoru yak bi sigara demiş ultrasonda bebeği göstermiş. bebek feci ürküyomuş kadın onu gördüğü anda bırakmış. ben de bu görüntüyü asla yaşamamak ve bebeğime yaşatmamak için sabrediyorum içmiyorum. aklıma sigara geldiği zamanlarda çok su içerdim, kitap okurdum, müzik dinlerdim şimdi pek aramıyorum. umarım bırakabilirsiniz siz de...onlar bize verilen emanetler, hayatımızdaki her şeyden daha önemli değiller mi bizim için, hele hareketleri, tekmeleri içim gidiyo...Allah hepimize sağlıklı, hayırlı evlatlar versin inşallah...

canım bende okudum,cokta araştırdım.aslında pek içmiyorum ama sinir stres gitmiyor.atlatıcam inş.zararın neresinden dönersem kar.bu arada aynı günde doğumlarımız öyle gözüküyo

En fazla 5 tane içiyorum iş stresi evin stresi bu duygusallık bahane çok işte bırakamıyorum
birde büyük lokma ye büyük konuşma demişler arkadaşım günde bi paket içiyordu yalvarırdım ona içme diye ben olsam içmem diye
al bak başıma geldi bırakamıyorum ama azalttım çok şükür bazen günüm güzel geçiyorsa 2 taneye kadar düşüyor
inşallah temelli bırakırım

ah canım biraz önce judith'e de yazdım ben de 8 yıllık içendim küçük yaşlardan itibaren.. Bebişler ve kendiniz için mutlaka bırakın daha rahat hissedeceksiniz. :KK45::KK45::KK45:

canım bende okudum,cokta araştırdım.aslında pek içmiyorum ama sinir stres gitmiyor.atlatıcam inş.zararın neresinden dönersem kar.bu arada aynı günde doğumlarımız öyle gözüküyo

benim sat 7 eylüldü cnm, hesaplamalarda 13 çıktı 14 çıktı 15 çıktı hangisi doğru bilmiyorum ama :) senin prensesin mi geliyodu? ay inşallah stresten de sigaradan da kurtulur herkes...ben de temizlik takıntımdan bi kurtulabilsem :)

Kizlar hatirlar misiniz bilmiyorum cumartesi galiba hasta oluyorum diye yazmistim.Hasta mi beter oldum.o gece bir atesim cikti ilik dusa girdim.minosetle dustu.sabah bir daha .minosetin etkisi 6 saat suruyor. 6 saat sonra ates cikmis.belirrilerim ise yok yok.Ates, bogaz agrisi, burun tukanikligi, geniz akintisi, baş agrisi ve oldurucu bir oksuruk. Ilk gum oksuruken ciğeri m agriyordu.simdi o gecti kasiklarim agriyo ve yine oksuruken basim agriyor. Doktora gittim 37.5 38 derece ates sinir dedi. 38 daha çok mus.sormayin benim 38 e de cikti hemen indi.Antibiyotik augmentin verildi.ayrica assist ve gargara.once gogus hastaliklari bakti sonra kadin dogum.augmentini hamileler kullanabiloyormus.su an atesimin düştüğü bir zamda uzanirken yaziyorum. Ama basim agriyor ve burmum tikali nefes alamiyorum.Bebegi gordum iyiydi.ama dondugumse 38 e çıktı atesim. Dua edin. Ben ve bebegim Allah a emanet iz .

aaaaay canım çooook geçmiş olsun dikkat et lütfen.. Ateşinide devamlı kontrol et önemli çünkü..

merhaba kızlar...
dün gece feci bir şekilde bulantım oldu ve karnım ağrıdı, sabah kalktığımda ise her yerim dökülüyordu... hemen doktoruma gittik...
doktor hemen enfeksiyon var mı diye test yaptı ve ultrasona aldı bizi...
neden bebek bu kadar yorgun görünüyor sen ne yapıyorsun böyle dedi.....
geçen hafta çok çalıştım akşam 22:00-22:30 gibi eve gelebldim dedim.. ben sana böyle mi yaşamanı söylüyorum nasıl kendine ve bebeğine bunu yaparsın dedii ve çok kızdı haklı olarak...
o an dünya benim için durdu...
o kadar üzüldüm ki razı olduğum için bu mesailere... saatlerce ağladım.. hastaneye yatırdılar... serum verilirken ağlamaktan uyuyakalmışım...
yeni mezun ve yine hiçbir şey bilmeyen başka bir hemşire kolumu hiç kontrol etmemişler...
tuvalete diye kalktım bir baktım kolum BALON!!!!
fotoğrafına isntagramda beybilianne adımla bakabilirsiniz... böyle birşey olamaz... ve biraz daha fark edilmese patlama tehlilkesi varmış...
bizi Allah korudu... Kandil gecesi namaz kılıp çok Kuran-ı Kerim okumuştum... Onun yüzü suyu hürmetine Allahım bizi birbirimze bağışladı... Serum alırsanız çok çok dikkat edin diye anlatmak istedim...

Sevgiler, Allahım hepimizi korusun... :nazar::nazar::nazar:

aman Allah'ım inanılmaz bi şişlik o (instagramdan baktım) aaaay çok büyük geçmiş olsun dilerim cnm..hay Allah yaaa cidden Allah korumuş..valla o an panikten telaştan ve o hastane sorumsuzluğundan dolayı şikayet bile etsen Yeridir

Kızlaaaaaar biz geldiiiiik :):)

Dün kontrolümüz vardı ve cinsiyetimizi öğrendik :) Biz de pipililer kervanına katıldık Rabbimin izniyle :):):) Bebeğim 202 gr sanırım da 17 cm :) Herşey yolundaymış. İç organları falan herşey normal dedi :) 4 lü tarama için kan tahlili verdim :) Korkarak gitmiştim ama şükürler olsun ki herşey yolundaymış :)

oooyyyyy tatlım hayırlı olsun pipilin..hoşgeldin kaynanalar platformuna :KK34:

ahh canım vallahi tamamen bırakabilseniz süper olur. ben de içiyordum eşimle tanıştığım zamanlarda falan hem de fosur fosur. nişandan önce eşim beni zorladı ikimizde bir daha içmeyeceğiz diye o zaten tek tük içiyordu beni de gazladı bıraktık.. baya bir zorluk çektim sağolsun 20 kilo da aldım ama sigaranın zararlarından kurtuldum. şu anda kokusunu duyduğum an tiksiniyorum. sen de eşini gazla beraber bırakın.. kahve sigarasız daha güzel.. :KK52::KK52::KK52:

ne güzel bırakmışsınız canım. inşallah ben de başlamam tekrar. eşim de bırakacak bakalım bebek doğana kadar. erkekler daha iradeli bu konuda bence. eşimin kaç tane arkadaşı bıraktı ki nasıl da yılların tiryakisiydiler. kahvenin sigarasız dha güzel olduğunu ben de düşünürüm umarım bir gün :KK70:

Oğlum oldu Adı Arın.maşallah çok şeker.darısı sizlerin başına artık.Ben park yatak aldım.bizim yatak odasında yatıyor bizimle beraber sıpa.sabah altı gibi de yatağımıza alıyoruz.bizimle uyanmaya bayılıyor:))))Alışveriş çok zordu.haziranda doğacak,ilk uzun kollu mu kısa kollu mu derken sürüyle kıyafet alınıyo.İlk ay uzun kollu giydirdim sonra dr u zaten kısa kolluya geçebilirsin demişti.Aklınıza geleni ve en iyi olanı alın derim.bu güzel zamanlar bir daha geri gelmiyor.

hmm maşallah. teşekkür ederim cevap verdiğin için :) Rabbim hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin bize de inşallah.:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Ya kızlar olamaz böyle bırsey ya :-)
Moralımı duzelttım Yasın I'm güçlü tekmelere başladı.....
Ya bebegımı üzdüğüm ıcın nasıl pişmanım anlatamam sıze....
Bır tanem o benim ya herşeyım :KK16::KK16::KK16:
Iyı kı var canım oğlum :nazar:

Eeee annesi zaten bana hep diyorlardı sen ne kadar mutlu ve rahatsan o kadar çok hissedersin bebeğini. O yüzden hepimiz mutlu huzurlu ve sakin olmalıyız :) Bebişlerimiz güçlü güçlü tekmeler atsın diye :) yerim ben onların minik tekmelerini... :KK56::KK56::KK56::KK56::KK16::KK16::KK16::KK16:

Kizlar ozel hastaneyemi gidiyorsunuzz yokxsa devlete mi

İkisine de gidiyorum canım ben. tahlil vs devlette diğerlerini özelde yapıyorum.

Canim ben iki gundur bebegin hareketlerini daha az hissediyorum. Sende boyle oldu mu hic varmi bir fikrin.
Diger arkadaslar da cevap verebilir.

Akşamları uzan bekle bebeğim rahat ettiğinde hissedeceksin yoruluyor kuzularımız belki de ben çalışıyorum hiç dinlemeye vaktim olmuyo malesef :KK43: ondan sanırım hareket etmiyor zavallım. Ama akşamları kımıldıyor işte.

Yarın doktora gidecem kızlar dua edin bana olur mu

Rabbim yardımcın olsun canımmm. İnşallah güzel haberlerle dönersin bekliyoruz :)

ay bende rehber öğretmenim aynı branşmış
nerde görev yapıyorsun canım

merhaba arkadaşlar uzun süredir forumu takip ediyorum 17 haftalık hamileyim bir kızım olacak nasip olursa. bu arada ben de rehber öğretmenim branşdaşlarımı görünce dayanamadım yazayım dedim :))) herkese mutlu hamilelikler bebişlerinizle arkadaşlar :KK66:))

Selam kizlar cook kotu bir rahatsizlik gecirdim ama gecti cok sukur midemi usutmusum...simdide degerlerim duzelmismi diye kan verdim oglumuda gordum o bahaneyle su an 18+6 yiz ama ultrasyonda 20+3 gorunuyor yavrum benim :KK66: doktor hersey cok guzel gorunuyor dedi suyun filan cok iyi dedi rabbime binlerce kez sukurler olsun :nazar::nazar:

ne güzel bırakmışsınız canım. inşallah ben de başlamam tekrar. eşim de bırakacak bakalım bebek doğana kadar. erkekler daha iradeli bu konuda bence. eşimin kaç tane arkadaşı bıraktı ki nasıl da yılların tiryakisiydiler. kahvenin sigarasız dha güzel olduğunu ben de düşünürüm umarım bir gün :KK70:

canım ben etrafımı öyle bir gazladım ki ofiste müdürüm şefim olmak üzere 3 erkek bir de ben çalışıyorum ve bu 3 erkeğin hepsi içiyordu. 2 sine bıraktırdım (müdürüme ve şefime diğer arkadaş sürekli dışarda olduğu için eninde sonunda içip geliyor) darısı sizlere inşallah..

günaydın
sana birşey danışmak istedim normalde isminde betül mü ?

ben kızıma bu ismi vermek istiyorum da sen memnunmusun isminden

Biri betül mu dedi
bende betülum benim adim olmasa kizimin adini betül koyardim seviyorum ismimi saf temiz erkeklerden arinmis kadin demek hz fatma ve hz meryemin lakablarindan kelime anlamida erkege ihtiyaci olmayan dusunebilirsiniz azra da ayni anlamlarda hemen hemen tavisiye edebilirim azra betül beraberde guzel

sigaranın zararlarını cok iyi biliyoruz hepimiz,1 tane değil yarım bile içsem kendimi yiyorum,içmesem o stres öldürüyor beni offffffff eşim içtiğimide bilmiyor bide bu stres cok zor yani.hep bişelerle uğraşıyorum annemlere falan gidiyorum sık sık aklıma gelmesin diye ama takıntıya dönüştümü çok zor.:KK50::KK50::KK50:[/QUOTE
Sigara kullanmıyorum ama eltim kullanıyo arada günde 2 3 içiyo hamile kaldığını öğrenince bıraktı içmizden falan dedi ama şu an emziriyo ve akşam bendeydi içti bi tane. Birkaç kere daha da gördüm .ama şuna inanıyorum emzirmede yada hamilelikte içilen bebeğe de geçiyor daha doğrusu ileriki hayatında bi bağımlılık gibi olacağını düşünüyorum.yediğini yer içtiğini içiyor bebek daha sonraki hayatında

Biri betül mu dedi
bende betülum benim adim olmasa kizimin adini betül koyardim seviyorum ismimi saf temiz erkeklerden arinmis kadin demek hz fatma ve hz meryemin lakablarindan kelime anlamida erkege ihtiyaci olmayan dusunebilirsiniz azra da ayni anlamlarda hemen hemen tavisiye edebilirim azra betül beraberde guzel

evet kızımın adı azra betül olacak Allah nasip ederse
ben 5 isime kadar eleme yaptım sonra face sayfamda oylamaya sundum encok bunlar begenıldı

diğer isimler de nisa , ceylin , aydilge , ama en çok bu begenıldı buna karar verdık :)
yorumun için teşekkür ederim

bende oldu ya.göğüslerimin ucuda karardı,bide cok büyüdüler ve hassaslar.allahtan çatlamadım henüz:KK52::KK52::KK52:

Benim göğüslerim kadar büyüyemezler heralde. 85 takıyorken 95 oldular :KK43:(((( Birde dün fark ettim uçlarında böyle beyazımsı sıvı sanki süt akmış da tortuları kalmış . Süt mü acaba. Çatlağım olmadı henüz hali hazırda olan çatlaklarımla idare ediyorum :KK70::KK70:

Selam kizlar cook kotu bir rahatsizlik gecirdim ama gecti cok sukur midemi usutmusum...simdide degerlerim duzelmismi diye kan verdim oglumuda gordum o bahaneyle su an 18+6 yiz ama ultrasyonda 20+3 gorunuyor yavrum benim :KK66: doktor hersey cok guzel gorunuyor dedi suyun filan cok iyi dedi rabbime binlerce kez sukurler olsun :nazar::nazar:

Masaallah ogluna canim :nazar:
Iyi cok sukur hersey normalmis :KK16:

Benim göğüslerim kadar büyüyemezler heralde. 85 takıyorken 95 oldular :KK43:(((( Birde dün fark ettim uçlarında böyle beyazımsı sıvı sanki süt akmış da tortuları kalmış . Süt mü acaba. Çatlağım olmadı henüz hali hazırda olan çatlaklarımla idare ediyorum :KK70::KK70:

Ben varim arkadasim incinin tam destekli 85 ini takarken suan desteksiz 90 takiyorum anca rahat ettim o dedigin beyazliklar bendede oliyo prolaktin hormonun etkisi heralde benim gogus uclarim cok az o nedenle simdiden govus kremine basladim ins faydasi olur

Gigus olculerini hic sormayin kizlar .... .
75 den 85 e gecis oldu ve buyumeyede devam ediyor.....
Bu durumdan sadece babamiz memnun dikizleyip duruyor :KK9:

o zaman hem geçmiş olsun diyorum, hemde hayırlı olsun bebişinin sağlığı fln gayet iyi hatta önde bile çıkmış :KK1: :KK34:

Allahım yerim ben o suratıııı :KK56::KK56::KK56::KK56::KK56: güzel günlerde giymesini nasip eder inşallah Allah'ım.. Sağlıkla sıhhatle. darısı başımıza ben de şöyle bir fotoğrafını alsam doyasıya sevsem... :KK31::KK31::KK31::KK31:

Âmin canım inşallah alırsın sende canım en kısa zamanda

X