2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Kızlar ben dokunsalar ağlayacak kıvamdayım sebep mi çok yeterki düşüneyim

eşim benim çok ilgilidir aslında hiç beni yormaz üzmez ama sanki sorumsuzlaştı gibime geliyo
ben bebişime kıyafet alıyorum daha erken diyo sonra bi bakıyorum o cicilerin resmini çekiyo diyorum sen kızımızla konuşmuyorsun hiç
sitem ediyorum sonra uyurken bi bakıyorum üstümü örtüyor sırtıma bakıyor terlimiyim diye ilaç saatlerimi hatırlatıyor gün içinde
arayıp soruyor nasılsın diye ama nasılsınız kızım nasıl demiyor
birde pazar günü yengem le konustum gecen salı gununden beri yoğun bakımdaymıs ben üzülmemeyim diye söylememişler
anneme kızdım niye söylemiyorsunuz diye söylesem kalkıp geleceksin dedi ya sana bişey olsaydı dedim
sonra düşündüm anneme bişey olsa Allah göstermesin ben burdan karşıya gidene kadar arabamızda yok bu aralar
herşeyi takıyorum kafama anlıcanız
bebeğim tekme atmıyor onu en son 2 hafta önce gördüm ve 14 şubata renkli ultrasona giricez diye o tarihe kadar gelme dedi doktor
ben bebeğimi görmeyide özledim Allah ım içime ferahlık ver nolur mevlam yalvarıyorum

çok uzun oldu başınızı ağrıttım ama içimden gelenleri paylaşmak istedim başka kimsem yok anlatacak anlayacak
:KK43: :KK43: :KK43:

Canim yengen icin uzuldum gercekten Rabb'im sifasini versin toparlansin tez zamanda ins. :KK16:
Annenlerede hak ver ama canim seni dusunmusler onlarda hakli soylememekle.....
Bebisinide ozlermis oyyyyy kiyamam sana ben :KK19:
Tatlim tabi ki yazacaksin buraya istedigin gibi.....
Ailemize anlatamadiklarimizi burada birbirimize yazarak destek cikiyoruz.....:KK16:
En kisa zamnda hareketlerini hissedersin ins. Da icin dahada rahatlar canim :KK34:

canım ben sizin yazdıklarınızı okurken bile ağlamaklı oluyorum komik gelebilir belki ama bi arkadaş yazmış ya kolum şişmiş diye onu okurken bi gözlerim doldu sonra kocişlerle kavgalarınızı okuyuncada boğazıma bi yumru geliyo :KK50:e merak da ediyorum sizleri kendimi alamıyorum da okumaktan :KK1:sonra biri bebişiyle ilgili duygusal bişiyler yazınca yine boğazım düğümleniyo

ayyy gerçek mi acaba benim bildiğim son 3 haftaya kadar çalışıp doğum sonrası 8 haftaya eklenebiliyo ama zaten bu bize yaramıcak haziran annesi olduğumuz için çatlayana kadar çalışsak da eylülde bitiyo her halükarda inşallah doğrudur da bebeğimize bakarız doya doya bana da haber verin olur mu

maşallah kızına Allah esirgesin cicişleri de çok tatlı güle güle giysin prenses

Âmin canım çok sağol

Kızlar bugün biraz keyifsiz uyandım.Geceleri pek uykumu alamıyorum sürekli sağa sola dönmekten.Kalçalarım ağrıyor artık.Hergün uykusuz işe geliyorum kendimi çok yorgun hissediyorum.Bebeğin hareketlerini de hissedemiyorum henüz ve randevu 3 şubatta.:KK14:

randevumuz aynı gun cnm :) ve cuma gunu asım var çok zor oluyordu işe gıdıp gelırken ben ayrılmak zorunda kaldım rabbım sabır versın

Canim yengen icin uzuldum gercekten Rabb'im sifasini versin toparlansin tez zamanda ins. :KK16:
Annenlerede hak ver ama canim seni dusunmusler onlarda hakli soylememekle.....
Bebisinide ozlermis oyyyyy kiyamam sana ben :KK19:
Tatlim tabi ki yazacaksin buraya istedigin gibi.....
Ailemize anlatamadiklarimizi burada birbirimize yazarak destek cikiyoruz.....:KK16:
En kisa zamnda hareketlerini hissedersin ins. Da icin dahada rahatlar canim :KK34:

İnşallah canım rabbim hepimize ferahlık genişlik versin çok duygusal oldum anlatamam oto b.a ağlayasım geliyo ya
bide utanıyorum kocaman kadın oldum ağlamıyım diyorum olmuyo

$20140109_002352.jpg iste kızımın cicisiii :))

randevumuz aynı gun cnm :) ve cuma gunu asım var çok zor oluyordu işe gıdıp gelırken ben ayrılmak zorunda kaldım rabbım sabır versın

Çok şükür canım bugün ikinci kez yazışım ve kendime bir muhatap bulabildim.İlgin için tşk ederim.

Slm kızlar.Kaç gündür giremedim misafirden başımı kaşıyamadım bu ara.
Bugün kontrolümüz vardı.Önce 3 lü test ve rutin kontroller için kan verdim.Akşam üzeri de ultroasona gittim.Saat 4 te koşa koşa yetişmeye çalıştım, dr kapıda yakaladım.Bir gùzel de azarımı yedim.Devlette işler böyle gidiyor heralde.Dr bir daha asla böyle bir şeyi kabul etmem dedi, sanki bir hata yapmışım gibi. Neyse bir şekilde içeri girdik.Bebegimi gördüm.Gayet iyiydi.organlarını inceledi hızlıca.Sonra da ayrıntılı ultrason için dr ismi verdi.Ankarada Eyüp Ekici diye biriymiş.Israrla sordum bir sorun mu var diye. Ama hiç bir sorun yok başka dr. Görmesi gerekli bu aşamada dedi.Ayrıntılı ultrasona yönlendirilen veya Eyüp Ekiciye giden, gitmeyi düsünen var mı? Yardımcı olun kızlar.Eve geldigimden beri aglıyorum acaba bir sey mi var diye:-(

canım niye takıyorsun kafana hepimiz gireceğiz 20. haftamızdan sonra ayrıntılı ultrasona burada da konuştuk daha önce sakın ha .. o rutin kontrollerden biri. merak etme.. bebişi de gerilip üzme.. :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Canim yaziyi yanlis anlamissiniz aktarilamaz diye geldi gecen cuma yazi kesinlikle aktarilamaz diyo fiilen calisilan sureler aktarilir diyor. Ve 32. Haftadan sonra calisilabilir raporu aldikran sonra eger rapor alirsan onu bile aktarmiyacaklar, ben mudur yardimcisiyim cuma mudurum sanki mujdeymis gibi soyledi :KK43:

ayyy çok üzüldüm şimdi :2::2: peki canım benim doğum haziran 14 olcak insallah ben rehber öğretmenim en avantajlı nasıl iznimi kullanabiilrim bizim müdür falan problemde simdi onlara hiç soramam sen fikir verebilir misin

kızlar içinizde hamilelikten önce veya halen sigara kullanan varmı ?

yada bırakanlar azaltanlar

ben 8 yıldır sigara içiyordum. öğrendiğim gün bıraktım. ilk zamanlar zaten midem altust olduğu için istemiyordu canım ama şu aralar çok istiyooorr. eşim içtikçe canım çekiyor. şöyle bi kahve sigara muhabbeti yapsak diyorum falan :KK70: tekrar başlamak istemem ama bilemiyorum. doğumdan sonra emzirme döneminde de içemem sonuçta. daha çookkk varr yani :S

Canim yaziyi yanlis anlamissiniz aktarilamaz diye geldi gecen cuma yazi kesinlikle aktarilamaz diyo fiilen calisilan sureler aktarilir diyor. Ve 32. Haftadan sonra calisilabilir raporu aldikran sonra eger rapor alirsan onu bile aktarmiyacaklar, ben mudur yardimcisiyim cuma mudurum sanki mujdeymis gibi soyledi :KK43:

ağlamakkkkkk istiyorummmm

ben 8 yıldır sigara içiyordum. öğrendiğim gün bıraktım. ilk zamanlar zaten midem altust olduğu için istemiyordu canım ama şu aralar çok istiyooorr. eşim içtikçe canım çekiyor. şöyle bi kahve sigara muhabbeti yapsak diyorum falan :KK70: tekrar başlamak istemem ama bilemiyorum. doğumdan sonra emzirme döneminde de içemem sonuçta. daha çookkk varr yani :S

ben 15-16 yasımdan beri kullanıyorum 10 yıldır yani bırakamadım bir türlü çok pişman oluyorum içtiğim zaman ama tutamıyorum kendimi doktorum da biliyor içtiğimi ama hiçbirşey söylemedi internetten baktım birde KK da bi sayfa açılmış orayı okudum günde en fazla 5 diyorlar benim arkadaşımda içmişti yengemde içmişti ama sürekli beynim karışık bi zarar veriyormuyum bebeğime diye
ama bırakamıyorum

merhaba kızlar...
dün gece feci bir şekilde bulantım oldu ve karnım ağrıdı, sabah kalktığımda ise her yerim dökülüyordu... hemen doktoruma gittik...
doktor hemen enfeksiyon var mı diye test yaptı ve ultrasona aldı bizi...
neden bebek bu kadar yorgun görünüyor sen ne yapıyorsun böyle dedi.....
geçen hafta çok çalıştım akşam 22:00-22:30 gibi eve gelebldim dedim.. ben sana böyle mi yaşamanı söylüyorum nasıl kendine ve bebeğine bunu yaparsın dedii ve çok kızdı haklı olarak...
o an dünya benim için durdu...
o kadar üzüldüm ki razı olduğum için bu mesailere... saatlerce ağladım.. hastaneye yatırdılar... serum verilirken ağlamaktan uyuyakalmışım...
yeni mezun ve yine hiçbir şey bilmeyen başka bir hemşire kolumu hiç kontrol etmemişler...
tuvalete diye kalktım bir baktım kolum BALON!!!!
fotoğrafına isntagramda beybilianne adımla bakabilirsiniz... böyle birşey olamaz... ve biraz daha fark edilmese patlama tehlilkesi varmış...
bizi Allah korudu... Kandil gecesi namaz kılıp çok Kuran-ı Kerim okumuştum... Onun yüzü suyu hürmetine Allahım bizi birbirimze bağışladı... Serum alırsanız çok çok dikkat edin diye anlatmak istedim...

Sevgiler, Allahım hepimizi korusun... :nazar::nazar::nazar:

Allah korumuş valla. dikka et hastaneyede yanında biri varken git. kontrol etsinler seni takip etsinler

merhaba kızlar...
dün gece feci bir şekilde bulantım oldu ve karnım ağrıdı, sabah kalktığımda ise her yerim dökülüyordu... hemen doktoruma gittik...
geçen hafta çok çalıştım akşam 22:00-22:30 gibi eve gelebldim dedim.. ben sana böyle mi yaşamanı söylüyorum nasıl kendine ve bebeğine bunu yaparsın dedii ve çok kızdı haklı olarak...
o kadar üzüldüm ki razı olduğum için bu mesailere... saatlerce ağladım.. hastaneye yatırdılar... serum verilirken ağlamaktan uyuyakalmışım...
yeni mezun ve yine hiçbir şey bilmeyen başka bir hemşire kolumu hiç kontrol etmemişler...
fotoğrafına isntagramda beybilianne adımla bakabilirsiniz... böyle birşey olamaz... ve biraz daha fark edilmese patlama tehlilkesi varmış...
bizi Allah korudu... Kandil gecesi namaz kılıp çok Kuran-ı Kerim okumuştum... Onun yüzü suyu hürmetine Allahım bizi birbirimze bağışladı... Serum alırsanız çok çok dikkat edin diye anlatmak istedim...

cok geçmiş olsun.allah bebeğini ve seni birbirinize bağışlamış.....

ayyy çok üzüldüm şimdi :2::2: peki canım benim doğum haziran 14 olcak insallah ben rehber öğretmenim en avantajlı nasıl iznimi kullanabiilrim bizim müdür falan problemde simdi onlara hiç soramam sen fikir verebilir misin

ay bende rehber öğretmenim aynı branşmış
nerde görev yapıyorsun canım

ben 15-16 yasımdan beri kullanıyorum 10 yıldır yani bırakamadım bir türlü çok pişman oluyorum içtiğim zaman ama tutamıyorum kendimi doktorum da biliyor içtiğimi ama hiçbirşey söylemedi internetten baktım birde KK da bi sayfa açılmış orayı okudum günde en fazla 5 diyorlar benim arkadaşımda içmişti yengemde içmişti ama sürekli beynim karışık bi zarar veriyormuyum bebeğime diye
ama bırakamıyorum

bebeğe zarar veriyor tabi canım orası kesin. ben içemezdim o andan sonra. zaten eşim de asla izin vermezdi. benim yanımda bile içmiyor. sen ne kadar içiyorsun peki. biraz azltmaya çalış bari.

Kızlar bugün biraz keyifsiz uyandım.Geceleri pek uykumu alamıyorum sürekli sağa sola dönmekten.Kalçalarım ağrıyor artık.Hergün uykusuz işe geliyorum kendimi çok yorgun hissediyorum.Bebeğin hareketlerini de hissedemiyorum henüz ve randevu 3 şubatta.:KK14:

aynen canım bende uykumdan sık sık uyanıyorım dönmekten,rahat edemiyorum.fazla yorma kendini.merak etme bebişin iyidir sürekli hareket halindeyken bende hissedemiyorum oturunca veya uzanınca hissediyorum.benimde 3 subat randevum ama devlete gidicem yarın detaylı ultrasona sıra almaya...

merhaba kızlar...

ay canım şimdi gördüm de Allah korumuş vallahi güven olmayacak hemşirelere de.. çoookk geçmiş olsun hem bebişine hem sana.. dinlen canım vallahi işimizi daha önde tutuyoruz bazen hiç olmayacak şey yapıyoruz.. göbişlerde en değerli varlık bebişlerimiz var onların da bizim yorgunluğumuzdan stresimizden etkileneceğini unutuveriyoruz. bol bol dinlen arkadaşım.. çok geçmiş olsun tekrardan..

bebeğe zarar veriyor tabi canım orası kesin. ben içemezdim o andan sonra. zaten eşim de asla izin vermezdi. benim yanımda bile içmiyor. sen ne kadar içiyorsun peki. biraz azltmaya çalış bari.

En fazla 5 tane içiyorum iş stresi evin stresi bu duygusallık bahane çok işte bırakamıyorum
birde büyük lokma ye büyük konuşma demişler arkadaşım günde bi paket içiyordu yalvarırdım ona içme diye ben olsam içmem diye
al bak başıma geldi bırakamıyorum ama azalttım çok şükür bazen günüm güzel geçiyorsa 2 taneye kadar düşüyor
inşallah temelli bırakırım

X