2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Canım niye sıkıyorsun o kadar, dr. Randevun ne zaman? Sıkma takma, yapılan ölçüm ve testler hep tahmin ve istatistik. Amniyosentez yaptıranlar rahatlıyor ama ben yaptırmayı tercih etmedim, ve en ufak bi sorun, şüpheli durum geriyor beni, seni anlıyorum..

Canım haftaya pazartesi randevum.Sanırım hamile kalna kadar çok sıkıntı çektim ondan sinirlerim bozuluyor.Aminiyo sentez mecbur klamdıkça istemiyorum.Nette harmony diye bir test var gerkirse onu yaptırcam.Sen kaç yaşındasın canım.

Bayıldım çok süslüler . Canım bu görüntü nekadar net neden benim ultrasaon görüntülerşm böyle değil yaaa . Çok üzülüyorum bir dünya bözüyle net göremedim yavrumu

Bende başka doktora gidince hiç net olmuyorda bu doktora gidince herşeyi net görüyorum çok ilgili

Bak benim kayınvalidem 40 yaşında doğurdu görümcemi ve sapasağlam maşallah. Onu da çok korkuttular şöyle olacak böyle olacak diye ama veren Rabbim çok büyük sana bağışlasın bebeğini. Rabbim seni de bebeğini de esirgesin inşallah. Allaha emanet...:KK16::KK16::KK16::KK16:

Canım çevremde geç yaşta doğum yapan kişi çok hepsinin bebekleri de sapasağlam ama işte gebeliğin etkisiyle duygu salım sanrım o yüzden takıp duruyorum kafama.

ayyy çok üzüldüm şimdi :2::2: peki canım benim doğum haziran 14 olcak insallah ben rehber öğretmenim en avantajlı nasıl iznimi kullanabiilrim bizim müdür falan problemde simdi onlara hiç soramam sen fikir verebilir misin
Canim aslinda en avantajli branssin cunku sut izninde ekders kesilmiyor bununla ilgili yaziyi bul sakla zamani gelince dilekcene ekle bulamazsan ben gondwririm. Calisabilecegin son 3 haftaya kadar calis sonra ayril canim eylulun basindada 40 gun rapor hakkin var tabi 2014 de hic rapor almazsan onu kullan sonra heyet raporu al... ucratsiz izni en son eger imkanin varsa kullan ben simdi toplantidayim aksam daha ayrintili yazarim. Bende ayni durumdayim rapor yillik izin ancak 1 ocak oluyor ilk donemi kapatabilirsem ne mutlu bana.....

ben 8 yıldır sigara içiyordum. öğrendiğim gün bıraktım. ilk zamanlar zaten midem altust olduğu için istemiyordu canım ama şu aralar çok istiyooorr. eşim içtikçe canım çekiyor. şöyle bi kahve sigara muhabbeti yapsak diyorum falan :KK70: tekrar başlamak istemem ama bilemiyorum. doğumdan sonra emzirme döneminde de içemem sonuçta. daha çookkk varr yani :S

bende maalesef sigara içenlerdendim.ilk 4 ay bulantılarım vardı içmedim cok sükür,bulantılar geçtikçe canım istiyo,bebeğimi düşünüyorum tutmaya çalışıyorum kendimi.ama cok zor içenler anlar beni.moralim bozukken yalan söyleyemem arada içiyorum şuan,ama okadar strese giriyomki bebeğe zarar vericem diye,bazen içime çekmemeye çalışıyorum.canım oğlum kıyamam ben ona rabbim korusun bebeğimi cok dua ediyorum.

arkadaşlar bişey sorucam hani şu göbekte koyu renkli bir çizgi oluyorya bazı hamilelerde, siz öyle bişey varmı ?

internete göre bu dönemlerde başlarmış

Evet o karın kasları ikiye ayrılıyor ondan dolayı siyahlaşıyor o bölge. Ben de henüz olmadı canım. İnşallah olmazda

Gözün aydın tatlım, maaşallah pipilimize :KK52:

vallaha ben içiyordum hamile olduğumu öğrendiğim anda bıraktım, şimdi kokusu nasıl tiksindirici geliyor.

ay maaşallah çok tatlı, güle güle giysin bıcırığın. Ay ben 7. haftaya kadar birşey almayacam dedim, bizim adam dün internetten 2 tane tulum beğenmiş bana gösteriyor bunları beğendim alalım mı kızımıza dedi. :KK53: şaşırdım, ay nazar değer daha bir şey almayaım diyen adam ne oldu acaba:KK37: hadi dedim hevesi kaçmasın alalım dedim. ama gerçekten görünce bende dayanamadım çok şekerdi :KK16::KK16::KK16:
Âmin canım çok sağol

Canım benım yengemınde olması gereken sıvının ıkı katıydı çok şükür yıgenım saglıcakla geldı dunyaya :KK16:
Sen gönlünü rahat tut canım hersey güzel olacak :nazar:

Canım yasa takılma lütfen.....
Inan bana da neler soylendı yasım 22 ...
Çok şükür su ana kadar olan problemlerı yok ettık sadece basında gecıcı kıst çıktı ama bunuda atlatıcaz ıns. :-)
Sende gönlünü ferah tut canım sag salim alacağız kucağımıza ıns :KK16:

İnşallah canım Allah yardımcımız olsun

bende maalesef sigara içenlerdendim.ilk 4 ay bulantılarım vardı içmedim cok sükür,bulantılar geçtikçe canım istiyo,bebeğimi düşünüyorum tutmaya çalışıyorum kendimi.ama cok zor içenler anlar beni.moralim bozukken yalan söyleyemem arada içiyorum şuan,ama okadar strese giriyomki bebeğe zarar vericem diye,bazen içime çekmemeye çalışıyorum.canım oğlum kıyamam ben ona rabbim korusun bebeğimi cok dua ediyorum.

canım bende aynı şekilde bırakamadım ama azalttım bu sitede bi sayfada okudum içemediğimiz zaman yaptıgımız stres daha çok zarar veriyormuş bebeğe ama şukadar için diye birşey demiyorlar
en aza indirmek bizim için en iyisi ve bebeklerimiz için
Rabbime emanet yavrularımız Allah ım sen koru meleklerimizi

Evet o karın kasları ikiye ayrılıyor ondan dolayı siyahlaşıyor o bölge. Ben de henüz olmadı canım. İnşallah olmazda

bende oldu ya.göğüslerimin ucuda karardı,bide cok büyüdüler ve hassaslar.allahtan çatlamadım henüz:KK52::KK52::KK52:

canım bende aynı şekilde bırakamadım ama azalttım bu sitede bi sayfada okudum içemediğimiz zaman yaptıgımız stres daha çok zarar veriyormuş bebeğe ama şukadar için diye birşey demiyorlar
en aza indirmek bizim için en iyisi ve bebeklerimiz için
Rabbime emanet yavrularımız Allah ım sen koru meleklerimizi

sigaranın zararlarını cok iyi biliyoruz hepimiz,1 tane değil yarım bile içsem kendimi yiyorum,içmesem o stres öldürüyor beni offffffff eşim içtiğimide bilmiyor bide bu stres cok zor yani.hep bişelerle uğraşıyorum annemlere falan gidiyorum sık sık aklıma gelmesin diye ama takıntıya dönüştümü çok zor.:KK50::KK50::KK50:

Kızlar bugün biraz keyifsiz uyandım.Geceleri pek uykumu alamıyorum sürekli sağa sola dönmekten.Kalçalarım ağrıyor artık.Hergün uykusuz işe geliyorum kendimi çok yorgun hissediyorum.Bebeğin hareketlerini de hissedemiyorum henüz ve randevu 3 şubatta.:KK14:

canım ben de aynıyım.. kalçam ve belim çok ağrıyor. gece eşimi de rahatsız ediyorum adam iyice duvara yapışıyor :KK14::KK14::KK14: bebişi arada hissediyor gibiyim ama emin de olamıyorum.. :26::26::26: iş yerinde sabah bi ara ve akşamüstü 4 ten sonra resmen sürünüyorum. hiç çalışasım gelmiyor :KK14::KK14::KK14::KK14:

slm kızlar deneyimlerinizden yararlanmak istiyorum.benim bebiş erkek 15+4 günlüğüz .geçen iki hafta ara ara bebeğimin haraketlerini net hissediyordum bu hafta pek hissedemiyorum .neden acaba bebek haraketleri sürerklilik arz edermi kontrole daha bir hafta var sabredemiyorum .gece kalkıp haraket edecekmi diye sürekli dinliyorum tık yok ...:KK50:

sigaranın zararlarını cok iyi biliyoruz hepimiz,1 tane değil yarım bile içsem kendimi yiyorum,içmesem o stres öldürüyor beni offffffff eşim içtiğimide bilmiyor bide bu stres cok zor yani.hep bişelerle uğraşıyorum annemlere falan gidiyorum sık sık aklıma gelmesin diye ama takıntıya dönüştümü çok zor.:KK50::KK50::KK50:

ben de hamile kalmadan önce günde yarım paket içerdim bazen daha fazlası bile olurdu. keseyi gördüğüm anda bıraktım. arada canım çok istiyodu ama o zaman da aklıma hep bi görüntü geliyordu içesim kaçıyordu. bebek her nefeste o kadar korkmuş o kadar ürkmüş gözüküyor ki. gerçekmiş bu, bi yerde okumuştum bi kadın bırakamıyomuş doktoru yak bi sigara demiş ultrasonda bebeği göstermiş. bebek feci ürküyomuş kadın onu gördüğü anda bırakmış. ben de bu görüntüyü asla yaşamamak ve bebeğime yaşatmamak için sabrediyorum içmiyorum. aklıma sigara geldiği zamanlarda çok su içerdim, kitap okurdum, müzik dinlerdim şimdi pek aramıyorum. umarım bırakabilirsiniz siz de...onlar bize verilen emanetler, hayatımızdaki her şeyden daha önemli değiller mi bizim için, hele hareketleri, tekmeleri içim gidiyo...Allah hepimize sağlıklı, hayırlı evlatlar versin inşallah...

Allahım yerim ben o suratıııı :KK56::KK56::KK56::KK56::KK56: güzel günlerde giymesini nasip eder inşallah Allah'ım.. Sağlıkla sıhhatle. darısı başımıza ben de şöyle bir fotoğrafını alsam doyasıya sevsem... :KK31::KK31::KK31::KK31:

aman allahımmm bu ne tatlı bişey yaa dudakları mı onlar ki oyyy :KK54: bayıldımmm bu cicişlere yaa kızım olsaydı ben de böyle cicişler alırdım çok şirinler sağlıkcakla giymeyi nasip etsin allah..

Evet kızlar kilo hiç önemli değil, sağlıklı olsun yeterki bebişlerimiz. Nasıl olsa onların peşinde koşturmaktan zayıflayacağız :KK1:

Kızlaaaaaar biz geldiiiiik :):)

Dün kontrolümüz vardı ve cinsiyetimizi öğrendik :) Biz de pipililer kervanına katıldık Rabbimin izniyle :):):) Bebeğim 202 gr sanırım da 17 cm :) Herşey yolundaymış. İç organları falan herşey normal dedi :) 4 lü tarama için kan tahlili verdim :) Korkarak gitmiştim ama şükürler olsun ki herşey yolundaymış :)

canımcım mrb. seninki kaç haftalık oldu ben 4 lü tarama yaptırmadım

X