2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
canım bencede ikili temiz çıktıysa diğerleri sadece stres kaynağı ama bizim dr istedi eşimde yaptıralım diye tutturdu o yüzden yaptırdım. hiç istemeden :KK43: umarım sonuç aklımı bulandırmaz.

inşallah onun sonucu da temiz çıkacaktır hayırlısıyla canım gönlünü ferah tut.. zaten tahmine dayalı testler bunlar sonuç kağıdında bile öyle yazıyor.. kafana takma sakın.. ayrıntılı ultrason daha öncelikli önemli bizler için, organ taraması yapılıyor, orada daha net görülüyor.. :KK52::KK52::KK52:

Kızlar benim de bugün randevum 2 buçukta çok heyecanlıyım.Zaten her randevuda böyle oluyorum.Görüş günü gibi sanki bebeğimi biraz görüp sonra ayrılıyorum.Cinsiyetini çok merak ediyordum ama şu an artık iyi mi kötü mü onu çok merak ediyorum.Son randevudan beri vücut direncimiz ve moralimiz düşüş göstermişti.Uzun süredir kendimi tutuyorum hep olumlu düşünmeye çalışıyorum ama bugün randevu günü ya kalbim fırlayacak sanki. Bu doktorum da sert biraz bir şey sormaya korkuyorum, sormayı unutuyorum ama çok iyi bir doktor diye de katlanıyorum ne yapayım artık. onun terazisinde 2 kilo almışım gibi çıkmıştı o da şakayla karışık laf çarpmıştı :2: Bugün de mesaideyim sabah o kadar yoğundum ki 11 gibi duruldu ama bu sayede randevu saati çabuk geldi .Pufpufu da merak ediyorum o da doktorda ve birinin daha bugün randevusu vardı. Dua edin bizim için bebişlerimizin cinsiyetini öğrenemesek bile sağlıklı olduklarını bilelim yeter.:nazar:

Son düzenleme:
Doğum videosu izlemek mi... :KK53: şakamı yapıyorsunuz... :KK53:
aslında bende çok merak ediyorum
çok soğukkanlı biri olduğum söylenemez ama ahtım var bunuda dğurayım her iki şekildede izleyeceğim
normalde ben sezeryanla oldum öncekini kendi isteğimle çünkü normalden korkuyordum

hepinize iyi geceler kızlaaaaaar..

bugün itibari ileeeeeee işle bağlantım bittttiiiiii istifamı verdimmmm aaay ne büyük mutluluk yarabbim harikaydı.. İsteyen herkesin darısı başına diyeyim..

yarın (yani bugün / saat 12'yi geçtiği için) randevum var cinsiyet öğrencez inşallah, bakalım.. Ama her zamanki gibi heyecan yok, gelişimi iyi mi sağlıklı mı falan diye endişe var.. Aaaay Allah'ım nolur bitsin şu 9 ay..

böyle işte..
yarın sizlere güzel haberler vermem dileğiyle
:nazar:

hadi bakalım hayırlı haberlerle gelirsin inşallah canım....cinsiyetinide gösterir inşallah ..öncelikle sağlılkı olsun tabi...heyecanla bekliyoruz....

Gunaydin kizlar..yaa ben uyku problemi yasiyorum ne kadar gec yatarsam yatiim sabah 6 6bucuk gibi en gec kalkiyorum uyumak istiyorum ben yaa 10lara kadar.. hatta gecen gun 3 te yattim 5i 10 geçe kalktim ..bebegimin gelisimini etkiler mi merak ediyorum😞😮

bende uyku problemi yaşıyorum ama yetmediği için..işyerine geliyorum gözleirm düşecek sanki..çok uykum var çok...yada ben işten bunaldım psikolojik olarak mı oluyor onuda bilmiyorum...

Günaydın kızlarrr :KK49:

günaydın ayazcığım....

günaydın kızlar..
canım aynı şey bende de var sadece ben deli gibi uykum varken yatıyorum ama uyuyamıyorum sabahta çok zor kalkıyorum :KK43: gecede uyanıyorum.. bunlar bizi doğum sonrasına hazırlıyor diye okumuştum, malum bebişlerimiz pek uyutmayacaklar bizleri :KK16: şimdiden alışıyoruz işte.
bu arada yarından sonra test sonucumu öğrenmeye gidiyorum, netten baktım ama bir şey anlamadım, inşallah iyi çıkar sonuç.. şu ara herkesin 3 lü test zamanı, yaptıran herkes umarım iyi sonuçlarla döner.

seninde inşallah test sonuçların iyidir...güzle haberlerle gelirsin inşallah canım...

aranızda kan değerlerine bakılan varmı?ben baktırdım kanım düşük çıktı.9 larda.akdeniz anemisi taşıyıcısıyım ben halamda öyle.hamileleiğimde bana kan verdiler diyor halam.çok korkuyorum kan almak nasıl bişey acaba???allahım yardımcımız olsun.

korkma canım...hiç korkma...bebişin ve kendin için güçlü olmalısın..inşallah gerek kalmaz sana kan vermelerine verirlersede endişe etme sağlığınız yerinde olsun daha farklı sorunlarla karşılaşmayalım dimi..

Kızlar benim de bugün randevum 2 buçukta çok heyecanlıyım.Zaten her randevuda böyle oluyorum.Görüş günü gibi sanki bebeğimi biraz görüp sonra ayrılıyorum.Cinsiyetini çok merak ediyordum ama şu an artık iyi mi kötü mü onu çok merak ediyorum.Son randevudan beri vücut direncimiz ve moralimiz düşüş göstermişti.Uzun süredir kendimi tutuyorum hep olumlu düşünmeye çalışıyorum ama bugün randevu günü ya kalbim fırlayacak sanki. Bu doktorum da sert biraz bir şey sormaya korkuyorum, sormayı unutuyorum ama çok iyi bir doktor diye de katlanıyorum ne yapayım artık. onun terazisinde 2 kilo almışım gibi çıkmıştı o da şakayla karışık laf çarpmıştı :2: Bugün de mesaideyim sabah o kadar yoğundum ki 11 gibi duruldu ama bu sayede randevu saati çabuk geldi .Pufpufu da merak ediyorum o da doktorda ve birinin daha bugün randevusu vardı. Dua edin bizim için bebişlerimizin cinsiyetini öğrenemesek bile sağlıklı olduklarını bilelim yeter.:nazar:

mujumm....inşallah güzel haberlerle gelirsin...öncelikle sağlığının iyi olduğunu sonrada cinsiyetini öğrenirsin inşallah...pufpufla ikinizide güzel haberlerle bekliyoruz ... teyzelerinden bebişlere kucak dolusu sevgiler..öpücükler...dualarım sizinle..

Sonunda bizde cinsiyeti öğrendik. Oğlumuz olacak (Allah'ın izniyle) İsmi Arda olacak.

Benim pantolonlar taytlar bel kisimlari sikiyo tam bebegin oldugu yeri esofmanlarimda eskimisti. Yeni aldiklarim nasil rahat anlatamam. Bir bedende buyuk aldim bir kac hafta sonra tekrar cikmak zorunda kalmayayim diye. Sonrada yazlik aliriz zaten. Neyse cok uzattim.
Catlaklarin erken baslamis evet. Bisey kullaniyo musun canim cilfin kuru galiba

canım çok erken oldugu içn krem kullanmadım bi de açıkcası kokulara tahammülüm yok sürmedim aşermem geçsin diye bekledim.cildim de çok kuru ve hassas sanırım ondan oldu :KK43:

:KK55:
arkadaşlar merhaba,ben salı günü 16+3 de dr uma gittim cinsiyet öğrenmeye...%99 kız dedi..sizce değişme/yanılma olmaz değilmi?
dr ada sordum tabiki oda %99 diyorum dedi..tabiki önce sağlıklı olması önemli ama insan yinede tereddüt yaşıyor..(bizim aile çevre erkek konusunda bizi çok inandırmıştı herkes oğlunuz olcak deyip durdu da halen kız olduğuna inanamıyorum)
sizler kaçıncı haftada kesin öğrendiniz cinsiyetlerinizi lütfen yazarmısınız?

Ben 16hafta 4günlükken öğrendim canm genelde o haftada kesin biliyor Dr lar cnkü testis ya da yumurtalıkları gösterirler bZm Dr bebişimizn testslerini göstermişti ordan biliyorm

arkadaşlar merhaba,ben salı günü 16+3 de dr uma gittim cinsiyet öğrenmeye...%99 kız dedi..sizce değişme/yanılma olmaz değilmi?
dr ada sordum tabiki oda %99 diyorum dedi..tabiki önce sağlıklı olması önemli ama insan yinede tereddüt yaşıyor..(bizim aile çevre erkek konusunda bizi çok inandırmıştı herkes oğlunuz olcak deyip durdu da halen kız olduğuna inanamıyorum)
sizler kaçıncı haftada kesin öğrendiniz cinsiyetlerinizi lütfen yazarmısınız?

canım birde bizim dr erkek bence diye 12+3te söylrmişti diğeride 14+3 te. yuzde yuz kız diye 17+3te söyledi. seninkide artık tam gelişmiştir diye düşünüyorum.

Pufpuff, mujjumm inşallah güzel haberlerle dönersiniz. meraklardayım Telefondan takip edeceğim sizleri.. Bütün annişleri ve bebişleri koccamannn öpüyoruz sıpamla.. :KK54::KK54::KK54::KK54:

aranızda kan değerlerine bakılan varmı?ben baktırdım kanım düşük çıktı.9 larda.akdeniz anemisi taşıyıcısıyım ben halamda öyle.hamileleiğimde bana kan verdiler diyor halam.çok korkuyorum kan almak nasıl bişey acaba???allahım yardımcımız olsun.

Benim dün bakıldı kan değerlerime herşey çok iyi dedi doktor decaviti de kullanmana gerek yok dedi

canım bende hamile kıyafetine gerek yok diyordum pantalonlarım bile oluyordu ama çarşamba günü iki hamile pantalonu aldım dünya varmış dedim, nasıl bir rahatlama yaşadım anlatamam :21: çalıştığım için otururken özellikle rahat ediyorum, eskiden oturunca düğmeyi açıyordum. ve pantalonu ilk giydiğimde çooook garip oldum, resmen hamile göbeği çıktı, ilk gün garipsedim ama şimdi çok seviyorum. ben 3 kg aldım toplamda sanırım hepside göbekten :) çatlaklar içinde korkuttun beni valla, ben sadece yağ suruyorum ama bugun yarın lierac alacağım, kullananlar çok memnun kalmış, gerçi ben yinede çatlıcam biliyorum :KK43: ama işte ne kadar az olursa o kadar iyi.

uzun zamandır aynı kilodaysan ve düz bir karnın varsa, hızlı olmuş olabilir canım çatlakların... ben bildiğiniz hamileyim artık, puf yelek giyersem gizliyorum ancak, onun dışında karnım baya belli...

gerçekten çok erken başlamış tatlım yaaa yağlar kremler falan kullan en azından yırtık oluşmasın .çatlak beyazlayınca pek belli olmuyor ama yırtıklar derin oluyor.
ben normal kıyafetlerimi kaldırdım dolapta toz olacak yoksa ,özellikle alt kıyafetlerimi ,üstlerdede uzun ve bol olanları giyiyorum kısalar asla olmuyor .:KK9:karnım kocaman oldu ama bebişten tık yok :26:14. haftamda bir kaç kez hissettim o da seyirme gibi ondan sonra bi daha hiç hissetmedim bekliyorum hala, doktorum boyu uzun ve kilosu fazla dedi 2 hafta içinde sağlam bi tekme yersin dedi:KK9:.
9 kilo aldım ve almaya devam ediyorum.ama biliyordum alacağımı bizim sülalede zayıf hamile yok en azı 20 kilo alıyo.benim henüz çatlağım yok ama son aylar olacak garanti.
inşallah doğumdan sonra kilolar gider,bizde herkesin emzirirken gitti kardeşim eskisinden daha zayıf.bende inşallah tombik kalmam.
bebiş sağlıklı olsunda:KK16::KK16:
aslında zayıf değilim karnım düz değildi kilo bile verdim almadım hala aynıyım karnım sadece yuvarlaklaşmaya başladı o da çok az nasıl böyle çatladı anlamıyorum ama cilt tipime bağlıyorum.kuru hassas ve beyaz tenliyim kopkoyu kırmızı çatlakalrım oldu :KK43: göbeğimin altında oldu bir de .ne yapayım yapcak bişey yok artık.şu kokular b geçsin yağ kullanmaya başlıcam inşaallah...

aslında zayıf değilim karnım düz değildi kilo bile verdim almadım hala aynıyım karnım sadece yuvarlaklaşmaya başladı o da çok az nasıl böyle çatladı anlamıyorum ama cilt tipime bağlıyorum.kuru hassas ve beyaz tenliyim kopkoyu kırmızı çatlakalrım oldu :KK43: göbeğimin altında oldu bir de .ne yapayım yapcak bişey yok artık.şu kokular b geçsin yağ kullanmaya başlıcam inşaallah...

iyi yine yerinde çıkmış benimde tek duam çıkacaksa göbeğimin altında çıksın sadece.

Pufpuff, mujjumm inşallah güzel haberlerle dönersiniz. meraklardayım Telefondan takip edeceğim sizleri.. Bütün annişleri ve bebişleri koccamannn öpüyoruz sıpamla.. :KK54::KK54::KK54::KK54:

mujumm....inşallah güzel haberlerle gelirsin...öncelikle sağlığının iyi olduğunu sonrada cinsiyetini öğrenirsin inşallah...pufpufla ikinizide güzel haberlerle bekliyoruz ... teyzelerinden bebişlere kucak dolusu sevgiler..öpücükler...dualarım sizinle..

Sağolun kızlar çok tatlısınız ve o kadar içten söylüyorsunuz ki direk hissediyorum.

aslında bende çok merak ediyorum
çok soğukkanlı biri olduğum söylenemez ama ahtım var bunuda dğurayım her iki şekildede izleyeceğim
normalde ben sezeryanla oldum öncekini kendi isteğimle çünkü normalden korkuyordum

dogum vıdeosu ızlemekten kormayın ben dogum yapmadan once cok ızledım ve bana dogum cok kolay bısey gorundu zaten dogum cok kolay zor olan sancı cekmek dogum yaptıktan sonra bır daha asla dogurmuyucam dedım ama Allah ın hıkmetı bebegınız sıze butun o acıları unutturuyor

Gunaydin kizlar..yaa ben uyku problemi yasiyorum ne kadar gec yatarsam yatiim sabah 6 6bucuk gibi en gec kalkiyorum uyumak istiyorum ben yaa 10lara kadar.. hatta gecen gun 3 te yattim 5i 10 geçe kalktim ..bebegimin gelisimini etkiler mi merak ediyorum😞😮
bende uyku sorunu yaşıyorum ama senin gibi değil.evet geceleri uyuyamıyorum, evim merkezi sistem aşırı sıcak bugun 27 derece mesela o yuzden burnum boğazım kuruyor.habire uyanıp su içiyorum peteklere su koyuyorum 2 saate su bitiyor yatakodasının peteğini kapattım zaten ama ev aşırı sıcak eşim sıcak seviyor ben dayanamıyorum.sürekli uyandığım için uykumu alamıyorum zaten her dönüşte uyanıyorum o yuzden çok geç kalkıyorum yataktan 1 saat 1 saat parça parça uyuyorum dengem şaştı.:KK53::KK53:
canım maşallah bende 5 kilo aldım sana yetişiyorumm..:KK9: tüm temennim ve kendime avuntum bebeğe alıyorumdur bebeğe:KK9: ne yapalım yavrularımız sağlıklı olsun da verirriz emzirirken benim kardeşimde 20 küsür aldı aynen dediğin gibi emzirirken eskisinden de zayıf oldu nasip artık ne yapalım veremezsekte yemeğin salçalısı kadının kalçalısı deriz:KK9: :KK9:
ben tam tersi bi tipim normalde basenim dar omuzlarım geniştir hamile kaldığımdan beri basene kilo alıyorum öyle mutluyum vucudum orantılandı 9 kilo aldım ama kimse anlamıyor bacaklarım kalınlaştı omuzlarda bi değişiklik yok inşallah böyle orantılı zayıflarım daha sonra.:KK76::KK76:

güzel haberlerle gelin inşallah hepiniz dualarım sizinle kızlar.ama yazın mutlaka merakta bırakmayın.:44::44:

mujjum ve puffpuff tan haber var mı kızlar, dışarı çıkacağım merak ettim...

canım çok erken oldugu içn krem kullanmadım bi de açıkcası kokulara tahammülüm yok sürmedim aşermem geçsin diye bekledim.cildim de çok kuru ve hassas sanırım ondan oldu :KK43:

canım olsun varsın,artmaması için önlemini al bundan sonra... ben annemin karnını görünce gözüm döndü :KK1: 12.haftada mustela kullanmaya başladım, akşamları mutlaka sürüyorum... en az bir tüp daha alırım herhalde... annem de kesin çatlarsın en azından benim gibi çatlama düzenli kullan dedi, teselli mi etti naptı anlamadım:KK1::KK76:

bu arada sabah heves ettim eşimle güzel bir kahvaltı yapalım diye, sonuç yine hüsran,hala kahvaltı yapamıyorum,içim dışıma çıktı yeni yeni kendime geliyorum:KK14:

Kızlar ya ben decavit,ferro ve magnezyum içiyorum herhangi bir test yaptırmadım ama siz hangi ilaçları kullanıyosunuz

Kızlar ya ben decavit,ferro ve magnezyum içiyorum herhangi bir test yaptırmadım ama siz hangi ilaçları kullanıyosunuz

Canım ben folik asite hala devam ediyorum ancak elevitle birlikte olduğu için günde 1 tane folic plus 1 tane elevit birde kasılmalarım olduğu için magnezyum içiyorum sabah akşam eritilenen. magnorm diye bir ilaç.. kan değerim yüksek olduğu içi (pekmezler saolsun :KK52::KK52::KK52:) kan ilacı vermedi:KK53::KK53:

X