2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
size bir osmanlı tarifi vereyim.osmanlılar zamanında gebe kadınlara yediriyorlarmış.
1.tarif:2 adet kuru inciri enine kesip içine 2 tane ceviz içini sıkıştırın yerken süzme bala bandırıp mideye gönderin.:KK56:
2.tarif:4 adet kuru kayısının içine bir çay kaşığı taze kaymak üzerine ister ceviz ister fındık.:KK56:
3.tarif:teşt pestilinin içine (herhangi bir pestilde olabilir) çiğ badem sarıp dürüm şeklinde bebişe gönderin.:KK56:

bunları haftada bir kere yapıcakmışız vucut alışkın değilse fazla enerjiden uykular kaçabilirmiş.tarifler bir osmanlı paşa torunundan devamı gelirse yazarım.afiyet olsun]
vallahi harikaymış birde yiyebilsek:)

Kızlar dün eşimle ilişki sonrası kanamam oldu sabah erkenden doktoruma gittim ultrasondan bakınca plasentan aşağıda bu yüzden kanaman olmus ilişki kesinlikle yasak dedi. Ayrıca vajinamda 5 aydır var olan et benine benzer küçük 5 tane Siğil oluşmuştu önemsememiştim -ben- sanıp. Bugün sormak istedim alttan kontrol etti ve hpv virüslü Siğil olma ihtimali var. parça alıp biyopsi yapmalıyım dedi bu hafta düşün haftaya gel dedi mutlaka yapılması gerekiyor dedi. Virüs varsa sezeryan ile doguma alıcam dedi. Normal doğumda bebeğe geçme olasılığı çok yüksekmiş. Cinsiyetimiz erkekmiş ama hiç sevinemedim bile bebeğime bişe olmasından çok korkuyorum. Arkadaslar benim için dua edin köyü huylu çıkmasın. Birde bu durumla karşılasan varmı varsa yazsın ne olur.
çok geçmiş olsun umarım ne sana nede bebişine hiçbirşey olmaz

KIZ...

• ECE NAZ (kısmetse ben bunu koyacağım)
  • DERİN
  • MELİS
  • DUYGU
  • BEREN
  • MİNA

ERKEK...

• DORUK
  • EFE (Kısmetse ben bunu koyacağım)
  • ÇINAR
  • AYAZ
  • BORA
  • CAN

(ŞİMDİLİK İLK AKLIMA GELENLER BUNLAR OLDU)
bende duygu istiyorum:)

isimler planlanıyor, cinsiyetler öğreniliyor, kızlar ben hala 7 haftalık gebelik günlerimde gibiyim, midem çok kötü, açım, hiç bir şey durmuyor, yeter artık bıktım kusmaktan,psikolojim bozuldu resmen...:KK43:
bende de durum aynı bulantılar geçmiyor ama benim doktor ilaç vermiyor dayan diyor. çok zayıflarsan hiçbir şey yiyemezsen bakarız diyor

Günaydınlarrr herkese haziran 2014'ün güzel anneleri ve enn güzel bebekleri :) biz cinsiyetini henüz ailelerimize söylemedik eşimle beraber çünkü ben süpriz yapmaya bayılıyorum (bebeğimiz olacağını da eşime çok güzel bir süpriz ile söylemiştim darısı buna artık) ailelere süpriz ile söylemek istiyorum yarın kısmetse herkese küçük bi organizasyonla açıklayacağız...bugün hazırlıklar tüm hızıyla başladı :))

umarım hep böyle hayat dolu olursun harikasın:)

size bir osmanlı tarifi vereyim.osmanlılar zamanında gebe kadınlara yediriyorlarmış.
1.tarif:2 adet kuru inciri enine kesip içine 2 tane ceviz içini sıkıştırın yerken süzme bala bandırıp mideye gönderin.:KK56:
2.tarif:4 adet kuru kayısının içine bir çay kaşığı taze kaymak üzerine ister ceviz ister fındık.:KK56:
3.tarif:teşt pestilinin içine (herhangi bir pestilde olabilir) çiğ badem sarıp dürüm şeklinde bebişe gönderin.:KK56:

bunları haftada bir kere yapıcakmışız vucut alışkın değilse fazla enerjiden uykular kaçabilirmiş.tarifler bir osmanlı paşa torunundan devamı gelirse yazarım.afiyet olsun.

okurken bile ağzım sulandı :KK1:

ayneeeeeeeeeen öyleeeeeeeeeeee cnm.. bende sırf kenara para atıyorum diye devam ediyorum

ben de sırf bu yüzden izne kadar çalışıcam :KK43: eşimin askere gitme durumu var maalesef o yokken bana yetecek kadar paramız olmalı :KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

tesadüfe bak..
şu an bende muz yiyordum :KK1:

canım muz çekti :KK47::KK47::KK47::KK47::KK47: iş yerinde muzu nerden bulcam kız cadılar... Hemen alıp getirin bana hıh :KK19::KK19::KK19::KK20::KK20::KK20: :KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56:

bunları haftada bir kere yapıcakmışız vucut alışkın değilse fazla enerjiden uykular kaçabilirmiş.tarifler bir osmanlı paşa torunundan devamı gelirse yazarım.afiyet olsun.

ölsem yiyemem o kadar tatlı şeyleri ben eşim bazen pestile fındık ceviz sarıp veriyo ama yiyemiyorum. Ona da sen de çok yeme diyorum çünkü enerjiyi çok yükseltiyo :KK53::KK53:malum bizde tık yok :)

Allah (c.c.) sonsuza denk bebeginin seninle olmasini nasip etsin canim :emir_bebek::nazar:
8 sene dile kolay ...
Ama bak sukur mukafatini almissin cok sukur :KK19:

Ayyy amin yaaa rabbim isteyen herkese nasip etsin bu duyguyu :KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

kizlar sizlerle paylasmak istedim...
Biz 5 kiz kardesiz...
Babamla annem gercekten cok istediler bir erkek evlatlarinin olmasini...
Ama nasip olmadi...
Bugun yanlarindaydim kizlar....
Bizim aile nasil sevinmis anlatamam....
Ben uzulmesinler diye banttan bahsetmemistim...
Uyuyamazlardi cunku biliyorum....
Benden daha cok mutlulardi siz dusunun artik....
Rabb'ime sukurler olsun ki onlari boyle mutlu gorebilmeyi nasip etti bana :KK16:

oooyyyy yerim seni de o minik kuzunu da. Çok şükür rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah...

Kızlar dün eşimle ilişki sonrası kanamam oldu sabah erkenden doktoruma gittim ultrasondan bakınca plasentan aşağıda bu yüzden kanaman olmus ilişki kesinlikle yasak dedi. Ayrıca vajinamda 5 aydır var olan et benine benzer küçük 5 tane Siğil oluşmuştu önemsememiştim -ben- sanıp. Bugün sormak istedim alttan kontrol etti ve hpv virüslü Siğil olma ihtimali var. parça alıp biyopsi yapmalıyım dedi bu hafta düşün haftaya gel dedi mutlaka yapılması gerekiyor dedi. Virüs varsa sezeryan ile doguma alıcam dedi. Normal doğumda bebeğe geçme olasılığı çok yüksekmiş. Cinsiyetimiz erkekmiş ama hiç sevinemedim bile bebeğime bişe olmasından çok korkuyorum. Arkadaslar benim için dua edin köyü huylu çıkmasın. Birde bu durumla karşılasan varmı varsa yazsın ne olur.

Rabbim yardımcın olsun inşallah kötü bişey değildir canım sakın kendini üzme bunu düşünerek doktor yanılmıştır Rabbime dua et biz de edelim iyi haberler al inşallah...

DUA

merhaba cok tatlı hamiş arkadaslarım...allahım bebeklerinizi kucagınıza almayı nasıp etsin inş :KK16:

benim sizden bir ricam var.....hamişlerin duası makbul olurmus.....benimde bebişim olsun dıye herkes 1 ayetel kursi okuyup dua edebilir mi?????? ALLLAHRIZASI için......

ama istemezseniz okumazsanızda anlarım....

Rabbim sana en kısa zamanda hayırlı sağlıklı bir evlat nasip etsin inşallah. Rabbim yanında olsun. Kimseyi bu duygudan mahrum etmesin inşallah. :KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

KIZLARRRRRRRR !

Düşündüğünüz kız yada erkek isimleri nelerdir paylaşırsanız çok sevinirim

erkek olursa Ayaz Ali , Kız olursa Zeynep naz yada Elif naz olucak inşallah :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49:

ben yavaştan hazırlanayım..evime doğru gideyim artık...hepinize endişesiz güzel huzurlu akşamlar geceler olsun..iyi sohbetler....

Akşam karda kayıcam kuzuma bişey olucak diye aklım çıktı Annecikler çoook dikkat edin Allah sizi de bebişlerinizi de korusun her daim.:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Günaydın kızlarrr:KK49: bugün benim doğum günüm 2kişi geçireceğimiz son doğum günüm Allahın izniyle seneye bebişimizde bize katılacak inşallah 3kişi olacağız! Kocam hep der şimdi fıstık aileyiz yaza çekirdek aile olacağız diye.. Sabırsızlıkla o günleri bekliyorum :nazar::emir_bebek:

Bu arada alıntı yapamadım ama ChocolateChips bende okudum ayetel kürsiyi Allah kabul etsin..
doğum günün kutlu olsun canım..çekirdek olucak fıstık ailenle bir ömür mutlu ol inşallah :)

Kızlar benim eşim yüksek lisans harcını yatırma dönemini kaçırmış ve asker kaçağı gözüküyormuş biz bunu yeni öğrendik tabi :KK43: Askere gitme durumu var eğer o askere giderse doğuma kadar da doğumda da yanımda olamayacak. 5 ay yapacak ama benim o kadar vaktim kalmadı ki . Askere alırlarsa bile şubattan önce gidemiyormuş şubatta da giderse ne son aylarımda ne de doğumda yanımda olmayacak. Ben naparım onsuz ya deli olucam. Kızlar çok kötüyüm tutamıyorum kendimi sürekli ağlıyorum. Eşim görmesin de üzülmesin diye belli etmemeye çalışıyorum ama olmuyo. Dua edin bana nolur gitmesin hemen en azından doğumda yanımda olsun bebeğimi ilk kucağıma aldığımda onun mutluluğunu görmek istiyorum :KK43: :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43: Ona ve sevgisine ihtiyacım varken bırakıp gidecek beni.

Son düzenleme:
günaydın bayanlarr..iki gündür burda kar hiç durmadı üstüne üstülük tipi de çıktı işe zar zor geldim düşüp kayıcam diye ödüm kopuyo okullar tatil oldu ama hamilelere izin çıkmadı müdür de gıcık herifin teki sinirden başım ağrıyo yaa eve gitmek istiyorum beenn her yer çok kaygan donuyorum üstelik daire çok soğuk..ne gıcık bi gün yaa:KK47::KK47:

Günaydınlarrr herkese haziran 2014'ün güzel anneleri ve enn güzel bebekleri :) biz cinsiyetini henüz ailelerimize söylemedik eşimle beraber çünkü ben süpriz yapmaya bayılıyorum (bebeğimiz olacağını da eşime çok güzel bir süpriz ile söylemiştim darısı buna artık) ailelere süpriz ile söylemek istiyorum yarın kısmetse herkese küçük bi organizasyonla açıklayacağız...bugün hazırlıklar tüm hızıyla başladı :))

ne gibi bi sürpriz yapıcaksınız canım bahseder misin çok merak ettimm:KK1:

günaydın bayanlarr..iki gündür burda kar hiç durmadı üstüne üstülük tipi de çıktı işe zar zor geldim düşüp kayıcam diye ödüm kopuyo okullar tatil oldu ama hamilelere izin çıkmadı müdür de gıcık herifin teki sinirden başım ağrıyo yaa eve gitmek istiyorum beenn her yer çok kaygan donuyorum üstelik daire çok soğuk..ne gıcık bi gün yaa:KK47::KK47:

sakinleşmeye çalış derin nefes al. ayaklarını sarabilecek bişey varsa sar sıcak olsun. üzerini de sıkı giyseydin. Sonucu değiştirmeyecek bu sinirin o yüzden kendine zarar verme sinirlenip

Kızlar benim eşim yüksek lisans harcını yatırma dönemini kaçırmış ve asker kaçağı gözüküyormuş biz bunu yeni öğrendik tabi :KK43: Askere gitme durumu var eğer o askere giderse doğuma kadar da doğumda da yanımda olamayacak. 5 ay yapacak ama benim o kadar vaktim kalmadı ki . Askere alırlarsa bile şubattan önce gidemiyormuş şubatta da giderse ne son aylarımda ne de doğumda yanımda olmayacak. BEn naparım onsuz ya deli olucam. Kızlar çok kötüyüm tutamıyorum kendimi sürekli ağlıyorum. Eşim görmesin de üzülmesin diye belli etmemeye çalışıyorum ama olmuyo. Dua edin bana nolur gitmesin hemen en azından doğumda yanımda olsun bebeğimi ilk kucağıma aldığımda onun mutluluğunu görmek istiyorum :KK43: :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

Canim sakin ol once. Benim esim de yatirmadi ama ocakta bi hak taniyolar sanirim tekrar bizde onu bekliyoruzz. Bebisini uzme bu yuzden sakinn. Onu bi arastirin bakalm benimki universiteyi aradi ocakta yatirabilirsin dediler.

Selam kızlarrr bebişimle ben geldim.Kontrolüm vardı bugün.Bebeğimin gelişimi satı yakalamış12+1 günlügüz.Teyzeleri nası kıpır kıpır hareket ediyor görmeniz lazım.56 mm olmuş.Ense kalınlıgı 1.3 çıktı, herşey yolunda dedi dr.Ama ikili testi gerek görmedi.Ellerini, kollarını,bacaklarını,ayaklarını tek tek gösterdi.fakat bana yetmedi hep onu izlemek istiyorum.Cinsiyetini de sordum, emin oldugumda söylerim dedi.Elini başına koyuyor, sonra indiriyor, sağa sola dönüyor.Çikolata yiyerek gittim belki işe yaramıştır♥♥♥

gözünaydın canım...maşallak kuzucuğa...çikolata kesinlikle işe yarıyor bende son gittiğimde yedim kıpır kıpırdı :)

isimler planlanıyor, cinsiyetler öğreniliyor, kızlar ben hala 7 haftalık gebelik günlerimde gibiyim, midem çok kötü, açım, hiç bir şey durmuyor, yeter artık bıktım kusmaktan,psikolojim bozuldu resmen...:KK43:

geçmiş olsun canım..umarım biranönce geçer..ilaçlarda pek fayda etmemişim anladığım kadarıyla..

Günaydın kızlarrr:KK49: bugün benim doğum günüm 2kişi geçireceğimiz son doğum günüm Allahın izniyle seneye bebişimizde bize katılacak inşallah 3kişi olacağız! Kocam hep der şimdi fıstık aileyiz yaza çekirdek aile olacağız diye.. Sabırsızlıkla o günleri bekliyorum :nazar::emir_bebek
Bu arada alıntı yapamadım ama ChocolateChips bende okudum ayetel kürsiyi Allah kabul etsin..

iyiki doğdun ayazzzzzzzz :) iyiki doğdun ayazzz anne :)) bebişinle seneye kutlamak nasip etsin Allahım...mutluluklar...

decavit kilo mu yapıyo canım..bana da doktor verdi içtiğim gün iştahımın açıldığını hissediyorum

Kızlar benim eşim yüksek lisans harcını yatırma dönemini kaçırmış ve asker kaçağı gözüküyormuş biz bunu yeni öğrendik tabi :KK43: Askere gitme durumu var eğer o askere giderse doğuma kadar da doğumda da yanımda olamayacak. 5 ay yapacak ama benim o kadar vaktim kalmadı ki . Askere alırlarsa bile şubattan önce gidemiyormuş şubatta da giderse ne son aylarımda ne de doğumda yanımda olmayacak. Ben naparım onsuz ya deli olucam. Kızlar çok kötüyüm tutamıyorum kendimi sürekli ağlıyorum. Eşim görmesin de üzülmesin diye belli etmemeye çalışıyorum ama olmuyo. Dua edin bana nolur gitmesin hemen en azından doğumda yanımda olsun bebeğimi ilk kucağıma aldığımda onun mutluluğunu görmek istiyorum :KK43: :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43: Ona ve sevgisine ihtiyacım varken bırakıp gidecek beni.

inşallah canım bir çıkar yol bulursunuz..üniversite ile görüşüp mazaret falan sunabilirmisiniz ki..inşallah gitmez yanında olur..

günaydın günaydın günaydın güzel anneler ve güzel kuzucukları kelebekleri köfteleri melekleri :) güzel haberler alacağımız güzel bir gün olsun...

Canim sakin ol once. Benim esim de yatirmadi ama ocakta bi hak taniyolar sanirim tekrar bizde onu bekliyoruzz. Bebisini uzme bu yuzden sakinn. Onu bi arastirin bakalm benimki universiteyi aradi ocakta yatirabilirsin dediler.

hemen eşimi aradım konuştum soracak okula inşallah öyle bir hakkı vardır eğer varsa dile benden ne dilersen.

hemen eşimi aradım konuştum soracak okula inşallah öyle bir hakkı vardır eğer varsa dile benden ne dilersen.

Canim insallah vardir bnmkinin de 2014 eylulde bitiyo tehir. Bende kasimda aralikta hemen git diyorum bebegimiz hatrlamasin yasini falan gecince daha zor olur bebek icin de.:emir_bebek: haber ver bizede esin iyi haberle doner insallahh.

Son düzenleme:
kızlar ben iş yerine gelince uyku bastırıyor eve gelince de geçiyor şuan çok uykum var içim geçiyor böyle olunca kız çocuk dıyorlar doğru mu acaba cinsiyeti belli değil daha

kızlar ben 3.ayımı bitirdim..doktorum bana hala cinsel ilişki yasak dedi..haliyle eşimde bende hamile olduğumu öğrendiğimden beri tık yok :)) herhalde benim ara ara lekelenmelerim olduğu için izin vermiyor.. normalde bakıyorum herkes 3.ayından sonra normal devam ediyor..sizin drlarınız birşey dedi mi...

Canim insallah vardir bnmkinin de 2014 eylulde bitiyo tehir. Bende kasimda aralikta hemen git diyorum bebegimiz hatrlamasin yasini falan gecince daha zor olur bebek icin de.:emir_bebek: haber ver bizede esin iyi haberle doner insallahh.

ya bebek olduktan bir süre sonra gitse neyse derim bebeğime tutunur beklerim ama şimdi en ağırlaşacağım günlerde ve doğum esnasında burda olmazsa ne yaparım ben. Kv ve Kp çok cimri ben onlardan bişey isteyemem özel hastanede doğum yapacağım parasını biz vereceğiz ama o na bile laf edip duruyolar devlette doğum yaptık biz bişeyin mi fazla bizden diye. Onlarla o psikolojiyle savaşamam ki eşim olmadan. Deliricem :KK43: :KK43: :KK43: :KK43: :KK43: :KK43: :KK43:

X