2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Merhaba arkadaslar,

Allah izin verirse bizim de dogum tarihimiz 1 Haziran olacak. Hamd olsun ama biraz sorunlu geciyor hamileligim, yiyememekten oturu sanirim 5 kilo falan verdim, ara ara akintilarim oluyordu, gecen Sali kan golunun ortasinda kaldim diyebilecegim bir kanama gecirdim. Plesentam rahim agzina tutunmus, plesenta previa dediler. Ayni zamanli oldugumuzdan sormak istedim, benzer problemleri olan, kasik ya da yumurtalik agrilari ceken var mi aranizda?
Kanamam henuz bitmedigi icin simdilik yatmaya gayret ediyorum, bitince en azindan evimi idare edebiliyor olmak istiyorum.
Boyle iste, Allah herkesi hayirlarla saglikla kavustursun evlatlarina

çok geçmiş olsun tatlım Rabbim acil şifalar versin

İşte bizzz geldiiikkkk öncelikle Allah'ım sana şükür ve teşekkürler diyorum.. 11+1'deydik ama ultrasonda 11+4 çıktık :KK66: kalp atışını dinledim ve köftemi her zamankinden çok izledim.. Hem siyah beyaz ekranda hem renklide gördük,doktorum ayrı ayrı gösterdi kolu bacağı kafası diye (annemde yine videoya aldı) girmeden önce çikolata yemiştim kıpır kıpırdı,çok garip yaaa.. Kaydıraktan kayıyo sanki oynuyo falan.. 4.76 cm olmuşuz bizzzzz <3 ikili test cuma günü yapılcak aldık randevumuzu.. Hatta doktorum kıntrolde bile ensesi kalınlığı iyi gibi görünüyor dedi.. Şimdi heyecanlı bekleyiş ikili test için.. Bir diğer kontrol 1 ay sonraya,4 ocakta.. Hadi tahmini olan var mı kız/erkek???

Eki Görüntüle 886718 [/Q

gözün aydın güzelim çok sevindim hep böyle güzel haberler alırız inşallah hepimiz...:)

Kizlar cinsiyetler yavas yavas belli olmaya basladi. Erkek bebekler cogunlukta gibi. Herkes bebegin muhtemel cinsiyetini ve belirtilerini yazabilir mi? Daha ogrenemeyenler de belirtilerini yazsin, hem boylelikle tahmin yurutmekte kolay olur :KK66: ne dersiniz

Kizlar cinsiyetler yavas yavas belli olmaya basladi. Erkek bebekler cogunlukta gibi. Herkes bebegin muhtemel cinsiyetini ve belirtilerini yazabilir mi? Daha ogrenemeyenler de belirtilerini yazsin, hem boylelikle tahmin yurutmekte kolay olur :KK66: ne dersiniz

canım benim dr kız olabilir dedi 11+4 de belirti olarak ta bulantılarım oldu ama bir kaç kez kustum.canım ekşiyi daha çok çekti,karnım hemen büyüdü böyle

ben bugün ayrıntılı ultrasonda gördüm kelebeğimi 11+2deyiz doktor bize söylemese de ultrason çıktısında kız yazmışşş bikaç sayfa önce ekledim o çıktıyı :)

ben de çok bulantı olmadı ama felaket uykum vardı ve rüyamda iki kez gelinlik giymiştim eşim de damatlık :) evli hamile kadınlarıb gelinlik giymesi kız çocuğa delaletmiş :)

kızlaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrr ne fark ettim bilmiyorum doğru mu ama doktorun kontrolden sonra son bi değerlendirme ekranı vardı onun fotoğrafını da verdi bze eşim biraz önce bakınca sex kısmına female yazdığını fark etti ya bu bebeğin cinsiyet tahmini olabilir mi?? kızım olacak olabilir miiii :KK16:

fotoyu ekleyeyim siz de bi bakın :) Eki Görüntüle 886846 Eki Görüntüle 886846

iştte bu çıktı :KK1:

Son düzenleme:
Kızlar benm bebeğimin de görüntüsü bu hala ögrenemedim çatlıcam meraktan sizin yorumlar ne olcak bakalm bu ultrason. Görüntüsü deil eşimin çektiği videodan screenshot yaptım :)

Eklentiler

• $image.jpg
    $image.jpg
    32 KB · Görüntüleme: 34
Kızlar benm bebeğimin de görüntüsü bu hala ögrenemedim çatlıcam meraktan sizin yorumlar ne olcak bakalm bu ultrason. Görüntüsü deil eşimin çektiği videodan screenshot yaptım :)

Allah tamamına erdirsin canım...:) birde totosunu görebilseydik :KK9:

Aslında herkesin belirtileri farklıdır ama benim 11.haftaya kadar mide bulantısı iştasızlık gibi aşşağı yukarı herkesde olan belitiler vardı. Hep sütlü şeyler yedim mandalina yedim et yumurtadan tiksindim desem yeridir birde belirtilerle alakası varmı bilmem ama karnımda kahve rengi bi çizgi oluştu... Doktor ikili testte kız dedi ama ben önümüzdeki hafta randevum var o zaman ne diyecek onu merak ediyorum...

Gunaydin:KK66: 13+1 de gitmiştim en son şuan 14+3 um. Dr. Erkek dedi. Benim 6. Haftadan hemen hemen 13 e kadar her gün 2-3 defa kusmalarim oldu.sürekli mide bulantim oldu.13 ten beridirde içten içe bulantim var ve sadece ogurmelerim kaldi. Halsizim hep.Deli gibi eksiye düştüm. Limon soyup soyup yiyorum.tatliyi hic aramiyorum. Et balik tavuk çok tiksindim 6. Haftadan beri daha agzima suremedim. İkili test HCG değerim 50 nin alti cikmişti. Cin ve maya takvimine gore erkek gorunuyor.Gobegim 1 haftadir cikmaya basladi ama goren anlamaz daha ayrica gobegimde kahverengi çizgi oluşuyor. Bendeki durum böle:KK66:

ye kuzum çikolatayı kıpır kıpr halay cekiyolar resmen:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:bizimki kafa attı sok olduk dr biz bu drda dedi cok yaramaz işin var diğer drstresli sakin şeyler dinlet demişti neler duyuyorum:KK16::KK16:

:) yarın görüş günümüz bizimde çikolata yiyip gideyim sabah :) bakalım ne yapacak kuzum..

bu da benim minik kelebeğimmm :KK16: sizce nedir cinsiyeti bi fikri olan var mıııı :)

kız gibi geldi bana bacım.. ama tabi sağlıklı sıhhatli olsun öncelikle ama kız gibi sanki :)

kızlar nt değeri ense kalınlığı demek değil mi? normal değer kaçtır yaptıranlar doktorunuz ne dedi? benim raporumda 0.77 mm yazıyor ya bi korku düştü içime :KK43:

ense kalınlığı için genelde 3 ün üstü sakıncalı diyorlar..hiçbir şekilde korkma içini ferah tut..gayet güzel ense kalınlığı ölçüsü..

iyi akşamlar arkadaşlar. Ayın 13 ünde dr randevum var. 16 haftalık olacağız, yapılacak test var mıdır bu haftada? benim ikili test yapıldı çok şükür sonuçlar iyi çıktı. Randevuyu iple çekiyorum çok sabırsızım:)

testi bilmiyorum ama sağlık ocağındaki ebe bana 16.haftada gel dedi..bir aşı falan mı vurulucaz dedi unuttum net hatırlayamadım..

kızlaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrr ne fark ettim bilmiyorum doğru mu ama doktorun kontrolden sonra son bi değerlendirme ekranı vardı onun fotoğrafını da verdi bze eşim biraz önce bakınca sex kısmına female yazdığını fark etti ya bu bebeğin cinsiyet tahmini olabilir mi?? kızım olacak olabilir miiii :KK16:

fotoyu ekleyeyim siz de bi bakın :) Eki Görüntüle 886846 Eki Görüntüle 886846

kuzum eğer senin bilgilerinin yazıldığı bir ekran değilse bence bebeğin cinsiyeti olabilir.

kızlar çok bel agrım var sizde de oluyo mu.kalçama vuruyor agrısı:KK14:

ara ara ama sadece geceleri yaşıyorum bende.. geçmiş olsun canım...

erkek gibi mi tam net bende bişi diyemedim baş kısmına bakınca narin bir yüzü var gibi geliyor sonra bütüne bakınca sanki erkek gibi..sağlıklı sıhhatli olsunda..Allah gönlüne göre versin bacım..

Gunaydin:KK66: 13+1 de gitmiştim en son şuan 14+3 um. Dr. Erkek dedi. Benim 6. Haftadan hemen hemen 13 e kadar her gün 2-3 defa kusmalarim oldu.sürekli mide bulantim oldu.13 ten beridirde içten içe bulantim var ve sadece ogurmelerim kaldi. Halsizim hep.Deli gibi eksiye düştüm. Limon soyup soyup yiyorum.tatliyi hic aramiyorum. Et balik tavuk çok tiksindim 6. Haftadan beri daha agzima suremedim. İkili test HCG değerim 50 nin alti cikmişti. Cin ve maya takvimine gore erkek gorunuyor.Gobegim 1 haftadir cikmaya basladi ama goren anlamaz daha ayrica gobegimde kahverengi çizgi oluşuyor. Bendeki durum böle:KK66:

Allah sağlıkla sıhhatle kollarına almak nasip etsin cnaım ...bcg değerin erkek diyor ekşi yemeler kız diyor :)) hayırlı olsun arkadaşım...biliyorsun ama ben yine hatırlatayım kırmızı et bu dönem çok önemli ama yiyemiyorsan köfte gibi yemeye çalış yada bol bakliyat ye...benim bulantılarım baştan beri çok olmadı sadece birşey yedikten sonra oldu...kusmam 1 belki iki defa oldu.. lekelenmelerim oldu ara ara beni bir o korkuttu.. ondan başka kendimi hamile gibi hissetmiyorum çok fazla..Allah hepimizin kuzucuklarına sağlık sıhhat versin kollarımızda sağlıcakla görmeyi nasip etsin..

:) yarın görüş günümüz bizimde çikolata yiyip gideyim sabah :) bakalım ne yapacak kuzum..

kız gibi geldi bana bacım.. ama tabi sağlıklı sıhhatli olsun öncelikle ama kız gibi sanki :)

ense kalınlığı için genelde 3 ün üstü sakıncalı diyorlar..hiçbir şekilde korkma içini ferah tut..gayet güzel ense kalınlığı ölçüsü..

testi bilmiyorum ama sağlık ocağındaki ebe bana 16.haftada gel dedi..bir aşı falan mı vurulucaz dedi unuttum net hatırlayamadım..

kuzum eğer senin bilgilerinin yazıldığı bir ekran değilse bence bebeğin cinsiyeti olabilir.

ara ara ama sadece geceleri yaşıyorum bende.. geçmiş olsun canım...

erkek gibi mi tam net bende bişi diyemedim baş kısmına bakınca narin bir yüzü var gibi geliyor sonra bütüne bakınca sanki erkek gibi..sağlıklı sıhhatli olsunda..Allah gönlüne göre versin bacım..

Aynen canm bana da basından beri oturuşu falan erkek otrsuu gibi geliyo paşa paşa otryo:)

Allah sağlıkla sıhhatle kollarına almak nasip etsin cnaım ...bcg değerin erkek diyor ekşi yemeler kız diyor :)) hayırlı olsun arkadaşım...biliyorsun ama ben yine hatırlatayım kırmızı et bu dönem çok önemli ama yiyemiyorsan köfte gibi yemeye çalış yada bol bakliyat ye...benim bulantılarım baştan beri çok olmadı sadece birşey yedikten sonra oldu...kusmam 1 belki iki defa oldu.. lekelenmelerim oldu ara ara beni bir o korkuttu.. ondan başka kendimi hamile gibi hissetmiyorum çok fazla..Allah hepimizin kuzucuklarına sağlık sıhhat versin kollarımızda sağlıcakla görmeyi nasip etsin..

Benim bebegimede oglan denildi bende limonu soyup soyup yedim ama tatli da yedim ozellikle etten ve tavuktan tiskindim et gormek bile istemiyoorum. Hic kusmadim bulantim yok denecek kadar azdi. Her iki gebeligimde de uykum gelmedi. Benim cildim sorunludur biraz kizimda inanilmaz guzellesti. Bunda da duzelecek gibi hormonlardan herhalde :) kizimda ilk 3 ay 4 kilo verdim bulanti istahzizlik ve kusmalardan bunda iyiyim masallah en cok ta bu sebepten bu bebegimin farkli oldugunu dusunuyordum.

Benim bebegimede oglan denildi bende limonu soyup soyup yedim ama tatli da yedim ozellikle etten ve tavuktan tiskindim et gormek bile istemiyoorum. Hic kusmadim bulantim yok denecek kadar azdi. Her iki gebeligimde de uykum gelmedi. Benim cildim sorunludur biraz kizimda inanilmaz guzellesti. Bunda da duzelecek gibi hormonlardan herhalde :) kizimda ilk 3 ay 4 kilo verdim bulanti istahzizlik ve kusmalardan bunda iyiyim masallah en cok ta bu sebepten bu bebegimin farkli oldugunu dusunuyordum.

sorma arkadaşım... benim canım ne tatlı ne ekşi istiyor..doğru düzgün tiksindiğim birşeyde yok ama aşermedimde hiç..doktor erkek gibi dedi.. ama ikili taramada free bhcg değeride 60 üstü o zamanda kız çıkıyor çin takvimi kız diyor. :)) ama ultrasona bakınca erkek gibi geliyor banada :)) ay çorba oldu..sağlıklı sıhhatli olsunda kısmetse ilk çocuğum olacak..farketmiyor yani :)

Aslında herkesin belirtileri farklıdır ama benim 11.haftaya kadar mide bulantısı iştasızlık gibi aşşağı yukarı herkesde olan belitiler vardı. Hep sütlü şeyler yedim mandalina yedim et yumurtadan tiksindim desem yeridir birde belirtilerle alakası varmı bilmem ama karnımda kahve rengi bi çizgi oluştu... Doktor ikili testte kız dedi ama ben önümüzdeki hafta randevum var o zaman ne diyecek onu merak ediyorum...

Aynen bende senin gibiyim canim.
Yumurta eskiden 2-3 tane yerdim sabahlari hamilelikte sogudum 1 taneyi zor yiyorum simdi
Et hicbi sekilde yiyemiyorum sadece balik
Bol bol meyve portakal suyu iciyorum
Portakal suyuna aseriyorum bile diyebilirim :))
Dr. 10.haftada erkege benziyor dedi ama benim icimden kiz geciyor hala &#128516;
Hayirlisi bakalim 1hafta sonra randavumuz

X