2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
ıyı aksamlar kızlar:) cok sık sık takıp edemıyorum ama pek cok guzel haberler war masallah tututu nazar degmesın:) benımde bu salı ıkılı test randevum var. esımın ısı ve de muayenehane saat ve yerı kımseyle uyusmuyor tek gıdıcem bende. aksam 5bucukta mecıdıyekoyde olunca trafık saatı korkunc walla. keske bende vıdeo cekseydım dıyorum ya ozluyorum burada yazılanları okudukca. ıkılı teste ac gıtmeye gerek yok degıl mı ya

Kizlar merhaba..
Bizim bu sabah kontrolumuz vardi.. İkili test sonuclarimiz icin 4 haftanin sonunda doktorumuza gittik. Cok sukur bebegimin test sonuclari iyi cikti cok iyi dedi ama doktorum o kadar ilgisizdi ki moralimi cok bozdu. İlaclarimi yenilemesi gerekiyordu balik yagim bitmisti. Onu hatirlattim oyle verdi. Birde elevit adli ilac verdi. O kadar tartismali bir ilac olmasina ragmen hicbir aciklama yapmadi. Bekledim acikcasi.. Yine kendim kalsiyum ilaci ve catlak kremi istedim. Normalde onun dusunup vermesi gerekiyordu.. Vede ultrasonu soyle bir gezdirdi karnimda once bebegin kalp atisini duyamadi bende panik oldum esim panik oldu.. Sonra yine duyamadi. Son olarak tekrar dogru duzgun baknca duyuldu. Yasadigimiz korkuyu anlatamam. Ben bir kez daha boyle bir muayene yasamak istemiyorum bir kac kez daha denk gelmistim ilgisizligine ama yogunluktan demistim. Ama artik daha iyi bir doktorla Devam etmek istiyorum yoluma avrupa yakasinda ozellikle medipol hastanesinde onerebileceginiz doktorlar var mi?

canım ben ozel muaynehaneye gıdıyorum. aysen bengısu..cok ılgılı ve tecrubelı br bayan.ozel muayenehane oldugu ıcın bıraz fıyatlı. fındıkzadede yerı.henuz bır kere gıttım ama cok ılgılıydı sagolsun. baya bı sure ızlettı ultrasonda.kayınvaldemın doktoru o tavsıye etmıstı bana da.doktorun kendısı de esı de kızı da kadın dogum doktoru:)

İkili test yapilirken ultrasonda dr zaten bakiyor canim ekstrem bisey degil ki, bakmazsa nerden anlicak bebegin saglikli oldugunu. Benim dr tek tek herseyine bakip beyin hucrelerine kadar herseyi ozenle anlatti.
hımm her doktor bakmaz demiş ya o yüzden dedim cnm..
hadi inşallah darısı başıma :)

ıyı aksamlar kızlar:) cok sık sık takıp edemıyorum ama pek cok guzel haberler war masallah tututu nazar degmesın:) benımde bu salı ıkılı test randevum var. esımın ısı ve de muayenehane saat ve yerı kımseyle uyusmuyor tek gıdıcem bende. aksam 5bucukta mecıdıyekoyde olunca trafık saatı korkunc walla. keske bende vıdeo cekseydım dıyorum ya ozluyorum burada yazılanları okudukca. ıkılı teste ac gıtmeye gerek yok degıl mı ya

mutlaka tok gidin, doktorum şeker yüklemesi hariç her gelişinde karnın tok olsun ki bebeğin hareketlerini alabilelim demişti...
bu arada şekerli bir şeyler yersen kıpır kıpır oluyor, izlemek çok keyifli:KK16:

merhaba, ben de aranıza yeni katıldım. Allah kısmet ederse benim de doğumum haziran gözüküyor. bu ilk gebeliğim.
bu hafta ikili testimi yaptırdım çarşamba kısmetse sonucu alacağım. fakat benim aklıma şu takıldı, fikriniz var mı? ikili testi yapan başka bir doktordu ve sat'a göre 11+4 günlük olmama rağmen crl'ye göre 12+6 günlüksün dedi. kafam karıştı. erken yumurtalama olmuş bende. erken yumurtladığımı doktorum da söylemişti.
yani ben üstüne adet görmüş olabilir miyim acaba?! son adet tarihim 7.09.2013. bundan önceki adet tarihim 12.08.2013

Son düzenleme:
mutlaka tok gidin, doktorum şeker yüklemesi hariç her gelişinde karnın tok olsun ki bebeğin hareketlerini alabilelim demişti...
bu arada şekerli bir şeyler yersen kıpır kıpır oluyor, izlemek çok keyifli:KK16:

cıkolata yıcem kesınlıkle:KK70: ne kadar once yesem acaba ya:KK70: cok ozledım daha normal muayeneye 3 hafta war.ayda bır cagırıyor benı

merhaba, ben de aranıza yeni katıldım. Allah kısmet ederse benim de doğumum haziran gözüküyor. bu ilk gebeliğim.
bu hafta ikili testimi yaptırdım çarşamba kısmetse sonucu alacağım. fakat benim aklıma şu takıldı, fikriniz var mı? ikili testi yapan başka bir doktordu ve sat'a göre 11+4 günlük olmama rağmen crl'ye göre 12+6 günlüksün dedi. kafam karıştı. erken yumurtalama olmuş bende. erken yumurtladığımı doktorum da söylemişti.
yani ben üstüne adet görmüş olabilir miyim acaba?! son adet tarihim 7.09.2013. bundan önceki adet tarihim 12.08.2013

hosgeldın canım.Allah saglıkla kucagına almayı nasıp etsın.ben hamıle oldugumu 3 haftalıkken farkettım.bır hafta sonra kanamam oldu tam adet tarıhımde ama uzun yola cıkmıstım ustune gorme degıldı..bıldıgın normal adet gıbı gordum tam gectı dedım bır hafta daha kanadı. oyle bır sey de olmus olabılır. ama buyuk cıkması daha guzel degıl mı:KK70: keske benımkı de buyumus olsa oyle:)

cıkolata yıcem kesınlıkle:KK70: ne kadar once yesem acaba ya:KK70: cok ozledım daha normal muayeneye 3 hafta war.ayda bır cagırıyor benı

hosgeldın canım.Allah saglıkla kucagına almayı nasıp etsın.ben hamıle oldugumu 3 haftalıkken farkettım.bır hafta sonra kanamam oldu tam adet tarıhımde ama uzun yola cıkmıstım ustune gorme degıldı..bıldıgın normal adet gıbı gordum tam gectı dedım bır hafta daha kanadı. oyle bır sey de olmus olabılır. ama buyuk cıkması daha guzel degıl mı:KK70: keske benımkı de buyumus olsa oyle:)

hoş bulduk :) çok teşekkür ederim. cümlemize nasip etsin rabbim sağlıkla kucağımıza almayı.
erken yumurtlama dediği için kafam karıştı. eğer öyleyse ben eylül de değil ağustosun sonunda hamile kalmış gözüküyorum. ama bilemiyorum işte?
başka bir doktora daha gitsem mi acaba bilemedim. nasıl kafam karıştıysa artık :))

Kizlar bende 12 haftalik hamileyim sukur. Benim gibi bu haftalar yemek yiyip doyamayan varmi ya. Yerken bile toklugumu hissedemiyorum. 3 tabak yemek yedim bide meyve karnim kaziliyor hala

Canım benimde doktora gittiğimde 11+2 idi ama doktor 12+4 görünüyor dedi.. Üstüne görme değil canım bizim bebklerimiz biraz daha fazla büyümüş :)))

Kizlar bende 12 haftalik hamileyim sukur. Benim gibi bu haftalar yemek yiyip doyamayan varmi ya. Yerken bile toklugumu hissedemiyorum. 3 tabak yemek yedim bide meyve karnim kaziliyor hala

Maşallah şifa olsun canım..Çok özeniyorum böyle diyenlere çünkü ben mecburiyetten çok az yiyorum ondada bebeğime faydalı olabilecek şeyler yemeye çalışıyorum..Her sabah 1 portakal yarım greyfurt sıkıyorum,öğlen ve akşamda yoğurt yiyorum mutlaka onun dışında yemekleri zorla yiyorum :KK43:(

Maşallah şifa olsun canım..Çok özeniyorum böyle diyenlere çünkü ben mecburiyetten çok az yiyorum ondada bebeğime faydalı olabilecek şeyler yemeye çalışıyorum..Her sabah 1 portakal yarım greyfurt sıkıyorum,öğlen ve akşamda yoğurt yiyorum mutlaka onun dışında yemekleri zorla yiyorum :KK43:(

Mide bulantilar dan dolayimi yiyemiyorsun canim?? Ben ilk 3 ay normal sekilde yiyebildim suan doyamiyorum cok yemek nekadar dogruki cok kilo almak iyi degil dogum acisindan

Allah hayirlisiyla kucağına almayı nasip etsin :KK66:)) burası süper ayşe bi kaç gündür takip ediyorum :KK66:
Doymamak bende ilk bastan beri var ama son zamanlarda çok şişkinlik oluyo ama benhem kilo aldım hemde göbeğim çıktı :KK66:

herkese slm
ben aralık annesi olucam allah izin verirse rabbim hepimize kolay doğum nasip etsin inşallah yavrularımızı sağlıcakla hayırla alalım kucağımıza inşallah
sizden ricam hamile kalamayan bir arkadaşım için 41 ayetel kürsi topluyorum malum biz aralık anneleri azaldık artık
diğer ayların annelerinden de destek alabilirsem tamamlıcam inşallah
okuyanlar mesajı beğenirlerse saymam kolay olacak
şimdiden okuyan okumayan bütün arkadaşlardan allah razı olsun...

Canım benimde doktora gittiğimde 11+2 idi ama doktor 12+4 görünüyor dedi.. Üstüne görme değil canım bizim bebklerimiz biraz daha fazla büyümüş :)))
Canlar bende bu konuyu tam anlamis degilim:KK1:1 hafta sonra randevum var bi spruyum sizede soliyim.fakat 3. Aya kadar bebekler hemen hemen ayni sekilde buyuyormus.
Bendede oyle oldu guya 12 haftaliktim ama ultrasonda 13 + 1 ciktim:44:

mrb cnm bnmde bebeğim 11 haftalık... bnm de en son adetim 16 eylül. ekim 15te lekelenme oldu ve ertesi 1 hafta boyunca devam etti... normalde ultrasonda bir sorun görünmüyor ancak lekelenme oluyor diye düşük tehlikesi var diyorlar ve progestan kullanıyorum... snde de adet görme olmuş sana da düşük tehlikesi var dediler mi acaba merak ettim... bir daha lekelenme fln oldu mu sende de... bnde 3 gün öne yine lekelenme oldu... doktoor da düşük tehlikesinden diyor... sende durum nasıl merak ettim arkadasım bilgilendirirsen sevinirim

herkese slm
ben aralık annesi olucam allah izin verirse rabbim hepimize kolay doğum nasip etsin inşallah yavrularımızı sağlıcakla hayırla alalım kucağımıza inşallah
sizden ricam hamile kalamayan bir arkadaşım için 41 ayetel kürsi topluyorum malum biz aralık anneleri azaldık artık
Canim insallah arkadasina ve bebegi olmayanlara allahim saglikli hayirli bebekler dogurmayi nasip etsin.allahim buyuksun sen.seninde az kalmis sende hayirlarla yap dogumunu insallah

herkese slm

ben şimdi 1 tane okudum. rabbim o arkadaşa da nasip eder umarım.

masallah ne güzel bazı annelerimiz iştahlarının çok acık oldugundan bahsetmişler... bnm ilk ayımda iştahım çok iyiydi. ancak 1 aydır çok kötüyüm canım hiçbirşey istemiyor çk sevdiğim şeylerden bile soğudum... süt fln içemez oldum meyve yalan oldu zaten... eti çok severdim şimdi hiç yiyemiyorum:KK43:( inş yakın zamanda geçer bu durum iştah kaybı da çok kötü bişeymiş:KK43:((

mrb kızlar. ctesi günü bebişi gördük. 2. kontrolümüzdü. ilk baktığımızda bebiş bağdaş kurmuş oturuyordu sonra hoplayıp elini felan oynattı. burun kemiği oluşmuş ense iyi. ben ikili test istemedim yaptırmadım.. doktor cinsiyete baktı kesin değil ama büyük ihtimal erkek öyle görünüyor dedi. çok şükür miniğimiz iyiydi....

X