2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Doktorlar hamileligni düşünerek ona gore antibiyotik vermişlerdir diye düşünüyorum,gerektimi hamilelikde kullanılıyor,bende gecen sene ocakta sezaryan oldum sen incelme felan deyinc sordum doktoruma su an inceleme yokmuş dikişlerin açılması icin senin saatlerce sancı çekmen gerekir dedi sancilanirsan hemen geliyorsun acil müdahale ederiz dedi, seninde sancıların başlamasa
dikişlerin açılmaz herhalde

Benim bu hamileliğim başladığından beRi 4. Grip vakkam hepsinde de antibiyotik kullanmak zorunda kaldım, bu son gripte tablet antibiyotik 7 gün kullanmama rağmen kâr etmediği için iğnesini verdi dr 5 günlük.
İncelme için de dr öksürüklerinin ve bebeğin ilk aylarda hep aşağıda taşınmış olmasının etkisi vardır dedi, önce düşük sonra da erken doğum riskiyle karşılaşmıştım zaten :KK43:
Sağlıkla hayırlısıyla ve vaktiyle kavuşalım da artık prensesle inşallah...

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Moralini bozma cnm! Antibiyotik kullanan çok var! Bebeğe bariz zarar vercek bir şey yapmazlar! Öyle bir ilaç vermezler!
Benim anlamadığım bebekte nasıl bir şey görmeyii bekliyor? Böyle etki eden bir ilaç mı var hemen ultrasonda etkisini görsün?? O zaman kolay olurdu her şey!

Bence içini rahat tut! O heralde dr'a güvenemediğinden kendi görmek istio sadece. Ne ilaçlar kullanıolar bebekler sapasağlam! Hiç canını sıkma!!!! Ya Allah korusun bişi olsa bile gerçekten ultrasonda ne görebilir???

Rahat ol sen!!! Bir şey olmaz cnm! Senin hasta olman çok daha büyük bir risk! Allah o muciZeyi korur! Sen de hemencecik iyileş inş! Ama antibiyotik başladıysan da erken bırakma.

Sent from my iPhone using Kadınlar Kulübü

Sanırım tekrar 4D ultrasonla bakacaklar, ya da bilmem ki belki de renkli ultrasonla damarlara mı bakacaklar. Büyük ihtimalle de senin de dediğin gibi kendisi ultrasonla bir bakayım istedi belkide...
Hepimizin mucizelerini korudun Rabbim inşallah...

üüüffff aynen yaaa çok vc'ye kalkıyorum gece de öyle tam gaz devam :KK1: ağrılar bende de mevcut ama gün içinde oluyo bana,vc'deyken değil.. Yani batma gibi oluyo kasıklarda bi sağa bi sola gün gün farklı.. Bugünkü günlük yazıda da yazıyo,kasılmalar artabilir diye ama bu o mu bilmiyorum :26:

aynen bendede son 1 haftadır aşırı derecede wc ye çıkıyorum su içmeye korkar oldum ara ara kasılma ve ağrılarda oluyor magnezyum alınca kasılmalar azalıyor bide benim karnım baya aşağıda herkes erken doğum olur diyor korkuyorumm :KK43: çarşamba dr kontrolümüz var inşallah herşey yolundadr :2:

Selam kızlar,
Canım sıkkındı o yüzden pek bağlanmadım,
Dün de oğluşumun doğum günüydü biraz keyiflendim.
Ama bu sabah hem iğneye gittim hem de dr umla görüştüm, dikiş yerlerim gittikçe inceliyormuş, geçen hafta 38+5 i buluruz herhalde demişti ama bugün 37. Haftayı bulsak içim rahatlayacak dedi.
Hee bu arada zatürre başlangıcı olmuşum, o da ne demekse artık işte. Antibiyotik iğne oluyorum günlerdir.
Akrabam olan dr um da p.tesi bizim buraya ( karşı tarafa) mutlaka bir gel bebeğe bakalım bunca ilaçtan olumsuz bir etkilenmesi olmuş mu dedi, canım buna sıkkın inşallah olumsuz bir etki olmamıştır :KK43:
Dikişlerden dolayı bu taraftaki dr um mümkün olduğunca evden çıkma ve dinlenmeye bak dedi.
Perşembe kan tahlilleri yaptırmıştım, p.tesi sonuçları alıp karşıya geçeceğim bakalım, dua edin kızlar umarım herşey yolundadır.
Umarım buraya bağlanmadığım zaman boyunca da sizlerin de herşeyi yolunda gitmiştir.
Sağlıkla bebişlerimiz kucağımıza almayı ve yine sağlıkla büyütebilmemizi diliyorum.
Herkese selamlar ve sevgiler...

rabbim acil şifalar versin canım sakın moralini bozma allahın izni ile bebeğini sağlıkla alıcaksın kucağına bol bol sebze meyve tüket canım ve bol su tabii en önemliside dua at dularım seninle allah miniğini sana bağışlasın şifa versinn

benimde yeni kuruldu ama ağır bir koku yok normal yeni boya kokusu kurulalı br kaç gün oldu havalandırıryorum kalmadı gibi odasında koku:KK53:

Benim evlendipim zamanda koku bikaç.günde gitmişti.eşyalsrım.hep akrilik boya kursunsuz,demekki değişebiliyor

Günaydın arkadaşlar... Eşimi seçim için göreve gönderdim. Sandık başkanı olduğu için yönetmelikleri vs. okudu. Rehberin 26. maddesinde hamileler ve hastaların önceliği olduğu yazıyormuş :KK49: :KK53:Yani sıra beklemeden oyunuzu kullanabilirsiniz :KK16: Az kişi varsa zaten önemli değil ama baktınız çok kişi var göbişi gösterip oyunuzu kullanın :KK49:

Sanırım tekrar 4D ultrasonla bakacaklar, ya da bilmem ki belki de renkli ultrasonla damarlara mı bakacaklar. Büyük ihtimalle de senin de dediğin gibi kendisi ultrasonla bir bakayım istedi belkide...
Hepimizin mucizelerini korudun Rabbim inşallah...

Yok cnm ya merak etme. Bir şey göreceğini hiç sanmıyorum! Bu kadar etkisi olmaz ultrasonda göreceğin kadar.. Rahat ol. Kesin kendi görmek istedi bahane bulmuştur :))))

Sana seçili antibiyotik verilmiştir. İçini ferah tut, hiçbi şeycik çıkmaz!! Tüm hamileliğini antibiyotikle, daha riskli ilaçlarla geçirenler var.. Allahın izniyle hiçbi şeycik olmaz!
İstersen antibiyotiğinin ismini ver araştırayım ben?

Çilek nerde yaf :) kızlar saatler bu gece alıncak, erken almayın ha ;₺

canım önce bebeğine kocaman bir maaşallah :nazar::nazar: sonraaaa gerçekten özelde dogum bedava mı lucak ya:KK1::KK1: ben pek inanamıyorum bu duruma ya öyle olursa herkes özele gider devlet hastanesnden farkı kalmaz:KK34: yine bi miktar para ödenicektir mutlaka ama gerçekten çok yüksek ya inşallah bi kısıtlama gelir de az öderiz :KK16:

sagol canim insallah boyle devam eder gelişimi, bedava olmaz da su an 1500 lira dedi doğum ucretini 1000 olur belki 500 olur yani kâr kârdır:KK1:

Günaydın arkadaşlar... Eşimi seçim için göreve gönderdim. Sandık başkanı olduğu için yönetmelikleri vs. okudu. Rehberin 26. maddesinde hamileler ve hastaların önceliği olduğu yazıyormuş :KK49: :KK53:Yani sıra beklemeden oyunuzu kullanabilirsiniz :KK16: Az kişi varsa zaten önemli değil ama baktınız çok kişi var göbişi gösterip oyunuzu kullanın :KK49:

gunaydin canim karni sarma meselesi ben amerikan bez alip sardircam annemlere korse sicakta duramam içinde bi de dogumdan sinra sariliyo oyle 4-5 ay sonra degil uyusuklukta bana cok sacma geldi daha oncede demistim ablam iki sezeryan yapti maşallah ertesi gun ayaga kalkti ama bunun bi etkisininde dogumu yapan dr kisinin yapisina bağlı diye dusunuyorum

Çilek nerde yaf :) kızlar saatler bu gece alıncak, erken almayın ha ;₺

normalde bugüne alınmış olcaktı yaa telefonlar almış kendi kendini :KK1:

Gunaydinnnnn bacilarrrr :KK16:
Bacim bak bunu yazdigin iyi oldu :KK52:
Beklemeye sonnnn :KK76:

Bakın ben pufpufun yazdığını görmüyorum. Alıntıla dediğimde cvp yazarken görüorum?? İphone'lular ne diosunuz? $ImageUploadedByKadınlar Kulübü1396168132.410505.jpg

Kizlar bugunki ruyamida paylasmak istiyorum sizlerle;
Ruyamda suda dogum yapacaktim fakat acilma olmadigi icin catala aldilar ve 2 ikinmayla cok kolay dogum yaptim. Ama bebisi gormek ruya olsa bile olaganustu biseydi. Yikayip giydirdiler kucagima verdiler. Siyah saclari dugme burnu upuzun kirpikleri kahve gozleriyle bana bakiyordu . Dedimki bu bana hic benzememis esimin kucuk hali bari saclar sari olsaydi ( cunku ben sarisin mavi gozluyum) halbuki hamileligim boyunca hep kendime baktim dedim :)))))) sonra minnagi yanagima dogru yaklastirdim oyle emioki sanki gercek hissediyorum. Emzircektim sutum gelmedi . Normal dogum oldugu icin ayaklandim hemen. Kucagimda dolaniyorum oyle acikti agliyo oturdum bi daha emzirmek icin ve geldi sutum .... Oyle uyandim Allahim ruyasi boyleyse gercegi olaganustunun ustu varsa odur .......
Çok güzel ve heyecanlı bir rüya. Sütümüzün gelmemesinden cok korkuyoruz herhalde. Ben de öyle bir rüya görmüştüm.
Günaydın canlarım. Nasılsınız bakalım? Güzel bir haftasonu diliyorum öptük sizi oğlumla

Canım senin telefonda bir sıkıntı mı var? Ben baya oldu yükleyeli ama hiçbir problem yok. Böyle şeyler de seni buluyor galiba;-) uygulamayı kaldır bir daha yükle bakalım düzelecek mi?

Güzel haberler getirmişsin bize canım. Demek önde gidiyor senin bebiş. Bu arada cok iyi heyecanlı konular konuşmuşsunuz:-) Allah hayırlı doğum versin hepimize. Inşallah da haziran başı yasa uygulanır

Cnm sen telde çoklu alıntı yapabilio musun? İphone mu?

Sizde de çoklu alıntıların hepsinde aynı kişiden alıntılanmış gibi görünmüo mu???? Birileri daha söylemişti bunu...

Bazılarında da sadece alıntı gözüküo, kendi yazdıkları gözükmüo? Tek ben miyim gerçekten ;(
Canım beni alıntılamak istedin herhâlde. Ben çoklu alıntı da yapabiliyorum herkesin yazdığını da görüyorum. Benim tel samsung S 3.
teşekkür ediyoruz teyzesi biz iyiyiz hamdolsun. arkadaşın yerine nöbet tututyoruz oğluşumla :KK25: sen nasılsın oğluşun nasıl annesi germe egzersizleri filan :KK1:
Canım biz de iyiyiz oglum da bol tekmeli çok şükür. Allah eksikliğini göstermesin.
Merhaba kizlar ben geldim nasilsiniz :KK16::KK16:

Her haftasonu oldugu gibi bu haftasonuda kimsecikler yok derken bir de ne goreyim 20 ziyaretçi :KK53::KK53::KK53:

Dun aksam kocisle acile gittik. Cok acil bir durum oldugu icin degilde cok fazla agrim vardi. Bebise ve rahim agzi uzunluguna bakti dr. Cok sukur hersey iyi. Agri kesici verdi ve dinlen dedi. Tabi agri kesiciyi icmeyecegim dinlenmekte elime gecerse..
Bir de birsey sormak istiyorum canlar. Decaviti bir cogunuz kullaniyor. Istah artisi yada azalmasi oldumu sizde. Boyle bir etkisi varmi. Canim hic birsey yemek istemiyor ve bu duruma üzülüyorum. Noldu bana bilmiyorum ki :KK43:

Geçmiş olsun dikkat et kendine. Tam hasta olma havaları. Bir de üşütme bunun üstüne. Decavit kullanmıyorum canım ben bilemiyorum o yüzden

Kızlar herkese merhaba,

Hamileliğim öncesi olsun hamileliğimin başından sonuna kdar olsun düşünmediğimiz isim kalmadı. Benim beğendiklerimi eşim eşimin beğendiklerini ben beğenmedim. Eşim eski isimleri seviyor ben ise modern isimleri. Ortak beğendiklerimizde oldu fakat sonradan bi türlü içime sindiremedim. Artık çok az zamanımız kaldı bebek doğduktan sonrada acelece konsun istemiyorum. Şimdi ikinci kızım gelecek Allahın izniyle size bikaç isim sunmak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden hepinize çok teşekkür ederim.

Ablamızın ismi Nefise Naz

Beğeninize sunacağım isimler ise şöyle :

Sare Nur

Elif Beste

Zeynep Duru

Elif Sare

Kızlar herkese merhaba,

Hamileliğim öncesi olsun hamileliğimin başından sonuna kdar olsun düşünmediğimiz isim kalmadı. Benim beğendiklerimi eşim eşimin beğendiklerini ben beğenmedim. Eşim eski isimleri seviyor ben ise modern isimleri. Ortak beğendiklerimizde oldu fakat sonradan bi türlü içime sindiremedim. Artık çok az zamanımız kaldı bebek doğduktan sonrada acelece konsun istemiyorum. Şimdi ikinci kızım gelecek Allahın izniyle size bikaç isim sunmak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden hepinize çok teşekkür ederim.

Ablamızın ismi Nefise Naz

Beğeninize sunacağım isimler ise şöyle :

Sare Nur

Elif Beste

Zeynep Duru

Elif Sare

canım biz eşimle zeynep duruyu begendik :) ama sana bizim nasıl isime karar verdiğimizi anlatayım. eşim babasının ismini istiyordu bense hiiiiç aile büyüklerinden birinin ismini koymak istemiyordum. begendiğimiz yedi ismi kağıda yazdık , kayınpederimin ismide vardı . gece namaza kalktık sonra istihare duasını okuduk ve duayla kura çektik. muhammed enes çıktı oğlusumuza. şimdi ikimizin kafasında da soru işareti kalmadı, içimizide tamamen sindi :KK9:

canım biz eşimle zeynep duruyu begendik :) ama sana bizim nasıl isime karar verdiğimizi anlatayım. eşim babasının ismini istiyordu bense hiiiiç aile büyüklerinden birinin ismini koymak istemiyordum. begendiğimiz yedi ismi kağıda yazdık , kayınpederimin ismide vardı . gece namaza kalktık sonra istihare duasını okuduk ve duayla kura çektik. muhammed enes çıktı oğlusumuza. şimdi ikimizin kafasında da soru işareti kalmadı, içimizide tamamen sindi :KK9:

BEBİŞİNİZ İSMİYLE SAĞLIKLA YAŞASIN İNŞ.:nazar: :) BENDE KURAYI DÜŞÜNMÜYO DEĞİLİM EN SON ÇARE ONA KALACAĞIZ GİBİ :)

BEBİŞİNİZ İSMİYLE SAĞLIKLA YAŞASIN İNŞ.:nazar: :) BENDE KURAYI DÜŞÜNMÜYO DEĞİLİM EN SON ÇARE ONA KALACAĞIZ GİBİ :)

Amin canım hepimizin bebisleri inş. :)) senin bebisinde isminden hem dunya hem ahirette razi olur sizinde içinize Siner inş. :)) karar verince buraya yazarsın tamam mı merak ederim ben :)

Amin canım hepimizin bebisleri inş. :)) senin bebisinde isminden hem dunya hem ahirette razi olur sizinde içinize Siner inş. :)) karar verince buraya yazarsın tamam mı merak ederim ben :)

Allah razı olsun canım inşallah. karar verince yazıcam buraya meraklanma :)

X