2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Selam bacilarim...
Giremedim birkac gundur fazla kusuruma bakmayin....
Psikolijim alt ust olmus durumdaydi.....
Geceleri yatamiyorum en ufak seslerde irkiliyorum...
O hirsizlari Allah (c.c.) a havale ettim....
Gidenler umrumda bile degil ama ya bende evde olsaydim bebegime zarar verselerdi dusuncesinden kendimi alikoyamiyorum :KK50:
Biraz daha iyiyim toparlandim sukur...

Allahtan evde yokmuşsunuz canım... Zamanla geçecektir ne kadar zor olsa da çok kafana takmamaya çalış canım...

Selam Kizlar,
Pazartesi günü doktora gittiğimde benim ameliyata alınmama karar verdi doktorum. Öğleden sonra doktor randevum vardı ya kızlar, gittiğimde ultrasondan baktı doktorum ve bebegimin ayakları doğum kanalına girmişti hemen ameliyata alınmama karar verdi doktorum. Ameliyat cok riskli geçti ameliyat saatini beklerken de bebeğin tek ayağı vajinaya kadar girmişti, kesesi patlamak üzereymiş, Ameliyatta beni başaşağı tutmuşlar, Bebeğimi iyice geri itiklemisler ve rahimagzi cok buyuk risklere ragmen doktorum tarafindan dikilmis. 2 gün hastanede yattım, dün eve geldim yani kayinvalidemdeyim şuanda, yerimden kalkmak çok tehlikeli, tuvalete bile gidemiyorum, sürgü kullanıyorum, hastaneden çıkarken karnımi alttan destekleyici kemeri bağlayarak çıktım. Şimdi popumun altında yastık destekli şekilde yan yatıyorum yatakta... doktorum 15 gün boyunca yani 27. Hafta doluncaya kadar hastanede yatmami daha uygun gördü tabi ameliyat olduğum hastane özel hastane olduğu için orda yatmak masraflı olacaktı. Doktorum Marmara araştırma hastanesine ayarlamamı önerdi fakat bilirsiniz devlet hastanelerinde işler yürümüyor adamın olmadan, acilden gelecekmisim acilden bile giriş yapmış olsam en fazla 2 gün tutarlarmis beni hastanede... benim düşük riskim çok yüksek, cok zorlu bir ameliyat geçirdim o yüzden eve gitmemi istemedi doktorum, inşaallah birşey olmayacak ben iyiyim çok şükür, şuanda 14 günümüz kaldı bugünle birlikte... bebeğim erken gelecek büyük ihtimalle, Rabbim hayırlı, sağlıklı evlat versin, takdir Allah'ın... yaşamam gereken neyse onu yaşıyorum, Rabbim kaldiramayacagimiz yükü vermez hicbirimize... Rabbim korusun beni de bebegimi de... Benim de kaderi böyle yazılmış. SİZDEN BOL BOL DUA ISTİYORUM KIZLAR, HERŞEY DUAYLA DAHA DA DUZELECEK INANIYORUM.

Çok çok çoookkk geçmiş olsun Allahım yardım etsin İnşallah vaktinde saatinde doğar canım...

Kızlar hepinizden Allah razı olsun. Moralimi yüksek tutuyorum dualarınız sayesinde... Biz iyi olacağız güzel kızımla birlikte inşaallah... Inanıyorum Rabbim bize güzel günler nasip edecek... Siz yeterki duacımız olun.

Son düzenleme:
kızlar hepinizden allah razı olsun. Moralimi yüksek tutuyorum dualarınız sayesinde... Biz iyi olacağız güzel kızımla birlikte inşaallah... ınanıyorum rabbim bize güzel günler nasip edecek... Siz yeterki duacımız olun.

canım şimdi okudum çok geçmiş olsun.yarun saglıcakla gelsin inşallah erken ya da geç olması önemli değil.çok şükür ameliytı atlatmışsın inşallah bundan sonra daha iyi olur...dularımız seninle

selam bacilarim...
Giremedim birkac gundur fazla kusuruma bakmayin....
Psikolijim alt ust olmus durumdaydi.....
Geceleri yatamiyorum en ufak seslerde irkiliyorum...
O hirsizlari allah (c.c.) a havale ettim....
Gidenler umrumda bile degil ama ya bende evde olsaydim bebegime zarar verselerdi dusuncesinden kendimi alikoyamiyorum :KK50:
Biraz daha iyiyim toparlandim sukur...

canım geçmişi okuyamadıgımdan şimdi öğrendim başından geçeni.geçmiş olsun iyiki evde değildin.ama bunları düşünüp kendine kder verme asıl o zaman bebeğin için zararlı olur...

Canım çok çok geçmiş olsun zor anlar yaşamışsın inşallh bundan sonrası iyi olucak bışey sormak istiyorum herhangı bır şikayetın falan olmadımı bıde servıkal uzunlugun nasıldı

Şikayetim olmadı ameliyat sonrası ağrılarım çok oldu, hala da var ama ilaçlarımı kullanıyorum düzenli bir şekilde... Benim durumum servikal uzunluğun yetersizliğinden kaynaklanmiyor tatlım, o sebepten bir ölçüm sıkıntısı yok. Benimkisi bebeğimin erken gelmesini önlemek için yapılan bir operasyon. Yani rahimagzi yetmezliginden degil durumum.. bizim bebek erkenci o yüzden dikti doktorum, içeride gününü tamamlaması için... Yani 27. Haftaya kadar dayanabilsin bizim için yine iyi tatlım... Rabbim hayırlısini versin hakkımızda...

Kızlar hepinizden Allah razı olsun. Moralimi yüksek tutuyorum dualarınız sayesinde... Biz iyi olacağız güzel kızımla birlikte inşaallah... Inanıyorum Rabbim bize güzel günler nasip edecek... Siz yeterki duacımız olun.

şiiişşşştttt tamam..hiçbi koşulda kötü düşünmek yok,yasak ona göre
:KK20:
hep içimizden iyiye odaklanacağız ve Allah'a emanet diyerek inanıp güvenerek ve kaderimiz neyse onu yaşayacağımızı bilerek dua edeceğiz..
arkadaşım herşey güzel olacak Allah'ın izniyle inşallah
:nazar:

Canimmm cok gecmis olsun. rabbim bebegini zamaninda kucagina almani nasip etsin. bir daha boyle birsey yasatmasin insaallah. kurken cok uzuldum :-( sen duani et. tevekkul senden sifasi Allah'tan. dualarimiz srnin ve bebisinle

Gunaydin haziran anneleri !2 gundur foruma giremedim.Berkin in annesinin yasadiklarinin yaninda bebegim sunu yapti mutluyum yazamadim.zaten sali gunu aglamaktan dun ucuk cikti dudagimda.Buraya siyaseti karistirmamak adina yazmadim . Ama hangi rejime hangi siyasi partiye yada dine sahip olursa olsun. Sonucta ortada 15 yasinda bir cocuk vardi benim bebegimden sadece 15 yas buyuk olan...
Annesinin yerine koydum kendimi icim almadi.Sonra dunku polis memuruna uzuldum gazdan etkilenen onun ailesi annesi ve esi yerine koydum kendimi.O da ayri bir uzucuydu.
Anne olmak , olacak olmak nasil dunyanin en guzel duygusu ise bebegini cocugunu kaybetmek de en kotu duygusu olsa gerek.Yasananlar adina uzuldum sinirlendim utandim.insana ait olan her duyguyu yasadim.
Bu forumda toplanmamizin amaci bebeklerimizin sagligi ve iyiligini dusunmek ayni hisleri yasadigumiz annelerle ortak paylasimlar yapmak.Bunun icin burdayim ama yasananlari goruyor ve kendim dogacak yavrum icin endiseleniyorum.Annelerin vicdaninin herkeste olmasini isterdim.o zaman belki bu uzucu olaylar yasanmazdi.Turkiye de kadin olmak cok zor ama kadin oldugum anne olabilecek oldugum icin cok sansliyim.Vicdanim var.Vicdani olan insanlarin sag duyusu olduguna inaniyorum bu acidan dogustan kadin oldugum icin sansliyim.Her sey bir yana esim ne kadar istese de asla bir bebek tekmesinin mutlulugunu yada tekme atmadigindaki endisesini yasayamayacak.iste ben kadin oldugum icin yasiyorum

Neyse yazamasam da yatmadan dun aksam sayfalari okudum en çok sanirim EMA ya sevindim:)

Tum haziran anneleri ve ulkem icin guzel bir gun ve gunler diliyorum.

Bende 2 gündür ağlıyorum :KK43::KK43: canım, ne güzel ifade etmişsin duygularını...hatta eşime dedim o gün, ah onun anasını yüreği nasıl yanar şimdi, ben daha doğmamış çocuğum için endişelenirken 15 yılını harcadığın, yedirdiğin, büyüttüğün, hayatındaki en değerli varlık elinden alınıyor hem de pisi pisine.... off ooff şu savaşlar, çatışmalar olmasa keşke, hiç kimsenin kılına zarar gelmesin. Tüm mucitler cennetlik ama şu barut ve silahı bulan bence değil...

Selam Kizlar,
Pazartesi günü doktora gittiğimde benim ameliyata alınmama karar verdi doktorum. Öğleden sonra doktor randevum vardı ya kızlar, gittiğimde ultrasondan baktı doktorum ve bebegimin ayakları doğum kanalına girmişti hemen ameliyata alınmama karar verdi doktorum. Ameliyat cok riskli geçti ameliyat saatini beklerken de bebeğin tek ayağı vajinaya kadar girmişti, kesesi patlamak üzereymiş, Ameliyatta beni başaşağı tutmuşlar, Bebeğimi iyice geri itiklemisler ve rahimagzi cok buyuk risklere ragmen doktorum tarafindan dikilmis. 2 gün hastanede yattım, dün eve geldim yani kayinvalidemdeyim şuanda, yerimden kalkmak çok tehlikeli, tuvalete bile gidemiyorum, sürgü kullanıyorum, hastaneden çıkarken karnımi alttan destekleyici kemeri bağlayarak çıktım. Şimdi popumun altında yastık destekli şekilde yan yatıyorum yatakta... doktorum 15 gün boyunca yani 27. Hafta doluncaya kadar hastanede yatmami daha uygun gördü tabi ameliyat olduğum hastane özel hastane olduğu için orda yatmak masraflı olacaktı. Doktorum Marmara araştırma hastanesine ayarlamamı önerdi fakat bilirsiniz devlet hastanelerinde işler yürümüyor adamın olmadan, acilden gelecekmisim acilden bile giriş yapmış olsam en fazla 2 gün tutarlarmis beni hastanede... benim düşük riskim çok yüksek, cok zorlu bir ameliyat geçirdim o yüzden eve gitmemi istemedi doktorum, inşaallah birşey olmayacak ben iyiyim çok şükür, şuanda 14 günümüz kaldı bugünle birlikte... bebeğim erken gelecek büyük ihtimalle, Rabbim hayırlı, sağlıklı evlat versin, takdir Allah'ın... yaşamam gereken neyse onu yaşıyorum, Rabbim kaldiramayacagimiz yükü vermez hicbirimize... Rabbim korusun beni de bebegimi de... Benim de kaderi böyle yazılmış. SİZDEN BOL BOL DUA ISTİYORUM KIZLAR, HERŞEY DUAYLA DAHA DA DUZELECEK INANIYORUM.

canım çok geçmiş olsun, dua ediyorum hepimiz için ama sana ayrıca dua gönderdim, sağlıkla kucağına alırsın inşallah bebişini. 15 gün dinlen bence korkma, benimde suyumda azalma vardı 1 hafta yattım kendine geldi, düzeldi. erken doğum riski her hamilede vardır, sen en azından biliyorsun ve tedbirini almış dr un, şanslısın canım bu açıdan bakarak kendini strese sokma olurmu...tekrar geçmiş olsun:nazar::nazar::nazar:

şimdide şubat annelerinin doğum hikayelerini okurken buldum kendimi..
Allah'ım nasıl duygulu,hep bir hikayenin sonuna yaklaşırken gözlerim doluyor..
özellikle sezeryanlatı okuyorum,başıma neler gelcek diye ama genelde ameliyat öncesi sonrası hep şipşak yazılmış geçilmiş..üüffff..
ben upuzun detay dolu yazacağım inş :KK1:

canım şimdi okudum çok geçmiş olsun.yarun saglıcakla gelsin inşallah erken ya da geç olması önemli değil.çok şükür ameliytı atlatmışsın inşallah bundan sonra daha iyi olur...dularımız seninle

Allah razı olsun tatlım.

Son düzenleme:

şiiişşşştttt tamam..hiçbi koşulda kötü düşünmek yok,yasak ona göre
:KK20:
hep içimizden iyiye odaklanacağız ve Allah'a emanet diyerek inanıp güvenerek ve kaderimiz neyse onu yaşayacağımızı bilerek dua edeceğiz..
arkadaşım herşey güzel olacak Allah'ın izniyle inşallah
:nazar:

Amin.. Allah hepinizden razı olsun. Çok çok iyi geliyorsunuz bana...

canım çok geçmiş olsun, dua ediyorum hepimiz için ama sana ayrıca dua gönderdim, sağlıkla kucağına alırsın inşallah bebişini. 15 gün dinlen bence korkma, benimde suyumda azalma vardı 1 hafta yattım kendine geldi, düzeldi. erken doğum riski her hamilede vardır, sen en azından biliyorsun ve tedbirini almış dr un, şanslısın canım bu açıdan bakarak kendini strese sokma olurmu...tekrar geçmiş olsun:nazar::nazar::nazar:

Çok sağol tatlım. Allah razı olsun.

canım çok geçmiş olsun .doktorun dediklirini uygula allahın izniyle bişeycik olmaz.kalbini temiz tut aklına kötü seyler getirme.iyi düşün iyi olsun inşallah.dualarımız seninle

şimdide şubat annelerinin doğum hikayelerini okurken buldum kendimi..
Allah'ım nasıl duygulu,hep bir hikayenin sonuna yaklaşırken gözlerim doluyor..
özellikle sezeryanlatı okuyorum,başıma neler gelcek diye ama genelde ameliyat öncesi sonrası hep şipşak yazılmış geçilmiş..üüffff..
ben upuzun detay dolu yazacağım inş :KK1:

ilahi pufpuf ne detayı bekliyorsun sezeryanda :KK1::KK1: bayıltıyorlar, bebişi alıyorlar, uyanıyorsun oldu bitti. şimdi anladınmı niye herkes normal doğum istiyor? o anı daha uzun yaşamak, bir daha belki hiç yaşayamayacağımız şeyleri ayrıntılarıyla hatırlamak için. onun için sen de en azından epidural sezeryan yaptır ki anlatacağın şeyler artsın:KK52:

ben ameliyat oldum oradan biliyorum, bir ameliyathanenin kapısını hatırlıyorum bir de çıkışda asansörü :KK1:heralde sezeyan olursam da öyle olacak, ama inşallaha hep normal doğum için dua ediyorum, bizim zilli beklese keşke 40. haftayı:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar::nazar:

Bende 2 gündür ağlıyorum :KK43::KK43: canım, ne güzel ifade etmişsin duygularını...hatta eşime dedim o gün, ah onun anasını yüreği nasıl yanar şimdi, ben daha doğmamış çocuğum için endişelenirken 15 yılını harcadığın, yedirdiğin, büyüttüğün, hayatındaki en değerli varlık elinden alınıyor hem de pisi pisine.... off ooff şu savaşlar, çatışmalar olmasa keşke, hiç kimsenin kılına zarar gelmesin. Tüm mucitler cennetlik ama şu barut ve silahı bulan bence değil...

canım epeydir gözüm seni arıyordu göremiyordum burda nerelerdesin?
face mi takılıyorsun yoksa?:KK1: ben raporluyken hem burayı hem orayı iyi takip ediyordum ama işe başlayınca burda açılmıyor sayfası o yüzden pek giremiyorum. hazırlıklar ne alemde keyfi yerinde mi elif su'nun?:emir_bebek::nazar:

ilahi pufpuf ne detayı bekliyorsun sezeryanda :KK1::KK1: bayıltıyorlar, bebişi alıyorlar, uyanıyorsun oldu bitti. şimdi anladınmı niye herkes normal doğum istiyor? o anı daha uzun yaşamak, bir daha belki hiç yaşayamayacağımız şeyleri ayrıntılarıyla hatırlamak için. onun için sen de en azından epidural sezeryan yaptır ki anlatacağın şeyler artsın:KK52:

ben ameliyat oldum oradan biliyorum, bir ameliyathanenin kapısını hatırlıyorum bir de çıkışda asansörü :KK1:heralde sezeyan olursam da öyle olacak, ama inşallaha hep normal doğum için dua ediyorum, bizim zilli beklese keşke 40. haftayı:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar::nazar:

öyle bitek bayıltılsın sonra ayıl falan olsa ohoooo neyini sorcam daha akıllım ne güzel,tam hayalim :KK1: ama sonda takılma olayı lağma yapılıp yapılmama olayı veya ameliyathaneye alınınca bayıltmadan önce neler yapılıyo falan benim için önemli noktalar bunlar işte..sezeryanında bu yönünden korkuyorum,bilmediğim için neler olcak..:18:

Cok gecmis olsun canim insallah yavrun zamaninda gelir. Canim hic birsey bebeginden onemli degil. Durumun icin gerekliyse ki doktorun oyle demis git hastahanede kal. Inan hersey gelip geciyor ama hicbir sey sagligin yerini tutamiyor. Allaha emanet olun yavrusunla canim. Dualarimiz seninle.:KK54:

X