2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
biliyorum canım ama işte bebişten kanına karışan maddeler demekki bazen ağır olabiliyor.. ben aynı modda devam ediyorum. gece mide yanmalarım oluyor benimde biliyorsun onlar hiç düzelmedi. 2 gecedir kalkıp oturuyoruz hep beraber. zor ama geçecek şurda 3-3,5 ay kaldı. bakalım annelik ne kadar zor ya da kolay gelecek... benim prenses hafta içi içerde maşallah çalışıyor haftasonu da tatil yapıyor sanırsam. ya da beni yormak istemiyor. Allah gönlüme göre verdi bol bol tekmeliyor.. ama şu iki gündür daha tok vuruyor. biraz kilomuz arttı galiba :KK1::KK1:

büyüyo minişimiz :) benim tontiş de bayağı hareketli, tekmeler havada uçuşuyo :) o mide yanmalarını hiç sorma cnm yaaa beni de mahvetti, reflüm ve gastritim vardı zaten daha öncesinde. süt iyi geliyor diyolar ama ben asla süt içemem, kokusuna bile tahammülüm yok. ee artık sabredecez 3 ay :)

Geçen gün konuştuk burada bende şikayetçiydim doktor Gaviscon şurup verdi önce kullanmak istemedim ama hem arkadaşlar tavsiye etti hemde gebelik kategorisi A yazınca bi denedim hemen etki ediyor nüks ederse kullanıyorum canım...

sağol canım. evet bende denedim gaviscon biraz iyi geliyor. ama sürekli içmek de istemiyorum sabah-akşam... :KK5:

Kizlar gunydn dun alisvrs yptik besik anakucagi anadizi hastane cikisi 1adet 5li takim banyo havlusu 3adet zibin pelus battaniye aldim ama hala eksik gibi geliyor bana

Kizlar gunydn dun alisvrs yptik besik anakucagi anadizi hastane cikisi 1adet 5li takim banyo havlusu 3adet zibin pelus battaniye aldim ama hala eksik gibi geliyor bana

OH maşallah güle güle kullanın canım bizde sacede bakıyoruz şimdilik alamadık dogum yaklaştıkca stres oluyorum yetişmicek diye
dün bi lohusa pijaması begendım onu bilme aldırmıyorlar anacım erken diye

günaydın kızlaarrrr tontiş yanaklı olmuş bizim cimcime doktorumuz öle dedi:KK1:şimdi muayneden geldik büyüyüo minik meleğim dün hiç okuyamadım umarım herkes iidir :KK16:

OH maşallah güle güle kullanın canım bizde sacede bakıyoruz şimdilik alamadık dogum yaklaştıkca stres oluyorum yetişmicek diye
Eet pijama yok ayy evet banad ole oluyor

Canlar bugün kontrolümüz vardı oğluşumu özlemişimmmm hemde çok :KK16: 26+4 günlük dedi doktorum neredeyse 2 hafta önden gidiyor.870 gr olmuş maşallah benim oğluma :nazar: :KK16: Boyumuzu ölçemedi doktor amcamız çünkü bizim yaramaz hiç yerinde durmadı :KK52: Yüzünüde göstermedi bu sefer iki eliyle birden kapattı yüzünü biraz bekledik ama inatla çekmedi ellerini :KK9: Bu arada şeker yüklememiz de yapıldı sonucunu almadık pazartesi doktoru arayıp öğreneceğim artık. Bikaç cicide aldık oğluşuma,onlarıda yarın yükleriz çünkü sabah 8'de çıktık evden ve daha yeni geldik,çok yorulduk şimdi uyuyalım artık,iyi geceler güzel anneler :KK16: :KK16:
Masallah oğluna nazar degmesin.cicilerinizi gule gule saglikli gunlerde giyin .insallah seker yüklemeniz de iyi cikar.
Bugün ne oldu biliyor musunuz kızlar? DÜŞTÜM:KK53::KK53::KK76::18::18::KK14: çok korktum bısey olcak dıye.Allahtan o anda cok kasılmadım ama yıne de karnımda düştüğüm tarafta bı batma yasıyorum bı de kasıklar bıraz agrıyo. bebişten ses gelmeyınce cok panıkledım asıl. ama o da sukur tepıklıyo:KK16: Allaha sukur. kızlar cok dıkkatlı olun ben zaten dikkat edıyordum ama oldu işte daha kotu de olabılırdı. aman aman cok cok dıkkatlı olun :KK34: sızlama gecmezse doktora gıderım belkı de :44:
Gecmis olsun ben de dusmekten cok korkuyorum.allah korumus.simdi nasilsin sizlaman gecti mi?
Mujjum ya ne kadar iyisin valla gulerek okudum yazdiklarini cok haklisin. Arada bir boyle telkinlerde bulunursan bende stres endise korku biseycik kalmayacak. Bu arada kociste kiziyo bana hep en kotusunu dusunuyorsun diye hakliymis demek :KK1::KK1: cok seviyorum sizi coooooooooookkkk :KK19::KK19: guzellikler
Elbette bulunurum hep birlikte streslerimizi aticaz insallah.
Yok canım çok şükür korktuğum gibi olmadı çok az ağrı oldu ateş falan olmadı
Ohh guzel sevindim insallah benim de oyle olur.
Hepinize selam bacilarimmmmm :KK16:
Hepinizi inanin ki cokkkkk ozledim :KK19:
Enfeksiyon sonunda bobreklere vurdu ayaga hala kalkamiyorum....
Idrarim kirmiziya yakin bir renk oldu vede kopuklu....
Fitil kullaniyorum ve tabi bol bol su.....
Kusuruma bakmayin pek okuyamiyorum sizler nasilsiniz diye....
Hasta olanlarimiz var ise acilen sifa bulsunlar ins. ♥
Bebislerini gorenlerimiz var ise gozleri aydin olsun diliyorum ♥
Bu arada dun sabah gittigimde benim bebisin gozlerini ilk defa acik gordum :KK16:
Donmus yuzunu babasiyla bana bakiyordu aslan oglum :KK52:
Hepinizi opuyorum miniklerinizle birlikte :KK54:
Saglicakla kalin ♥♥♥
Fistigim en acelesinden sifalar diliyoruz. Insallah en kisa surede sagligina kavusursun
Kizlar nisani atlattik cok şükür. Oglusumda uzmedi annesini tekmelerini esirgemedi :KK1: gunun buyuk cogunlugunu oturarak gecirdim. Ama yinede yorulduk bir saattir falan uzaniyorum bebisim cok hareketli degil kipirtilar var sadece sanirim o da yoruldu. Birde birsey itiraf edeyim nazardan cok korkuyorum. Goze batiyorduk biraz oglusumla Allahim esirgesin. Simdilik bu kadar bizden canlar opuyorum sizi :KK54:
Gozunuz aydin allah tamamina erdirsin. Allah nazardan saklasin sizi.
Gunaydin kizlar, hepimize guzel, saglikli, mutlu bir hafta olsun....:KK16:
Dun 3 umuz ( ufaklikla birlikte bir oyun oynadik, cok zevkli kizlar sizde deneyin. Ben soluma yatmis tv seyrediyordum. Ufaklik Sol tarafimda, esim geldi kizimizi olmak istiyorum dedi, ay simdi donemem, eger seni duyup anliyorsa sag tarafa cagir dedim. Ay inanmazsiniz aninda sag tarafa cikti cimcime neredeyse bel bosluguma cikti... Babasi da bende delirdik :KK52::KK52: artik biz bunu her gece yapariz, yeni eglencemiz :KK16::KK16:
Gunaydin baby im moralinin iyi olmasına sevindim. Bizim kiz da elimizi nereye koysak orayi tekmeliyor.babasi ogrendi.dun gece elini koydu karnima minigim de tekmeleyip durdu.en sonunda elini cekmesini soyledim yoksa uyutmayacakti beni:)

Sen yeni doktor isini ne yaptın mutlaka git yeni birine.

Eet pijama yok ayy evet banad ole oluyor

:18: Kızlaaarrr Doğum sonrası iğne kaçıncı aydan sonra yaptırılıyor?

Son düzenleme:
Canlar merhaba..
bu c.tesi dr. randevumuz vardı. Çok şükür bebem turp gibi 780 gr. olmuş 31 cm. Haftasıyla gayet uyumlu dedi dr. Kilom için biraz fazla almışsın dedi. Yürüyüşe başla 8 den sora bişrey yeme beyaz ekmeği tatlıyı kes dedi. Ben zaten tatlıyı kestim kızartmayı kestim ekmek zaten beyaz ekmek tüketmem hiç ::KK70: Böyle deyincde dr. güldü. Yürüyüş yapacaksın o zaman dedi. Offf..

Neyse kızlar kg. ilgili başını ağrıtmayayım. Miğde yanması ve kabızlık oluştu bende. bunun içinde ilaç verdi doktorum miğde yanması şikayeti olan arkadaşlar vardı belki İSTERSENİZ İLAÇ ADI VEREBİLİRM

Kızlar gecen demiştim ya 10günde 1.5kilo aldm diye 3 gündür diş ağrımdan doğru düzgün bişey yiyiemedim o 1.5kilo gitmiş bi yandan sevndm bi yandan aklıma takıldı cocuğumun gelişimi etkilendi mi diye kilo vermek normal mi sizce

Gunaydın.,,..bugun evdeyim.....yuppi....dedim gec kalkıcam yatıp uyucam ne mümkün...kalkttım yine erkenden....öğlen annemle alışverişe gideceğiz.. bakalım yatak fiyatları neymiş ne değilmiş....hep netten baktım ilk defa piyasa araştırması yapacağım..tabletten yazdığım için alıntı yapamadım ..hepinizi öpüyorum..
oh ohh evde olmanın keyfini çıkarr..ananeyle yapılan alışverişler bi başka keyifli oluyo cnm
günaydın can anneler ve datlış bebekleriii sağlıklı sıhatli günler olsun siz siz olun ne olursa olsun moralinizi bozmayın dün canım sıkkındı iyi değildim öyle bi yansıdı ki bebeğim akşama kadar milim oynamadı o harektli bebekten eser yoktu çok korktum telaşandm neyseki akşam annennesi buldu torununu kalp atısını dinledi bide anne azarı yedim kendime geldim :) hiiiiç bişeye takmayalım kafamızı yavrularımız anında hissediyo
kesinlikle...Rabbimin hikmeti içimizdeki naısl hissediyo onu küsüyo sanki..bu günler bi daha geri gelmicek kafaya takmamak lazım dediğin gibi
Kızlar herkese hayırlı haftalar diliyorm

Haftasonu cok yordum kendımı ama değdi valla cumartesi günü sultanbeyliye gittim kendime hamiş cicisii almaya bulamadım aradığımı
pazar günüde kahvaltıdan sonra ümraniyeye gittim buldum aradıgımı ama foto cekemedım bugün üzerime giydim bilare çeker fotoyu atarım buraya

kızım için oda takımı baktm cok begendım bitane 1,250 tl dedı komple takıma 3 lü dolap sifonyer beşik uyku seti yatak hepsi dahil
magazanın face adresini aldım fave grubuna önericem bakarsınız.
birde yeğenimin doğum günü için tütü etek yapmak istiyordum ya bi mağaza var ümraniyede ordan aldım malzemeyi
başladım yarısı bitti bu akşam hepsi biter onunda resmini atarım size ve mağazadan keçe de baktım ama emin olup karar veremedim almaya
oraya hazırlıklı gitmek lazım ne alacağını bilmeden gidersen olmuyor hertürlü boncuk dikiş süs keçe var
ayrıca keçelerin hazır kesilmiş harfleri ve figürleride var izinden sonra bi liste yapıp gitmem lazım :)
bizden bu kadar güzel teyzeleri
birde süt beyaz bir akıntım var doktora sormadım daha ama çok fazla olmaya başladı sizdede var mı ?
akıntı bende hep var zaten..çantamda hep çamaşır bulunduruyorum okadar sen düşün ama hamileliklte normal heralde bilemedim:26:
Bugün ne oldu biliyor musunuz kızlar? DÜŞTÜM:KK53::KK53::KK76::18::18::KK14: çok korktum bısey olcak dıye.Allahtan o anda cok kasılmadım ama yıne de karnımda düştüğüm tarafta bı batma yasıyorum bı de kasıklar bıraz agrıyo. bebişten ses gelmeyınce cok panıkledım asıl. ama o da sukur tepıklıyo:KK16: Allaha sukur. kızlar cok dıkkatlı olun ben zaten dikkat edıyordum ama oldu işte daha kotu de olabılırdı. aman aman cok cok dıkkatlı olun :KK34: sızlama gecmezse doktora gıderım belkı de :44:
annecimmmm :18: Allah korusun çok korkuyorum düşmekten ama çok şükürki bişey olmamış cnm nasıl düştünkii

merhaba güzel annişler ve onların prens ve prensesleri...hepimize mutlu haftalar olsun inşallah.bol tekmeli sağlıklı....

Gozun aydin cnm simdi rahat rahat dinlen bide nazardan korkuyosan ihlass suresini hep oku tatlmm:)

Ohh hadi gecmis olsun, evet nazara inanirim, hele boyle kalabalik ortamlara girip ciktiktan sonra basima bir is gelir mutlaka.
Felak ve Nasi okurum bu ortamlarda 3 er kere, hatta negatif enerji aldiklarimin yuzune olur uflerim :KK52::nazar:

Sagolun kizlar felak nas ihlas ve ayetel kursiyi okuyorum bende.

Senin niye mecburi sezeryan canim?
Ilk bebegim sezaryen cunku. Suyu az oldugu icin sezaryenle oldu canim
Masallah oğluna nazar degmesin.cicilerinizi gule gule saglikli gunlerde giyin .insallah seker yüklemeniz de iyi cikar.

Gecmis olsun ben de dusmekten cok korkuyorum.allah korumus.simdi nasilsin sizlaman gecti mi?

Elbette bulunurum hep birlikte streslerimizi aticaz insallah.

Ohh guzel sevindim insallah benim de oyle olur.

Fistigim en acelesinden sifalar diliyoruz. Insallah en kisa surede sagligina kavusursun

Gozunuz aydin allah tamamina erdirsin. Allah nazardan saklasin sizi.

Gunaydin baby im moralinin iyi olmasına sevindim. Bizim kiz da elimizi nereye koysak orayi tekmeliyor.babasi ogrendi.dun gece elini koydu karnima minigim de tekmeleyip durdu.en sonunda elini cekmesini soyledim yoksa uyutmayacakti beni:)

Sen yeni doktor isini ne yaptın mutlaka git yeni birine.

Tesekkur ederim mujjum :KK54:

X