2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
günaydın fıstıklar :KK3:

bugün 10.30'da hem tetenozun ilki yapılacak hemde Deraylı ultrason var.. Şimdi çıkıyorum evden.. Yorumumu okuyan gören arkadaşlar dua edin olur mu bunuda sağ salim atlatayım biçoğunuz gibi.. En azından iyi dileklerinizi içinizden geçirin,yeter bana :KK34:

zaten aşıdan da tursıyorum..
hadi ben gittim canlarım ilk fırsatta sonuçları yazacağım...

ben bu cümleleri yazarken sen çoktan aşını olmuşsundur inşallah herşey yolundadır canım..
süper haberlerini ve köftenin fotosunu bekliyoruz :nazar::nazar:

maşallah cnm tosuncuğuna :nazar::nazar::emir_bebek:
benim doktor da benim kuzunun 1 hafta ilerden gittiğini söylüyo çok şükür sağlığımız iyi..
ben de artık başlasam yürüyüşlere çook kilo aldım ayy..
aman kuzum dikkat et kendine soğuk havalarda yürüyüşe falan çıkma sakın..
bu arada eşinin iş durumu ne oldu canım?

Canim beniiim yerim ikinizide..ben daha 4 kilo aldim.hic almadim nerdeyse cunku cok yuruyorum kuzum sende yuru bak sirtin bacaklarin nasil rahatlayacak kilo almak almamak onemli degil yeterki saglikli olun ikinizde ama dogum catisi kemikleri sekil aliyomus artik bana doktor gundw 3 ile basla 6 km falan yuru dedi.hem dogumun kolay olurmis hemde sirt agrilarin az.aksamlari esinle tutusun el ele sımsıkı giyinip yüruyün bebegim..esimin isi Allah yuzumuze resmen bakti cikarmadilar son evler bitene kadar kal biz senden cok memnunuz dediler hala evlerin projeleri bitmedi ama 1-2 aya bitecek simdiden cvlerini birakti saga sola.Allaj buyuk kuzum bende issizlik maasi aliyorum agustosa kadar surecek yuvarlanip gidiyoruz cok sukur :) ♡

aY İNSALLAH BENDE DUA EDIYORUM DA BENIMDE ONCEDEN TİROİD TEDEVIM VARDI 3.aydan sonra ılacı bıraktırdı endokrın doktorum ve sıkı sıkı tembıhlemıstı t3 t4 de bı oynama olursa hemen gel dıye.bende ondan bı evhamlandım bı randevu alıp gıdıcem bakalım sonucları yazarım. çok sağol ilgin için.:KK1: moralim düzeldi.

Allah korusun kız şişşşşştttt sus bakiyim kötü düşünce yok.. Bebişe iyi düşünce yolluyoruz :KK34:

:KK1: enerjimi yükselttin birden süpersin. tamam yapmaya calıscam:KK1: sonucları yazarım.

canım enerji düşürmek yok öyle.. herşeylerin çaresi var en zor testleri sağ salim atlattık lütfen moral bozmak yoookkk...:KK52::KK52::KK52::KK52:

Allah Allah sigara içilen ortam gerçekten bu kadar önemli demek ki hep kendimi sakınırdım ama bu kadar önemli olduğunu bilmiyordum.sen sigara içilen ortamda mı duruyorsun

canım bebeğimiz bizim akciğerimizden de besleniyor. o yüzden aldığımız havanın kalitesi de çok önemli.

Bebeğin anne karnındaki solunumu, akciğerleri yoluyla değildir. Solunumun başlıca amacı oksijen alıp, karbondioksit vermektir. Bebek ise bunu, anne kanından doğrudan doğruya oksijen olarak almakta ve karbondioksit olarak yine anne kanma vermektedir. Diğer bir deyimle annesinin akciğerleri aracılığıyla solunum yapmaktadır.

kızlar bi haber okudum bebek 4 kilodan fazla ve boyu çok uzun doğmuş üstelik normal doğumla.

Niye etrafta duyduğm dokorlar 3 buçuğu geçince sezeryanla almaya kalkıyor anlamıyorum

Samsun’da dünyaya gelen 58 santim boyunda ve 4 kilo 420 gram ağırlığındaki kız bebeğin boyunun uzunluğu doktorları şaşırttı.

Samsun Liman Hastanesi’nde Ayşen ve Bülent Çebi çiftinin 4 kilo 420 gram ağırlığında ve 58 santimetre boyunda bir kız çocukları dünyaya geldi. Bebeğin boyunun uzunluğu Opr. Dr. Alaaddin Balcı’yı şaşırttı.
Epidüral anestezi altında normal yolla gerçekleştirilen doğumda anne ile bebeğin son derece sağlıklı bir şekilde olduğunu belirten Liman Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Alaattin Balcı, meslek hayatında gördüğü en uzun boylu bebek olduğunu ifade etti.

Liman Hastanesi olarak anne ve bebek dostu bir hastane olmayı hedeflediklerini belirten Opr. Dr. Alaattin Balcı, “Amacımız şartlar uygun olduğunda anne ve bebek için en sağlıklı doğum şekli olan normal doğumu özendirmek ve en çok normal doğum yaptıran hastane olmak için uzman kadromuzla birlikte çalışıyoruz. Genç anne Ayşen Çebi, toplumdaki normal doğuma karşı olan gereksiz ön yargılar nedeniyle başlangıçta çok korktuğunu ancak doktorların bilgilendirmesi ve yönlendirmesiyle son derece rahat, konforlu ve güvenli bir doğum yaşamıştır” dedi.

benimkinin hareketleri de orda hatta ben çok rahatsız oluyordum doktor endişelenecek bişi yok dedi. Çocuk sığmaya çalışıyor normal dedi. Bazen kafası taa midemde, bazende kafası aşağıda hatta kanala bile girmeye çalışyırmuş cadı. Babası hadi çık kızım diye gaza getiriyor anlıyor mu ne, kanala sokuyor kendini eşşek sıpa :KK1:

oyy maşallah pek şekersin, Kız mı seninki de yanlardan da şişmişsin ben gibi :KK37:
yok be güzelim erkek benimki kız değil. Yanlardan şiştim evet. Ben zaten kilo alınca normalde de yanlardan aldığımdan hamilelikte de aynı şekilde devam etti

Canim beniiim yerim ikinizide..ben daha 4 kilo aldim.hic almadim nerdeyse cunku cok yuruyorum kuzum sende yuru bak sirtin bacaklarin nasil rahatlayacak kilo almak almamak onemli degil yeterki saglikli olun ikinizde ama dogum catisi kemikleri sekil aliyomus artik bana doktor gundw 3 ile basla 6 km falan yuru dedi.hem dogumun kolay olurmis hemde sirt agrilarin az.aksamlari esinle tutusun el ele sımsıkı giyinip yüruyün bebegim..esimin isi Allah yuzumuze resmen bakti cikarmadilar son evler bitene kadar kal biz senden cok memnunuz dediler hala evlerin projeleri bitmedi ama 1-2 aya bitecek simdiden cvlerini birakti saga sola.Allaj buyuk kuzum bende issizlik maasi aliyorum agustosa kadar surecek yuvarlanip gidiyoruz cok sukur :) ♡

maşallah canım o zamandan kısmetiyle geleceğini biliyorduk zaten bebişinin
ben de günlerin uzamasını bekliyorum yürüyüş için evimizin önünde park var orda yürüycem normal doğum için çok önemliymiş gerçekten..

kızlar bi haber okudum bebek 4 kilodan fazla ve boyu çok uzun doğmuş üstelik normal doğumla.

Niye etrafta duyduğm dokorlar 3 buçuğu geçince sezeryanla almaya kalkıyor anlamıyorum

Samsun’da dünyaya gelen 58 santim boyunda ve 4 kilo 420 gram ağırlığındaki kız bebeğin boyunun uzunluğu doktorları şaşırttı.

Samsun Liman Hastanesi’nde Ayşen ve Bülent Çebi çiftinin 4 kilo 420 gram ağırlığında ve 58 santimetre boyunda bir kız çocukları dünyaya geldi. Bebeğin boyunun uzunluğu Opr. Dr. Alaaddin Balcı’yı şaşırttı.
Epidüral anestezi altında normal yolla gerçekleştirilen doğumda anne ile bebeğin son derece sağlıklı bir şekilde olduğunu belirten Liman Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Alaattin Balcı, meslek hayatında gördüğü en uzun boylu bebek olduğunu ifade etti.

Liman Hastanesi olarak anne ve bebek dostu bir hastane olmayı hedeflediklerini belirten Opr. Dr. Alaattin Balcı, “Amacımız şartlar uygun olduğunda anne ve bebek için en sağlıklı doğum şekli olan normal doğumu özendirmek ve en çok normal doğum yaptıran hastane olmak için uzman kadromuzla birlikte çalışıyoruz. Genç anne Ayşen Çebi, toplumdaki normal doğuma karşı olan gereksiz ön yargılar nedeniyle başlangıçta çok korktuğunu ancak doktorların bilgilendirmesi ve yönlendirmesiyle son derece rahat, konforlu ve güvenli bir doğum yaşamıştır” dedi.

maşallah sübhanallah bravo vallahi onu doğuran anaya :nazar::nazar: o değil bir de anneyle konuşmak lazım doktora göre hava hoş tabi:)) ama doktoru da tebrik ediyorum başkası olsa direk sezeryanla alırdı hiç riske girmeden...

kızlar bu tsh ft3 ft4 testi nedir bu haftalarda yapılması mı gerekiyor. benim doktorum hiç istemedi.ben kendim mi söyleyeyım bugün randevum var

canım benden de doktorum değil de sağlık ocağında ki hemşirem yapalım dedi ASM de verdim ben tam kan biyokimya tahlilimi ama doktorun da ister zaten senden yakın zamanda.. şeker yüklemesinde de bakıyolardır sanırım kan tahliline ben de cuma gitmeye karar verdim çünkü tam 24+0 oluyo haftaya sarkmasın..

bugün 10.30'da hem tetenozun ilki yapılacak hemde Deraylı ultrason var.. Şimdi çıkıyorum evden.. Yorumumu okuyan gören arkadaşlar dua edin olur mu bunuda sağ salim atlatayım biçoğunuz gibi.. En azından iyi dileklerinizi içinizden geçirin,yeter bana :KK34:

Hayırlı haberlerle dönersin inş Pufpuf. Şuan iğneni olmuşsundur zaten. Detaylını çok merak ediyordun herşey yolunda gider ve bebeğini tamamiyle görürsün umarım .Benimde yarın tetenoz 2. doz ve şeker yüklemem var. Hayırlısı diyelim.

568 gr ve 28 cm ile Efe bey karşınızda evendim (Maşallah köfteme) :nazar: :emir_bebek:

ama resim yok,çünkü verilen onlarca resim arasından bitanesini bile bebeğe benzetemedim,bu kez resim koymuyorum kızlar..

Tam 11 dk tuttu detaylı ultrasonumuz,kameraya çektim her bir karesini yine her kontrolde olduğu gibi Bu tarz kontrolleri yapmaya yetkisi olan profesör bi garip anacım ağzından lafı cımbızla alıyosun mubarek.. Ama herşeyin iyi yolunda ve haftasıyla uyumlu olduğunu duyunca o bana yetti,bu yüzden adamın konuşmamasını umursamadım açıkçası hatts yinede sonradan kendi doktoruma gösterdim hemen akabinde, herşey yolunda dedi o da,çok güzel diyede ekledi

hemen sonrasında da kendi gittiğim hastanede tetenozu oldummmmmmm.. Oldum amaaaaaa vuyyyyy gelin bana aorun,nasıl yaktı anlatamam
:18: Aaaay o bikaç saniyelik şey bana ömür geldi 2-3 gün ağrı yapabilir dedi ve belki ateş olabilir dedi.. Hamilelikte ateş tehlikeli diye bildiğimden sorsum o durumda napiyim diye, doktorunuzu ararsınız sorun olmaz dedi.. Şimdilik kolum iyi, çok sıkıntıda yok ama arada yanıyo gibi acı hissi oluyor o kadar :KK34:

Bugünlükte haberler bu kadar bizden.. Şimdi annem ve babanemle gezmeye çıktık, öpüyoruz sizi canlar
:KK19:

Ay bugün dr un söylediği şey şimdi kafamı kurcalamaya başladı, neyse sakin olup haftaya olan endokrinoloji randevusuna kadar canımı sıkmayacağım inşallah ...
Tsh, t3, t4 normal değerler arasında ama alt sınıra yakınmış diye endokrinoloğa gitmemi önerdi dr...
Hayırlısı olsun inşallah...

canım bendede hamileliğimin ilk aylarında çıktı seviyeler düşüktü. İlaç kullanıyorum dr. gözetimi altında. HEr ay tahlilllerimi veriyorum. bu ay gidemedim artık mart sonunda giderim yine. Endokriniloji ye nereden randevu aldın sen?

Gunaydin bacilar.....
Siddetli bir bas agrisi tuttu beni bu saat oldu duzgun yatmisligim yok :KK31:
Ozellikle ablamin sozunde ve sonrasinda boyle kendimi garip hissetmeye basladim....
Nazari hemen ceken bir insanim vede nazara inanirimda ne yapacagimi bilmiyorum....
Ne zaman topluluktan ciksam en az 3 gun yataktan cikamam vede yatamam offfff :KK5:

Canim cok sevindim senin adina :KK19:
Icin oldukca rahatlamistir simdi ne guzel.....
Rabb'im evlatlarimizla sinamasin bizi .... (Aminnnn) :nazar:

Gecmis olsun bacim....
Arada bir burnuna karbonatli su cek sumkur istersen :KK34:
Vicks in keskin kokusu var iyi dayanmissin kokusuna :nazar:

bakayım onu da deneyeyim. Viksin kokusunu bile almıyorum o yüzden hiç sıkıntı olmuyor:KK34: Bu arada sana da geçmiş olsun canım. Felak nas ayetelkürsi oku bol bol.

canım hayırlısıyla git hayırlı haberlerle de dön inşallah

Kızlar öncelikle hepinize merhaba...Kısaca duruumu tekrar hatırlatayım bilmeyen yada anımsamayan arkadaşlar için..Ben Batmanda yaşıyorum ve burdaki en iyi dr a gittiğimi düşünüyorum.Çok yoğun bi dr ve benle fazla ilgilenemiyor gibi geliyordu bana..Bende ayrıntılı ultrason için cihazlarının iyi olduğunu düşündüğüm başka bir hastaneye gittim ve hem dr hemde radyoloji uzmanı baktı ve herhangi bi sorun yok herşey yolunda dedi...2 hafta sonra kendi doktorumuza rutin kontrole gittik o arada oda ayrıntılı ultrason baktı ve kızımızın her iki böbreğinde büyüme olduğunu söyledi.Bİr böbreği 6 diğeri 7 mm imiş..Ertesi gün radyolajıye gönderdi ve oradada aynı sorun göründü,ardından benim kabus dolu günlerim başladı..İnternet üzerinden yaptığım araştırmalar ,okuduğum sağlık yazıları ,forum siteleri falan hepsi felaket tellalı...Down sedromundan tutun,böbrek iflasına kadar neler neler...İnsanlar 3-4 mm böbrek genişlemesinde feryat figanken benim kızımda 6-7 mm olmuş böbrek büyümesi...18 şubat salı günden beri dünyam zindan oldu diyebilirim..Bende 21 şubat cuma günü istanbula geldim..Çok önceden almıştım biletimi aile ziyareti için ama sonrasında tek amacım iyi bi doktora görünmek oldu..

Bugün Anadolu john hopkins hastanesindeki Doç. Dr Zeki Şahinoğlu 'na muayne olmaya gittim..Kendisi kadın doğum uzamanı aynı zamanda perinatolog..Ultrasona girdik ve anlatmaya başladı..önce böbrekleri ölçtü biri 5.2 mm diğeri 4.7 mm dedi ve diğer organlara baktı...Kalp,beyincik,beynin sağ ve sol bölümünü bağlayan köprü,safra kekesi,mide,ense kalınlığı,burun çöküklüğü,kemik gelişimi,serçe parmak boyu hepsine baktı...6 dk sonra tekrar böbreklere baktı ve bu sefer 5.2 olan 4.8 ,,4.7 olan 5.5 çıktı...Sonra dr dediki bu bebek gayet sağlıklı .böbrek büyümesi var ama korkulacak boyutta değil...her 10 kız bebekten 3 ünde görülüyor bu durum,hele erkek bebeklerde daha olası bir durum dedi..Ben dr benim sormayı unuttuğum ama sizin diyeceğiniz bi şey varmı dedim..Oda bu değerlerle olumsuz bişey denmez dedi..İçinizi ferah tutun dedi..

Ayrıca benim eşimin iş arkadaşlarından birinin oğlu 27 mm böbrek büyümesi ile doğmuş. Hiç bir sorun çıkmamış..

Umarım anlaşılır yazmışımdır...Hepiniz Allaha emanet olun..verdiğniz destek ve motivasyon için ayrıca teşekkür ederim...

Güzel sonuçlar almana çok sevindim canım. Bir hafta moral bozukluğu yaşadın ama artık eminsin en azından bundan sonra rahatsın
rabbim sağ salim bizlere bağışlasın yavrucuklarımızı inşallah

Eki Görüntüle 996860 Kızlar günaydın hepiciğinize. dün akşam eşimden rica ettim çekti bizi boy boy :KK70::KK70:. Bunlarda bitanesi sizinle paylaşmak istedim.

maşallah güzel annişe göbüşüne vee göbüşün içindekine :)

canım ben de iki haftadır çok fenaydım yeni yeni düzeliyorum ama nefes almakta hala güçlük çekiyorum bir elimde havlu peçete bir elimde viks hep böyleyim son zamanlarda viks i sürmeden uyuyamıyorum aile hekimine sordum bişey demedi inş. bi zararı yoktur yaa çünkü ben çok kullandım:KK43:

canım benim de tahlil sonuçlarım çıktı da tsh 0.752 yazıyo ft3 3.66 L yazıyo ft4 de 12.38 yazıyo kaç olması lazım ki bu sınırların daha kadın doğum doktorum görmedi çünkü sonuçlarımı bilemedim o yüzden..

ben de aynen tarif ettiğin gibiyim canım:KK43: bi de bugün ciğerlerim sökülecek gibi öksürmeye başladım.. Viksin üzerinde doktorunuza danışın diyor. Internet'ten araştırdım da ilk 3 ayda doktor izin vermeyebiliyormuş. Yani aslında biz o dönemi geçtik. Ama ben minoset parol vs de kullanmıyorum ondan öyle yazdım canım. Ama bu gidişle doktor ne verse kullanacak kıvama geldim

canım ya bi de bizim doktor hiç istemedi ths ft falan? Şimdiye kadar troidle ilgili bi sorunum yoktu ondan mı acaba? Zeka geriliği falan diyorsunuz korktum valla?

Kızlar kızımın resmini görüpte maşallah diyen herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.alıntı yapamadım kusura bakmayın
dünden beri çok sinirliyim gerginim bebeğimde dünden beri benimle beraber gerildi strese girdi.
bütün gece uyumadık kızımla dün işyerimde biriyle tartıştım terbiyesiz küfür etti bana bende çok kastım kendimi sinirimden kendi kendimi yedim ama sonra çocugu işten cıkardılar akşam öğrendim bende işten çıkarıldığını şerefsiz yüzünden dünden beri karnım kaskatı

Aynı iş ortamında çalışan kişi mi küfretti? Karnı burnunda kadına bir de? Hey allahım yaa ne tip insanlar var:KK53:Boşver canını sıkma hiç o zaten belli ki serseri kurşun gibi dolanıyormuş sana denk gelmiş...

Günaydın kızlar
şu saat oldu uykuya hasret kaldım bu hastalık bitirdi beni. İlaç almadan atlatayım diyorum ama 3 gün oldu hiç bir iyileşme belirtisi göstermiyorum. Doktoruma söylesem mi acaba? Gerçi o da en fazla serum verecek ama rahatlatır mı ki bilemedim... Bir de akşamdan burnuma viks sürmüştüm o biraz rahatlatmıştı ama prospektüsü okuyunca sildim. Hamileler doktorlarına danışsın falan yazıyordu. Ay viks bile mi zararlı? Bir iki saat kullanmış oldum inşallah bi sorun olmaz... Bakayım azıcık uyumaya çalışayım ben :KK43:

canım hamileliğimin başında viks kullandım ben hem de onunla atlattım hastalığı.. ama gene de doktoruna sor.. çoook geçmiş olsunnn

Gunaydin bacilar.....
Siddetli bir bas agrisi tuttu beni bu saat oldu duzgun yatmisligim yok :KK31:
Ozellikle ablamin sozunde ve sonrasinda boyle kendimi garip hissetmeye basladim....
Nazari hemen ceken bir insanim vede nazara inanirimda ne yapacagimi bilmiyorum....
Ne zaman topluluktan ciksam en az 3 gun yataktan cikamam vede yatamam offfff :KK5:

bacım bi okut üflet kendini hakkaten son zamanlarda sürekli bi tansiyon bi hallsizlik bi ağrı bi sızı olmuyo böyle bi nazar duası okut şöyle kendine Ali Yasin'e..

o zaman doğuma Samsun Liman hastanesineeee :KK52::KK52::KK52::KK52: maşallah bebişe de annesine de ama bebiş de amma boylu poslu bi kızmış. benim kızında öyle olmasında korkuyorum.. şimdiden gövde ve kafası normal gününde olmasına rağmen bacak boyu ve kol boyu hep 3 gün önde gidiyo :KK52::KK52::KK52::KK52: boyu uzun yani :KK53::KK53::KK53:

568 gr ve 28 cm ile Efe bey karşınızda evendim (Maşallah köfteme) :nazar: :emir_bebek:

ama resim yok,çünkü verilen onlarca resim arasından bitanesini bile bebeğe benzetemedim,bu kez resim koymuyorum kızlar..

Tam 11 dk tuttu detaylı ultrasonumuz,kameraya çektim her bir karesini yine her kontrolde olduğu gibi Bu tarz kontrolleri yapmaya yetkisi olan profesör bi garip anacım ağzından lafı cımbızla alıyosun mubarek.. Ama herşeyin iyi yolunda ve haftasıyla uyumlu olduğunu duyunca o bana yetti,bu yüzden adamın konuşmamasını umursamadım açıkçası hatts yinede sonradan kendi doktoruma gösterdim hemen akabinde, herşey yolunda dedi o da,çok güzel diyede ekledi

hemen sonrasında da kendi gittiğim hastanede tetenozu oldummmmmmm.. Oldum amaaaaaa vuyyyyy gelin bana aorun,nasıl yaktı anlatamam
:18: Aaaay o bikaç saniyelik şey bana ömür geldi 2-3 gün ağrı yapabilir dedi ve belki ateş olabilir dedi.. Hamilelikte ateş tehlikeli diye bildiğimden sorsum o durumda napiyim diye, doktorunuzu ararsınız sorun olmaz dedi.. Şimdilik kolum iyi, çok sıkıntıda yok ama arada yanıyo gibi acı hissi oluyor o kadar :KK34:

Bugünlükte haberler bu kadar bizden.. Şimdi annem ve babanemle gezmeye çıktık, öpüyoruz sizi canlar

oh oh sevindim hadi hatırlı uğurlu olsun ilk aşını da vurundun.. ilk vurunduğunda yanıyo ama daha sonrasında hafif sızı varsa öyle gidiyo aşırı ağrıya dönmüyo merak etme.. köftene de maşallah senin :nazar::nazar::nazar:

ayrıca alıntılama yapmadığı karadenizkizi göbüşünü ve içindeki yerim maşallah sizeee dee:nazar::nazar::nazar::nazar:
gur_bet canım hayırlı haberlerle gelmişsin. sağlıkla kavuşucaz Allah'ın izniyle kızlarımıza oğluşlarımıza.. hiiiç kafana takma :nazar::nazar::nazar:
herkesleri :KK54::KK54::KK54::KK54:

gözün aydın şekerim çok şükür bi sorun çıkmamasına sevindim.. benm de 10 dk. sürmüştü aynen benim doktor da ağzını açmamıştı eşimi bile içeri almamıştı.. neyse önemli olan sonuç tabi bizler için.. aşı olayı da zor valla benim de hala ağrıyo dokununca gece üstüne yatmışım vayy anamm mahfoldum valla.. iyi gezmeler size canım ohh ne güzell bol bol gezinin:)

güzel haberlerine cok sevindim canım maşallah köftene
anlamadığım şey şu ben girdim 45 dk kaldım detaylıda doktor bu kadar uzatmasa kaç dk sürerdi diye düşünüyorum en aza indirgesem 25 dk felan ya senin gittiğin doktorlar süper hızlı heralde 11 dk ne kız ben 2 li taramada bile yarım saat kalmıştım ve doktor (ugs uzmanı ) herşeyini hem baktı hem anlattı bu kadar olması gerekiyor senin bebeğinde bu kadar felan diye
aman neyse sonuçta efe köftesi iyi sende iyisin sorun yok maşallah subhanallah diyelim

oh geçmiş olsun atlattın kurtuldun. Siz yine eli boş dönmezsiniz çarşıyı yüklenip geleceksiniz di miiiiii:KK1:
Yorma kendini cici. İyi gezmeler

X