2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
AZRA BETÜLÜM e maşallah deyin teyzeleri
resimler net değil ama çok uğraştı doktorumuz bizim kız nazlı biraz utangaç
Ben azra Betül u goremiyorummmm:KK43:ama kesin cok tatlıdır. Masallah masallah.
kızlar dün 2. doz tetanoz aşımı vuruldum birincisi daha kötüydü 2.sini hiç hissetmedim yalnızca koluma dokunduğumda hafif bir ağrı oluyo o kadar.. bu arada tahlil vermiştim sağlık ocağına şekerim çok düşük çıktı hipoglisemi seviyesinde bakalım şeker yüklemesinde ne çıkacak o da haftaya zaten.. bi yan etkisi var mı bilmiyorum inş. yok.. biraz araştırdım da hipoglisemi kalp çarpıntısı felan yapıyomuş aynen benim sorunum da bu zaten hamileliğimin başından beri sebebi buymuş demek..

Gecmis olsun hipoglisemi biraz zordur. Dikkatli ilmak gerek Hic ac kalmamalisin ve acikinca da bunu sekerli yiyeceklerle badtirma.cok tatli karbonhidrat yeme hep tahil urunleri protein al.Allah korusun ani bir seker düşüklüğü ile bayilabilirsin.ayrica sinir de yapar hipoglisemi.

kızlar öğleden beri bir koşturmacanın içindeyim gece benim oğlanın burnu kanamış yatak yorgan kan içinde sabah kalktık yine oldukça şiddetli şekilde devam etti doktora götürdüm onu hastane o kadar kalabalık ki öldüm beklemekten sonuç olarak ise doktor sinüzite bağlı kanamalar olabilir dedi hemen dayadı antibiyotiği çocuk hasta değil hiçbir problem yok ona rağmen antibiyotik verdi kullanmayacağım bekleyeceğim kanama olursa sabah gelin neden olduğuna bakalım dedi ne kadar saçma değil mi önce yapacağı şeyi sonra yapıyorlar sonra oradan da sağlık ocağına gittim şeker ve tahlil sonuçlarımı alamamıştım malum bir haftadır hasta olduğum için onları aldım tetanoz aşısının ikinci dozunu yaptırdım şekerde sınırın kaç olduğunu yazmamış ama benim sonucum 121 çıkmış sınır kaç kızlar birde kanın düşüşe geçmiş kan ilaçlarını kullanıyormusun diye sordu kullanıyorum dedim zaten sonuçlarımı doktora fakslıycam bakalım o ne diyecek benden böyle kızlar
Gecmis olsun canim resmen on parcaya bolunmussun.umarim oglun kroniklesmeden cabucak atlatir.

6, 5 kilo almisim ibrede gorunce ohaaaaa diye bagirinca doktor gulmeye basladi tepkin cok guzeldi dedi.Bu gidişle 15 kilo alacksin gibi sanki ideali 9 12 ama 13 15 de normal dedi.yanliz ibrede gordugum 61 kiloyu en fazla annemde duymustum.Accicik canim sıkıldı.

6,5 iyi canım çok anormal değil takma boşver ben de 9 kilocuk aldım boyum uzun benim çok belli olmuyor o kadar aldığım herkes diyor ki çok kilo almadın ben de evet diyorum söylemiyorum ne yalan söyleyeyim çok hoşuma gidiyor böyle söylemeleri çaktırmıyorum dikkat ediyorum yürüyüş yapıyorum daha ne yapayım alıyorum işte yazın doğum yapınca o koşturmacayla veririz inşallah

yok kızzz resimler gayet net bence..baya belli oluyor..maşallah
:nazar:

Ben senden 1 hafta öndeyim canım şuan 24+5 deyim. Yeni çatlak bende de oluşmadı henüz. Eskiden kilo alıp vermekten kaan çatlaklarım var sanırım onlar geriliyor şuan. en son tartıldığımda 8 kilo almıştım ama olmuştuır şimdi 9 10 falan

kilo almakmış o bu şu aaay hiç umursamıyorum ben yaaa..yeterki sağlıklı olsun ve huzurlu mutlu olalım..

6,5 iyi canım çok anormal değil takma boşver ben de 9 kilocuk aldım boyum uzun benim çok belli olmuyor o kadar aldığım herkes diyor ki çok kilo almadın ben de evet diyorum söylemiyorum ne yalan söyleyeyim çok hoşuma gidiyor böyle söylemeleri çaktırmıyorum dikkat ediyorum yürüyüş yapıyorum daha ne yapayım alıyorum işte yazın doğum yapınca o koşturmacayla veririz inşallah

Benim boyum uzun degil ancak Karnım sivri bu yuzden hantal durmuyorum. gorenler cok tatli gozukuyorsun diyor ama 9 un ayin sonlarinda da bunu söyleyeceklerini sanmıyorum:)

Benim boyum uzun degil ancak Karnım sivri bu yuzden hantal durmuyorum. gorenler cok tatli gozukuyorsun diyor ama 9 un ayin sonlarinda da bunu söyleyeceklerini sanmıyorum:)

sanki sen resmini paylaşmıştın değil mi canım yanlış mı hatırlıyorum onlar sağlıkla doğsunlarda biz aldığımız kiloları veririz inşallah benim kardeşim 20 kilo almıştı daha bir sene olmadı şu anda hamile kaldığı kilonun çok altına düştü çalışıyor bir de emziriyor hiçbir şey kalmadı

Duymuştum o hastaneyi kozyatagindaydi,ilk hamileliğimde hastane ararken netten araştırmıştım o fiyat o hastane icin cok geldi bana,o fiyata medicalpark Göztepe var daha büyük daha kapsamlı bı hastane

Hmmm orası hiç aklıma gelmedi..
Bir de central hosp. a ablam çok yakın oturuyor, en azından refakatte ve bişey lazım olduğunda kolay olur diye düşünmüştüm...
Başka bir hastaneye gidersem de bu defa 3. Kez dr um değişmiş olacak. O da çok işime gelmiyor doğrusu ama yine de araştırayım medikalparkı eğer çok beğenir ve değer bulursam çok da fiyat farkı yoksa belki olur :)

Hmmm orası hiç aklıma gelmedi..
Bir de central hosp. a ablam çok yakın oturuyor, en azından refakatte ve bişey lazım olduğunda kolay olur diye düşünmüştüm...
Başka bir hastaneye gidersem de bu defa 3. Kez dr um değişmiş olacak. O da çok işime gelmiyor doğrusu ama yine de araştırayım medikalparkı eğer çok beğenir ve değer bulursam çok da fiyat farkı yoksa belki olur :)
Hastane araştırırken yenidogan yogun bakım ünitesi varmi onuda sor cok önemli,medicalpark ta var biliyorum

Kocamaaannn bi maşallah Azra Betüle...:) :nazar: :nazar: :nazar:

kızlar öğleden beri bir koşturmacanın içindeyim gece benim oğlanın burnu kanamış yatak yorgan kan içinde sabah kalktık yine oldukça şiddetli şekilde devam etti doktora götürdüm onu hastane o kadar kalabalık ki öldüm beklemekten sonuç olarak ise doktor sinüzite bağlı kanamalar olabilir dedi hemen dayadı antibiyotiği çocuk hasta değil hiçbir problem yok ona rağmen antibiyotik verdi kullanmayacağım bekleyeceğim kanama olursa sabah gelin neden olduğuna bakalım dedi ne kadar saçma değil mi önce yapacağı şeyi sonra yapıyorlar sonra oradan da sağlık ocağına gittim şeker ve tahlil sonuçlarımı alamamıştım malum bir haftadır hasta olduğum için onları aldım tetanoz aşısının ikinci dozunu yaptırdım şekerde sınırın kaç olduğunu yazmamış ama benim sonucum 121 çıkmış sınır kaç kızlar birde kanın düşüşe geçmiş kan ilaçlarını kullanıyormusun diye sordu kullanıyorum dedim zaten sonuçlarımı doktora fakslıycam bakalım o ne diyecek benden böyle kızlar

Geçmiş olsun canım doktorları anlamak zor sonraya niye bırakıyorlarsa... :KK19:

6, 5 kilo almisim ibrede gorunce ohaaaaa diye bagirinca doktor gulmeye basladi tepkin cok guzeldi dedi.Bu gidişle 15 kilo alacksin gibi sanki ideali 9 12 ama 13 15 de normal dedi.yanliz ibrede gordugum 61 kiloyu en fazla annemde duymustum.Accicik canim sıkıldı.

O kadar da çok değil canım... Bende almışımdır en son doktora gittiğimde bir ayda iki kilo almışsın normal dedi ama bu sefer ne der bilmiyorum çünkü evde tartıya çıkmıyorum sonra kafama takıcam ne gerek var... :KK31:

çok kötü kızlar yaa akşam inleye inleye uyudum resmen :KK43:

cnm biraz hahfifliyor yoğun tempoya geçince yine başlıyo birde böyle karnım yukarı çekiliyomuş gibi oluyo karın gerildiiği içinmi acaba

saolasın cnm Allah hepimizin yardımcısı olsun hem çalışıp hem hamiş olmak zor zanaat:KK49:

Geçmiş olsun canım... Karnım yukarı doğru çekiliyor demişsin kasılmaların mı oluyor ben tam olarak anlayamadım da...

QUOTE=arya_ada;34175106]İyi akşamlar; ben gruba ve kadınlar kulübüne yeni üye oldum. İnşallah haziran gibi bizde kızımızı kucağımıza alacağız. Riskli bir gebelik (hemen hemen her gün kanıyoruz) geçirdiğim için 7/24 sağlık hizmettinden rahatlıkla faydalanabileceğim özel bir hastane seçmek durumunda kaldım. Yakın zamanda tamamlayıcı sağlık sigortası diye bir özel sigortanınn varlığından haberdar oldum. bu sigortaya göre (mapfre) gebelik süresince yapılan testler, detaylı usg, glukoz yüklemesi, NST, 2li tarama ve doğum ücretini, ister normal ister sezaryan hatta epidurallı normal doğumu bile toplam 2500-3000 tl arası hastaneye göre değişiyor, sigorta karşılıyor. Ankarada yasıyorum ben ve sadece medicana ve koru hastanesi kapsıyor bu sigorta. bende bu hastanelerden birine gidiyorum. Aranızda böyle bir sigorta yaptırıp memnun kalan var mı? beni bilgilendirebilirseniz çok mutlu olurum. haydi öptüm göbüşlerden :)[/QUOTE]
Hoşgeldin aramıza. Zor bir hamilelik geçiriyorsun galiba.Allah bebegini kucağına sağ salim almayı nasip etsin.
Günaydınlar herkese....dün akşam doktorumuz aradı kan sonuçlarımız eline ulaşmış...çok şükür herşeyimiz normal çıkmış... açlık kan şekerimiz,glikoz yüklememiz,demirimiz,idrarımız ve tsh'ımız hepsi normal değerlerdeymiş :) en tedirgin beklediğim bu şeker sonucuydu onuda sağ salim atlattık çok şükür :) darısı bekleyen herkese olsun inşallah....
Hadi sana da geçmiş olsun sıra bizde. Sevindim sıkıntı olmamasına. Önemli test kalmadı herhalde artık.
bugün dr gideceğim dualarınızı bekliyorum kızlar....
Haber var mı canım ben mi atladım yoksa? Merakla bekliyorum gel artık.
şekerler 3-4 gündür bakamıyordum herkes gibi ben de geçmişi çok kontrol edemedim. Deli gibi ilerliyor sayfalar. Önemli bişi olsa gözüme çarpardı sanırım genel anlamda keyifler iyi.

Dün detaylımız vardı, kızım kocaman olmuş ilk kez yüzünü gördüm aynı babası :KK1:
Her şeyi normal çok küşür, röntgen doktorumuz çok kibardı ve her detayı anlattı bize. Göbek bağında 3 damar olmalı o var, kalp 4 odacıktan oluşmalı oluşmuş, idrar torbasında idrar var bu böbreklerin iyi olduğunu gösterir ( ben o anda idrar salgılıyor mu diye sordum doktor evet dedi. Kocamla aynı anda şok olup nasıl yani çişini yapıyor mu nereye yapıyor dedik, doktor da güldü kesesinin içine yapıyor kesesi sirkülasyonla temizlenior dedi. Ay kuzucum çişli suyunda duruyor hatta bide onu yutuyor:KK1: )

Kilosu 624 gr, kafası biraz büyükmüş, koca kafalı kızım ( babası da koca kafalı ama kabul etmiyor :KK53: )

Burnu büyük görünür ona aldırmayın daha düzenlenecek küçülecek dedi doktor ( herkes kendi bebeği için niye böyle patlıcan gibi kocaman burnu var diye soruyormuş, normalmiş bu arkadaşlar, şuan şişmiş, kendi bebeğiniz için böyle düşünürseniz diye detay vereyim dedim )

bu da kızımın yüzü maşallah deyin teyzeleri

Eki Görüntüle 995071 Eki Görüntüle 995072
Koca burunlu kızın çok tatlı görünüyor kilosu da cok iyi maşallah. Onemli taramalardan birini daha atlattın hadi sana da geçmiş olsun.

daha önceden beğendim diye resimleri paylaşmıştım..
şimdi alındı ve daha net açıklayıcı paylaşıyorum :KK34:

işte köftemin odası...

öncelikle şunu belirteyim, oda takımının tamamı ekru renk olucak tek renk olarak, bu resimlerdeki renk değil :KK34:

bu normal standartlardan daha geniş olan beşiğimiz.. korkulukları yukarda ve aşağıda olarak ayrı ayrı çektim.. birde alt yatak kısmı var veya yatak koymayıp ıvır zıvır için kullanılıyor..

Eki Görüntüle 995152 Eki Görüntüle 995153

bu beşiğin uç kısmı (genç odası olacağı zaman bu kısım çıkıp ayrı bi dolap oluyor.. tek fark biz ortadan ikiye ayırmalı yaptırdık ve beşik büyüyene çevrildiği zaman ayak ucu olsun diyede düz olmasın diyede ayak uç kısmına parça eklettik)

Eki Görüntüle 995158

bu şifonyerimiz..

Eki Görüntüle 995166

bu dolabımız.. hem açık hem kapalı hali.. (içindeki perde krem rengi olucak ve üstündeki yıldızlar mavi olucak)

Eki Görüntüle 995167 Eki Görüntüle 995168

bu seçtiğim takıma dahil verilen nevresim takımı (sadece beyaz yerleri krem olucak,gerisi aynı)

Eki Görüntüle 995179

bu duvar rafımız..

Eki Görüntüle 995180

bu oyuncak dolabımız..

Eki Görüntüle 995181

bu cibinliğimiz (krem rengi olup yıldız kısmı ve kenarları mavi olucak)

Eki Görüntüle 995184

bu isimliğimiz (ama bizimki tıpkı bu değil,daha değişik olucak)

Eki Görüntüle 995185

ve bu da dolap şifonyer üstlerinde yapışık olan sticker.. bu olucak

Eki Görüntüle 995187

benim detaylıda yarın.. Bişey merak ediyorum cnm,ne kadar sürdü senin detaylı??
Gözümde canlandırdım da çok güzel olmuş maşallah. Darısı bizlerin başına. Güzel oğlun güle güle kullansın canım.
Heeey biz de odasinin siparisini verdik dun yuppii :)) ama ben hazir almadim netten hep arastiriyodum cok bebek bebek bi oda olmasin istiyodum kendimce bi konsept olusturdum modokoya gittim bi magaza dedi ki sadece burdaki modeller degil aklinizda bisey varsa hemen mimarimiza cizdirelim dedi ben de dedim allaaaaahh olmaz mi yaa :)) insallah bitmisi guzel olur da kafamdaki gibi olursa dergiden firlamis gibi olucak tabi bunu ogrenmek icin nisanin ortasina kadar beklicem :/ ya kizlar bi de dune kadar hicbiseyim yoktu dun eve donerken midem bulandi cikariverdim arabada :KK43: bebis mi bastiriyo nedir
Hadi bakalım odayı tamamlayan biri daha.Kıskanıyorum artık sizi kızlar. Eminim çok güzel bir seçim yapmışsındır. Fotolarını da bekliyoruz.
Gunaydin bacilar :KK16:
Gunaydin diyorum cunku ke dim daha yeni uyandim :KK9:
Dun ablami verdik ve sozledik cok sukur....
Hala yorgunlugumu atmis sayilmam....
Kahvaltimi yapip tekrar yatacagim :KK56:
Pufpufum oda takimin cok hos ....
Guzel ve saglikli gunlerde kullanmak nasip olsun :nazar:
Hayırlı uğurlu olsun, Allah tamamına erdirsin.
Kızlar merhaba :)

Benim 15-20 gündür bulantılarım tekrar başladı. Eskisi kadar olmasa da yine çıkarmaya başladım. Her çıkardığımda stresten-sıkıntıdan yüzüm kıpkırmızı oluyor. Sanırım ben doğuma kadar böyle olacağım :KK43:
Eyvah Eyvah:-( Geçmiş olsun umarım en kısa zamanda toparlarsın
Kızlar dunku hastaneden dogum ucreti fiyatlarını aldim
Sezaryan:
Susleme+sezaryan:2490
Sade sezaryan :2090

Normal dogum:

Susleme+normal dogum:1974
Normal dogum:1664tl

Susleme icerikleri:
20 adet bebek seketi
Taki yastığı
Ani defteri
Anne+bebek yatagi susleme
Bebek sepeti
Kapi susu

Dogum fotografi:
Dogum pakedine dahil degil buyuk album750
Kucuk album 400
Studyo ekremle çalışıyorlar

Bayan lohusa serbetinden de bahsetti ama listeye eklememis.Ne diyorsunuz ozellikle susleme icin .Tek tek hesaplayacagim ama sizun de görüşlerinizi merak ettim.
Valla fiyatlar bana fazla gibi geldi canım. Fotoğraf cekimi fiyatı normal ama. Bir de bebek şekeri sayısı az gibi. En güzel karar senin kararındır:-)
Şeker yükleme işlemi ve sonuç alma tamam :)
75 lik yükleme yapıldı, sonuç iyi çıktı :)
Prenses 742 gr olmuş :KK66::nazar:

Sana da geçmiş olsun bakalım. Bebeğin cok büyümüş çok güzel büyümüş:-) maşallah size

Bacilar tansiyonum 9/12 ve ben asiri halsizim....
normaldr 5/9 6/10 larda olurdu....
Bayilacak gibiyim basim fena diger yandan uyku bastiriyor....
Bu aralar amma sallanti yasiyorum ben hayir ola :KK50:

Selam kızlar 2 gündür bakamıyorum soyle bır göz gezdırdım yükleme yaptıranlar olmus benım de 50lik 164 çıkmıstı persembe gunu 100 luk yapılacak sonuc ne cıkar doktor ne tavsıye eder paylasıcam. detaylıya gıdeceklere sımdıden ıyı dıleklerımı ıletırım. sonucu ıyı cıkanlara da hayırlı ugurlu olsun dıyorum. çatlak ıcın mustela kullanıyorum. önlem amaclı cunku cıldım cok kuru zamamn zaman dokuluyor çatlamadım ama catlamaya musaıtım. önlemı alıcam takdır Allahtan artık. herkese iyi aksamlar...

X