2014 Aralık Anneleri

bak benim ufaklığın fotosu teyzesi yok işte pipimiz :KK9: ya bize de 16. haftada daha net bir şey söylerim dedi zaten ama nedense bana emin gibi geldi doktor

Eki Görüntüle 1147780

12 haftalık hamsi heee alemsin yaaa yan yatmış nerden görücem varsada sen gene umutlanma annesi heran herşey değişebilir :KK1: ben bu konuya çok takmıyor sonuç çok önemli değil ilk bebeğimiz sonuçta ikisindende yokki o olsun bu olsun diyeyim :KK52:

Son düzenleme:
Yani kayırıyor ama o beni ilgilendirmiyor.

Evlenirken de aynısı olmuştu. Bana bir terlik bile almamıştı. Ama diğer oğlunun her şeyini kızın getirmesi gereken tencereye kadar kv aldı.

Şimdi çocukta da aynını yapacak eminim şimdiden şu beşiği beğendiler demeye başladı.

Benim ilk bebeğimde riskli bir hamilelik yaşayınca 7. aya kadar bir şey almamıştık. İlk alışverişi yapınca eşim heyeacanla arayıp anlattı aldığı cevap ne gereği var şimdiden alıyorsunuz doğmamış çocuğa donmu biçilir olmuştu

Ama umrumda değil bebeğim sağlıkla doğsun gerisi boş.

kv nereli çok merak ettim canım?

Kusmaktan helak olmus durumdayim zofrani icmiyim diye direniyorum ama nafile 14. Haftadayim halami bitmez ya. Ne yesem cikariyorum :KK43:(( ben gibi olan var mi hala bu haftada olmasina ragmen istifar eden :KK43: yarindan itibaten tekrar devam etcem zofrana....

Ben varim canim sabah ögle aksam her ogunden sonra bir guzel cikariyorum bu sabah tartildim 65 kiloya dusmusum baslangicta 69 kilo idim. 4 kilo vermisim sen dusun halimi perisanim anliycan bende senin gibi..

Ben varim canim sabah ögle aksam her ogunden sonra bir guzel cikariyorum bu sabah tartildim 65 kiloya dusmusum baslangicta 69 kilo idim. 4 kilo vermisim sen dusun halimi perisanim anliycan bende senin gibi..

bizde almayaydıkta vereydik ne iyi olurdu yaaa :KK5::KK5:

Doktordan geldik. Kanamalara bir anlam veremedi doktorumuz. Birşey yok gibi gözüküyor ama kanama var nasıl iş anlamadım dedi hatta :KK1:
Bebek çok hareketli dedi. Kese aşağıya inmemiş düşük gibi gözükmüyor dedi. Çok sağlıklı bir bebek dedi hatta. Kanama olup etkilenmemesi ilgiçmiş :21: Çok hareket ettiğinden cinsiyeti tam olarak göremedik yine. Normalde ikili testi bugün olacaktık ama kanama olduğu için cumartesi gününe tekrar randevu verdi. Ayrıca anneme 1 hafta rapor verip tuvalet dışında kalkma dedi. Bende şikayet ettim annemi beni dinlemiyor diye :KK53: Velhasıl kardeşim çook iyi gözüküyor. Çoook hareketli eli ayağı hiç durmuyor hatta :) Çok mutlu oldum yaaa. kalbide pıt pıt atıyor. Kendi çocuğum olsa bundan heyecanlı olmazdım heralde :KK1:

Dogum fiyatlarini ogrendim bugun kizlar normal 650 sezeryan 750 epidural 1200 2 gecede kaliyosun.
Muayeneler 35 ti zaten ikili testede 15 verdim
Bizim hastane epey uygun degilmi bana oyle geldi yani :)

12 haftalık hamsi heee alemsin yaaa yan yatmış nerden görücem varsada sen gene umutlanma annesi heran herşey değişebilir :KK1: ben bu konuya çok takmıyor sonuç çok önemli değil ilk bebeğimiz sonuçta ikisindende yokki o olsun bu olsun diyeyim :KK52:

orası öyle tabi ki, şimdiye kadar hep öyle düşündüm ama doktor bir kere cinsiyet söyleyince insan ona alıştırıyor kendini. neyse biz de 16. haftayı bekleyelim bakalım, zaten tam 16. haftada randevumuz olacak. o zaman daha net olur muhtemelen

Bende çok kilo vermek isterdim :KK43: ama nerde 20 gündür kanamam var diye yatıyorum kilo almaya başladım.

Bu dönemde verilen kilolar bebeğe zarar vermiuor

Doktordan geldik. Kanamalara bir anlam veremedi doktorumuz. Birşey yok gibi gözüküyor ama kanama var nasıl iş anlamadım dedi hatta :KK1:
Bebek çok hareketli dedi. Kese aşağıya inmemiş düşük gibi gözükmüyor dedi. Çok sağlıklı bir bebek dedi hatta. Kanama olup etkilenmemesi ilgiçmiş :21: Çok hareket ettiğinden cinsiyeti tam olarak göremedik yine. Normalde ikili testi bugün olacaktık ama kanama olduğu için cumartesi gününe tekrar randevu verdi. Ayrıca anneme 1 hafta rapor verip tuvalet dışında kalkma dedi. Bende şikayet ettim annemi beni dinlemiyor diye :KK53: Velhasıl kardeşim çook iyi gözüküyor. Çoook hareketli eli ayağı hiç durmuyor hatta :) Çok mutlu oldum yaaa. kalbide pıt pıt atıyor. Kendi çocuğum olsa bundan heyecanlı olmazdım heralde :KK1:

çok şükür canım :nazar: sana büyük iş düşüyor, Allah sana da güzel bir evlilik ve hayırlı evlatlar nasip eder inş, zamanı gelince tabi :)

Dogum fiyatlarini ogrendim bugun kizlar normal 650 sezeryan 750 epidural 1200 2 gecede kaliyosun.

bence çok çok uygun, memnunsan sakın bırakma orayı :)

Bende çok kilo vermek isterdim :KK43: ama nerde 20 gündür kanamam var diye yatıyorum kilo almaya başladım.

Bu dönemde verilen kilolar bebeğe zarar vermiuor

Ben ilkindede 63 ile hamile kalmistim 57 ye kadar dusmustum. Dr um bisey yemesende sıkıntı yok bebek kendini besler seni sömürür yine beslenir demisti.

hangi hastaneymiş burası yaaa çok ucuzmuş :KK1:
bizimkide uygun ama burası bizimkindende uygunmuş :KK52: gerçi önemli olan doktor o iyi olsunda para veriliyor bi şekilde

Yani kayırıyor ama o beni ilgilendirmiyor.

Evlenirken de aynısı olmuştu. Bana bir terlik bile almamıştı. Ama diğer oğlunun her şeyini kızın getirmesi gereken tencereye kadar kv aldı.

Şimdi çocukta da aynını yapacak eminim şimdiden şu beşiği beğendiler demeye başladı.

Benim ilk bebeğimde riskli bir hamilelik yaşayınca 7. aya kadar bir şey almamıştık. İlk alışverişi yapınca eşim heyeacanla arayıp anlattı aldığı cevap ne gereği var şimdiden alıyorsunuz doğmamış çocuğa donmu biçilir olmuştu

Ama umrumda değil bebeğim sağlıkla doğsun gerisi boş.

Aynen boşverelim. Sağlıklı olsunlarda hepsini biz alırız.
İnş allah kanamasıda durur. Rahat geçer bundan sonra. Bebeğin sağlıklı olmasına çok sevindim. Deneyimli bir anne olacaksın ilerde :KK9:
Fiyatlar çok iyi canım ya. Sadece epidural çok geldi. Yanlış mı anladım ya da sezeryanlı epidural mi 1200. O zaman iyi. Bakalım bende 24 ünde gidince soracağım.

bazı yerlerde ananeden beklenir de herşey. babaanne almaz. o yüzden sordum.

İyi de diğer geline de aynı davranmaması asıl sorun.

Benim annem tarafında Adanalı onlar hem kendileri her şeyi yaparlar hem de gelinlerine bir bilezik takarlar. Tabi çocuğa taktıkları hariç.

Kilo vermek güzelde bide şu mide bulantilari olmasa cok daha iyi olacak.

aynen ya mahvetti beni de bulantı, 12yi bitirdik ve benim bulantılarım daha da arttı :KK43: bugün her yediğimi çıkardım. şuan sadece kuru ekmek ve ayranla duruyorum. 1-2 haftaya geçer dedi doktorum ama inşallah öyle olur.
senin ikinci bebeğindi sanırım, ilkinde de aynı mıydın?

çok şükür canım :nazar: sana büyük iş düşüyor, Allah sana da güzel bir evlilik ve hayırlı evlatlar nasip eder inş, zamanı gelince tabi :)

Maşallah nazar değmesin diyeyimde:nazar: Valla ben bütün yükü omuzlandım zaten kalktığı an kızıyorum. Annemde gülüyor bana başımda niye nöbet tutuyorsun diye :)) Rabbim hayırlısını versin. Zamanı gelince tabi :KK1:

aynen ya mahvetti beni de bulantı, 12yi bitirdik ve benim bulantılarım daha da arttı :KK43: bugün her yediğimi çıkardım. şuan sadece kuru ekmek ve ayranla duruyorum. 1-2 haftaya geçer dedi doktorum ama inşallah öyle olur.
senin ikinci bebeğindi sanırım, ilkinde de aynı mıydın?

Ewt ilkinde de ayniydim yedi ay sürdü malesef. Ayran banada iyi geliyo. Yogurtlu corbalar yemege calisiyorum onun disinda pilav ve makarna baska bişi yedigim yok.

X