2014 Aralık Anneleri

annemdede var bacak sendromu yıllarca anacığımın bacaklarını ovdum durdum sonradan teşhis edildi. böyle bir hastalık olduğunu bilmiyorduk şimdi ilaç kullanıyor iyi çok şükür. ilk 2 ay bendede oldu bacaklarıma sıkıntı giriyordu insan rahat rahat gerinemiyorda çok zor bir durum dr bebek için ilaç verdi demir , kalsiyum falan filan onları içmeye başlayınca normale döndüm uyuyamıyordum artık uyuyorum siz ilaca başlamadınız mı?

Aa ne güzel. Ama sizinki kansızlık sebebiyledir sanırım. Kan ilacı almaya başladıgınız için gecti büyük ihtimal. Benim kansızlık sorunun yoktu. Ama daha dün başladım. Bakalım belki benim de geçer.
Huzursuz bacak genetik bir rahatsızlık. Aile içinde ablalarımda da var ama en ileri derece benimki. Onların da arasıra oluyor. Fakat benim ki her gün. Hatta öğlen de oluyor bazen. Kollarıma bile geçti. İlaç getçekten süper bir şeydi. Bakalım bu lan ve vitamin ilaçları da işe yarar inşallah

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Aa ne güzel. Ama sizinki kansızlık sebebiyledir sanırım. Kan ilacı almaya başladıgınız için gecti büyük ihtimal. Benim kansızlık sorunun yoktu. Ama daha dün başladım. Bakalım belki benim de geçer.
Huzursuz bacak genetik bir rahatsızlık. Aile içinde ablalarımda da var ama en ileri derece benimki. Onların da arasıra oluyor. Fakat benim ki her gün. Hatta öğlen de oluyor bazen. Kollarıma bile geçti. İlaç getçekten süper bir şeydi. Bakalım bu lan ve vitamin ilaçları da işe yarar inşallah

tahlillerimde kansızlık falan çıkmadı ama bilemiyorum beter bişiymiş onu öğrendim sadece :KK52:

minik prenses geliyor yani maşallah :nazar: allahım korusun size bağışlasın. kesinmi peki bende çok merak ediyorum sonrada aman sağlıklı olsun yeter diyorum :KK9:

ben tahmin etmiyodum bugün öğrenebileceğimi.hatta kalp atışını duysam yeter diyerek gittim ikili test için..doktor kız dediğinde çok şaşırdım ve kesin mi diye sordum güldü, kesin dedi.ona inanıyorum :)

ben tahmin etmiyodum bugün öğrenebileceğimi.hatta kalp atışını duysam yeter diyerek gittim ikili test için..doktor kız dediğinde çok şaşırdım ve kesin mi diye sordum güldü, kesin dedi.ona inanıyorum :)

hmmm erken öğrenmişsiniz bakalım bizde bu hafta sonu 2li tarama testi sonuçlarımızı alıp doktora gidicez belki bizimde cinsiyetimizi net olarak söyler.

Bazen kalsiyum ve magnezyum eksikliği de bu tarz belirtiler yapabiliyor belki arkadaşınki kalsiyum kullandığı için geçmiş olabilir

Bazen kalsiyum ve magnezyum eksikliği de bu tarz belirtiler yapabiliyor belki arkadaşınki kalsiyum kullandığı için geçmiş olabilir

evet cnm olabilir kalsiyumda kullanıyorum çünkü doktora geçeleri uyuyamıyorum bacaklarım kasılıyor demiştim bu ilaçlar iyi gelecek dedi 1 gün içtim düzeldi :nazar: çok şükür uyuyamıyor bütün gece evin içinde geziniyordum işyerindede uyukluyordum doğal olarak :KK9:

Su forumda en çok üzüldüğüm kişi sizsiniz. Allah yardımcınız olsun ya. Boyle hayat gecer mi :KK43: bende kusma sorunu yok fakat, ben de huzursuz bacak sendromu çekiyorum her gece. Hamile kalmadan devamlı kullandıgım bir ilaç vardı. Artık onu kullanamıyorum. Bu yüzden geceleri uyuyamıyorum :KK43: hatta o kadar rahatsızlık verecek bir durum ki eşimle bazı geceler yan yana yatamıyorum. Süreki bacaklarımı sallamak durumunda oldugum için onu da uyutmuyorum çünkü. Benim rahatsızlıgım bebek yüünden değil fakat bu nedenle ilaç kullanamamak çok fena. Hele ki süt emzirme süresini de düşünürsek 2 sene bunları, her gün çekeceğini bilmek, daha da beter :KK43::KK43: umarım hepimi en kısa zamanda eski normal hayatımıza dönebiliriz .
Geçmiş olsun.

Ah tatlım benim annemde de huzursuz bacak sendromu vardı.. Yıllarca çekti, ilaç falan da işe yaramıyordu.. Yanında kimse yatamazdı, normalde de otururken bile o ayaklarını illaki sallayacak, bi oynatacak .. Üstüne oturup uyuştururdu ki biraz rahatlasın diye.. Çok sıkınntı veren bir hastalık, geçmiş olsun..

:nazar:kızlar benden topiğimize bir KIZ bebekkkkkk:KK16::KK16::KK16:

:KK9:

kızlar bu zmana kadar bilidiğim kan grubum meğer farklıymış.:KK47: A rh+ ti. kimliğimde ehliyetimde nikah işlemlerimde heryerde öyle yazıyor. tedbir amaçlı bidaha yapalım demişti sağlık ocağındaki hemşire. ve 0 rh+ çıktı. hastanede yaptır kesin sonuç alırsın dediler.hastanede yaptırdım ve 0 rh+ . tedbir amaçlı yapılmasa vay halime. bundan önce başıma ya bi olay gelmiş olsaydı? :KK47:

Kizlaaar okudum okudum epey ilerlemis yine bende kayinvalidemle oturmaya gitmistim birine patigimin biri bitti ama begenmedim baska orucem bunuda gostereyim dedim.ozellikle pomak arkadasim bi baksa olmusmu diye cok sevinicem:)
avy9a8er.jpg

kızlar bu zmana kadar bilidiğim kan grubum meğer farklıymış.:KK47: A rh+ ti. kimliğimde ehliyetimde nikah işlemlerimde heryerde öyle yazıyor. tedbir amaçlı bidaha yapalım demişti sağlık ocağındaki hemşire. ve 0 rh+ çıktı. hastanede yaptır kesin sonuç alırsın dediler.hastanede yaptırdım ve 0 rh+ . tedbir amaçlı yapılmasa vay halime. bundan önce başıma ya bi olay gelmiş olsaydı? :KK47:

Aaa cok tuhaf gercekten.Allah korumus itmyiki yaptirmissin kan grubu testini..

Kizlaaar okudum okudum epey ilerlemis yine bende kayinvalidemle oturmaya gitmistim birine patigimin biri bitti ama begenmedim baska orucem bunuda gostereyim dedim.ozellikle pomak arkadasim bi baksa olmusmu diye cok sevinicem:)
avy9a8er.jpg

Olmuş kujum ilkin günahı yoktur öteki bi çok güzel olur :-)

Ya Settar

Çok İlginç bizimde eşimle kan uyuşmazlığımız var yaptırsam pozitif çıksa ne güzel olur

Ya Settar

bugün öğrendik,henüz o aşamaya geçemedik:)gözlerim dolu dolu öğrendiğimden beri.çok istemiştim kızım olmasını.şükürler olsun,allah herkesin gönlüne göre versin:KK16:

Rabbim bağışlasın ben de çok istiyorum dua et teyzesi

Ya Settar

X