2014 Aralık Anneleri

İkili testimin sonucunu aldım, DOWN SENDROM Yüksek Risk çıktı... Doktorumla görüştüm telefonla.. Evet sonucuna göre yükse risk grubundasın ama bu ille de öyle olacağı anlamına gelmez dedi. 16. haftaya kadar takip edeceğiz 16. hafta tekrar test yapacağız onda da sorun varsa karından sıvı alıp bakacağız sen içini ferah tut dedi...

Dedi de ben içimi nasıl ferah tutayım? Böyle bir tecrübe yaşayan oldu mu? Yapabilecek birşey var mı? Herşey Allahtan gelir elbet ama varsa yapılacak yamak istiyorum....

doktorunun da dediğimi gibi bu daha ilk aşama canım, test hiç bir zaman kesin sonuç vermiyormuş zaten. inş bir sonraki testte seni rahatlatacak bi sonuç çıkar. ikili testin kafa karıştırdığını söyleyen arkadaşlar çok haklılarmış demek ki :KK43:
inşallah sağlıkla bebeklerimize kavuşuruz hepimiz.

İkili testimin sonucunu aldım, DOWN SENDROM Yüksek Risk çıktı... Doktorumla görüştüm telefonla.. Evet sonucuna göre yükse risk grubundasın ama bu ille de öyle olacağı anlamına gelmez dedi. 16. haftaya kadar takip edeceğiz 16. hafta tekrar test yapacağız onda da sorun varsa karından sıvı alıp bakacağız sen içini ferah tut dedi...

Dedi de ben içimi nasıl ferah tutayım? Böyle bir tecrübe yaşayan oldu mu? Yapabilecek birşey var mı? Herşey Allahtan gelir elbet ama varsa yapılacak yamak istiyorum....

Benimde pek bilgim yok ama genelde bu test yaniliyor diyolar. Bide yaslada alakali olabiliyormus. Benim sonucta cikar yakinda merak icindeyim. Sende bekle bakalim ne olcak insallah guzel hbrlerle gelirsin.

internetten araştırıyorum şimdi... testler bir sürü cana mal oluyor diye haberler var... çok yanıltıcı oluyormuş ama insan böyle bir sonuçla da karşılaşınca boşveremiyor işte...
şimdi gelin ben 16. haftaya kadar nasıl dayanıcam ona bakalım...
ordaki testte kötü çıkarsa napıcam o ayrı...

Rabbim sen bizi bebeklerimizle sınama :KK43:

himm benim durum farkliya ondan bebegi dusunuyorum. Rahmim kalp seklinde ve bebis sol tarafta ortada olmuyo yani hep solda. Sonra rahim buyudukce gider heralde ortalara. Sol tarafa yatinca huzursuz oluyorum.

kontrole gittiğinde doktora bi danış canım ne tarafa yatmalıyım diye sor bakalım

internetten araştırıyorum şimdi... Testler bir sürü cana mal oluyor diye haberler var... çok yanıltıcı oluyormuş ama insan böyle bir sonuçla da karşılaşınca boşveremiyor işte...
şimdi gelin ben 16. Haftaya kadar nasıl dayanıcam ona bakalım...
Ordaki testte kötü çıkarsa napıcam o ayrı...

Rabbim sen bizi bebeklerimizle sınama :KK43:

canım ense kalınlığına bakılmadımı bebişlerin

Canım face.de bi.grupta yazmış birisi...ensesi kalın çıkmış bebeğinin ikili testte %85 risk çıkmış ama doğum yapmış gayet de sağlıklı bir bebeği olmuş..yani kesin bi.test değil o yüksek çıkıp sağlıklı doğan da varmış Allah korusun düşük çıkıp sendromlu doğan da...sen dikkat et kendine üzme sakın kendini...bolca dua et tatlım bir şey olmaz Allah'ın izniyle...

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

ama afedersinizde insanlar öküz gibi 2 ay önce bariz belli yani kadının hamile olduğu 6-7 aylık kesin var biriside kalkıp yer vermedi yaaa bir taraflarını yaymış oturmuşlar kalktım ben yer verdim gerçi o zaman bende hamileymişim yaa neyse :KK52:
Öyleler valla :KK1:

Canım bu testlerin hiç bir kesinliği yok. Bakma yaptırıyoruz ama doktorunda söylemiş net değil sonuçlar. İhtimal üzerine hep. Hem 2li de hem 3lü de riskli çıkıp aminiyosentez olup temiz çıkanlar çok fazla. her 30 gebeden 1 inde risk çıkarmış ve genelde de bebeğinde sorun olmazmış. Biraz googleda araştır bak hatta kk da bile karından sıvı aldırıp temiz çıkan biri sürü anneyi bulursun. Gerçekten rahat ol. Dua et. Hayırlı haberler alırsın İnş Allah.

Kızlar ben Dr.Kağan KOCATEPE'nin hafta hafta hamilelik kitabını aldım her haftaya girişimde o haftayı açıp bakıyorum içinde her türlü bilgi var ayrıca doğum sonrası bebek bakımı felanla ilgilide bilgiler var ben çok faydalanıyorum yaşadıklarımızın nedenleri niçinleri bile var her zaman doktoru arayamıyoruz bizim kafamıza takılan bir şey olunca açıp bakıyoruz eşimle size de tavsiye ederim.

bu testler gerçek sonuç vermiyor dedi doktorum %85 diyor. bilgi amaçlı bir katalog verdi bize %99.9 çıkıyormuş testin sonucu ama 2000 tlye yapıyorlarmış yaptırın demiyorum sadece bilgi amaçlı veriyorum inceleyebilirsiniz demişti gittiğimizde.

ama afedersinizde insanlar öküz gibi 2 ay önce bariz belli yani kadının hamile olduğu 6-7 aylık kesin var biriside kalkıp yer vermedi yaaa bir taraflarını yaymış oturmuşlar kalktım ben yer verdim gerçi o zaman bende hamileymişim yaa neyse :KK52:

E ben dün metrobüse bindim, sırtımda sırt çantası, 4 yaşında kızım, elimde poşet.. Bir allahın kulu yer vermedi, kızım zor duruyor dengede, önümde oturan 2 tane sığır erkek hiç rahatsız olmadılar durumdan.. Öküz bol memlekette.

Ben önceden de kusuyodum hayatım. Sadece son zamanlarda arası artmıştı. Bu sabah her günkü bulantım var sanıyodum. Arabada aniden atak geldi:KK1:
Oğlum da şaşırdı. Noldu anne diyo kuzum:KK43: Evde olsa babası başka odaya kaçırıyodu.

Su forumda en çok üzüldüğüm kişi sizsiniz. Allah yardımcınız olsun ya. Boyle hayat gecer mi :KK43: bende kusma sorunu yok fakat, ben de huzursuz bacak sendromu çekiyorum her gece. Hamile kalmadan devamlı kullandıgım bir ilaç vardı. Artık onu kullanamıyorum. Bu yüzden geceleri uyuyamıyorum :KK43: hatta o kadar rahatsızlık verecek bir durum ki eşimle bazı geceler yan yana yatamıyorum. Süreki bacaklarımı sallamak durumunda oldugum için onu da uyutmuyorum çünkü. Benim rahatsızlıgım bebek yüünden değil fakat bu nedenle ilaç kullanamamak çok fena. Hele ki süt emzirme süresini de düşünürsek 2 sene bunları, her gün çekeceğini bilmek, daha da beter :KK43::KK43: umarım hepimi en kısa zamanda eski normal hayatımıza dönebiliriz .
Geçmiş olsun.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

E ben dün metrobüse bindim, sırtımda sırt çantası, 4 yaşında kızım, elimde poşet.. Bir allahın kulu yer vermedi, kızım zor duruyor dengede, önümde oturan 2 tane sığır erkek hiç rahatsız olmadılar durumdan.. Öküz bol memlekette.

kıyamam size allah insanların içine merhamet versin başkada bişiy demiyorum ama gidişat iyi değil yani.

bu testler gerçek sonuç vermiyor dedi doktorum %85 diyor. bilgi amaçlı bir katalog verdi bize %99.9 çıkıyormuş testin sonucu ama 2000 tlye yapıyorlarmış yaptırın demiyorum sadece bilgi amaçlı veriyorum inceleyebilirsiniz demişti gittiğimizde.
Aynı şeyi benim dr um da söyledi. Hastalarımın maddi durumlarını bilemeyeceğim için herkese söylemek durumundayım. Baska bir gün böyle bir şey dıyarsanız bana neden söylemediniz olmasın dedi. Biz istemedik. Ama allah korusun dr bize yüksek bir oran verseydi kesin yaptırırdık. Her sey normal gözüküyorsa gerek yok bence..

Su forumda en çok üzüldüğüm kişi sizsiniz. Allah yardımcınız olsun ya. Boyle hayat gecer mi :KK43: bende kusma sorunu yok fakat, ben de huzursuz bacak sendromu çekiyorum her gece. Hamile kalmadan devamlı kullandıgım bir ilaç vardı. Artık onu kullanamıyorum. Bu yüzden geceleri uyuyamıyorum :KK43: hatta o kadar rahatsızlık verecek bir durum ki eşimle bazı geceler yan yana yatamıyorum. Süreki bacaklarımı sallamak durumunda oldugum için onu da uyutmuyorum çünkü. Benim rahatsızlıgım bebek yüünden değil fakat bu nedenle ilaç kullanamamak çok fena. Hele ki süt emzirme süresini de düşünürsek 2 sene bunları, her gün çekeceğini bilmek, daha da beter :KK43::KK43: umarım hepimi en kısa zamanda eski normal hayatımıza dönebiliriz .
Geçmiş olsun.

annemdede var bacak sendromu yıllarca anacığımın bacaklarını ovdum durdum sonradan teşhis edildi. böyle bir hastalık olduğunu bilmiyorduk şimdi ilaç kullanıyor iyi çok şükür. ilk 2 ay bendede oldu bacaklarıma sıkıntı giriyordu insan rahat rahat gerinemiyorda çok zor bir durum dr bebek için ilaç verdi demir , kalsiyum falan filan onları içmeye başlayınca normale döndüm uyuyamıyordum artık uyuyorum siz ilaca başlamadınız mı?

ben de yarın ikili test yaptıracağım inşallah iyi haberlerle gelirim ve size de yazarım :18: Hayrolsun sen de güzel düşün güzel olur inşallah bizim bir akrabada geçen ay amniyosentez sıvısı aldılar meğer bebek normalmiş canım yanılma payı yüksek yani. Buarada ikili test için devlet ya da özel fark eder mi

Geçmiş olsun.

Canım rabbim sabır versin

Ya Settar

X