2014 Aralık Anneleri

canını sıkma herhangi bir sorun yoktur allahın izniyle bendede hamilelik anlamında hiç bir belirti yok mide bulantım hiç olmadı sivilcem hiç olmadı sakin ol rahat ol bebişin etkilenmesin iyi haberlerini bekliyoruz

Yaparla elbette. Ama aldıkları fark ücreti bazılarında çok yüksek oluyo. Onu bi sor önce.

kafa karışıklığım olduğuna nasıl karar verdin canım. yaptırsammıııı diye kararsız bir cümle kurmadım ki. yaptırmıycam dedim:)

Ikili testi yaptirip kafani karistirmasaydin demek istemis sanirim arkadas.
Bence hic bir sorunu yok bebisinin.
Hic güvenmiyorum ben bu ikili teste.
Esim ve doktorum yaptrimaktan yana diye yaptiricam ben de.
Bana kalsa ben de yaptirmam ikili üçlü falan.

çıkan sonuç aklına takılmayacaksa sorun yok o zaman

canlarım 36 yaşım tabiki risk 1/250 çıkacak. bu yaşta 1/10000 çıkacak değildi :) dr yapalım dedi yaptırdım bitti.

Ayni ben
Her muayenede dr. Ultrasonu gobegime koyunca aha bebek yok diyorum. Sonra görünce rahatliyorum :)
Benim de haftaya pztsi randevum.
Ben 15 de bir gidiyorum canim 1 ay iyi sabretmissin :)

Ben de ozele gidiyorum canim yapacaklar ikili testi.
Her türlü şeyi yapıyor ozeller.
Devletten farkı yok bildigim kadariyla.
Hadi bakalim senin de cinsiyet tahminin gelir herhalde.
Ben de 2 haziranda gidicem ben de tahmin istiycem doktordan :)

Yaparla elbette. Ama aldıkları fark ücreti bazılarında çok yüksek oluyo. Onu bi sor önce.

anladım canım, ya zaten doktorum hiç birşey söylemedi daha, bakalım ne diyecek? arkadaşıma doktoru 2li 3lü yaptırmadı, direkt 4lü yaptırdı. zaten Allah korusun bi sıkıntı varsa 4lü testten sonra amniyosentez yapılıyormuş ancak. ya işte herkes ayrı bir şey söylüyor, zaten kafalar karışık, iyice karışıyor :)

forumda biraz dolaştım da devlet hastanelerinden bahsedilmiş, o yüzden merak ettim canım.
cinsiyeti merak ediyorum tabi ama benden çok çevremdekiler merak ediyor :) sen gittiğinde 14 haftalık falan olacaksın sanırım, tatlı bebişin utangaç olmazsa cinsiyet belli olur artık

günaydın canlar :)
bir arkadaşım bebeğini kaybetmiş çok üzüldüm rabbim sağlıkla kısa zamanda kavuştursun yavrusuna
doğum muhabbetleri var ilk bebeği olanlarla hemfikirizdir doğumun her türlüsü insanı ürkütüyor
doktora gidip sağlıklı dönenlere rabbim daha bi çok sağlık versin :) bebişler büyüsün
ben bugün pek bebiş hissetmiyorum ya bu ara bulantı koku azaldı bazen ürkütüyor hakkımızda hayırlısı olsun hep korkuyla yaşamak yoruyor malesef rabbim bağışlasın inşallah

canlarım 36 yaşım tabiki risk 1/250 çıkacak. bu yaşta 1/10000 çıkacak değildi :) dr yapalım dedi yaptırdım bitti.

Hayatım benim en yakın arkadaşım da 31 yaşında anne oldu, eşi 39 yaşındaydı.. 82/1 çıktı risk.. Endişeler, kaygılar , amniyosentezler.. Kızı şu an 4 yaşında ve çok sağlıklı.. Dediğin gibi yaştan dolayı yüksek çıkmıştır diyorum .. Kağan Kocatepe'nin sitesinde riskli çıkan sonuçlarda bebeklerin %90 Ama %10 ı sağlıklı doğar yazıyor.. %10 luk bir ihtimal var tabii ki ama bilemiyorum hayatım çok ince bir çizgi..

günaydın
bende özel hastaneye gidiyorum 2li tarama testini orda yaptırdım bi arkadaşım var 100 tl demişti bana oda ankarada özel hastaneye gidiyordu. benim gittiğim hastanede özel ama 20 tl aldılar test için anlamadım bizim sendika indirimlerimiz falanda oluyor belki onla alakalıdır bilemiyorum ama bütün özel hastaneler yapıyor devlete gitmene gerek yok

benimde test sonucum cuma günü çıkıcak cinsiyet benimde umrumda değil. ama geçen haftalara göre daha sakinim anlamadım inş. herşey yolunda gider HEPİMİZİN

Cok güzel anlatmissin canim :)
Hamileyim diye kizartmalar cipsler yagli börekleri goturmemeliyiz:)
Aynen ben de dedigin gibi yaptim hakkaten kilolar gitmeye basladi.
Kilolu gebe kalinca bagrim yanik bu konuda :)
Ben saglikli beslenerek 3 ayda 13 kilo verdim.Sok diyetler vs hepsi hikaye dogru beslenince oluyo.hatta ben zayiflarken normalden daha fazla yiyodum.uzun sure ac kalmak cok yanlis az yemek zayiflatmaz dogru beslenek zayiflatir diyorum ben :)
Tabi su ara yaramazliklar yapiyorum ara sira oda ayri
Amniyosentezi 3'lüden sonra yapılıyo diye biliyorum. Dr, 2'li de risk çıkarsa 3'lü önerir önce.
Sanırım amniyosentezi ben de yaptırmazdım. Kafaya takmam, gönlümü ferah tutarım diyosan hiç gerek yok.
Benim arkadasim amniyosentez yaptimadi riskli cikti ama inanmadi..

Bende sirf esim istedigi icin yaptiriyorum bana kalsa yaptirmazdim

risk değerini babanın yaşı da mı etkiliyor?

Bu arada dun aksam doktorumu aradim 12 hafta doldu folik asit iceyimmi dedim icme dedi cumartesi erkenden gidicez tshimi da orda yaptiricam.ikili test yapilcak insallah cinsiyet ogrenebiliriz :)

Bu arada dun aksam doktorumu aradim 12 hafta doldu folik asit iceyimmi dedim icme dedi cumartesi erkenden gidicez tshimi da orda yaptiricam.ikili test yapilcak insallah cinsiyet ogrenebiliriz :)

Oh maşallah iyi haberler alırsın inşallah cumartesi:) folik asiti ben 3-4 gündür içmiyorum bulantı yüzünden bir.şey olmaz inşallah:/ buarada TSH tahlili vereceğinde sabah ilaçı içmeden gidiyorsun değil mi?!

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Son düzenleme:

iyi o zaman ya gittiğim hastanede yaptırırım inş.
çalıştığımız için öyle sürekli izin alıp çıkmak istemiyoruz. benim işim rahat ama eşim yoğun, ha diyince çıkamıyor. o yüzden bi hastanede hepsi olup bitse daha iyi olur :44:

arkadaşlar bende istnblda özelde 280 tl ye yaptrcm ikili testi inşallah sağlıklı sonuclar alırız hepimiz..benim hamileliğim çok zor geçiyor kusmalar halsizlik iştahszlık, işe ve kursa gidiyrm aynı zamanda bayılıcak gibi oluyorum... sizin nasıl geçiyor hamilelik...

Ben bir hafta geriden geliyorum canim.
Bir de burdaki takvim 12+1 olunca 13 hafta yaziyor :)
Ben 2 haziranda 12 haftalik olucam.
Simdi 11 haftalikiz :)
Eger hala devam edersek geriden gelmeye takvimi değiştircem.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…