2014 Aralık Anneleri

Sezeryan olupta rahattım diyen tek kişisin hayatımda. Kesinlikle şans işi doğum. Normal yapıp perişan olan da var ama onları görmemeye çalışıyoruz biz :KK1: Her hangi bir sıkıntı olmasın da hayırlı doğumlar yapalım

Aaa ben yine okada çok duydum ki biliyosunuz zaten tr de baya sezeryan olan var doktorlar yapmadığından. Misal ablamlarım biri normalmyaptı biri sezeryan . Normal mahvoldu. Sezeryan ohh valla hiç birşey hissetmedim dedi :). Teyzemin kızı sezeryan oda çok rahattı dedi. Eltim aynen yani çevremdeki herkes ben daha doğum yapmadan sezeryan dediler ki yok dedim normal istiyom :) ama işte oldu geçti. Ama şu var sezeryan olucaksanız gerçekten iyi doktora olun benim tanıdıklar hep uzman yada proflara oldular belki o yüzden rahatlardı. Dikiş izleri bile belli olmuyor hiç ..

:nazar::nazar::nazar::nazar: hadi gözünüz aydın, canım burnu falan ultrasynda gözüküyomu bende 10+3 de gittim ağız burun ayrıntısı göremedik dr de bişe demedi . sen nasıl gördün

Yüzünde çıkıntılar belli oluyordu. Sordum doktor evet yüzü bile oluşmuş dedi maşallah. :)) akşam eve gidince ultrason resmini atarım :)

kızlar günaydın tekrardan. ikili test kan sonucum çıktı. değerler yüksek yaşım nedeniyle. dr gitmedim henüz, gidince amniyosentez diyecek muhtemelen. ama yaptırmıycam.

Aaa ben yine okada çok duydum ki biliyosunuz zaten tr de baya sezeryan olan var doktorlar yapmadığından. Misal ablamlarım biri normalmyaptı biri sezeryan . Normal mahvoldu. Sezeryan ohh valla hiç birşey hissetmedim dedi :). Teyzemin kızı sezeryan oda çok rahattı dedi. Eltim aynen yani çevremdeki herkes ben daha doğum yapmadan sezeryan dediler ki yok dedim normal istiyom :) ama işte oldu geçti. Ama şu var sezeryan olucaksanız gerçekten iyi doktora olun benim tanıdıklar hep uzman yada proflara oldular belki o yüzden rahatlardı. Dikiş izleri bile belli olmuyor hiç ..

ben de sen gibi memnunum canım. benim ilk bebeğimde yine burada ocak anneleri grubumuz vardı.50 küsür gebeden 3 normal gerisi hep sezaryen. kimsede sıkıntı yaşamadı çok şükür.

kızlar günaydın tekrardan. ikili test kan sonucum çıktı. değerler yüksek yaşım nedeniyle. dr gitmedim henüz, gidince amniyosentez diyecek muhtemelen. ama yaptırmıycam.

bebeğin için en doğru kararı yine sen vereceksin canım...allah gönlüne göre versin,inşallah sağlıkla doğar bebeğin :KK16::KK16:

Bugun herhafta olan kontrolum vardi ve bebegimin kalbi 1-2gun once durmus.kan akisi ve kalp atimi yoktu.2.ye yasiyorum ayni seyi..

Ay canım yaa:KK43:( Çok üzüldüm inan.. 2. ye tekrarlıyorsa acaba bir sıkıntı mı var ki kuzum? Kan phtılaşması sebep olabiliyor diyorlar, ya da genetik testin eksik kalmıştı sanırım, ona mı bi bakılsa bi daha bu acıyı yaşama canımcım çok geçmiş olsun..

Kızlar cepten alinti yapamıyorum. Bir arkadaş sezaryenden memnun kalan bir seni tanidim yazmis bir arkadasa. Ben de varim. 10 tane daha dogursam 10unu da sezaryan dogururum.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Sezeryan olupta rahattım diyen tek kişisin hayatımda. Kesinlikle şans işi doğum. Normal yapıp perişan olan da var ama onları görmemeye çalışıyoruz biz :KK1: Her hangi bir sıkıntı olmasın da hayırlı doğumlar yapalım inş Allah hepimiz.

Ben de episural sezaryenle yaptım ve acayip memun kaldım.. Doğum mu yaptım ne yatım anlamadım.. Yani bu taraz konuşmak da doğru değil bence..Çünkü ben de dahil birçok anne adayı doğum korkusu yaşıyor, ve bu çok korkunç bir his. Herkes aynı cesaretli yapıda olmayabilir ve bu annenin tercihine bırakılması gereken bir durumdur.. Normal doğumu da kötülemeyelim, sezaryeni de.. Perişanlık boyutuna gelirsek o normal doğum sancısı da yabana atılır bir şey değil, e sezaryen de ameliyat neticede tabii ki ağrısı sızısı olacak..Herkesin gönlündeki gibi bir doğumu olsun..

Son düzenleme:
günaydın güzel anneleeeer:))
cumaya randevum var ve ben kendimi erken gitmemek için zor tutuyorum, bi de aklıma olur olmaz şeyler geliyor bir şey olmuş mudur diye ödüm patlıyor bir ay olmuş dr a gideli.. sivilcelerim vardı azaldı, bulantım başından beri azdı şimdi yok beni bi analiz ediverin yaaa kuruntu mu sizce:18::18:

günaydın güzel anneleeeer:))
cumaya randevum var ve ben kendimi erken gitmemek için zor tutuyorum, bi de aklıma olur olmaz şeyler geliyor bir şey olmuş mudur diye ödüm patlıyor bir ay olmuş dr a gideli.. sivilcelerim vardı azaldı, bulantım başından beri azdı şimdi yok beni bi analiz ediverin yaaa kuruntu mu sizce:18::18:

1 ay yeterli bi süre. Git, inş rahatla gel.

Bugun herhafta olan kontrolum vardi ve bebegimin kalbi 1-2gun once durmus.kan akisi ve kalp atimi yoktu.2.ye yasiyorum ayni seyi..

canım çok üzüldüm.. inşallah sebebi bulunur ve ona göre önlemler alınır tedavin olur, ve tez zamanda kavuşursun bebeğine:KK43:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
tebrik ediyorum arkadaşım seniiiiii...
sen sağlıklı beslenince bebişte sağlıklı olur maşallahhh..
bende artık dikkat edicem de inadına midem kazınıyo çok acıkıyorum kontrollü gitmek istiyorum elimde değil ...ya birde patates kokusu burnumda yasak ya ondan sanırım :KK53::KK53:
rejim kararı almışken bebiş geldi :) canları sağolsunda sonra vericez artık
biraz ip ucu ver tok tutan ne yiyorsun :KK3:

Valla canim istahim kendiliginden kesildi.
Sabah peynir yumurta muhakkak.
Yalniz etten tiksindim ben.
Sebze yiyorum zeytinyağlı yiyorum.
Ekmegi azalttim bayagi.
Bir de ara ogunlerimi atlamiyorum asla.
Meyve badem leblebi ceviz yiyorum aralarda da.

Tatlim simdi soyle bisey var saglikli beslenmek,yediklerine dikkat etmek baska bisey benim kastettigin tek tip beslenmeli olan diyetler yanlis anlasilma olmasin :)
yoksa tabiki hepimiz sebze meyve sut yogurt ceviz badem findik yemeye calisiyoruz ve zararli olan seylerden uzak durmaya calisiyoruz zaten bu tarz beslenme aliskanligini oturtursan fazla kilon varsa otomatik olarak veriyosun kilo..umarim anlasilabildim :)

Cok güzel anlatmissin canim :)
Hamileyim diye kizartmalar cipsler yagli börekleri goturmemeliyiz:)
Aynen ben de dedigin gibi yaptim hakkaten kilolar gitmeye basladi.
Kilolu gebe kalinca bagrim yanik bu konuda :)

Günaydın kızlar,
az önce randevumu aldım ayın 5inde gideceğim inş. 12. hafta dolmuş olacak. kafamda biiiir sürü soru var :) bebik sağlıklı mı, 2li test isteyecek mi, cinsiyeti belli olacak mı vs vs vs
bu arada özel hastanelerde 2li test yapıyorlar değil mi? yoksa donanımlı bi' devlet hastanesine mi gitmek gerekiyor?

Amniyosentezi 3'lüden sonra yapılıyo diye biliyorum. Dr, 2'li de risk çıkarsa 3'lü önerir önce.
Sanırım amniyosentezi ben de yaptırmazdım. Kafaya takmam, gönlümü ferah tutarım diyosan hiç gerek yok.

hahahah :KK1::KK1: durum vahim olunca zorla davetler kaçınılmaz olur :KK1::KK1:
Hehehe evet :)
[)
1.75 canım.ipimde makine yünü diyorlar.iki katlı ama ince yinede. ipine göre tığını ayarla derim ben:)
Sagol canim alicam bugun tig sanada ordukce resim aticam :)
Allah sabir versin canim.Sorunsuz sekilde tekrarini nasip etsin insallah.
Kızlar benim kızım olacak inşallah :) %60 kız dedi doktor :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
Oh masallah darisi bana insallah :)

X