2014 Aralık Anneleri

Bebişlerimiz dogsun bol bol gidelim denize havuza ohhh:) az sabır canım baska bişeylere odakla kendini canın sıkıldıgında:KK66: yemek ye mesela:KK70:

12.hafta

Yemek yiyemiyoruz heheh :-) 3. Aydan sonra yüzmek iyi diye biliyorum ya gideriz 2 hafta sonra inşallah

Ya Settar

Bu arada hepimizin MiRAÇ KANDİLİ MÜBAREK OLSUN.. Birbirimizede dua edelim kk üyeleri ve güzel annelerrr:)

12.hafta

Arkadaslar hamile kalmak isteyen bir arkadasim icin 41 hamileden 1'er yasin topluyoruz okuyabilecek arkadaslar yazarsa cok cok sevinirim..hayirli bol duali kandilleriniz olsun❤️

Simarikcim bu sana gelsin
Hamileler için denize girmek zararlı değildir hatta yüzme havuzlarına göre daha çok tavsiye edilir çünkü deniz suyu havuz suyuna göre genellikel daha temiz kabul edilir. Yalnız denize girilecek plajın temiz bir olaj olmasına dikkat edilmelidir. Kimsenin denize girmediği, kirli suların karışma ihtimali olan kıyılarda denize girmemek gerekir..Deniz konusunda dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta da hamilelerde kramp girmesine sık rastlandığı için tek başınıza denize girmemek ve fazla açılmamaktır. Bu kurallara dikkat edildiği sürece denize girmek ve yüzmek gebelikte anne için çok faydalıdır. Gebelikte yüzmenin faydaları hakkında detaylı bilgiye.buraya tıklayarak
.ulaşabilirsiniz.

*Hamilelikte güneşlenmek, bronzlaşmak:*
Denize öğlen saatlerinde girmemek gerekir. Bu saatlerde güneş ışınları ve aşırı sıcak dehidratasyona yani annenin aşırı su kaybetmesine neden olabilir. Ayrıca vücut ısısında aşırı yükselme gebelik açısından sakıncalı sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle gebelikte güneşlenmek, bronzlaşmak amacıyla güneşte fazla kalmak önerilmez. Cildinizi güneş ışınlarından korumak için güneş kremleri kullanabilirsiniz. Denize girmek için en ideal saat sabah erken saatleri veya akşam üzeri güneşin azaldığı saatlerdir.

Teşekkür ederim ben de şimdi almıştım elime pc sen yetiştin sağol canım :-)

Ya Settar

Arkadaslar hamile kalmak isteyen bir arkadasim icin 41 hamileden 1'er yasin topluyoruz okuyabilecek arkadaslar yazarsa cok cok sevinirim..hayirli bol duali kandilleriniz olsun❤️

Ben aksama okurum canım inşallah. Hayrlısıyla isteyen herkese nasip etsin Allahım... 😍

12.hafta

Bu arada hepimizin MiRAÇ KANDİLİ MÜBAREK OLSUN.. Birbirimizede dua edelim kk üyeleri ve güzel annelerrr:)

12.hafta

Senin tüm annelerimizin Miraç kandili mübarek olsun :-)

Ya Settar

12.hafta
Hepimizin kandili mubarek olsun canim iyi hatirlattin..

Canim benim bilsem gercekten yardimci olmak isterdim ama o konuda eksigim malesef :KK43:

Ozman bende 3 aydan sonra havuza devam etsemmi ki:) gerci deniz daha saglıklı olur ama deniz yok burda;(

12.hafta

Devam Et canım su sağlık benim spor yürüyüş kültürüm hiç gelişmedi ama yüzerim vücudum çok iyi oluyor yüzünce bebekte sevinir

Ya Settar

Bilmiyorum ki canım çok sıkıldı bişey de yapamıyorum girebilecek miyim onu da bilmiyorum da niyet ettim doktorun numarası yok canım akıllı ben almamışım o da vermedi :-(

Ya Settar

Ben dun girdim denize canim cok fazla durmadim serinleyip ciktim hatta gecen hafta da havuza girmistim ama ozaman da cok kisa girip cikmistim bir sorun olmadi cok sukur :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

İyi bari cok vicdan yapardim valla yiyemesen :)

Yok yok yapma ama inan hamile olunca bi gercegi yeniden farkettim eskiden annem okula giderken beslenme götrdüğümz zamanlarda farklı meyve yiycek koymazdı baskası alamaz getiremez canı çekerse diye gönderdiği zamanda tüm sınıfa hazrlardı şimdi hepimiz herkes instgram face twitter vs hepsinde yediğimz içtiğimzi paylaşıyrz unutup.. Hamile olduktan sonra anladm tekrar durumu bi arkadas bi masa resmi paylasmıs ufff nasıl canm cekti Allahıımmm:) o gün dedim alamayanlar hamile olanlar vardr aramızda bundan sonra dikkat etcem diye:KK70: paylasmak istedm canım:)

12.hafta

Teşekkür ederim ben de şimdi almıştım elime pc sen yetiştin sağol canım :-)

Ya Settar
Rica ederim tatlim.bise olmaz diyo ama karar senin :)
Ozman bende 3 aydan sonra havuza devam etsemmi ki:) gerci deniz daha saglıklı olur ama deniz yok burda;(

12.hafta
Ayy burda var ama ben yuzme bilmiyorum.karadenizde fazlada kumsal yok zaten.bide ben kapaliyim denize girmek icin kapali mayo almam lazim vs vs

Canım ben de akşam okurum inş.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

En iyisi gitmiyim ya içimde kötü his olacağına teşekkürler Teyzeleri

Ya Settar

Canım benim bi çok tanıdığım girdi denize ilk haftalarda giren de oldu son aylardada...ağustosta ben de gircem :) Dr. Havuza girme sadece dedi mikrop kalabiliriz diye ama denizden hiç bir şey olmaz canım için rahat olsun:KK66:

Rica ederim tatlim.bise olmaz diyo ama karar senin :)

Ayy burda var ama ben yuzme bilmiyorum.karadenizde fazlada kumsal yok zaten.bide ben kapaliyim denize girmek icin kapali mayo almam lazim vs vs

Canım bende kapalıyım olimpik havuza gidiyrm bende ayrıca yüzme biliodum ama olımpkte cesaret edemedm basta egitim aldım sonra rahat rahat yüzmeye basladım darısı sana:) suda cok rahatlatıyo insanı:KK66: oyüzden suda doum isterdim:KK70:

12.hafta

Ben dun girdim denize canim cok fazla durmadim serinleyip ciktim hatta gecen hafta da havuza girmistim ama ozaman da cok kisa girip cikmistim bir sorun olmadi cok sukur :)

Gitmek istiyorum hep evdeyim otur otur her yerim ağrıyor 2 saat sonra gidelim su ısınsın dedi eşim biraz daha araştırayım :-) tesekkur ederim canım

Ya Settar

Yok yok yapma ama inan hamile olunca bi gercegi yeniden farkettim eskiden annem okula giderken beslenme götrdüğümz zamanlarda farklı meyve yiycek koymazdı baskası alamaz getiremez canı çekerse diye gönderdiği zamanda tüm sınıfa hazrlardı şimdi hepimiz herkes instgram face twitter vs hepsinde yediğimz içtiğimzi paylaşıyrz unutup.. Hamile olduktan sonra anladm tekrar durumu bi arkadas bi masa resmi paylasmıs ufff nasıl canm cekti Allahıımmm:) o gün dedim alamayanlar hamile olanlar vardr aramızda bundan sonra dikkat etcem diye:KK70: paylasmak istedm canım:)

12.hafta

Kesinlikle haklisin canim.benimde ilk kez canim bi meyve cekmisti facede biri paylasmisti.eskiden guzeldi hakikaten biz bakkaldan bise alamazdik yada saklayip eve sokardik kapi onunde diger cocuklarin cani cekmesin diye.selam olsun o gunlere..

X