2014 Aralık Anneleri

Yok canim.en son 10 haftalik olunca gitmistim ama bebegim 9+2 idi. Sat a gore 13 haftam dolunca cagirdi ikili test icin.sen yaptirdin mi 2 liyi

yok canım yaptırmadım ben. bugün doktorumla da konuştum test hakkında. o risk oranını bile duymaya cesaretim yok açıkçası. bîçok kişid çıkıyo riskli oran ama bebekleri sağlıklı doğuyo. ultrasonda görüyorum zaten kalbi atıyo kolları bacakları hareketli ve iyi durumda. zaten anne karnnda müdahale edemiyolar. bi sorun çıksa amniyosentz istiyolar o da düşüğe sebep oluyo. her şey Allah tan.. zaten bebeğimi aldırmam hiç bi şekilde. o yüzden yaptırmicam dr uma da söyledim. o da şart koşmadı anormal bi durum da görmedi. tabi bu bnm fikrim canım. bu arada bebeğim erkeğe benziyomuşş :) minicîk pipi gibi bişey gördük :KK66:

yok canım yaptırmadım ben. bugün doktorumla da konuştum test hakkında. o risk oranını bile duymaya cesaretim yok açıkçası. bîçok kişid çıkıyo riskli oran ama bebekleri sağlıklı doğuyo. ultrasonda görüyorum zaten kalbi atıyo kolları bacakları hareketli ve iyi durumda. zaten anne karnnda müdahale edemiyolar. bi sorun çıksa amniyosentz istiyolar o da düşüğe sebep oluyo. her şey Allah tan.. zaten bebeğimi aldırmam hiç bi şekilde. o yüzden yaptırmicam dr uma da söyledim. o da şart koşmadı anormal bi durum da görmedi. tabi bu bnm fikrim canım. bu arada bebeğim erkeğe benziyomuşş :) minicîk pipi gibi bişey gördük :KK66:

Aaa pipi mi? İlk defa cinsiyet tahmini geldi konumuza ne guzel :)
Hayirlisi olsun canim 2li testi aileye birakiyo doktor.peki ense kalinligina bakildimi ultrasondan ben cok merak ediyorum.bu arada kac haftadasin bende 12+5te gidicem acaba cinsiyet tahmininde bulunur mu doktorum :confused:

Aaa pipi mi? İlk defa cinsiyet tahmini geldi konumuza ne guzel :)
Hayirlisi olsun canim 2li testi aileye birakiyo doktor.peki ense kalinligina bakildimi ultrasondan ben cok merak ediyorum.bu arada kac haftadasin bende 12+5te gidicem acaba cinsiyet tahmininde bulunur mu doktorum :confused:

yok canım ense kalınlığına da baktırmadım o da zaten ikili tarama testinde yapılıyo. biçok bebeğin de ense kalınlığı normalden fazla çıkabiliyomuş. bir de zaten doğruluk oranı %60 civarıymış. o testler insanın psikolojîsini bozuyo. benim tercihim bu yönde. doktorun tahminde bulunur mu bilemiyorum çünkü bazısı söylemiyomuş. bnm dr um çok samimî biri hemen paylaştı bnada gösterdi. eğer erkekse 12. haftada belli olmaya başlıyomuş. biz de 12 deyiz. (11+2) eğer kzsa 14. haftadan önce belli etmiyomuş canım. benim bebiş bacakları açmıştı dr ultrasonu tam kuşbakışı yaptı ve yakınlaştırdı. tam iki bacağının arasında sivri bi çıkıntı gördük =))) Rabbim önce sağlık versin cinsiyet farketmez.

Ama allah allah yaa arkadasim sen insani cigrindan cikarir mahalle kadini gibi kavga ettirirsin bune kalitesizlik bune terbiyesizliktir yaa cok sinirlendim beni cigrimdan cikardin bu son yazdiklarinla sen kimsin ki ya hakkini millete helal etmiyomussun.kendine gel cevrende satasacak konusacak kimse yokki burda saygisizca usluptasin.bi git neolur hangi topikte yer alcaksan al seni yuzunden siteye miteye girmicem insanin huzurunu kaciriyorsun.farkli amaclami burdasin insanlari uslubunla sitedenmi uzaklastirmaya calisiyosun diye dusunucem.

sen ne cüretle bana bunları söylersin! ben sırf senin gibilerle muhattap olmamak için topikten ayrıldım sen hala neyin peşindesin? içindeki mahalle kadınını sustur ve benden alıntı yapma hadsiz

yok canım ense kalınlığına da baktırmadım o da zaten ikili tarama testinde yapılıyo. biçok bebeğin de ense kalınlığı normalden fazla çıkabiliyomuş. bir de zaten doğruluk oranı %60 civarıymış. o testler insanın psikolojîsini bozuyo. benim tercihim bu yönde. doktorun tahminde bulunur mu bilemiyorum çünkü bazısı söylemiyomuş. bnm dr um çok samimî biri hemen paylaştı bnada gösterdi. eğer erkekse 12. haftada belli olmaya başlıyomuş. biz de 12 deyiz. (11+2) eğer kzsa 14. haftadan önce belli etmiyomuş canım. benim bebiş bacakları açmıştı dr ultrasonu tam kuşbakışı yaptı ve yakınlaştırdı. tam iki bacağının arasında sivri bi çıkıntı gördük =))) Rabbim önce sağlık versin cinsiyet farketmez.

Benim icinde farketmez tabiki cinsiyeti ama merakta etmiyo degilim tabi cok guzel bi duygu yaa iyiki Allah nasip etti.insallah isteyen herkese nasip olur.bana doktorum ense kalinligina bakicaz ultrasonla ama kani siz bilirsiniz dedi esim yaptirmak istiyo yaptiricaz artik.bizim doktorumuz arkadasimiz zaten gorurse mutlaka soyler cinsiyeti.Allah hayirlisini versin insallah hepimize

gecen pazartesiye kadar gelisimi normaldi ne olduysa beu bes gunde olmus iki haftadir kanamam vardi zaten ama azdi bir anda acildi kan bugun doktora gittim allahtan tamamen rahim bosalmis insallah tez zamanda yine olur...

Ayy çok üzüldüm. .ama üzme sen kendini stres yapma ki bidaha kolaylikla kalabilesin cnm...peki kanaman olur olmaz gitmedin mi doktora?

kizlar aralik annesi filan olamiycam cumartesi dusuk yaptim cok fenayim gitti bebegim:KK43:

Cok uzgunum:KK43: allah en kisa zamanda sapasaglam yeni bir evlat versi. Insallah, cok fazla hanim yasayabiliyor bu tarz durumlar. O kadar normal ki, lutfen moralini yukaek tut ve tekrar hamile kaldigin zaman sakin bu durum tekrar eder mi acaba doye getirip canini skma , sevgiyle kal..

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

evet canım ben de tam düzeltecektim sonra sen yazmışsın zaten :)

Yani hurma arabıstan hurması faydalı diger meyve olan hurma turuncu:) o son ay faydalı dogum için öylemi anlamalıyız:KK66: ben çözemedmde cok yiyrm hurma çünkü merak ettim?

Canim bana diyetisyenim hurmaya dikkat dedi.
Ilk aylarda onermiyoruz rahimde kasılma yapabiliyormus.
Son aylarda agirlik vericez dogumu kolaylastirdigi söyleniyormus.
Aman iyice araştır.

aa öylemiiii ilk defa duyuyorum. ben kızımda da çok tüketmiştim. ilk randevumda sorucam dr uma canım uyarın için teşekkürler. şimdilik tüketmiyim o zaman. nolur nolmaz..

Yani hurma arabıstan hurması faydalı diger meyve olan hurma turuncu:) o son ay faydalı dogum için öylemi anlamalıyız:KK66: ben çözemedmde cok yiyrm hurma çünkü merak ettim?

canım şu bildiğimiz medine hurması. ramazanda oruç açılan :) hatta peygamberimizin hamilelerin yemesi üzerine tavsiyesi de varmış diye duydum. kızımda da çok yemiştim. ama burdan bi arkadaşın diyetisyeni ilk aylar için önermemiş..

merhaba :) bende 8. hafta içerisindeyim 12. hafta inşallah benim için de milat olur :) riskli bir gebelik geçiriyorum 3. ayın sonunda sıkıntılarının çoğu biter dedi doktorum bakalım heyecanla bekliyorum bende :KK49:

inş canım darısı başına. hatta inş 12. haftayı beklemeden geçer sıkıntıların..

gecen hamileliğimde 4. ayda başamıştım süte...ayrıca benim su anda temel besin kaynağım sadece peynir ekmek portakal:KK43:

evet canım napalım sütten alamadığımızı peynirden almışızdır. ben de eşime günlük süt aldırdım ilk defa bugün. biraz rahatladığım için ne yiyeceğimi şaşırmış durumdayım da :)

kizlar aralik annesi filan olamiycam cumartesi dusuk yaptim cok fenayim gitti bebegim:KK43:

canım çok geçmiş olsun. aynı şey değil tabiki ama ben de bu hamileliğimden birkaç ay önce kimyasal gebelik yaşadım. 1 hafta da olsa bebeğime çok bağlanmıştım ama sonra demek ki sağlıksızmış diye avuttum kendimi. sen de öyle düşünmeye çalış. en kısa sürede yeniden hamile kalman ve çok sağlıklı bir gebelik geçirmen dileğiyle...

canım şu bildiğimiz medine hurması. ramazanda oruç açılan :) hatta peygamberimizin hamilelerin yemesi üzerine tavsiyesi de varmış diye duydum. kızımda da çok yemiştim. ama burdan bi arkadaşın diyetisyeni ilk aylar için önermemiş..

Evet bende hurma aşerdim o hurmadan bi sıkıntısı yoktr inşallah diyetisyen olunca belki o kilo acısından demiştr bende dr uma sorayım bari cok sverim çünkü ben:KK43:

Nasılsınız kızlar bugün sabah bulantım yokkkkkk :13:

Inşallah gün boyu böle geçerrrrrrr

X