2014 Aralık Anneleri

Ewt nefes darligi bendede var cok cabuk tikaniyorum ve hemen yoruluyorum. Burnumda kulaklarimda tikali gibi sanki yuksek rakima cikmisimda kulaklarim tikanmis gibi ve bu durum beni cok rahatsiz ediyor.

Bendede oluyo canım kiloyla bi alakası varmıdır bilmyrm ama ben kilomdan dolayı tıkanıyrm diye düşünüyrm.. Nefesimizi paylaşıyrz ama olsun okadar

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

aaaa ne güzel benimde 3 yşında bi kzım var 22 temmuz doğumlu ela nur cadımın adı

anne kalk artık yeter oyun oynayalım gezelim diyo sürekli benim bulantılar öğleden sonra yoğunlaşmaya başladılar folik acidi gece yatarken içiyorum onun için

çabuk tıkanma bende de var. Onun için her gün hatta sabah 07.30 da ben yarım saat yürüyüş yapıyorum , ancak bu şekilde rahatladım rahat nefes almaya başladım ayrıca da yemeklerden sonra mide de yanma oluyordu artık o da geçti hepsi yürüyüş sayesinde

kiloyla alakalı olduğunu sanmıyorum canım bended çok oluyo şuan bile nefesim daralıyo sabakları dahada bi çok oluyo resmen bulantıda birleşince

Doktrum banada 1hafta daha bekleyelim 15dk dan fazla ayakta kalıp yurume dedi sonra yarım saat yürüyüşlere başlayalım dedi bakalım haftaya baslıycam bende faydası olur insallah bendede yanma cok oluyo

kiloyla alakalı olduğunu sanmıyorum canım bended çok oluyo şuan bile nefesim daralıyo sabakları dahada bi çok oluyo resmen bulantıda birleşince

Bulantıyı atlattım canım ben yaa iyiym şükür şimdi 11+1olduk 12.haftamızdyz yanı inşallah bi an önce herkesin bulantısı gecer cok felaket bişey hiç bişeyden zevk almıyodum ben bulnatımda oldugunda..

aynen canım 9+5 günlüğüm şuan haftalar ilerledikçe bulantılar hafifliyor 24 saat bulantım yok şu aralar çok şükür

aynen canım 9+5 günlüğüm şuan haftalar ilerledikçe bulantılar hafifliyor 24 saat bulantım yok şu aralar çok şükür

bende 10+1 im bulantılar kesildi bende de ama bu aralar böyle arada bişi oluyo bütün enerjim bitmiş gibi.kendimi bayılacakmış gibi hissediyorum sonra geçiyo,sanada oluyo mu

amanın sayfaya uyarı bilem almışız ben giremiyorum bayadır. daha doğrusu biraz ağır geçti 5 günüm... aman kızlar biraz geç oldu söylemem ama şu an hassas bir dönemdeyiz siz siz olun tv yi haberleri fazla izlemeyin... benim salı günü migrenim başladı. eh soma da tam salı akşam başladı o zaman izledim haberleri ama feci birşey olacağını düşünmemiştim sonra sabahına kalktığımız gibi tv başına oturduk. ne oldu nasıl oldu hiç birşeye duysulallaşmadım bu olayı izleyince mi patladı yoksa başıma gelecek mi varmış bilmem ama çarş akşam fenalaştım acile gittik gece hamile olduğum için mide bulantımı alıcak bir metpamid ile geçiştirdiler. perş. gününü de haber izlemeyerek kafamı yıkayıp dinlenerek geçirdim. cuma sabahı yine acildeydik yine aynı mevzu metpamid serum yedim ama artık ağladım doktordan ilaç vermesi için neyse başka doktorlar çağırdı sordu etti morfin verdiler (m1 diyorlar, 1mg filan sanırım) onla biraz uyuştum cuma gününü de kafamı yıkayıp gözlerimi sarıp yattım böyle geçirdim. eh bu sırada doktorlar sağolsunlar uzun uzun konuştular ikna edip psikolojik tedavimi uyguladılar doğrumu bilemiyorum ama gebelikte migren ağrılarına sık rastlanırmış. ağrı gelmeye başladığı an minoset ve parol kullanmak lazımmış. günde 6 adete kadar ikisinden de izin varmış. migreni dindirecek ağrı için gebelikte verebilecekleri ilaç olmadığından minoseti rahat kullanmalıymışız. gebelikteki baş dönmesi ağrı ve mide bulantısı migrenle çok benzer olduğundan ayırt edemezmişiz o yüzden hemen kafamızı yıkayıp soğuğa yakın ılıklıkta suyla karanlık sessiz bir yerde dinlenmeliymişiz. kusmamız geldiğinde tutmamalıymışız... migrende kusmak rahatlatırmış.

çok uzun ve ayrıntılı yazdım farkındayım ama benim başıma geldi ve biz çok panikledik bebişlere birşey olacak diye doktor bize bu olağan bir durum ağrı kesici verebilsek belki ağrınız 3-5 saatlik birşey veremediğimiz için çekiyorsunuz dedi... Allah kimsenin başına vermesin ama başınıza gelirse panik olmayın ben tam 4 gün çektim... ve hafife alınacak birşey değil haberleri izlememeye çalışın...

Var canim ben 5. Haftada geldi lekelenmem kahve rengiydi. Boyle boyle devam etti ve son 2 haftadir kanli akintim geliyor benimde gunde bir - 2 gunde bir falan maksimim 4-5 damla . Suan 10+4 deyim . Doktor hersey normal diyor. Kese etrafinda kanama yok kanin nerden geldigi belli degil cok canim sıkılıyor benlmde . Anlam veremıyorum. 6 haftadır sürekli yatıyorum. Dışarı çıkamıyorum. Çok yürüyemiyorum.. Ve hala devam ediyor.. Cok üzülüyorum ..

Öncelikle sen burada kimseye bu üslupla konuşup ayar veremezsin.. Kimse senin düşüncelerini kabul etmek zorunda da değil.. Ayrıca hiçbir arkadaşım da seni hedef alarak birşey söylemiyor ki üstüne alınıp uzun uzadıya cevap verme ihtiyacı duyuyorsun.
Bakıyorum konuyu kimse uzatmıyor, herkes düşüncelerini söyleyip kabuğuna çekiliyor ama sen uzatıyor da uzatıyorsun.. Huzur kaçıran biri varsa o da sensin.
İsteyen ev,ne alır, İsteyen 9 ay ultrason yüzü görmeden doğuma girer, dileyen ayda 1 gider.. Burada seni bağlayan bir şey var mı? Yok.
Mevzu bu değil, zararlı ı zararsız mı diye soruldu, herkes fikrini söyledi.. Nedir bu şiddet bu celal?
Hayret ya.. Arama motorlarından edindiğin bilgilerle burada ahkam keseceğine, daha faydalı şeyler yap.

Son düzenleme:

benim kızımda 29 haziran 2011 doğumlu Zeynep adı .. benimde bulantım öğleden sonra yoğunlaşıp akşam çıldırtıyor..geceleri uyuyamıyorum bulantıdan..folik asidi bıraktım..senin kızında da aynımıydı bulantılar benim aynı böyle şiddetliydi..bu da kız diye düşünüyorum :)

Adminlerin uyarısı da mı durduramiyor sizi? Bu konuda yorum yapmayın artık. Sakin olun.

Bende 10+1 im bulantılar kesildi bende de ama bu aralar böyle arada bişi oluyo bütün enerjim bitmiş gibi.kendimi bayılacakmış gibi hissediyorum sonra geçiyo,sanada oluyo mu

bende genellikle öğleden sonraları öle oluyo doktora soracaktım normal mi diye unutmuşum sormayı

kızımda bu kadar yoğun değildi doktor ikiz olduğu için aaşırı oluyo dedi folik acidi doktor mu bıraktırdı canım

Aynen kızlar, sabahın 9 undan beri ev temizlemeyi planlıyorum.. Hala planlıyorum.. :)) Kızıma kahvaltı ettirebilmek bile bir beceri.. Sabahları öğlene kadar bu şekilde yaşıyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…