2014 Aralık Anneleri

arkadaşlar ikili test istedimi dr larınız benim dr 10-15 haziran arası yaptır dedi hastane fiyatlarını araştırıyorum 150-180 TL arası devlette sıra almak çok zor diyolar ne düşünüyorsunuz bu down sendromu teşhisi için gerekliymiş
Ben 31 mayista ense kalinligi ve ikili test icin gidicem hastaneye ikili testi bize birakti dr zorunlu degil dedi karari siz verin dedi ben yaptirmak taraftari degildim ama esim istiyo yaptiricaz buyuk ihtimalle..
bak bdt lerimiz ve yaşadığımız sorunlarda aynı:)) az evvle geldim 12268 çıktı betahgc. doktor gayet normal dedi. 12-13 gün sonra gel kalp atışı için dedi. şimdi ozele gittim. bence olacak rahat olmamaız lazım

Canim cok sevindim bazen tek doktora bagli kalmamak gerekiyo ozelliklede olumsuz durumlarda.bencede bebegin seninle.Allahtan umit kesilmez bol bol dua et...

aynını şuan yaşıyorum benim de embriyo görümedi. 1 saat sonra sonucu alıcam inşallah iyi çıkar.5 gün sonra mı duyuldu kalp atışı peki?

Ben ilk gittigimde normalde 6 haftaliktim (kanamam basladigi zaman) .Kesem vardi ve ici bostu..Doktorum bu nedenle kan testi yapalim dedi..
Hamilelik kesin degil demisti hatta..Sonra kan degerlerim yukselince, diger gunlerde de emin olmak icin test yapildi ve bu arada ultrasonada girmistim 2 defa .Gorunmedi bizim bebek..5.gun giderken kendi kendime herhalde bos gebelik diyordum.O kadar uzgundum ki..Esimde ayni durumdaydi (cunku bizim ilk hamileligimiz.Cok bekledik..2 defa tup bebek denedik olmadi.Cok agladik,uzulduk sonra Allah verdi iste)
5 gun tam umudumuzu yitirirken 3. ultrasonda bizim yaramaz oradaydi hemde kalp atisida vardi.Doktorumuz bile cok sevindi.Bebek kalp atisi olunca risk cok azaliyormus.Bende cok hareket etmiyorum, cok sukur kanamamda bitti
O zaman doktor da bana gec dollenme dedi.Ultrasonda 5+ cikti.

Kan testlerin isallah yukselir canim. Gec dollenmeyse bazen 7 haftada bile gorunebiliyormus bebekler..Dikkatli ol ..Mumkun oldukca dinlen..

Kizlar merhaba. Kendimde bisey farkettim. Benim bel cevremde gozle gorulur sislik var. Neden olabilir? Kayinvalidem kizin olcak diyo ondan oyle olur dio? Fikriniz var mi?:18:

Anladım canım onu ama işte yapabileceklerini bilerek hareket etmek de her zaman faydalıdır. Almamaları kendi inisiyatifleri ki böyle bir durumda yani gebelik söz konusu olduğunda inisiyatif kullanamazlar onu anlatmaya çalışıyorum.

Sana sonuna kadar katılıyorum canım ama burası Türkiye.. Ben neler çektim bu sağlık ocağının sisteminden.. Annem kanser hastasıydı ve son 1 ayı yatalak geçirdi evde. Serum taktırıcam, sağlık ocağına yalvarıyorum gelio de biri takmadı, evde bakım hizmeti alın dediler..1 hafta içinde dönüş yaparız dediler. 1 hafta yaşamaz ki annem dedim.. Doktor 3 gün içinde evinize gelip muayene edecek ve duruma göre takması gerekirse takar dediler.. Gerekli yerlere müracat ettim, serumu dışarıdan taktırtmıştım.. Doktor 3 değil tam 15 gün sonra telefonla aradı beni müsaitseniz geleceğim diye.. Ne yazık ki annem vefat etmişti..

İstanbuldan arayan bayan da bana öyle dedi dedim kaydetmiyorlar buraya dedi ki toplum sağlığı merkezine gidin sonra aile hekimine gidin dedi ki aynen öyle kaldı şimdilik bakalım... Bir fırsatını bulduğumuzda yapmak lazım vakit geçiyor çünkü

Aynen canım önce toplum sağlığı merkezine, sonra sağlık ocağına.

Kizlar merhaba. Kendimde bisey farkettim. Benim bel cevremde gozle gorulur sislik var. Neden olabilir? Kayinvalidem kizin olcak diyo ondan oyle olur dio? Fikriniz var mi?:18:

hamilesin tabiki vücut şeklin değişecek leğen kemiğin doğuma hazırlık için genişleyecek kız erkek cinsiyetiyle ilgisi yok onun :)

Yaa kizlarr bende de gobek minicik ama mide var yaa :KK70:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bende geldim :-) kan ve idrar tahlili yaptiysa doktorun sorun olmaz bence. Yaptirmadiysan yaptir orada belli olur. Bir sey yoktur ama bence.

bu hafta baktırdım canım troid değerlerime çok şükür senin de dediğin gibi bir sorun çıkmadı . tsh, sT3 ve sT4 değerlerim normal çıktı. aile hekimine gittim sağlık ocağında yapıldı testler hatta bir de hepatit var mı yok mu ona da baktılar onda da bir sorun çıkmadı içim çok rahatladı valla :)

Merhaba arkadaşlar ben de bugun sonunda doktora gittim çok şükür bebiş yerinde ve iyi görünüyordu ama bulantılarına da çok arttı. Haftaya Perşembe işe başlayacağım ne yapayım dedim doktora bulantı için premesis tablet verdi ilkini bu akşam içtim bir de sabah içeceğim inş işe yarar bir taraftan da folic 1 içmeye devam ediyorum. Sizler nasılsınız? Premesis kullanan var mı aranızda? İşe yarıyor mu?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Günaydın güzel anneler... Bugun benimde dr kontrlm var fakat yogun iş temposundan eşim bunu hatrlamadı bile izin alamazdı zaten dr gelmesini beklemedim ama yinede takip etmesini isterdim:KK43: malesef sabaha üzgün başladım... Fazlamı abartıyorum acaba?

iki kürtajıda bu doktor karar vermişti ama onuncu haftaya kadar beklemişti. mdi niye dedi anlamadım. evet bebek görünmedi normalde 7-9 mm olması gerekiyormuş ama en azından bir hafta daha beklemek istiyorum.

cnm bende 5+5 te gitmiştimde bebek keseye yakınmış ondan görememiş ama ben o bir haftayı nasıl geçirdim var mı yok mu sağlıklı lı mı diye

günaydın güzel anneler... Bugun benimde dr kontrlm var fakat yogun iş temposundan eşim bunu hatrlamadı bile izin alamazdı zaten dr gelmesini beklemedim ama yinede takip etmesini isterdim:KK43: malesef sabaha üzgün başladım... Fazlamı abartıyorum acaba?

Iphone 'den kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

ben hergün hatırlatıyorum resmen eşime unutması imkansızzz:KK9:

Iş temposu çok yoğunsa unutması doğal bence çokta takma kafana bebişini düşün inşallah dr dan iyi haberlerle dönersinnn

merhaba arkadaşlar ben de bugun sonunda doktora gittim çok şükür bebiş yerinde ve iyi görünüyordu ama bulantılarına da çok arttı. Haftaya perşembe işe başlayacağım ne yapayım dedim doktora bulantı için premesis tablet verdi ilkini bu akşam içtim bir de sabah içeceğim inş işe yarar bir taraftan da folic 1 içmeye devam ediyorum. Sizler nasılsınız? Premesis kullanan var mı aranızda? Işe yarıyor mu?

Iphone 'den kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

iyi allaha şükür canım benimde dr kontrolüm var bugün öğlen inşallah iyilerdir zor geçirdim 1 haftayı benim bulantılar baya hafifliyor

Günaydın güzel anneler... Bugun benimde dr kontrlm var fakat yogun iş temposundan eşim bunu hatrlamadı bile izin alamazdı zaten dr gelmesini beklemedim ama yinede takip etmesini isterdim:KK43: malesef sabaha üzgün başladım... Fazlamı abartıyorum acaba?

canıımm sıkma canını..çok yoğun olduğu için unutmuştur..vede erkekler çokta ince düşünceli değil bayanlar gibi.bende istiyorum benle beraber gün hafta saysın ama yok :KK19: unutur kı zaten herşeyi unutuyo

ben hergün hatırlatıyorum resmen eşime unutması imkansızzz:KK9:

Iş temposu çok yoğunsa unutması doğal bence çokta takma kafana bebişini düşün inşallah dr dan iyi haberlerle dönersinnn

Ben hiç söylemedm ama yinede hatrlamasını cok bekledim sonucta nasıl bebeğimiz 3bucuk hafta oldu merak etmeliydi cok taktım kafama:KK43: ve o sorana kadarda söylemiycem gittiğimi......

canıımm sıkma canını..çok yoğun olduğu için unutmuştur..vede erkekler çokta ince düşünceli değil bayanlar gibi.bende istiyorum benle beraber gün hafta saysın ama yok :KK19: unutur kı zaten herşeyi unutuyo

Ama bu cok önemli bi konu unutmamak için her şeyi yapmaları gerekmezmi:KK43: gercekten cok takıldm işe gittiğinden beri stresliyim bi türlü üzerimden atamadm üzgün halimi::KK43:

kızlar çok mutluyum.Çok şükür bebeğin hareketlerini gördük kıpır kıpırdı hem de bayağı insana benziyordu.Ellerini kaldırıp indirdi ayaklarını oynattı çok mutlu olduk bu arada merak edenlere tam 10. haftaya girdiğim gün gördüm :nazar::nazar::emir_bebek:

kızlar çok mutluyum.Çok şükür bebeğin hareketlerini gördük kıpır kıpırdı hem de bayağı insana benziyordu.Ellerini kaldırıp indirdi ayaklarını oynattı çok mutlu olduk bu arada merak edenlere tam 10. haftaya girdiğim gün gördüm :nazar::nazar::emir_bebek:

Suan bu heycanı yaşamam gerek sanrm bende yarım saat sonra randevum bebeğimi göreceğim inşallah 10.haftamdayım bende hareketlerini görüyüm hayrlısıyla güzel haberlerle dönerm inşallah..... :)

X