2014 Aralık Anneleri

kızlar bi sorum daha var ben hamilelik için betahcg testi yaptırdım ve öyle öğrendim hamileliği. şu an 7. haftadayım. başka testlerde yaptırmalımıyım ya? arkadaşlar kan sayımı, kan şekeri testi falan yaptırmışlar ona görede kan ilacına vitamine başlamışlar..bana doktor öle şeyler demedi??

kalp atışını dinledikten sonra yaptırdı bana bütün kan tahlillerini bekle sanada söyleyecektir.

Hayit cnm karıştırdın galiba ben Turkiyede yim.ve baska nicim olmadı :KK66:

ayyy galibaaa kusura bakmayin .. Queen38 nickli bir arkadas vardi , aslinda ben ona ulasmaya calisiyorum ayni topikte yazmissiniz sizi o zanettim ...
Bitkisel bir kurden bahsetmis onu soyledi arkadaslarim kendisine soracaktim .. tesekkurler :KK16: Bu arada bebisiniz hayirli olsun saglikla sihatle kucaginiza almak nasip etsin Rabbim :emir_bebek::nazar:

canım ben 7+4te duydum geçen hafta. endişelenecek bir durum yok bana sorarsan, benim de önce sadece keseyi gördü bir hafta sonra hem bebeği gördük hem kalp atışını duyduk. güzel haberlerini bekliyoruz :KK34:

inşallah iyi haberler alır ve paylaşırım :) bakalım bu cumartesi gidicez.bundan sonra ne zaman çağırır bilmiyorum.zaten abone olduk doktora da.

biliyorum soracağım soruya daha dur bismillah diyeceksiniz ama yine de sorayım dedim. biliyorum daha göbeklerimiz çıkmadı ama çıkmaya başlayınca göbek ve göğüs çatlamasın diye ne kullanmalıyız bilen varmı? şöle ufak bi araştırdımda eczanedeki pahalı kremler yerine genelde doğal yağlar önerilmiş zeytinyağı, badem yağı, kakao yağı ğibi. sizden de öneri bekliyorum.:KK49::KK49::emir_bebek:

ben lierac aldım ama dr um 3 aydan önce onu kullanma dedi. badem yağı tüylenme yapıyor diye duyduğum için ben kakao yağı aldım. 2 günde 1 duştan sonra onu kullanıyorum. sadece göbek ve göğüse değil kalça ve üst bacaklara da uygula çünkü oralarda çatlıyormuş :13:

yok kızlar. şimdi 9 hafta 1 günlük diye kağıdın üstünde yazıyo. o adete göre doğru. altta ga diyo 9 hafta 6 günlük diyo. onun altında yine sd diye bi değer var orda 10 hafta 3 günlük yazıyo. hani şu boyunun falan yazdığı yerde

canım o bildiğim kadarıyla şöyle demek. simdi adete göre 9+ sin ama esasen 9+6 sın. kağıtta da şunu gösteriyo 9+1 ila 10+3 arası demek. o da 9 +6 oluyo . yani gebelik bu iki hafta arası demek

günaydııınnnn....
bebeğinizi beklerken sizi neler bekler? dün aldım ama daha okumaya başlamadım.

bende aptamil in anne bebek seminerinin videosu vardı her şeyi çok ayrıntılı bi şekilde anlatmışlardı ilk bebişimde işime baya yaramıştı

kızlar yaa sabah işe gelirken her zaman giydiğim pantolonlarımdan birini giydim ve biraz zor oldu ama kilo almak için çok erken değil mi? bir de o kadar çıkarıyorum yani, acaba daha önce mi almıştım fark etmeden :44: Geçen gün sağlık ocağı hemşiresi aradı beni baya bilgi verdi sağolsun, 9-12 kilo normal dedi ama şimdiden almaya başlarsak 20lere dayanmaz mıyız :KK9:

Ben hic kilo almadim ama kotlarimi artik giymek istemiyorum sanki gobegime baski yapiyo gibi geliyo.haftasonu hamile pantolonu almaya gittim biraz buyuk olsun ayarlaniyo diye gittim 40 beden diye 36 denemisim meger olunca aldim ama geri vericem :) 40 alayim bari ustten ayarlaniyo biraz idare ederim ama 2 aya rahat giyerim..belki sende kilo almamissindir sadece gobegin cikmistir benimde cikti biraz :)

Kizlar gunaydin..biz bugun 9+5iz..sabah uyandim hicbisiyin yoktu..kalktim oturma odadina gelip biraz da orda uyukliim dedim.sol kasigima sanki adet olcakmisim gibi agri girdi.yatinca agriodu ayaga kalkinca sorun yoktu.iki uc dk falan surdu simdi gecti..benim kese arkasinda kanama bolgesi var.ama progestan kullaniorum..hic kanamam olmadi ins da olmaz ama o bolgeyle alakali olabilir mi agri?dunden beri mide bulantim da azaldi ogurmelerim yok mesela..korkuorum yaa :KK43:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ben hic kilo almadim ama kotlarimi artik giymek istemiyorum sanki gobegime baski yapiyo gibi geliyo.haftasonu hamile pantolonu almaya gittim biraz buyuk olsun ayarlaniyo diye gittim 40 beden diye 36 denemisim meger olunca aldim ama geri vericem :) 40 alayim bari ustten ayarlaniyo biraz idare ederim ama 2 aya rahat giyerim..belki sende kilo almamissindir sadece gobegin cikmistir benimde cikti biraz :)

Ben 36 almıştım, hep de 36 giydim. 40 alma bence. İlla değiştiriceksen 38 al. Hem kilo kontrolünü sağlar:)

Kizlar gunaydin..biz bugun 9+5iz..sabah uyandim hicbisiyin yoktu..kalktim oturma odadina gelip biraz da orda uyukliim dedim.sol kasigima sanki adet olcakmisim gibi agri girdi.yatinca agriodu ayaga kalkinca sorun yoktu.iki uc dk falan surdu simdi gecti..benim kese arkasinda kanama bolgesi var.ama progestan kullaniorum..hic kanamam olmadi ins da olmaz ama o bolgeyle alakali olabilir mi agri?dunden beri mide bulantim da azaldi ogurmelerim yok mesela..korkuorum yaa :KK43:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

10.haftadayım,bende sürekli var karın ve kasık ağrısı.doktor her defasında korkacak bir şey olmadığını,ilk üç ay rahim hızla kalınlaşıp,büyüdüğü için normal olduğunu söyledi.

ben lierac aldım ama dr um 3 aydan önce onu kullanma dedi. badem yağı tüylenme yapıyor diye duyduğum için ben kakao yağı aldım. 2 günde 1 duştan sonra onu kullanıyorum. sadece göbek ve göğüse değil kalça ve üst bacaklara da uygula çünkü oralarda çatlıyormuş :13:

çatır çatır çatlıcaz yani hahahahaha :KK9::KK9::KK9::KK9: bunada gülünürmü bilmiyorum ama :KK1:

tartıda aynıyım zaten :) ben normalde de bol şeyler giymeyi sevdiğim için en azından 4 aya kadar alışveriş yapmadan idare ederim diye düşünüyorum. annem, kayınvalidem kızıyor, sabah beyefendi de bu gömlek biraz daralmış giyme istersen rahatsız olursun diyince kendimi kötü hissettim. kimse karışmasın istiyorum ama tabi olmuyor, ben arkadaşlarıma bile karışıyordum :KK9:

10.haftadayım,bende sürekli var karın ve kasık ağrısı.doktor her defasında korkacak bir şey olmadığını,ilk üç ay rahim hızla kalınlaşıp,büyüdüğü için normal olduğunu söyledi.

benimde ilk hamileliğim düşükle sonuçlanmıştı. bu hamileliğimde çok tedirgindim bunu doktoruma da söyledim 3 aylık olmama 1 hafta gibi bişiy kaldı son 2 hafta %5 son 1 haftada %1 düşük tehlikemiz olabileceğini söyledi beni biraz rahatlattı. bu tarz ağrıların olmasının normal olduğunu söylüyor. yani çok fazla düşünüp üzülmeyin tehlikemiz azaldı kızlaaaarrrrr :nazar: :nazar: :KK16:

arkadaşlar benimde pantolonlarım sıkmaya başladı ama hamile pantolonu için erken gibi geliyo.3 ay dolsa diyorum .. ya bisey olursa bebeğime diyorum pantolona bile baktıkça üzülürüm sonra diyorum.. diyorumda diyorum acaba hiç bunları düşünmeden gidip almak mı lazım anlamdım ki :44: geçende mağazann birinde eşimle tulum beğendik sonra ben üzülürüm falan deyince eşim almayalım o zman dedi.adamında sevincini yarım bırakıyorum sankii :KK17:

bi ben mi böyleyim canlar :KK50:

X