2014 Aralık Anneleri

kızlar gecen hafta dr gittim 6+6 da kalp atımı 120 idi bugün yine gittim 7+5 de kalp atımı yine 120 . neden hiç artış olmamış , olmuyomu yoksa artış çok tedirginim lütfen sizlerde artış oldumu kalp atımınız kaç haftada kaçtı lütfen bi yazın bana.:18::18::18:

ben kalbini duydugumda hic kalp atimi filan sölemedi dr tamam hersey yolunda dedi ikinci randevuyuda taa bi ay sonraya verdi artik ayda bi kontrollerim var

kızlar gecen hafta dr gittim 6+6 da kalp atımı 120 idi bugün yine gittim 7+5 de kalp atımı yine 120 . neden hiç artış olmamış , olmuyomu yoksa artış çok tedirginim lütfen sizlerde artış oldumu kalp atımınız kaç haftada kaçtı lütfen bi yazın bana.:18::18::18:

ah bu acemi annelik :) gozde gayet normal, her kontrolde kalp atisi yukselemezki, oyle olsa 4 aylikken 500 kez atmasi gerekir :) 120 normal olan..ve bundan sonra da oyle olacak...degismicek yani...

Gunaydin hanimlar... biz bugun 8+1 yani 9 haftalik olduk.. grubu fazla takip edemiyorum.. arada okuyorum maalesef..

bu benim ikinci gebeligim ve inanilmaz kasik ve bel agrim var.. doktorum normal dedi.. ikinci gebeliklerde kaslar gevsedigi icin oluyor dedi. Cok uzun sure yuruyemiyorum, oturamiyorum.. insallah bi kac haftaya gecer.. eger 9 ay boyle olursa yandik :KK43:( ikinci gebeligi olan arkadaslar sizlerde de boyle sorunlar varmi?

ah bu acemi annelik :) gozde gayet normal, her kontrolde kalp atisi yukselemezki, oyle olsa 4 aylikken 500 kez atmasi gerekir :) 120 normal olan..ve bundan sonra da oyle olacak...degismicek yani...

eminmisin canım yaa , seninkiler kac aendede artış yok mu ya bi sşteden 110 an 150 ye falan çıkmış falan yazmışlar , korku içime işledi gerçekten ahh şu annelik.içimi rahatlattın biraz sağol ama seninkileride haftalarına göre yazsana bi lütfeeeen :KK19::KK19::KK19::KK19::KK19:

gözün aydın canım

gözün aydın canım. ben de son gittiğimde nokta idi oğlumun tabiriyle fadülle olmuştur inşallah :)

senle satlarımız aynı :)

benden de hiv ve hepatit istenmemiş şimdi baktım da

hayırdır arkadaşım?

bebeğimizi görmeye gidicektikte dün heyecandan :) ama gördük çok tatlı :nazar: ellerini oynatıyordu ayyyyyyyy çok güzel bişiy bu :KK43: :nazar:

Bayanlar en son geçen hafta gittik biz kalp atışlarını duyduk tahlil yapıldı anneme. Kan değerleri düşük çıktı doktor ilaç yazdı.
Ve anneme 2 ay sonra tekrar gel dedi. 2 ay daha gitmeyeceğiz yani kontrole falan. Bu durum normal mi aklıma takıldı :44:

Ben bugun hafif sancim var diye gittim dr a. Ultrasona aldi. Benimki hareket ediyordu valla. Hatta inanamayacaksiniz ama hopluyordu :):) elleri ayaklari fildir fildir oynuyodu. O halini gormemle erkek olduguna karar verdim artik. Zaten cevremdeki herkes erkek diyordu. Kiz icin hic umidim kalmadi :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

bizde dün gördük bebişimizi 10+1 di ve eller nasıl oynuyordu bayıldım harika bir duygu :nazar: :KK16:

arkadaşlar bu bel ağrısı için illa progestan kullanmak mı lazım yani ağrı düşük belirtisi mi benim adetimimn gecikmesinden itibaren nerdeyse hep ağrıyo ki :18: doktor ilk haftalarda normal demişti ama sonrası için bişey demedi.yorumlarıda görünce tırstımmmmm

bebeğinin kalp hızı gayet normal neden kafana takıp stres yapıyorsun ki zaten normali dakikada 120 - 160 vuru olmasıdır dakikada 85 vurunun altında değilse kormanı gerektirecek bi durum yok demektir fazla incelemeyin ultrason kağıtlarını yada internetten yalan yanlış duyup evham yapmayın boşuna çok kafanıza takılıyorsa doktorunuza sorun

arkadaşlar bu bel ağrısı için illa progestan kullanmak mı lazım yani ağrı düşük belirtisi mi benim adetimimn gecikmesinden itibaren nerdeyse hep ağrıyo ki :18: doktor ilk haftalarda normal demişti ama sonrası için bişey demedi.yorumlarıda görünce tırstımmmmm

rahat ol her bel ağrısından düşük olmaz kanaman yoksa takılma rahim büyüyor ağrı olması normal stres yapma :) çok ayakta kalıyorsan dinlen ayakta kalmak da ağrı yapabilir

Son düzenleme:
Gunaydin hanimlar... biz bugun 8+1 yani 9 haftalik olduk.. grubu fazla takip edemiyorum.. arada okuyorum maalesef..

bu benim ikinci gebeligim ve inanilmaz kasik ve bel agrim var.. doktorum normal dedi.. ikinci gebeliklerde kaslar gevsedigi icin oluyor dedi. Cok uzun sure yuruyemiyorum, oturamiyorum.. insallah bi kac haftaya gecer.. eger 9 ay boyle olursa yandik :KK43:( ikinci gebeligi olan arkadaslar sizlerde de boyle sorunlar varmi?

benim de ikinci gebeliğim ama çok şükür ağrım falan yok ilki sezaryen mi? belki o yüzden ağrın olabilir.

Bayanlar en son geçen hafta gittik biz kalp atışlarını duyduk tahlil yapıldı anneme. Kan değerleri düşük çıktı doktor ilaç yazdı.
Ve anneme 2 ay sonra tekrar gel dedi. 2 ay daha gitmeyeceğiz yani kontrole falan. Bu durum normal mi aklıma takıldı :44:

Cevap alabilir miyim :KK4:

rahat ol her bel ağrısından düşük olmaz kanaman yoksa takılma rahim büyüyor ağrı olması normal stres yapma :) çok ayakta kalıyorsan dinlen ayakta kalmak da ağrı yapabilir

doğru diyosun dün evin işini yapmaya kalktım karnımda ağırmaya başladı kanama yok çok şükür ama ailemden uzaktayım eşimde bi iş yapsa arkasından daha fazla iş çıkarıyo.mecbur yapmaya çalışıyorum :KK43:

doğru diyosun dün evin işini yapmaya kalktım karnımda ağırmaya başladı kanama yok çok şükür ama ailemden uzaktayım eşimde bi iş yapsa arkasından daha fazla iş çıkarıyo.mecbur yapmaya çalışıyorum :KK43:

hepsini aynı anda yapma yavaş yavaş dinlene dinlene yap kendini yormadan eşinden yadım al sen yine de olmuyo deyip işi elinden alma yapa yapa öğrenir :)

kimse yok sanırım :) ikili test yaptırmayacaksanız ve herşey yolundaysa 2 ay sonrada gidebilir ikili test için de 11-13. haftalar arası gitmesi lazım

Doktorumuz test falan demedi. :44: Neyse teşekkür ederim demek ki sorun yokmuş :) Birde bu test gerekli midir?

Cevap alabilir miyim :KK4:

bence baya normal heralde sorun olsa 3 4 günde bile çağırabiliyolar kendimden biliyorum sıkma canını :) bu arada seni görünce aklıma bi arkadaşım geliyo lisedeyken onunda annesi hamile kalmıştı annesi doğurma taraftarı değildi ama arkadaşım illa olacak diye tutturunca oldu yani :)

Doktorumuz test falan demedi. :44: Neyse teşekkür ederim demek ki sorun yokmuş :) Birde bu test gerekli midir?

her doktor 2 li testi yaptırmıyo 16-22 .haftalarda 3 lü test var onu yaptırır aynı şey ikisi de bebekte down sendromu için yapılıyor ama asla kesin sonuç vermezler sadece istatistiki bi değer kesin sonuç amniosentezle öğrenilir o da dr gerek görürse

X