2014 Aralık Anneleri

Kac hafatlıksın canım sen? 10.haftada hateketlerini izledik diyenler varya ona göre gidicem kontrole sabredıyrm:KK66:

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

ben dün 10+1dim gittiğimde elleri ayakları hareket ediyordu çok hoş bir duygu :KK16: :nazar: bebekten bebeğe değişebiliyor ama kuzenimde 11 haftalık hamile ama onun bebeğinde hareket yokmuş doktoru biraz daha beklemesi gerektiğini söylemiş.

benim de ikinci gebeliğim ama çok şükür ağrım falan yok ilki sezaryen mi? belki o yüzden ağrın olabilir.

Yok ilki sezeryan degil.. normal dogum.. dogrusu kizimda bu kadar agrim varmiydi hatirlamiyorum.. bir de o zamanlar tabi butun gun dinlenebiliyordum. Simdi hic dogru duzgun dinlenemiyorum.. belki o yuzdendir .. kac yasinda digeri? Benimki 3 yasinda..

Teşekkür ederim için rahatladı :KK1: Evet bende çok istiyordum. küçükken iyide sonradan tek olmak çok kötü oluyor. Annemde kardeşinin 2. annesi olacaksın diyor komiğime gidiyor. :KK17: Akrabalarımızdan çok ön yargı geldi. 18 sene sonra çocuk doğurmak neymiş dediler :KK53:

Çok afedersin ama akrabalarınız kendine baksın. Allah nasip etmişse kimseye laf düşmez. En kızdığım şeylerden biri bu yahu kime ne? Siz bebeğinize odaklanın güzel cicişler hazırlayın tadını çıkarın boşverin insanların ne dediğini. :KK66:

ben dün 10+1dim gittiğimde elleri ayakları hareket ediyordu çok hoş bir duygu :KK16: :nazar: bebekten bebeğe değişebiliyor ama kuzenimde 11 haftalık hamile ama onun bebeğinde hareket yokmuş doktoru biraz daha beklemesi gerektiğini söylemiş.

Ayyy cok heycanlıyım inşalalh bende hareketlerini gördüm elleri ayakları minnacık yaaa severım ben onu nasıl güzel bi duygu Allahım herkese yaşatsın ozman bende 9+1iz son ultrasona göre hesaplarsam yoksa 9+6yız ama bide bişey sorucam yaa sonradan günüyle uyumlu olurmu onu merak edıyrm? Suan 5gün gerideya bi bilgisi olan varmı??

Ayyy cok heycanlıyım inşalalh bende hareketlerini gördüm elleri ayakları minnacık yaaa severım ben onu nasıl güzel bi duygu Allahım herkese yaşatsın ozman bende 9+1iz son ultrasona göre hesaplarsam yoksa 9+6yız ama bide bişey sorucam yaa sonradan günüyle uyumlu olurmu onu merak edıyrm? Suan 5gün gerideya bi bilgisi olan varmı??

bebişimin günü günü herşeyi uyuyormuş :nazar: dr öyle söyledi. hesaplarda çok büyük fark yokki normal bence sizinkide arkadaşımın bebeği çok küçük doğmuştu günü gününe değildi maşallahı var şuanda kafanıza takmayın bence

benim ilk hamileligimde bebegim hep iki hafta geri gorunuyodu..ama hic bi zarari olmadi..sadece 2 hafta gec dogdu.yani 42. haftada :) simdi iki yasinda, cok saglikli masallah...bu bebegim de 1 hafta geri gorunuyo ama hiiic onemsemiyorum :)

benim ilk hamileligimde bebegim hep iki hafta geri gorunuyodu..ama hic bi zarari olmadi..sadece 2 hafta gec dogdu.yani 42. haftada :) simdi iki yasinda, cok saglikli masallah...bu bebegim de 1 hafta geri gorunuyo ama hiiic onemsemiyorum :)

benim 2 hafta önce 4 gün geriden geliyodu şimdi 3 gün önde, bebeğin gelişimine göre mi hesaplıyo onu

Çok afedersin ama akrabalarınız kendine baksın. Allah nasip etmişse kimseye laf düşmez. En kızdığım şeylerden biri bu yahu kime ne? Siz bebeğinize odaklanın güzel cicişler hazırlayın tadını çıkarın boşverin insanların ne dediğini. :KK66:

Kesinlikle öyle yapıyoruz. Kimsenin ne dediği önemli değil bizim için :KK39:

benim 2 hafta önce 4 gün geriden geliyodu şimdi 3 gün önde, bebeğin gelişimine göre mi hesaplıyo onu

Öyle bi durumda var ozman hadi bakalım biz yine sat tarihine göre hesap tutup bekleyelim değişeblr:)

Ben bugun hafif sancim var diye gittim dr a. Ultrasona aldi. Benimki hareket ediyordu valla. Hatta inanamayacaksiniz ama hopluyordu :):) elleri ayaklari fildir fildir oynuyodu. O halini gormemle erkek olduguna karar verdim artik. Zaten cevremdeki herkes erkek diyordu. Kiz icin hic umidim kalmadi :)

Ne güzel.. Çok sevindim canım ..

kızlar gecen hafta dr gittim 6+6 da kalp atımı 120 idi bugün yine gittim 7+5 de kalp atımı yine 120 . neden hiç artış olmamış , olmuyomu yoksa artış çok tedirginim lütfen sizlerde artış oldumu kalp atımınız kaç haftada kaçtı lütfen bi yazın bana.:18::18::18:

Canım senden duyuyorum kalp atışlarının zamanla arttığını.. Ters bir durum olsa doktorun söyler, olumsuz birşeyi söylemez diye birşey olabilir mi yani.. Küçücük bir ihtimal olumsuz bir şey olsa bile söylerler.. Takılma bu kadar, keyfine baaaaaaaaak..

bizde dün gördük bebişimizi 10+1 di ve eller nasıl oynuyordu bayıldım harika bir duygu :nazar: :KK16:

:nazar:

arkadaşlar bu bel ağrısı için illa progestan kullanmak mı lazım yani ağrı düşük belirtisi mi benim adetimimn gecikmesinden itibaren nerdeyse hep ağrıyo ki :18: doktor ilk haftalarda normal demişti ama sonrası için bişey demedi.yorumlarıda görünce tırstımmmmm

Dün doktordaydım.. İlk 3 ayda bel ağrısı, kasık ağrısı, karın ağrısı hatta sırt ağrısı normaldir dedi.. Ağrın uzanınca geçen bir ağrıdır muhtemelen.. Dinleneceksin bol bol canım..

yok bebek hareketli değildi, hareket eden tek yeri kalbiydi.:KK16:

:nazar:

Yok ilki sezeryan degil.. normal dogum.. dogrusu kizimda bu kadar agrim varmiydi hatirlamiyorum.. bir de o zamanlar tabi butun gun dinlenebiliyordum. Simdi hic dogru duzgun dinlenemiyorum.. belki o yuzdendir .. kac yasinda digeri? Benimki 3 yasinda..

2. gebelikler etrafomdan da gözlemlediğim kadarıyla daha ağrılı geçiyor.. Özellikle bel ağrısı yoğun oluyor evet.. Benim de öyle..

Son düzenleme:

Bu gec döllenme dedikleri oluyo sanrm saglıklı olsunlarda 1hafta erken gec farketmez...

X