2014 Aralık Anneleri

kızlar ben 2 li 3 lü 4 lü testleri yaptırmayı düşünmüyorum.yanılma payı çok oluyo sağlıklı bebeklerde bile risk var diyolar annenin hayatı kararıyo çocuk doğana kadar genelliklede sağlıklı doğuyo.
Allah ın izniyle bebeklerimiz sağlıklı doğar inşallah..siz yaptıracakmısınz?

Bu bakış açısına göre düzenli doktor kontrolüne de gerek yok o zmn..Zira dr lar bebek doğana kadar hep tahmini konuşurlar. O zamana kadar hiç bir şey net değildir.

Sağlıklı doğan bebekler için konuşuyosun. Peki ya sağlıklı doğmayanlar? Ailenin bu riski bilerek kabullenerek doğuma girmesi var, doğuma kadar hiç bir şeyden haberi olmayıp doğumda şoka uğraması var.. Şahsen ben bi risk varsa da bunu erken öğrenmeyi tercih ederim.

Merhaba arkadaşlar foruma uzun zamandır üyeyim fakat aktif değildim.artık aranıza katılmak istiyorum.bende mart ayında hamile kalıp nisan ayında hamileliğimi öğrenenlerdenim bugün itibari ile 7+2 haftalık hamileyim.SATA GÖRE 8+5 OLMASI GEREKİYOR FAKAT DOKTOR ONU SORMADAN BANA KAÇ HAFTALIK OLDUĞUNU ULTRASON GÖRÜNTÜSÜNDEN SÖYLEDİ.ilk hamileliğim.allahın izniyle 6+4te bebişi gördük ve kalp atışını duyduk şimdilik başka bi aksilik yok ve bende ilk sayfadaki listeye eklenmek istiyorum ne yapmalıyım. :KK1: :KK49:

Son düzenleme:
Kızlar ben malesef meleğimi kayb ediyorum.çok üzgünüm. Allah kızlarımı bana bağışlasın.

canım çok üzüldüm :KK43: Allah kızlarına sağlıklı bir ömür versin inşallah. İnşallah en kısa zamanda sağlıklı bir bebek nasip eder Allah.

Benim de bugün hepinizin dualarına çok ihtiyacım var. Tekrar doktora gidicem bugün. bebeğimin kalbinin attığını, orda olduğunu öğrenmek istiyorum artık :KK43:

kızlar ben 2 li 3 lü 4 lü testleri yaptırmayı düşünmüyorum.yanılma payı çok oluyo sağlıklı bebeklerde bile risk var diyolar annenin hayatı kararıyo çocuk doğana kadar genelliklede sağlıklı doğuyo.
Allah ın izniyle bebeklerimiz sağlıklı doğar inşallah..siz yaptıracakmısınz?

size klatılmıyorum. insan neyle karşılaşcağını bilmeden ona karşı önlem ve hazırlık yapamaz. hem şöyle düşünün aldırıp aldırmamak bir sorun çıkarsa elbette anne babaya kalmış ancak ömür boyu eziyet çekecek bir yavru dünyaya gelmek istermi sizce, yarın birgün siz ölünce ona ne olacak. ben hep bunları düşünüyorum. büyük konuşmak istemiyorum ama en büyük korkum sağlıksız bir bebek dünyaya getirmek allahım ne bana ne de başka anne adaylarına yaşatmasın bu duyguyu...

Canım Ben de zofran içiyorum kusmayı kesti ama bulantı devam ediyor nasılsa kusmuyorum diye zorla yiyorum ama bulana bulana:KK43: senin kaç mg içiyorsun? Bulantını da kesti mi:what::what:
sen sorunca baktım, 8 mg mış...kusmayı kesti...bulantıyı da büyük oranda kesti..yemek yediğimde yine az bulanıyo ama sonra geçiyo...o kadarına şükür ya...önceki halim içler acısıydı...böğürmekten helak olmuştum, tüm komşular duyuyodu

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ne guzel olmus kurtulmussun canim beter bisey..benim hic cok siddetli olmadi bulantim sukurki ama kendimi hamile oldugumu ogrendikten sonra hep hasta hissettim.bazen yakiniyorum esime ben ne zaman duzelicem hamileligin tadini cikar diyolar ne zaman tadi cikacak diye :)

valla bulantın yoksa çok şanslısın.maşallah...bundan daha kötü bişey olamaz...bence de bi an önce o duyguyu üstünden at ve tadını çıkarmaya başla...ama en kötü ihtimal 3. aydan sonrası keyifli oluyo

merhaba arkadaşlar foruma uzun zamandır üyeyim fakat aktif değildim.artık aranıza katılmak istiyorum.bende mart ayında hamile kalıp nisan ayında hamileliğimi öğrenenlerdenim bugün itibari ile 7+2 haftalık hamileyim.sata göre 8+5 olması gerekiyor fakat doktor onu sormadan bana kaç haftalık olduğunu ultrason görüntüsünden söyledi.ilk hamileliğim.allahın izniyle 6+4te bebişi gördük ve kalp atışını duyduk şimdilik başka bi aksilik yok ve bende ilk sayfadaki listeye eklenmek istiyorum ne yapmalıyım. :KK1: :KK49:
hoşgeldin canım aramıza ne güzel duymuşsun kalp atışlarını
9 haftalık hamileyim doğumum 11 aralık 2014 nasipse ...

inşallah sağlıcakla hepimiz alırız kuzularımızı kucaklarımıza

size klatılmıyorum. insan neyle karşılaşcağını bilmeden ona karşı önlem ve hazırlık yapamaz. hem şöyle düşünün aldırıp aldırmamak bir sorun çıkarsa elbette anne babaya kalmış ancak ömür boyu eziyet çekecek bir yavru dünyaya gelmek istermi sizce, yarın birgün siz ölünce ona ne olacak. ben hep bunları düşünüyorum. büyük konuşmak istemiyorum ama en büyük korkum sağlıksız bir bebek dünyaya getirmek allahım ne bana ne de başka anne adaylarına yaşatmasın bu duyguyu...

Dünyaya gelip gelmiycene şahsım adına karar verme hakkım olduğunu düşünmüyorum.Bu biraz da benim inancımla alakalı tabi.

Ama ne olacağını erken öğrenmekte fayda var...

Canım Ben de zofran içiyorum kusmayı kesti ama bulantı devam ediyor nasılsa kusmuyorum diye zorla yiyorum ama bulana bulana:KK43: senin kaç mg içiyorsun? Bulantını da kesti mi:what::what:

sen sorunca baktım, 8 mg mış...kusmayı kesti..bulantıyı da büyük oranda kesti...yemek yediğimde az bulanıyo yine ama o kadarına şükür..önceki halim içler acısıydı...böğürmekten helak oluyodum..tüm komşular duyuyodu sesimi....(bu arada az önce toplu alıntı yaptım, cevabımın hepsi çıkmamış)
bu ilaç kanser hastalarına filan kemoterapi bulantıları esnasında verilen bi ilaçmış...doktor onay verdiği için kullanıyorum

Dünyaya gelip gelmiycene şahsım adına karar verme hakkım olduğunu düşünmüyorum.Bu biraz da benim inancımla alakalı tabi.

Ama ne olacağını erken öğrenmekte fayda var...

allahım inşallah bizi böyle bir karar vermekle yada böyle bir durumla sınamaz... bebek dünyanın en güzel şeyi umarım hepsi sağlıklı olur...

allahım inşallah bizi böyle bir karar vermekle yada böyle bir durumla sınamaz... bebek dünyanın en güzel şeyi umarım hepsi sağlıklı olur...

günaydın arkadaşlar. ben de dün gördüm tekrar fasülyemi. gerçi fasülyelikten çıkmış artık. 3cm olmuş. kolları bacakları tomurcuk şeklinde oluşmuş ve hareket ediyordu. müthiş bir duyguydu o anı yaşamak. dileyen herkes yaşasın inş.
ben kızımda 2 li testi falan yaptırmıştım ama bunda yaptırmak istemiyorum. dr a sordum. biz dr olarak önermek durumundayız dedi.. ama şöyle birşey var dedi. 2 li 3lü testler bir oran verir sadece. risk düşük ya da yüksek şeklinde. düşük risk olması birşey olmayacağı anlamına gelmez yüksek olması da illa kötü birşey olacağı anlamına gelmez dedi. ama amniyosentez , koryon villus örneklemesi %100 sonuç verir dedi. şimdi bi de harmony test diye bişi varmış. sadece kan veriliyomuş. onun da güvenilirliği %99,5 miş. ücreti de 1000$ mış. hatta dr um dedi ki. sana dürüst olayım ben hamile olsam 2 li 3 lü testi yaptırmazdım dedi. illa kesin sonuç istiyorum dersen onları yaptırabilirsin dedi. benim ve eşimin ortak şahsi kararımız bu testleri yaptırmayacağız. sadece ayrıntılı ultrasonu yaptırmayı düşünüyorum..

Kızlar ben malesef meleğimi kayb ediyorum.çok üzgünüm. Allah kızlarımı bana bağışlasın.

canım çok üzüldüm. peki kesin mi yoksa sen mi öyle düşünüyorsun? çok fazla kanaması olup da sağlıklı doğum yapanlar da çok. ama kaybettiysen de dediğin gibi Allah kızlarını sana bağışlasın.

günaydın arkadaşlar. ben de dün gördüm tekrar fasülyemi. gerçi fasülyelikten çıkmış artık. 3cm olmuş. kolları bacakları tomurcuk şeklinde oluşmuş ve hareket ediyordu. müthiş bir duyguydu o anı yaşamak. dileyen herkes yaşasın inş.
ben kızımda 2 li testi falan yaptırmıştım ama bunda yaptırmak istemiyorum. dr a sordum. biz dr olarak önermek durumundayız dedi.. ama şöyle birşey var dedi. 2 li 3lü testler bir oran verir sadece. risk düşük ya da yüksek şeklinde. düşük risk olması birşey olmayacağı anlamına gelmez yüksek olması da illa kötü birşey olacağı anlamına gelmez dedi. ama amniyosentez , koryon villus örneklemesi %100 sonuç verir dedi. şimdi bi de harmony test diye bişi varmış. sadece kan veriliyomuş. onun da güvenilirliği %99,5 miş. ücreti de 1000$ mış. hatta dr um dedi ki. sana dürüst olayım ben hamile olsam 2 li 3 lü testi yaptırmazdım dedi. illa kesin sonuç istiyorum dersen onları yaptırabilirsin dedi. benim ve eşimin ortak şahsi kararımız bu testleri yaptırmayacağız. sadece ayrıntılı ultrasonu yaptırmayı düşünüyorum..

Ayy çok sevindim bende bu ctesi göreceğim inşallah ikili üçlü test bende istemiyorum ultrasonda anlaşılmıyor mu bunlar yaaa net birşey de demiyorlar.... Para tuzağı gibi bunlar 2-3-4 5 6 diye gidiyor..... Zaten muayene tahlil çok pahalı devlet te zaten verim yok.... Bu ne yaaa sosyal devletiz derler birde nerde bari hamilelere 9 ay ücretsiz kontrol ve tahlil imkanı verin.....

Ayy çok sevindim bende bu ctesi göreceğim inşallah ikili üçlü test bende istemiyorum ultrasonda anlaşılmıyor mu bunlar yaaa net birşey de demiyorlar.... Para tuzağı gibi bunlar 2-3-4 5 6 diye gidiyor..... Zaten muayene tahlil çok pahalı devlet te zaten verim yok.... Bu ne yaaa sosyal devletiz derler birde nerde bari hamilelere 9 ay ücretsiz kontrol ve tahlil imkanı verin.....

inş göreceksin canım. hareketlerini görmek müthiş. o an aklımdan ilk geçirdiğim şey allahım bu duyguyu isteyen herkes yaşasın oldu:)
valla benim şahsi kararım sadece.doğruluğunu ya da yanlışlığını savunmuyorum. ilk hamileliğimde yaptırmıştım ne varsa. bunda istemiyorum.sağlıcakla alırız kucağımza inş hepimiz yavrucaklarımızı

sen sorunca baktım, 8 mg mış...kusmayı kesti..bulantıyı da büyük oranda kesti...yemek yediğimde az bulanıyo yine ama o kadarına şükür..önceki halim içler acısıydı...böğürmekten helak oluyodum..tüm komşular duyuyodu sesimi....(bu arada az önce toplu alıntı yaptım, cevabımın hepsi çıkmamış)
bu ilaç kanser hastalarına filan kemoterapi bulantıları esnasında verilen bi ilaçmış...doktor onay verdiği için kullanıyorum

Canım tekrar eczacı vi arkadaşıma da sordum iç bir şey olmaz dedi..kemoterapi hastalarının bünyeleri hamilelerden daha zayıf o yüzden belirtio dedi bir de hamilelere satıyorlarmış en çok içim rahatladı:) .ben de aynıydm bi tane çubuk kraker yesem o bile çıkıyordu...çok şükür çıkarmıyorum ama bulantı var...canım sen aç mı alıyorsun tok mu?:what::what: Eczacı aç al dedi dr.um tok almaya çalış dedi bi iki lokma zor yutup alıyorum hemen..

valla bulantın yoksa çok şanslısın.maşallah...bundan daha kötü bişey olamaz...bence de bi an önce o duyguyu üstünden at ve tadını çıkarmaya başla...ama en kötü ihtimal 3. aydan sonrası keyifli oluyo

Bulantilatim oluyo tabiki sabahlari ozellikle ama cok siddetli diyemem o yuzden sukrediyorum halime.bende mide yanmalari daha siddetli nedeni de hamilelik reflusuymus yediklerime dikkat etmeye baslayinca oda azaldi zaten bir cogumuzun sikayetleri yavas yavas azalacak insallah bugun benim 9+0 hafta hafta buyutuyoruz bebeklerimizi Allahin izniyle..

Düşük riski sadece sende değil hepimizde var hayatım moralini bozma.. 3 ay dolana kadar o tedirginlik ve ihtimal hepimizde olacak.. Elimizden geleni yapıyoruz, bize düşen bu.. bişeycik olmayacak Allah'ın izniyle hiçbirimize.. :nazar:

Sanmıyorum canım.. Doğum kağıdıyla gidiliyor nüfusa.. Evde doğum yaptığını söylersen olur ancak.. Ama onu da yerler mi bilemiyorum.. Ayrıca şimdi ay hesabına göre okula başlıyor çocuklar.. Okul hayatında sıkıntı olacağını sanmıyorum artık..

hayırlısı canım ama bir bilgi alrsam burada paylaşacağım

X