2014 Aralık Anneleri

arkadaşlar sabah yazmıştım bulantım çok fena diye...ZOFER diye bi ilaç aldım demiştim doktorumun da onayıyla...şu an çok mutluyum...çook iyi geldi...günler sonra ilk kez yemek yiyebildim...ve kusmadım :) büyük bi hastalıktan kurtulmuş gibi hissediyorum kendimi...dünya varmış....aşırı kusması olanlar doktorlarına bi sorsun derim

Ne guzel olmus kurtulmussun canim beter bisey..benim hic cok siddetli olmadi bulantim sukurki ama kendimi hamile oldugumu ogrendikten sonra hep hasta hissettim.bazen yakiniyorum esime ben ne zaman duzelicem hamileligin tadini cikar diyolar ne zaman tadi cikacak diye :)

o halde yusuf süresini oku canım bebeğin dilediğin gibi ve yusufun güzelliğinde olur rabbim hayırlısını versin öncelikle bizim babamızda aynısını yapıyo bende kızıyorum ona rabbim versin de kız erkek hiç farketmez die benim de içime kız doğuyo ama bebeğim die seviyorum şimdilik oyyy annesinin kuzusu hatta:))))

evet canım kandilde okudum Rabbim hayırlısını versin aynen çok teşekkür ediyorum :KK16:

down sendromu riskini belirlemek için yapılan ultrason+kan tahlili testi canım.
11-14 haftalar arasında yapılıyor. Isteğe bağlı bi test doktorlar genelde önerir ama yaptırmak zorunda değilsin.
Bi sonraki kontrolünde söyleyebilir muhtemelen

hmmm anladım tşkler evet bu gidişimde söyleyebilir öğrenmiş oldum bende sorayım o söylemezse

Hepiniz çok sağolun...hiç bir şey vermediler ya.3 tane doktor.biri bile bir şey yazmadı..ben Almanyadayım.bu yüzden reçetesiz vermezler hayatta....ne yapıcağımı iyice şaşırdım...cuma ultrason a girmişdim sadece nokta kadar kese vardı...bide dün girdim...kese büyümüş ve embriyo da gözüküyordu.kalp atışı yoktu ama....öylece bakıb yolladilar.ama şuan ağrım var. ..hemde baya.kanama çom değil ama var.ağrıyla beraber olduğu için bence kesin düşük. Eminim ben:KK43:

canım ben de ilk öğrendiğimde kanam olmuştu ve kasık ağrılarım hala devam ediyor. kanamam olduğunda adet oldum sanmıştım. yerleşme kanamasıymış. bence telaş etme. dr düşük demediyse değildir. kendini üşütme ve dinlen bol bol. sakin olmaya çalış.

bana da 11 le 14. üncü hafta arasında yaptırabilirsin dedi. nette araştırdığımda en uygun haftanın 12. hafta olduğu yazıyor ama o hafta eşim müsait değil beraber gitmek istiyoruz. 11+ 4 de yaptırsam sorun olmaz heralde

Olmaz insallh cnm soylersin doktoruna. Onlara guvenmktenn baska care yok.

Merhabalar arkadaşlar :KK66: benim SAT 10 Mart, ben de Aralık annesi olcam Allah kısmet ederse☺️

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

kızlar 2-3 gündür moralim çok bozuk cumartesi doktora gittim kalp atışı için bebek göründü 3.1mm ama kalp atışı görünmedi. sata göre 6+6haftalığım ama usgye göre 5+6 çıktı doktor görünmesi lazımdı ama 5 gün sonra yine gel bakalım tekrar dedi. dün dayanamadım başka bi doktora gittim kalp atışını gördü sata göre 7+1 iken usgye 6+0 çıktı. kalp atışı olması gerekenden yavaş bebek olması gerekenden küçük keseninde sınırları düzensiz cuma gel kontrol edelim dedi çok üzgünüm ilk gebeliğimde biyokimyasaldı zaten.. 2 gündür yataktan çıkmıyorum yeni bilgisayarı elime aldım. siz kalp atışını bebeğiniz kaç mm iken duymuştunuz? usg kağıdında crl diye yazıo . bi de kesesi düzensiz olup sonra düzelen oldu mu

eğer sağlık sıkıntısı olmazsa çok kolay geçiyor bitanem ilk yıllar hele çok eğlenceli oluyor sadece biraz uykusuz ve yorgun oluyoruz ama bii gülüşü anneciğim deyişi unutturuveriyor

Kızımda ilk yıllar çok yorucuydu, zor ve huysuz bir bebekti, o yüzden tedirginim.. :KK52:

benim dün karın ağrım vardı,gece rahattım şimdi yine var.geçen hafta da ağrımıştı doktora gittiğimde söyledim,normal dedi.şimdi iki gün sürünce merak etmeye başladım.var mı sizde bu durumu yaşayan?

Normal canım, 1 haftadır benim de yoktu bugün karnım ağrıyor, belim de ağrıyor, uzanıyorum..

Kızlar çok kötüyüm, hastaneye gidiyorum iyi diyib yolluyorlar...ben Çok Kötüyüm ama ya.ağrım felaket.belim karnim.kanamada az az geliyor.düşük Yapıyorum. 100% eminim..ilaç bile vermediler bana..o kadar halsizim ki anlatamam. ..ne yapmam lazım. Ne yapıyim söyleyin...

Düşük değil diyorlarsa değildir be canım.. 1 tane de değil bir kaç doktor aynı şeyi söylemiş.. Dinlen bol bol, geçmiş olsun..

kızlar daha önce çatlak önleyiciler ile ilgili konuşmuştuk. ben lierac kullanmaya başlamıştım ama dün dr um ilk üç ay o tarz kremler önermiyorum kesinlik dedi.kakao yağı aldım bende. haberiniz ola :KK3:

Canım almanyada progesyan vermiyorlar onların araştırmalarına göre bir işe yaramıyormış çünkü :KK43:( bende türkiyeden getittirdim birine kullanıyorum şuan :KK43:

Benim doktorum da yaramadığını söyler,..

kızlar saçımda oldukça beyazlarım var,kına yapmak istiyorum 3 ayı beklemem gerek heralde,
boya zararlı ama kınadan tam olarak emin değilim.varmı bilgisi olan?

Doğal kınanın bir zararı olacağını sanmıyorum canım.. Hint kınasını bilemicem ama..

kızlar bulantı için limon yemekte sakınca var mı? kahve ve limon düşük yapıyormuş diye duymuştum.doktora kahveyi sordum çünkü hergün mutlaka bir fincan içerim.dr güne 2 fincana kadar zararı yok dedi.gerçe şimdi buntıdan ve iştahsızlıktan canım kahve bile istemiyor. ama limonu yemediğim için sormamıştım. şimdi bulantım var limona ihtiyacm var ve korkuyorum acaba zararı var mıdır die?

Tam tersine limon ilk aylarda anne adaylarının en sevdiği hiç bir zararı da olmayan bir besindir. Yiyebilirsin, hem kanını sulandırır hem C vitamini.

bana da 11 le 14. üncü hafta arasında yaptırabilirsin dedi. nette araştırdığımda en uygun haftanın 12. hafta olduğu yazıyor ama o hafta eşim müsait değil beraber gitmek istiyoruz. 11+ 4 de yaptırsam sorun olmaz heralde

11+4 12. hafta oluyor zaten..

kızlar 2-3 gündür moralim çok bozuk cumartesi doktora gittim kalp atışı için bebek göründü 3.1mm ama kalp atışı görünmedi. sata göre 6+6haftalığım ama usgye göre 5+6 çıktı doktor görünmesi lazımdı ama 5 gün sonra yine gel bakalım tekrar dedi. dün dayanamadım başka bi doktora gittim kalp atışını gördü sata göre 7+1 iken usgye 6+0 çıktı. kalp atışı olması gerekenden yavaş bebek olması gerekenden küçük keseninde sınırları düzensiz cuma gel kontrol edelim dedi çok üzgünüm ilk gebeliğimde biyokimyasaldı zaten.. 2 gündür yataktan çıkmıyorum yeni bilgisayarı elime aldım. siz kalp atışını bebeğiniz kaç mm iken duymuştunuz? usg kağıdında crl diye yazıo . bi de kesesi düzensiz olup sonra düzelen oldu mu

Crl 0.95 cm yazıyor bu mudur? :44:

kızlar ben 2 li 3 lü 4 lü testleri yaptırmayı düşünmüyorum.yanılma payı çok oluyo sağlıklı bebeklerde bile risk var diyolar annenin hayatı kararıyo çocuk doğana kadar genelliklede sağlıklı doğuyo.
Allah ın izniyle bebeklerimiz sağlıklı doğar inşallah..siz yaptıracakmısınz?

arkadaşlar sabah yazmıştım bulantım çok fena diye...ZOFER diye bi ilaç aldım demiştim doktorumun da onayıyla...şu an çok mutluyum...çook iyi geldi...günler sonra ilk kez yemek yiyebildim...ve kusmadım :) büyük bi hastalıktan kurtulmuş gibi hissediyorum kendimi...dünya varmış....aşırı kusması olanlar doktorlarına bi sorsun derim

Canım Ben de zofran içiyorum kusmayı kesti ama bulantı devam ediyor nasılsa kusmuyorum diye zorla yiyorum ama bulana bulana:KK43: senin kaç mg içiyorsun? Bulantını da kesti mi:what::what:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

merhaba kizlar hala kotuyum dun geceeen bu yana kipkirmizi kan geliyor artik ara ara ama 6saatte bir az ama kan var doktor kipirdama dedi yatiyom tum gun yalnizim evde esim bakiyor bes gun ignerlerim var birde bugun yine serum olacak cok korkuyorum lutfen dua edin kanamam biteerse ultrasona gitcem bevegime birsey olmasin...

kızlar ben 2 li 3 lü 4 lü testleri yaptırmayı düşünmüyorum.yanılma payı çok oluyo sağlıklı bebeklerde bile risk var diyolar annenin hayatı kararıyo çocuk doğana kadar genelliklede sağlıklı doğuyo.

Benim bi arkaadasim da yaptirmis riskli demisler gobekten sivi alalim dediler kabul etmedi ama kafasi allak bullak oldu ultrasonda ense kalinligi normal olmasina ragmen kanda riskli dendi oda ne olursa olsun deyip sonlandirmadi gebeligini su an 5 aylik hamile insallah saglikla alir kucagina.bana kalsa yaptirmam ama esim yaptiricaz diyo.bence bos yere kafa karisiyo.ben bu bebegi ne olursa olsun dogurucam diyen yaptirmamali takdiri ilahi cunku..

Ben de yaptırmayı düşünmüyorum tarama testlerini canım..

....

merhaba kizlar hala kotuyum dun geceeen bu yana kipkirmizi kan geliyor artik ara ara ama 6saatte bir az ama kan var doktor kipirdama dedi yatiyom tum gun yalnizim evde esim bakiyor bes gun ignerlerim var birde bugun yine serum olacak cok korkuyorum lutfen dua edin kanamam biteerse ultrasona gitcem bevegime birsey olmasin...

Ah canım bak önemli olan şey moralin, olumlu düşün :26: dualarım seninle. kesinlikle kendini boş yere üzme gelicek geçicek bu günler :KK16:

Merak etme canım bişey olmaz inşallah benim de kanamam vardı 1 haftadır yatıyorum, geçti çok şükür. Progestan kullanıyor musun?

....

Canım benim Allaha emanet bebeklerimiz.
Rabbim korıusun inşallah mucizeni..
geçmiş olsun canım.
yat dinlen kıpırdama wc dışında.
duş falan da alma idare et bir süre.

2li testi yaptır bence... Kötü çıkmadığı sürece diğerlerini istemiyorlar..

X