2014 Agustos&Eylül ayında tüp bebek yaptıracaklar..Birbirimize umut olalimm..

o kadar uzun kı topige bugun döndüm kısaca kopyalayayım yazdıklarımı bende fostimon,merional igne kullanmısştım ampulu kırıp bır tüpe sonra diğerine karıştırıp göbüse yapıyordum aynısını diğer ignedede yaptım sonra cetrotide eklendı o daha kolaydı hazırlaması en kolayı ovitrelle çatlatma iğnesi herşeyi hazırdı 01 eylülde lucrin başlıycam şırınga hazır sıvı çekip bu igneler inan en kolayı 4 ay içinde 2 ameliyat yasadım rahim filmi neler neler anlatayım kısaca;

aralikta ilk deneme için basladik tupler tikali ve endometriozis var.4 ay kist yüzünden ertelendi martta basladik opu da 5yumurta toplandı ama tüpte sivi olduğundan 2embryo donduruldu rahim filmi çekildi laparoskopi ile tüp cikarildi 5saat suren bir ameliyatta iki sene öncede kist ameliyatı olmuştum simdi eylülde donmus embriyo larim transfer edilecek adet yeni bitti muhtemelen 10eylulde gelir 1eylulde lucrin iğne ile baskilancak.topikte yer almak ve bu uğurda uğraşan herkese kolaylıklar diliyorum konusalim paylasalim hayirli olsun arkadaşlar

Ahh bitanemmm ne.mesaketli yollrdan gecmiaiin cnmm bnmm yaa allhim bu yolda sana.dualarin kabul olur insallh dualarim hepinizle inan allhim hepimize yardim etain.. insalhh olucak umutzluga yer yok.. allhim umutlarimizi koreltmesin.. kapisndanelimiz.bos gondeermesin.insallh.. yuce mewlm duysun sesimizi.. allhumme salli ala seyidina.muhammet.... ytis yaresulaalh.. allhim kabul eylesin .. amin.amin amin..

:nazar::nazar::nazar::nazar:
Ahh bitanemmm ne.mesaketli yollrdan gecmiaiin cnmm bnmm yaa allhim bu yolda sana.dualarin kabul olur insallh dualarim hepinizle inan allhim hepimize yardim etain.. insalhh olucak umutzluga yer yok.. allhim umutlarimizi koreltmesin.. kapisndanelimiz.bos gondeermesin.insallh.. yuce mewlm duysun sesimizi.. allhumme salli ala seyidina.muhammet.... ytis yaresulaalh.. allhim kabul eylesin .. amin.amin amin..

aminnnn canım rabbim gönlümüze göre versin önce senden güzelhaber alalım eylulde inşallah bende bu sureci atlatayım buz bebeklerimle

o kadar uzun kı topige bugun döndüm kısaca kopyalayayım yazdıklarımı bende fostimon,merional igne kullanmısştım ampulu kırıp bır tüpe sonra diğerine karıştırıp göbüse yapıyordum aynısını diğer ignedede yaptım sonra cetrotide eklendı o daha kolaydı hazırlaması en kolayı ovitrelle çatlatma iğnesi herşeyi hazırdı 01 eylülde lucrin başlıycam şırınga hazır sıvı çekip bu igneler inan en kolayı 4 ay içinde 2 ameliyat yasadım rahim filmi neler neler anlatayım kısaca;

aralikta ilk deneme için basladik tupler tikali ve endometriozis var.4 ay kist yüzünden ertelendi martta basladik opu da 5yumurta toplandı ama tüpte sivi olduğundan 2embryo donduruldu rahim filmi çekildi laparoskopi ile tüp cikarildi 5saat suren bir ameliyatta iki sene öncede kist ameliyatı olmuştum simdi eylülde donmus embriyo larim transfer edilecek adet yeni bitti muhtemelen 10eylulde gelir 1eylulde lucrin iğne ile baskilancak.topikte yer almak ve bu uğurda uğraşan herkese kolaylıklar diliyorum konusalim paylasalim hayirli olsun arkadaşlar
Kıyamam canım benim yaa rabbim tez zamanda emeklerinin karşılığını verir inşallahh,rabbimin yanında çok, canım benim inan moralini hiç bozma arkadaşımda da çikolata kisti vardı bi sürür ameliyat geçen ay tüp bebek yaptı sadece 2 yumurtası büyüdü morali nasıl bozuktu ağlıyodu sürekli doktorda hiç beğenmedim bu yumurtaları diodu,çok şükür ikiside döllendi ve biri tuttu çok şükür darısı bize inşallahh:KK68::KK33:

canim korkma bizede yapn demislerdi sperler kaliteli taze ve guclu olsn die zarari yok yani 2 gun ideal olaniymis endiselnme.zaten yaptgnz son iliski olcak 4 ay boyunca tutunrsa bebsin sana ilk 3 ay yasak rahim kasilmasn die sonra bi problem yoksa serbest biz 5 aya yakindr yok bebehimn eşi asagda oldgu icin yasakladi dr umarm hersey yolnda gider.
:-) aslında pek bişi de anlamadım ama geride çevirmedim kaşındım yani :KK33:Ben şimdiden o moda soktum kendimi yumoşlarıma bişi olur gelme hele allahım inşallah tutarda kendimi kampa çekerim en çok be istiyorum biliyomusunz kızlar bu kazayla oldu diyenler gibi (asla inanmıyorum onlara ) böle olmasın die uğraşmak iki yıldır kırk takla attık 1 tanesi boşa gitmesin die:KK73:Kucacığına sağlıklıcaa alırsın inşallahhh yavrunuuu kuzumm:KK36:

2014-08-17-00-38-58-1.jpg
Resulullah(S.A.V.) çocukları reyhan çiçeğine benzetmiş ve şöyle buyurmuslardır:
"Çocuk kokusu, cennet kokusudur.."

Allhım sen bize o Cennet kokusnu koklamayı nasip et..
AMIN..

Canım öncelikle geçmiş olsun ve tedavin hayırlı olsunsenle sorunumuz aynı sayılır.Bende de endometrıozis var ve şu an onun tedavisini görüyorum.Benim opum Temmuz ayında oldu.Toplam 6 yumurta toplandı ve bunlardan sadece 3'ü döllendi ve donduruldu.Temmuz'un sonunda Dr'um beni geçici menapoza soktu.Tüp bebek tedavisinde en çok zorlandığım süreç bu olsa gerek benim için bu aşama çok zor geçiyor.Ama inşallah sonu güzel olur.Sanırım bu süreç Eylül'ün ortasına kadar devam edicek.Eğer kistte küçülme olursa transferim Eylül sonu gibi gerçekleşicek
Sende de bu geçici menapoz olayı oldu mu merak ettim doğrusu❓❓❓

selam eski topiklerdede vardık ne zaman olucakk benim nisanda opu oldu ama sıvı var diye donduruldu 2 embryo 12 ağustosta adet oldujm 21.günü yanı 01 eylülde lucrin başlıo 10 eylul gibi adet olursam kontroller ve transfer ama tam tarih eylulde belli olur senin ne zaman haber et
Slm cnm beraber oldugumuz dönemdekinde yumurtalar gelişmedi iptal oldu snra tekrar denedik tekrar iptal oldu bu üçüncü artık gelişti 14 tanedn 2 tane kaliteti kaldı dondurdular temmuzda bakalım hasta oldum bittim estrofem kullanıym çarşamba kontrol var belli olcak eğer rahim iyi durumdaysa 25-26 sı gibi transfer eger değilse sana yetişcm galiba nasip bakalım da sende anlamadıgım lucrin ne alaka ben uzun protokoldüm lucrin başladım şimdi dondurulmuşlarla denicm estrofem başladım günde 3 tane anlamadım yani cnmm

Insallhhhh canmm bnmm allhim umutlarimizi koreltmesin allhim sabir versin kapisndan bos cevirmeain insallh..
Cnm yaa bişe diyimmi iğne kullanmaktan delik deşik oldum artık acısı değilde vurcak yer bulamıyodum göbek oldu mosmor korkma hızlıca yap gitsin seninki bide nasipse kısa sürcek ben haziranın 12 sinde bi başladım temmuzun 17 sinide kadar düşün yanii inşAllah hiç bi problem çıkmıcak korkma sen

Kızlar tedavi boyunca tarnsfere kadar ilişki serbestti ama ben kendim istemiyodum ne olur ne olmaz die hemşire hanım dün yasağı delmemi söledi:KK47:Bizde dün hemşireyi dinledik pazartesi opu olucağı için perhiz 2gün olmalıymış en az ama benim içim tahat değil ya keşke şeytana uymasaydım size bununla ilgili bilgi verdiler mi kızlar ya yumurtaya zarar vermişmidir:KK17:
Banada catlatma iğnemsi vurulacagim gün ilişkiye girin yada kendi bosalsin demişlerdi, ben eşime ilişki yasak sen bosalacakmissin dedim, deyiş o deyiş halada yasak 1 aydan fazla oldu valla:)

:-) aslında pek bişi de anlamadım ama geride çevirmedim kaşındım yani :KK33:Ben şimdiden o moda soktum kendimi yumoşlarıma bişi olur gelme hele allahım inşallah tutarda kendimi kampa çekerim en çok be istiyorum biliyomusunz kızlar bu kazayla oldu diyenler gibi (asla inanmıyorum onlara ) böle olmasın die uğraşmak iki yıldır kırk takla attık 1 tanesi boşa gitmesin die:KK73:Kucacığına sağlıklıcaa alırsın inşallahhh yavrunuuu kuzumm:KK36:

seni cok i anlıorum tatlım insallah tutar da bebisni akirsn kucagna.bende inanmiorum kazayla dediklerne bunun ayibi yokki istiosanz yapin yani :) amin insallah tatlim onu kucagima alinca iste o zamn rahatlicam.

Banada catlatma iğnemsi vurulacagim gün ilişkiye girin yada kendi bosalsin demişlerdi, ben eşime ilişki yasak sen bosalacakmissin dedim, deyiş o deyiş halada yasak 1 aydan fazla oldu valla:)

kiz Allah seni napmasn ne guldum yaa cocuklar duymasndaki tayyar gibi konustn deyis o deyis patladı gitti :) hamilelignn 3 ayına kadr da yasak canm rahatsn yani.

seni cok i anlıorum tatlım insallah tutar da bebisni akirsn kucagna.bende inanmiorum kazayla dediklerne bunun ayibi yokki istiosanz yapin yani :) amin insallah tatlim onu kucagima alinca iste o zamn rahatlicam.
Canım günaydın nasılsın bebegin nasıl, gerçi okuyoruz ama yinede senin hissettiklerini merak ediyorum:)

Canım günaydın nasılsın bebegin nasıl, gerçi okuyoruz ama yinede senin hissettiklerini merak ediyorum:)
cok garip kuzum gunaydin.Allah icine oyle bi sevgi verioki dogunca dusunemiorum ins,ogunleride gorurz ikk baslarda alısammstm taki insan seklini aldi o zamn aşık oldm sanki ona.:) onu dusnnce gozlerim doluo tuylrm diken diken oluo.hala korkuyorm ama bisey olcak die.kalbi atiomu iyimi falan die ultrasn aleti olsada evde hergn baksam evde ona anlatilmicak mutlulk canm karnmi seviorum hergun elim hep karnmda.o yuzden diorum kucagma almdan rahatlamicam.herkesnki kiymetli gebelk tabiki ama biz zor buluoruz ya dahada pinpirikli oluoruz.

cok garip kuzum gunaydin.Allah icine oyle bi sevgi verioki dogunca dusunemiorum ins,ogunleride gorurz ikk baslarda alısammstm taki insan seklini aldi o zamn aşık oldm sanki ona.:) onu dusnnce gozlerim doluo tuylrm diken diken oluo.hala korkuyorm ama bisey olcak die.kalbi atiomu iyimi falan die ultrasn aleti olsada evde hergn baksam evde ona anlatilmicak mutlulk canm karnmi seviorum hergun elim hep karnmda.o yuzden diorum kucagma almdan rahatlamicam.herkesnki kiymetli gebelk tabiki ama biz zor buluoruz ya dahada pinpirikli oluoruz.
Bende daha alışamadığı dönem deyim hala diyorum ki azcik hissettiren kendini bana, hic biseyim yok sadece sol kasigimda iğne batması gibi birşeyler hissediyorum dünden beri o kadar, Allahım insaalh kucağınıza aldığımız günlerinde gösterir bize

X