2014 Agustos&Eylül ayında tüp bebek yaptıracaklar..Birbirimize umut olalimm..

Kasımda bende aranıza katılıyorum şafak sayıyorum resmen çok heyecanlıyım çok.İzmirden istanbula yolculuğum başlayacak.bu yoldaki bütün arkadaşlarım rabbim gönlünüze göre versin.9 senedir bekliyorum ama rabbimin izniyle bu sefer olacak inşallah.bende bu topiğe yazacağım inşallahh pozitif sonuçumu :KK66:
İnşallah herşey gönlünce olsun sağlıkla sıhatle doğsun bebeklerimiz inşallah Allah bizede yardım etsin yarabbim :)

Gordum canimm masallhh ben burdayim diyr miniginn hadi ilk hayrli olsun dilklerin benden canim yarinda kanda gorrus.. Insaallh..

Ewet bni iyi takip etmissin kiziyrum.. Bn hala kiziyrum.. Cunku eskiden yapiyimmi diye soruyrlardi kizlar smdi direk yapipi negatif cikti cok mutsuzum umitsizm diyip kndini salip ilcini birakip... Demorize olup.. 2gun sonra sonucun knda bakilmasiylaa.. Havalardalar... Ondan bu kizginligim Allhm ne verrse hayrlisni verain canim cokk sewindim :)

canım benim çok teşekkür ederim. evet allah her şeyin hayırlısını versin. burada negatif sonuç alan arkadaşlara çok üzülüyorum ama demek ki vakti zamanı var. en azından yaşlar gençken tedavinin peşini bırakmamak lazım. allah isteyen herkese sağlıklı evlat kokusunu nasip etsin.

Merhaba kızlar bugün kasiklarımda yoğunbi ağrı var normal mi. Bi de evde günlük islerinizi yapiyormusunuz yada hep yatmak mi gerek ilk haftalar
Adet olcakmis gibi agrilar cok norml canim vallhi bn ne yalan soliyim. Uzaniyrum arada bir kalkiyrum yemk yapiyrum gerisnid esim yapiyr. Kalktigimdada kizyr cunku 3ay yatcakmisim. Bakim iyi yani kuzum :) ama sende.kndine dinleyerek is yap bak ole hali silkeleyim cam siliyim. Egiliyim klkiyim ewi.supureyim birak ew isni ya. Bebgin daha onmli su 3ay dinlen kuzum. Sonra.sini duzelir..

benimde geceleri kasık agrım cok oluyor cok normalmiş. Kızlar ben çalışıyorum işim rahat olduğu için işten ayrılmadım bebeğim allaha emanet evde hiç iş yapmıyorum yemek de yapmıyorum kayınvalidemde yiyip öyle geçiyoruz sonrada meyve falan yiyip hemen uyuyorum.

canım benim çok teşekkür ederim. evet allah her şeyin hayırlısını versin. burada negatif sonuç alan arkadaşlara çok üzülüyorum ama demek ki vakti zamanı var. en azından yaşlar gençken tedavinin peşini bırakmamak lazım. allah isteyen herkese sağlıklı evlat kokusunu nasip etsin.

Aminnnnnnnnnnn allhimm nasip etsinnn kimsenn kucagi bos.kalmasin insalhh.. Herseyin zamani ve vakti var.. Allh herseyin hayrlisni veriyr.. Cok sukurler olsunki musluman bir ailenin cocuklariyiz.. Yawrularimizda ole olcak ya insallhh..

Canim arkadasim bebeginle sana koskoca binnn massallahh olsun. Mevla seni ve bebisini kotu gozlerden korusun. Ben de tup bebek yaptiricam da sizi okuyup okuyup ogrenigorum sizden tup bebisle ilgili herseyi. Cok guzel anlatmissin eline saglik da ben oncesini sorucam peki yumurtalarin daha kaliteli olsun diye veya sperm icin ekstra biseyler yaptiniz mi. Yeme icme spor gibi???

Halide sen artık geç tüp bebeğe yaa. seni aşılamalarından da takip etmiştim, heyecanla sonuçlarını bekliyordum :KK52:çünkü seninle aynı dönemde aşılama yaptırmıştık temmuzda. benimde negatif oldu. daha çok yaşım gereği tabi ki ben hemen tüp bebeğe geçtim. hatta hiç aşılma yapmasaydık diyoruz şimdi. yalnız iyi bir doktor iyi bir hastane ya da merkez seçimi yapmalısın arkadaşım.

merhaba arkadaşlar dr geldim.Bebeğin kalp atışları için geldiğimi belirttim ultrasyona aldı bebek 7+3 görünüyo iyi dedi.başkada ses falan dinletmedi.kan tahlili istedi ayrıca ultrasyon bölümünden yine ultrasyon yaptırdı.gittik takır takır ücret ödedik ardından sıra bekledik içeri aldı ewet gebelik var 7+4 dedi ve gönderdi.ne kalp atışı ne bişey moral sıfır.bir de biliyosunuz bi dünya ilaç kullanıyoz ikidir onları yazdırmaya çalışıyom.olmadı.günlük yazıyo rapor çıkarmıyo.özel hastahaneye kese ve kalp için ikidir giriş yapıyoruz.fraksparine bir rapor yazdıramadık.dr tahlilleri yap gel raporu öyle verelim dedi.sinirlendim.tok karnına gittiğim için zaten tahlil olmuyodu eşim 100 tl yakın tahlil parasını geri aldı.yapılmadı diye.ayrıca 20 tl ekstra ultrasyon 30 tl de hastahane giriş.blanço moral sıfır eve gel.yolda sağlık ocağımıza uğradım ilk defa çok temiz ve sakin.sıra yok bişey yok.dr bütün istediğimiz ilaçları yazdı.hemşire hanım da bebek için kayıt oluşturdu.günün karı bu oldu eve geldim.nar sıktım taze taze onu içiyom.en güzeli bu oldu

Ya iste ben bu yüzden gittiğim hastaneyi tercih ettim aslındabBrüksel tüp bebeğe gidecektim ama bu ise ticari olarak baktıkları hissi uyandirdilar bende Vazgeçtim hic araştırmadan kadıköy florence gittim kalp atışıduyana kadar uücret odemiyorsun, hastanede çalıştığım için bi sonraki randevu da isteyecekleri tahlilleri hep önceden söylediler yaptırda gel diye boşuna para odemiyim diye, valla 10 kez de denesem 10 kez de giderim, düşük yaptığında doktorunun yüzündeki ifade ve ben maddi manevi yanında olurum hep sözü benim için kafi valla

Kızlar sonucum çıkmış yıkıldım yaa:KK43: 0.100
tatlım üzülme desemde üzüleceksin.geçen hafta bende böyle bir sonuç aldım yıkıldım üzüldüm.ama dünyanın sonu değil ki.yaşımız genç tekrar deneriz.maddi manevi sarsılıyorsunuz haklısınız ama Rabbim vermeyince bundada vardır bir hayır demek lazım.olupta hayırsız oluncaya kadar olmasın.ama dualarımızda Allahım hayırlısıyla ver diye dua etmeye devam ettikçe bir gün verir.hele ki şu son iki günü ve bayramı boş geçirmeden çokça dua etmeliyiz.selam ve dua ile benim güzel arkadaşım...

Ehe ehe ehe :)) günlerdir garip bir enerji var. tay gibi zıplayasım geliyor. transferden sonraki 4 gün zorlandım. ağrılar şişkinlikler falan, evde hep ağır çekim geziyordum. 5. gün sabah çok enerjik uyandım ve hepte böyleyim. sizlerde varmı böyle enerji?
Canım ben ilk transfer gününden beri öyleyim.hatta arkadaşlarıma dedim içimden hoplamak zıplamak geliyor diye.müthiş bi enerji var içimde.sanırım mutluluktan:KK66:))yılların hasretine kavuşmaya az kaldı ya ondan:KK66:)

Canım ben ilk transfer gününden beri öyleyim.hatta arkadaşlarıma dedim içimden hoplamak zıplamak geliyor diye.müthiş bi enerji var içimde.sanırım mutluluktan:KK66:))yılların hasretine kavuşmaya az kaldı ya ondan:KK66:)

Sana maşallah ruyacım :nazar: ben ilk günler kocaman bir karınla gezdim. kendimi ameliyat olmuş hasta gibi hissediyordum. 5. gün sabah bi uynadım hoplayıp zıplaycam nerdeyse. çok şükür bu halimize :KK68: allahım pozitif görmeyide nasip etsin bize. sonra diğerleri kese, pıtpıtlar... vs :KK30:

Halide sen artık geç tüp bebeğe yaa. seni aşılamalarından da takip etmiştim, heyecanla sonuçlarını bekliyordum :KK52:çünkü seninle aynı dönemde aşılama yaptırmıştık temmuzda. benimde negatif oldu. daha çok yaşım gereği tabi ki ben hemen tüp bebeğe geçtim. hatta hiç aşılma yapmasaydık diyoruz şimdi. yalnız iyi bir doktor iyi bir hastane ya da merkez seçimi yapmalısın arkadaşım.
Ya sevgili kocisimi ikna edebilsem:)) bana kalsa bende 3.asilamayi yaptirmazdim ama esim tup bebek icin henuz erken oldugunu dedi. Sen naptin nasil gidiyor?

Adet olcakmis gibi agrilar cok norml canim vallhi bn ne yalan soliyim. Uzaniyrum arada bir kalkiyrum yemk yapiyrum gerisnid esim yapiyr. Kalktigimdada kizyr cunku 3ay yatcakmisim. Bakim iyi yani kuzum :) ama sende.kndine dinleyerek is yap bak ole hali silkeleyim cam siliyim. Egiliyim klkiyim ewi.supureyim birak ew isni ya. Bebgin daha onmli su 3ay dinlen kuzum. Sonra.sini duzelir..
Yok yok canim oylecam silme hali çırpma yapmam zaten. Evide tedavinin basindan beri esim süpürüyor. Hani kalkiyorum yatağımı duzeltip kahvalti hazirliyorum biraz içeriyi topluyorum. Bugün buzdolabını biraz duzelttim sildim ne bleyim bu islerden de korkar oldum. Bulasik maknesini tezgaha bosaltiyorum esim dolaplar yerlestiriyor.

Sana maşallah ruyacım :nazar: ben ilk günler kocaman bir karınla gezdim. kendimi ameliyat olmuş hasta gibi hissediyordum. 5. gün sabah bi uynadım hoplayıp zıplaycam nerdeyse. çok şükür bu halimize :KK68: allahım pozitif görmeyide nasip etsin bize. sonra diğerleri kese, pıtpıtlar... vs :KK30:
Canım benim karında şiş sanki 5 aylık hamileyim:KK66:)bugün 5. Günüm :KK66:)bakalım inşallah hayırlı haberleri veririz sırayla.Bayram şekeri olur bize-ailemize-topiğimize:KK66:)

ev isini bosver bebegin daha onemli tutunduktan sonra daha cok dikkat etmen gerekio gunluk is derken dagiln kiyftleri ve mutfagi topladm sadece ben supurgeymis toz almaymis banyo tuvalet yika hicbirni yapmadm eşine nasil yapcani soyle o yapsin ben 9.haftya kadar boyleydim sonrasnda da kendmi yormdan yavas yavas yaptim canm 16.hftaya mkadar dikkat ettim bulasik makinasi bile bosaltmadm biz zor buluyoruz minik kelebklermizi Allah korusun 3 4 ay cok onemli ve bol bol uzan dinlen canim :emir_bebek:
Canim bende ağır iş yapmamaya calisiyorum ama bayram da geliyor dayanamiyorum kimsede bilmiyor tüp bebek yaptırdığımızi. Rabbm korusun inşallah

Arkadaşlar bişey sorucam benim ayaklarım çok ama çok üşüyor.Çorap giyiyorum yastıkların arasına sokuyorum bana mısın demiyor.Bi de karnım kasıklarım ağrıyor ya sanki orda da bi ateş topu var.Karnımın içi de yanıyor gibi .Bunlar normal mi?inşallah üşütüp hasta olmuyorumdur.

Canim sen anlatmadinmi.. Bole bole kesyi gorsuk. Kalb atisni duymak icin geldik diye bn ole dedim. Kalp atisni duydugunu sanmistr. Ondan. Tup bebk doktrumami gittin.. Bebgin iyimis cok sukur..
hayır canım farklı bi şehirdeyim.tüp bebek dr değil.özel hastahane.gebeyim kakp atışlarını duymaya geldik.tüp bebek yaptırdım u şu ilaçları kullanıyom dedim.oda bebek burda 7
+3 dedi tahlil vs aşağıda ayrı ultrasyon istedi gönderdi

Ya sevgili kocisimi ikna edebilsem:)) bana kalsa bende 3.asilamayi yaptirmazdim ama esim tup bebek icin henuz erken oldugunu dedi. Sen naptin nasil gidiyor?

Benim bugün transferimin 10. günü canım. bugün idrar testi yaptık 2. çizgi göründü :KK54:yarında kan testim var. inşallah pozitif sonuç alırız :KK68:

valla ne yap ne et kocanı ikna et. geciktirmeden yapın bence. tabi maddi durumda önemli. gerç, 3 aşılama bir tüp bebek tedavisini geçiyor. birde yeni aşılama yaptırdığın için kullandığın ilaçların tüp bebek tedavisine de faydası oluyor. bence değerlendirmelisin. aşılamada senin kaç yumurtan oluyordu?

Yok yok canim oylecam silme hali çırpma yapmam zaten. Evide tedavinin basindan beri esim süpürüyor. Hani kalkiyorum yatağımı duzeltip kahvalti hazirliyorum biraz içeriyi topluyorum. Bugün buzdolabını biraz duzelttim sildim ne bleyim bu islerden de korkar oldum. Bulasik maknesini tezgaha bosaltiyorum esim dolaplar yerlestiriyor.
Tamm canim bole ufak tefek isler yapabilirain uzan kndini dinlee.. Agrin olunca hemn uzan.. Insallh allhin izniyle iyi olcak.

X