2014 Agustos&Eylül ayında tüp bebek yaptıracaklar..Birbirimize umut olalimm..

Bahçeci de yapıldı ilkide oradaydı çok memnun kaldım bir arkadaşımda tutmayan 7 tup denemesi sonra oraya gitti ve simdi kizini kucaguna aldi rabbim ol diyince oluyorda iste sabir gerekiyor ama sanki sabir mabir kalmadi olsun istiyor insan sen nerde yaptırdın

Koşuyolu bahçeci ile görüşmüştük ama biz yeditepe üni.hastanesinde karar kıldık her ikisinide orada yaptırdık ben de çok memnunum ama ALLAH ol diyecek ki olsun.Tedavilerde ben çok kilo alıyorum ve etraftan "aa sen kilo almışsın hayırdır "diyenlere cvp veremiyorum yedim bu ara diyorum yediğimin hormon olduğunu bilmiyorlar tabi:KK66:

Allah razı olsun canım:KK19: evet ağlaman iyi olmuştur biraz rahatlarsın.. bende dün ağlamıştım.. ama çok komiktim sanırım ağlarken hem ağladım. hem de elim karnımda anneni üzme nolur dur orda bi yere kaybolma filan diyerek :KK68: aslında herşey olacağına varıyo. hep okuyorum netten. bazılarının belirtileri oluyo bazılarının olmuyo. yani bende düşünüyorum sanki normal yolla gebe kalanlar adeti geçene kadar ne hissediyo ki biz hissedelim. aslında çoğunun belirti dedikleri bence ilaçların etkisi... birde tabi ki vücudumuzu çok dinliyoruz... biraz da tevekkül etmek lazım.. Rabbim görüyo çektiklerimizi çabalarımızı.. inşallah verir mükafatımızı... :KK36::KK36:
Komiksin valla,sen beni güldürdün ALLAH da seni güldürsün bebişinle beraber birde kocacığın :)

Koşuyolu bahçeci ile görüşmüştük ama biz yeditepe üni.hastanesinde karar kıldık her ikisinide orada yaptırdık ben de çok memnunum ama ALLAH ol diyecek ki olsun.Tedavilerde ben çok kilo alıyorum ve etraftan "aa sen kilo almışsın hayırdır "diyenlere cvp veremiyorum yedim bu ara diyorum yediğimin hormon olduğunu bilmiyorlar tabi:KK66:
Doğru diyon kimse bilmiyor bizde de sen cuma günü mu verecen kan testini

Ben ilk iki gün kılmadım sonra normal kıldım ve hiç hamile gibi hissetmiyorum :KK43:
Canim sıkma canını zaten hamile olanlar bile hamile gibi hissetmiyorlar. Allahın izniyle olur inşallahh olumlu düşün. Ne zaman test günün. Bi de namaz kılarken normal hızla mi kildin merak ediyorum Ben im ilk bi hafta kasiklarim ağrıdı eğilsem sanki pirtlayacak gibi hissettim,korktum

kızlar, normal yoldan hamile kalanlar adet gecikmesi olmadan belirti filan anlamıyorlar, bizde de olmaz herhalde özel bi belirti. zaten her yerde adet öncesi belirtilerle hamilelik belirtilerinin ayrıt edilemeyeceği yazılmış. ama biz vucudumuzu cok dinledigimiz icin, herşeyi takip ediyoruz, elimizde degil.

pozitif sonucu alanlar farklı bir belirti yaşadınız mı test gününden önce?

Umutsuz olmayın kızlar o hatayı ben yaptım son günler çok özensiz davrandım hatta ilacımın birini idrar testinde negatifi görünce bıraktım Ogün ertesi gün adet oluyorum dedim eşime kalk ben evde adet olup sonucu öğrenmek istemiyorum doktor desin bana negatifi dedim ve pozitifti inanamadım mucize gibiydi kendinize eziyet etmeyi bırakın ben yaptım siz yapmayın

Kızlar bişeyi daha çok merak ediyorum.Şimdi bana 2 tane embriyo koydular ilk testte belli oluyormu ikisinin de tuttuğü yoksa keseyi görmeyi mi bekliyoruz?ikiz koyduranlar kimler acaba?
Canım genelde beta hcg den anlaşılıyor ama bende 2 tane embiriyo koydurdum ikiside tuttu fakat dusuktu hcg oyüzden hiç ihtimal vermiyodum ikiside kese görünce şok oldum ins çarşamba günü kalbinide duyariz da rahatlariz

Canim sıkma canını zaten hamile olanlar bile hamile gibi hissetmiyorlar. Allahın izniyle olur inşallahh olumlu düşün. Ne zaman test günün. Bi de namaz kılarken normal hızla mi kildin merak ediyorum Ben im ilk bi hafta kasiklarim ağrıdı eğilsem sanki pirtlayacak gibi hissettim,korktum
İnşaallah okunan ezanlar hürmetine Rabbim bizi sevindirsin canım.Bu Cuma sabahı kısmetse.İlk zamanlar benim kasıklarımda batmalar oluyordu şimdi kalmadı bir ağrı falan.Normal de de ağır kılarım ama bu dönemde biraz daha yavaş kalktım secdeden.Zaten hemşireler ilk gün wc dışında kalkma sonra günlük yaşantına devam et demişti.sorun olmaz namaz kılma hızın ama dikkatli olmakta fayda var

Gerçekten çok zor geçirdim. Bir de 24 saat devam ediyordu. Hani sabah yapıp geçmiyordu. 16.hafta biter dediler ama ben daha sadece 3 gündür rahatım. Onda da çorba, zeytinyağlı, ayran, peynir, ekmek ve meyve dışında hiçbir şey yemiyorum da biraz daha iyiyim sanırım. Öyle fazla yemeği veya dışarda yemeği abur cubur şeyleri kesinlikle kabul etmiyor oğlumm :) çok sağlıklı beslenmee yanlısıı :) doğsun biras büyüsün çikolata hamburger yemek istesin hatırlatcam kendisine bu günlerii :)

kiz erkek bebekler aynimi ne ☺ abur cuburu yedigm zaman kusuodum pizza gibi karisik seyler yedigm zaman dışardan doner falan yedigim zaman direk kusturuodu ayran cok i geliodu salata turu ekşi seyleri cok sevio corba faln filan tatli bile aşerdirmiyo hala Rabbim kucagmzada bi vereydi ☺

Kızlar bir konuda fikrinizi almak istiyorum ben çok yakinlarim harici tup bebek olduğunu söylemedim çünkü tip bebekle dünyaya gelen bi arkadaşımın oğluna yanında aaa bu tüp bebekti dimi demişler oda anne o nedemek ben farklimiyim die sorular sormuş oyüzden ben bilinsin istemiyorum gerekirse pembe yalan yani tedaviyle oldu ama ne tedavisi solemicem siz ne düşünüyorsunuz:KK66:

Kızlar bir konuda fikrinizi almak istiyorum ben çok yakinlarim harici tup bebek olduğunu söylemedim çünkü tip bebekle dünyaya gelen bi arkadaşımın oğluna yanında aaa bu tüp bebekti dimi demişler oda anne o nedemek ben farklimiyim die sorular sormuş oyüzden ben bilinsin istemiyorum gerekirse pembe yalan yani tedaviyle oldu ama ne tedavisi solemicem siz ne düşünüyorsunuz:KK66:
Benim eşimin okulunda tüp bebek varmış arkadaşları ona hep sen tüp bebeksin patlayacaksin diye çocukla oyun oynamıyorlarmis çocuk ağlayıp annesine gidip anne ben tüp muyum patlayacamn diye kimse benimle oynamıyor diye ağrıyorMuş. eşim çok etkilenmiş böyle söyleyince de çocuk olumsuz etkileniyor diye olursa bizde tüp bebek olduğunu söylemeyecegiz:KK43:

Canım biz de eşimin hassasiyeti sebebiyle kimseye söylemedik. Sadece benim ailem ve çok yakın arkadaşlarım biliyor. Bu sadece eşinle seni ilgilendirir bence söyleyip söylememek tamamen tercih kimseyi ilgilendirmez :) destekliyorum kararını :KK66:

Benim eşimin okulunda tüp bebek varmış arkadaşları ona hep sen tüp bebeksin patlayacaksin diye çocukla oyun oynamıyorlarmis çocuk ağlayıp annesine gidip anne ben tüp muyum patlayacamn diye kimse benimle oynamıyor diye ağrıyorMuş. eşim çok etkilenmiş böyle söyleyince de çocuk olumsuz etkileniyor diye olursa bizde tüp bebek olduğunu söylemeyecegiz:KK43:

Aile terbiyesi çok önemli doğurdum demekle olmuyor işte, çok üzüldüm yaa Kıyamam ben ona :'(

Umutsuz olmayın kızlar o hatayı ben yaptım son günler çok özensiz davrandım hatta ilacımın birini idrar testinde negatifi görünce bıraktım Ogün ertesi gün adet oluyorum dedim eşime kalk ben evde adet olup sonucu öğrenmek istemiyorum doktor desin bana negatifi dedim ve pozitifti inanamadım mucize gibiydi kendinize eziyet etmeyi bırakın ben yaptım siz yapmayın
Canım yazını okuyunca aynı kendimi buldum sende:KK48: bende 8. Gün test yaptım çıkmadı o günden beri moralsiz geziyorum çarşamba günü test günüm artık inşallah rabbim nasip etmiştir:KK42:

X