2014 Agustos&Eylül ayında tüp bebek yaptıracaklar..Birbirimize umut olalimm..

canım aldım bebişimi geldim:KK16: inşallah sımsıkı tutunur anneciğine... ya 9 buçukta randevum vardı. hemen odaya aldılar beni. o pembe ameliyat önlüğünü giydim. bekle bekle ne gelen var ne giden. donrulmuş embriyolar oldugu için belli bi zamana kadar beklemek gerekiyormuş. beklerken biraz gerildim. ama aşağıya ameliyathaneye indik embriyolog geldi biraz konustuk rahatlattı. çok kaliteli emriyonuz dedi. 2 tane istemişsiniz ama 2 koyulursa bu güzelim embriyonuzu riske atmış oluruz dedi. 100 120 arasıymış hücre sayısı embriyoloğun dedğine göre. azcık gerginliğim geçmişti. sonra dr um geldi bıraz da onunla konustuk kıvamıma geldim :KK49: sonra bebişimi koydular. o küçücük embriyoyu gördükten sonra zaten çok garip oldum ben. hemen yanımdaydı ultrason ekranı. o bırakılıp süzülürken nolur sıkı sıkı tutun dedim sonra gözlerim doldu zaten iyce.. odama cıkınca da agladım biraz ya çok karmaşık ama çok heyecanlı biraz mutluluk diyelim. ama inşallah sıkı sıkı tutunur bebişim bana :KK33: ilk yarım saat çok önemliymiş ben öksürdüm:KK43: dr uma sordum ıkınmak öksürmek zararlı dedi ben öksürdüm ama dedim.. o kadar da değil bi kerecikle ne olcak sanki dedi gülerek. inşallah bişe olmamıştır :KK33:

Hayırlı uğurlu olsun canım, sımsıkı tutunsun sana, hamiş haberini burdan hep birlikte kutlayalım inşallah :emir_bebek:

malesefff bende hiçbirşey hissetmiyorum o yüzden çok tedrginim sadece arada kasıklarıma giren kısa süreli ağrılar korkutuyor beni :KK17:

aynı şekildeyim canım sabah kasık agrısı vardı şuanda hiç bişey yok. Dün de böyle olmuştum sanki regl olcakmışım gibi. İçimden ağlamak geliyor bi taraftan da gülmek ne hissettiğimi bende bilmiyorum çok garibim..

canım aldım bebişimi geldim:KK16: inşallah sımsıkı tutunur anneciğine... ya 9 buçukta randevum vardı. hemen odaya aldılar beni. o pembe ameliyat önlüğünü giydim. bekle bekle ne gelen var ne giden. donrulmuş embriyolar oldugu için belli bi zamana kadar beklemek gerekiyormuş. beklerken biraz gerildim. ama aşağıya ameliyathaneye indik embriyolog geldi biraz konustuk rahatlattı. çok kaliteli emriyonuz dedi. 2 tane istemişsiniz ama 2 koyulursa bu güzelim embriyonuzu riske atmış oluruz dedi. 100 120 arasıymış hücre sayısı embriyoloğun dedğine göre. azcık gerginliğim geçmişti. sonra dr um geldi bıraz da onunla konustuk kıvamıma geldim :KK49: sonra bebişimi koydular. o küçücük embriyoyu gördükten sonra zaten çok garip oldum ben. hemen yanımdaydı ultrason ekranı. o bırakılıp süzülürken nolur sıkı sıkı tutun dedim sonra gözlerim doldu zaten iyce.. odama cıkınca da agladım biraz ya çok karmaşık ama çok heyecanlı biraz mutluluk diyelim. ama inşallah sıkı sıkı tutunur bebişim bana :KK33: ilk yarım saat çok önemliymiş ben öksürdüm:KK43: dr uma sordum ıkınmak öksürmek zararlı dedi ben öksürdüm ama dedim.. o kadar da değil bi kerecikle ne olcak sanki dedi gülerek. inşallah bişe olmamıştır :KK33:
Kuzummm hayırlı uğurlu olsun,güzelce dinlen bebişe kanalize ol.Sakın laptop kucağına alma :KK12:

Benim tarnsefim yapıldı yan yataga yumurta toplama işleminden gelen bir kızcağız vardı aman ALLAH'ım kız hastaneyi inletti ağrıyor,sonunda kıza ağrı kesici vurdular. Perdelerin arkasından bana sesleniyor sizin ağrınız oldu mu diye.bu iş yaşa ,genel sağlığa,doktorun işlemi yapış tarzına vede kişinin ağrı eşiğine göre değişir.Benim hiç bir işlemimde ağrı olmadı çok şükür. Rabbim kimseyi caresi olmayan acılara gark etmesin....
çok aşırı sıkışık olma derim oraya gittiğinde hemşirelere söyle yönlendirirler.şimdiden hayırlı olsun :)
İnş hayırlısı olur.. Bnm de hıc ağrım olmadı daha oncekı denemelerimde o yüzden ya şaşkınlığım inş transfer için sıkıntı olmz

heyyyyt 19 eylül transferi olanlar sayımız 3 oldu :KK71::KK71::KK71: kızlar ne durumdasınız farklı bir durum varmı bende tık yok başlarda adet sancısı gibi bel ağrım şişkinliğim vardı onlarda geçti şimdi sağ kasığımda baskı hissediyorum sizde durumlar nedir.:KK51: burasıda olmasa bu bekleyiş çekilmezdi iyiki varsınız kızlar :KK19::KK5:

aboo canım ben uzanıom ama laptop kucagımda uff.. indiriom hemen :KK43: tşk ederim ayrıca canım benm. saol :KK19:
Şaşkııınnn alma kucağına.Bana sürekli yatma ama süreklide oturma demişti hemşireler onu sen ayarla demişti.yarı yatar şeklinde oturabilsin pc sehpa üzerine koy o yeter .Yook illa kucağıma alacağım dersen minder koy altına sıcaklık zarar verir ALLAH korusun...

heyyyyt 19 eylül transferi olanlar sayımız 3 oldu :KK71::KK71::KK71: kızlar ne durumdasınız farklı bir durum varmı bende tık yok başlarda adet sancısı gibi bel ağrım şişkinliğim vardı onlarda geçti şimdi sağ kasığımda baskı hissediyorum sizde durumlar nedir.:KK51: burasıda olmasa bu bekleyiş çekilmezdi iyiki varsınız kızlar :KK19::KK5:
Canım benim hiç bir belirtim yok senin test tarihin 30 u mu benim 1 ekim 3. Gün embiryosu benimki o yüzden sanırım :)

bende laptop kullanmıştım altına kalın bi minder koyup uzak tuttum biraz o şekilde kullandım direk koyunca zararlı diyolar aslında bunları doktorlar pek söylemiyolar aslında her ayrıntı söylenmeli diye düşünüyorum.

Şaşkııınnn alma kucağına.Bana sürekli yatma ama süreklide oturma demişti hemşireler onu sen ayarla demişti.yarı yatar şeklinde oturabilsin pc sehpa üzerine koy o yeter .Yook illa kucağıma alacağım dersen minder koy altına sıcaklık zarar verir ALLAH korusun...
tam ısınmamıştı zaten canm indirdim hemen. ben sürekli yatamıyorum zaten azonce bi sıkıldım turladm evin içine yavaş adımlarla. bi de eşim ymek hazrlarken yanına gidip geldim. ama ağır çekimdeyim :KK16:

bende laptop kullanmıştım altına kalın bi minder koyup uzak tuttum biraz o şekilde kullandım direk koyunca zararlı diyolar aslında bunları doktorlar pek söylemiyolar aslında her ayrıntı söylenmeli diye düşünüyorum.
evet ya çok aydınlatmıyolar. ben sordum da aklıma gelenleri öyle biraz açıklama yaptı saolsun :KK45:

Canım benim hiç bir belirtim yok senin test tarihin 30 u mu benim 1 ekim 3. Gün embiryosu benimki o yüzden sanırım :)[/QUOT

benimde 4. gün dondurulmuş embriyosu test tarihim 30 eylül ama bende 1 ekimde yaptırıcam tabii o zamana kadar reglim başlamazsa önceki tedavilerimde hiç test yaptırmak kısmet olmadı hep test gününden 3 gün önce adet olmuştum 3 gün sonra regl günüm hiç gecikmez

kızlar size bişey sormak istiyorum..
şimdi benim 16 yumurta toplandı 10 tanesi döllendi 9 tanesi de 1.kalitede gelişti.
aslında 2 tanesini 5. güne kadar bekletebilirlerdi bu bizim kararımız mı oluyor doktor mu karar veriyor??? anlamadım.
doktor çağırıp bize bunları söyledi 5. gün blastta olabilir ama risk almayalım dedi ben size bırakıyorum dedim. 3. gün transferi oldu.

Olmazmııı sanki gaz sancısı yada idrar sıkıştırması gibi ara ara vurup gidiyor ben buna razıyım da şu progestan iğneleri beni mahfediyor kalçalarım sızım sızım sızlamaya başladı.Biz hergün parmak hesabı yapıyoruz kocacığımla:KK5: çok komiğiz yaaa :KK70::KK70:

canım biz de günleri birbir sayıyoruz, bir gün bir yıl gibi geçiyor. ben iğne kullanmıyorum. her doktorun prosedürü farklı. gün de iki tane jel kullanıyorum.

Kızlar testi beklerken sürekli yatıyormusunuz neler yapıyorsunuz anlatırmısınız bana ?

bugün 4. günüm. ilk iki gün genelde yatar pozisyonda birşeyler izledim canım. internetten filan filmler diziler buldum. ihtiyaclarım için evin içinnde yürüdüm. bugün dördüncü gün dışarı çıktım. cok iyi geldi. hep evde olmak da bunaltıyor insanı. cok hafif tempo biraz yürüdüm. eve geri girdim. ılık bir duş aldım ve simdi biraz uyuyacagım canım. dizi-film filan izlemek iyi geliyor, kafamı dagıtıyor. tavsiye ederim.

[

çok yakın aile dostumuz kadın doğum doktoru bana hiç birşeyle ilgilenme sitres yapma 3-4 gün dinlendikten sonra cinsel ilişki uzanma ağır kaldırma gerinme bunlara dikkat etmen yeterli demişti hatta ben nette dahi araştırmadım ama insan dayanamıyor merak ediyorsun kasık ağrıların başlıyor acaba diyorsun sadece ben mi yaşıyorum bunları ve dayanamadım tranferimden 3 gün sonra nette dolanmaya başladım :KK71:çünkü tedirginsin endişelisin insan merak ediyor :)

valla bende güya hiç bakmayacagim demiştim, hep bakıoyurm. benim de iki gündür kasık agrılarım var. bugün 4. günüm. aynen kendimi alamıyorum bakmaktan, hep olumlu hikayeler duymak istiyorum.

aynı şeyleri bende yaşadım nette okumadan yapamıyorum güzel şeyler okuyunca bana çok iyi geliyor bu günleri böyle atlattım şimdi 10. günümdeyim hafif bi kasık agrısı var test günüm ctesi günü ama ben yarın yaptırıcaz eşimle dayanamıyoruz bu bekleyiş çok heyecanlı bu yolda olan herkese sabır ve şans diliorum umarım tüm isteyen herkes anne olur

canım benim 5.gün transferi. doktor 10.günde test yaptır dedi.

canım biz de günleri birbir sayıyoruz, bir gün bir yıl gibi geçiyor. ben iğne kullanmıyorum. her doktorun prosedürü farklı. gün de iki tane jel kullanıyorum.

Ben şimdi o çok sevgili bebişlerimin tutunmasını sağlayan progestanı vurunmaya gidiyorum.Çok yazışmayın yahu oku oku bitmiyor sonra:KK70::KK70::KK70:

kızlar size bişey sormak istiyorum..
şimdi benim 16 yumurta toplandı 10 tanesi döllendi 9 tanesi de 1.kalitede gelişti.
aslında 2 tanesini 5. güne kadar bekletebilirlerdi bu bizim kararımız mı oluyor doktor mu karar veriyor??? anlamadım.
doktor çağırıp bize bunları söyledi 5. gün blastta olabilir ama risk almayalım dedi ben size bırakıyorum dedim. 3. gün transferi oldu.

doktor ve embriyolog birlikte karar veriyor canım.

Benimde adet tarihim 30 eylül tutmadı ise adet gününde mi adet olacağız yani benim ilk tecrübem yok :)

evet canım benim iki denememde de tam adet günümde oldum test yaptırmak kısmet olmadı 3. denemeyi dondurulmuşlarla yaptık bunun tedavisi farklıydı belki kullandığım ilaçlar adet gecikmesi yapabilir

X