2014 Agustos&Eylül ayında tüp bebek yaptıracaklar..Birbirimize umut olalimm..

zeynep kamile gidiyorum.ilk defa yapılacakevrakları tamamalıyoruz henüz.eşimde sorun vardı benim.sayısı düşük.ama galiba bendede çıkıcak gibi sürekli bişiler istiyorlar çünkü :KK43: rahim filmine bakıcaklar o film de korkutucu geliyor bana .birde bu aşılama işleminde devlet hastanesi anestezi yapıyormu acaba??yada aşılama öncesi yenmesi içilmesi gereken bişiler varmı.
Canım aşılama için anestezi yapılmıyor, gayet basit bir işlem. Vajinanı açtıktan sonra hiçbir şey hissetmiyorsun zaten. Transferde bile anestezi yok. Sadece yumurta toplama işleminde var anestezi. Korkma. Ama rahim filmi istedilerse işte o anestezi ile yapılıyor. Anestezi almayanlar çok acı çektiklerini söylüyorlar.

zeynep kamile gidiyorum.ilk defa yapılacakevrakları tamamalıyoruz henüz.eşimde sorun vardı benim.sayısı düşük.ama galiba bendede çıkıcak gibi sürekli bişiler istiyorlar çünkü :KK43: rahim filmine bakıcaklar o film de korkutucu geliyor bana .birde bu aşılama işleminde devlet hastanesi anestezi yapıyormu acaba??yada aşılama öncesi yenmesi içilmesi gereken bişiler varmı.
Canım ben ilk tüp denememi zeynep kamilde yaptım ama aşılama olmadı bana hiç o yüzden aşılama ile ilgili bilgim yok açıkcası.
Evraklara gelince bir defa böyle uğraşacaksın sonrasında olmazsa ki inşallah ilk denemende olur. Ozamanda bu kadar uğraştırmayacakalr seni merak etme ama bunlar önemli şeyler mini bir genel kontrol gibi düşün..

birde aşılamada olma olasılığının çok düşük olduğunu söledi doktor bize...ya madem düşük direk tüp bebek deneseydiler diye düşünüyorum ama tabi prosödürleri böleymiş.....çok ama çok stresli bir dönem geçiriyoruz.bi an önce olsun bitsin şu işlemler .aşılama nasıl olur nasıl başlanıcak nekadar sürcek hiç bişey bilmiyorum :KK43:

Canım aşılama için anestezi yapılmıyor, gayet basit bir işlem. Vajinanı açtıktan sonra hiçbir şey hissetmiyorsun zaten. Transferde bile anestezi yok. Sadece yumurta toplama işleminde var anestezi. Korkma. Ama rahim filmi istedilerse işte o anestezi ile yapılıyor. Anestezi almayanlar çok acı çektiklerini söylüyorlar.
devlet hastaneleri anestezi yapmıyormuş malesef :KK43: özellerde de pahalı bilemiyorum çok sıkıntı yapıyorum kendimeee.

Canım ben ilk tüp denememi zeynep kamilde yaptım ama aşılama olmadı bana hiç o yüzden aşılama ile ilgili bilgim yok açıkcası.
Evraklara gelince bir defa böyle uğraşacaksın sonrasında olmazsa ki inşallah ilk denemende olur. Ozamanda bu kadar uğraştırmayacakalr seni merak etme ama bunlar önemli şeyler mini bir genel kontrol gibi düşün..
peki aşılama yaparken yani yapmaya başlanacağı süre zarfında acaba herhangi bi ilaç falan vericeklermi bana ve eşime?yada ne bileyim evrakları verince şu gün gelin aşılama yapıcaz mı diyorlar

peki aşılama yaparken yani yapmaya başlanacağı süre zarfında acaba herhangi bi ilaç falan vericeklermi bana ve eşime?yada ne bileyim evrakları verince şu gün gelin aşılama yapıcaz mı diyorlar
Aşılama öncesindede ilaç kullanılıyor bildiğim kadarıyla çünkü yumurtalarını uygun duruma getirmeleri gerekecektir. Bu yüzden kullanacaksın ilaçlarını.

birde aşılamada olma olasılığının çok düşük olduğunu söledi doktor bize...ya madem düşük direk tüp bebek deneseydiler diye düşünüyorum ama tabi prosödürleri böleymiş.....çok ama çok stresli bir dönem geçiriyoruz.bi an önce olsun bitsin şu işlemler .aşılama nasıl olur nasıl başlanıcak nekadar sürcek hiç bişey bilmiyorum :KK43:

canım yalnız değilsin. hepimiz şaşırtıcı şekilde o kadar benzer hatta aynı duygular içindeyizki, tarifi yok.
sağlıkla canım.

anestezisiz rahim filmi için de bazıları ağrı kesici alıp giriyor öncesinde canım doktorlara sorarak, bazıları pek acı hissetmiyormuş, doktorunla konus canım. belki sgk anlasmali özel bi yerde filan cektirebilirsin.

Canım devlet kadının tüplerinde bir sorun yoksa yani aşılama yapılabilir durumdaysa hemen tüp bebek demiyor. Olmasada üç kez aşılama denettirecekler sana sonra sında tüpe geçiş yapabilirsin.
Evrakları tamamladıktan sonra sağlık raporu verilecek sonrasında da heyet raporunu almak için bir hafta bekleyeceksin. Heyet raporun çıkınca ilaçlarını yazacaklar ve ne zaman başlayacağını ne zaman geleceğini sana anlatacaklar. Merak etme.

Tutmuştur tutmuştur:) aynı gün aynı mutluluğu yaşatsın Allahım
inşallah canım 3. deneme tutsun artık. ben hiçbir şey hissetmiyorum arada adet sancısı gibi hafif bel ağrısı ve şişkinlik hissi oluyor. sen farklı bişeyler hissediyor musun herhangi bir belirti :KK39::KK8:

Canım tüp bebek gibi aşılamanın tedavi süreci. Önce iğnelerle yumurtalıklarını uyarıyorsun. Yani iğne yapacaksın. Sonra seni ultrasound ile kontrol edecekler, yumurtalarının gelişimine bakacaklar. Her seferinde kan vereceksin. E2 ne de bakacaklar. Sonra hazır olduğunda sana diyeceklerki şu gece şu saatte çatlatma iğneni yap. 2 gün sonrası için de gel diyecekler. Eşin sabahtan sperm verecek. Spermler yıkanacak hazırlanacak. Bu işlem 2 saat gibi sürüyor. Sonra sana enjekte edecekler. Yine aynı gün 2 saat sonra. Bu arada ewet aşılamanın şansı yüzde 20-25'ten fazla değil o da hiç problem yoksa sende de eşinde de. Ama özellikle tüp bebeği raporlu düşünüyorsanız sanırım 2 veya 3 aşılama olmuş ama tutmamış olma durumu aranıyor. Belki bu yüzden aşılama demişlerdir öncelikle. Ben de 2 başarısız aşılama oldum. İhtimal yüksek değildi ama insan tüp bebek diyince korkuyor önce. Belki az bir ihtimalde olsa aşılama ile tüp bebeğe gerek kalmadan hallederiz diye düşündüm. Ama aslına bakarsan aynı süreçmiş aşılama ile tüp bebek. Tabi tüp bebekten sonra durumuna göre vajinal jel, iğne, coraspin kullanıyorsun. Bunlar aşılamada yok. Ama hazırlanma süreci birebir aynı.

inşallah canım 3. deneme tutsun artık. ben hiçbir şey hissetmiyorum arada adet sancısı gibi hafif bel ağrısı ve şişkinlik hissi oluyor. sen farklı bişeyler hissediyor musun herhangi bir belirti :KK39::KK8:
Benimde çok bi belirtim yok. Şişkinlik geçti göğüslerim felaket ama onlar zaten ilaçlara başladığımdan beri davul gibiler :) yalnız benim canımı sılan vajina içindeki sancılarım başladı be benim adet belirtimdir normalde umarım bu sefer değildir. Onun dışında belirtim falan yok bazen unutuyorum bile

X