2014 Agustos&Eylül ayında tüp bebek yaptıracaklar..Birbirimize umut olalimm..

Kizlar ya lutfen bisey soyleyin bana surekli form guncelleniyor giremedim adet oldum daha 3 gunun vardi normalde ama normal kirmizi degil cok koyu ve putur putur cokta agrim var kanamamda cok az

Kizlar ya lutfen bisey soyleyin bana surekli form guncelleniyor giremedim adet oldum daha 3 gunun vardi normalde ama normal kirmizi degil cok koyu ve putur putur cokta agrim var kanamamda cok az
Canım.ilaçları bi an da kesince öyle olur.12 sene önce negatif çıkınca test sonucum ağlarken hastalığım geldi.o içine siktigimiz crinone jel hepsi hastalık esnasında dışarı atiliyor.vücut kendini temizliyor.kanama sonra dan da artabilir.ilaçların birikmişligi gittikten sonra.ağrıların için agri kesici al.çok üzüldüm

Canım ben de 3 hafta önce olumsuz sonucumu aldım ilacı kestim ertesi gün kahverengi leke geldi 2 gün sürdü sonra normal kanama başladı ve büyük pihti seklindeydi öyle gelebiliyor korkma sakın ilaçların etkisi ve tutmayan embriyoyu atıyorsun benimki de diğer adetler göre çok ağrılı oldu bir kaç gün sabret sonra geçecek inşallah bundan sonraki ay bebislerimiz tedaviye gerek kalmadan olur insallah üzme kendini dik dur çok şükür bir umudumuz var arkadaşım.

Cok sagol canim neden az peki sadece afedersin lavaboda peceteye geliyor pedime cok az gelmis

Canim cok sagol yok iyiyim bugun daha iyiyim elhamdulillah cok koyu olunca tedirgin oldum acaba dedim gec mi tuttu yoksa hala ordalar mi simdi onlarda mi gidicez bu adetimle ne aci ya belkide agrim ondan bu kadar cok oldu normaldede agrili olur adetim ama bunun acisi baska oldu

Canım HAYIRLI olsun bebeğin bikaç sorum olacak şuan hangi ilaçları kullanıyorsun leke felan geliyormu? Birde beta değerlerini yazabilirmisin teşekürler

Hiç tedirgin olma canım benim kimi çok bulantı ve kusma yaşarmış benim gibi kimi de hiç hissetmeden geçirirmiş bu süreci bebişlerimizin sağlığı daim olsun Allah onları korusun
Canım bi sorum olacak kafamda SORULARR bitmio :) beta değerlerini yazabilirmisin birde keseyi hangi değerde gördüm yeşekürler

Kızlar merhaba :) Klinikten aradılar, üçüncü gün dondurulan embriyoları çözdürmüşler. Yedisi de iyi durumdaymış. Yarın gelişimlerini takip edecekler ve doktoruma bilgi vereceklermiş. Yarın veya salı günü transfer için çağıracaklarmış. Çok heyecanlıyım . Neye dikkat etmem lazım, hiçbir şey düşünemiyorum. Bakalım nasıl olacak ??

Hadi hayırlısı canım. ilk 24 saat dikkat çok önemli. transferden sonra en az 2 saat tuvalete gitme ve hiç hareket etmeden yat . 2 gün sonra rutinine dön ama ağır işler yapma sakın. mesela uzanıp raftan bişiler alma, çamaşır asma vb.

Cok sagol canim neden az peki sadece afedersin lavaboda peceteye geliyor pedime cok az gelmis
Canım olan hormonu alıyor vücut.doğal olarak tepki veriyor.hormon ilaçlardan kurtulunca vücut kendini korumaya alıyor.neler oluyor diye.bu yüzden az gelir.vücuttan hormon değerleri azalınca yavaş yavaş eski halini.almaya başlar.

her şeyin hayırlısı canım bekleyip göreceğiz :)
Nezocum dün internet problemim vardı giremedim, haberlerini alamadım. bugün öğrendim sonucunu. Allahtan ümit kesilmez, bakalım pazrtesi ne çıkacak sonuç...bende salı teste gireceğim. nahre ve senden sonra iyice moralim çöktü. Allahım hakkımızda hayırlısını versin ve bizi üzmesin.

Merhabalar beni de az önce aradılar 3 yumurta gelişmiş ve salı günü yüksek ihtimal transfer için gidecegim iki embriyo transfer edecekler ikimiz de aynı gün olacak bakalım bizi neler bekliyor.hayırlısı olsun inşaallah.
Transfer öncesi mesane dolu olacak yani bol su içeceksin transfer sonrası en az 45dakika wc çıkamıyorsun sonrasında ise çok sakin hareketlerle dolaşmaya çalış ( hen çok hızlı hareket ederim de ) bir yere uzanma ilk gün sadece yat wc haricinde hiç bir şey yapma sonra iş tevekküle kalıyor ALLAH "OL" diyecek ve yavrularımız bize tutunacaklar hayırlısı ile..... güzel haberlerle buluşalım inşaallah

Canım seninde tedavin hayırlı olsun inşaallah bebeklerimiz sımsıkı tutunur :)

yok benim tıkalı değilmiş canım herşey gayet normal dedi. bizde sorun eşimin spermi azmış birde şekil bozukluğu varmış. eşim bi kaza atlatmıştı. hastaneye yetiştiğinde kalbi durmuştu vücudunda hiç kan kalmadığından.o olaydan sonra çook zayıfladı ve kansızlık filan oluştu vücudu vitaminsiz kaldı. o olaydan öncesinde de spermiyogram yapılmıştı bi sorun çıkmamıştı. o sıralar açıklanamayan infertilite demişti dr. şimdi de erkek infertilitesi diyo. perşembe transferim var bakalım hayırlısıyla güler yüzümüz inşallah. eşimin kazası geçen yıl 13 ekimdi. 13 ekim ikinci doğum günü gibi oldu ve en güzel hediye hamile kalmam olur ona sanırım...

ha kayınvalideye gelince oturup konuşsan anne bunu bende istemezdim ama benim elimde olan bişe değil herkesin başına gelebilir filan desen anlamaz mı acaba.. bana da en son bu dr eşimin yanında senden kaynaklanan hiç bi problem yok sorunumuz erkek infertilitesi diyene kadar hep ben sanki benim kabahatimmiş gibi suçlanmıştım. eşime boşan tekrar evlenirsin demeye kadar cesaretleri vardı. birde alt katta oturuyolar anlayabiliyorum durumunu. ama öncelikle eşini yanına alman lazım eşin seninle olursa kimse sana tek laf diyemez...

belki birilerine faydam olur,belkide birilerinin bana yardımı olur,bilen lütfen yazsın arkadaşlar.
12.gün değerim 1703 çıktı.elimiz ayağımız birbirine dolandı.merkezi aradık,korkulacak bişey değil,çok güzel ,gözünüz aydın,hayılı olsun dediler.şoktaydım,olurmu canım,12.gün kimsenin 300-500 bile çıkmazken,1703....ağla,ağla,helak oldım,sonra bi gülme aldı,sinirsel herhalde.dediler,kan verdiğiniz yerdeki hastanenin doktoruna bi gösterin.çıktık.dedim,bu ne,doktor bana dedi,gerçekten yaaaa bu ne.tüp bebekmi,iki embriyomu dedi.düşündü,galiba ikiz dedi.yada,siz testi geçmi yaptırdınız dedi.5.gün embriyosu ve kaliteliydiler.yani8.gün falan testi yapsam bile çıkacakmış,boşa beklemişim.dolayısı ile katlanarak yükselmiş.ultrasona aldı,bişey göremedi.yarın yine kan vercez.gebelik testi yaptım,iki çizgi çıktı zaten.ya ikiz hamileyim,yada çok iri iyi bir bebekki,değer 1703 çıktı.okuyorum,bi sürü kötü şey geliiyo aklıma,dış gebelik falanda böyle oluyomuş.içim sıkıştı.sevincimiz bile yarım yamalak.10 gün sonra gelsinler demişler merkezden.10 güne kadar habire kan testi....yaaa ömrüm boyunca bugünü bekledim.hamileyim ya....merkezdeki doktorum süper.çok güveniyorum.eğer değerin çok iyi,muhteşem...demeseydi korkardım.ama çok güzel,demiş.arkadaşlar bilen,yaşayan varmı...sabahı zor edicek gibiyim.

Merhaba kızlar bugün 12. Günüm test günümdu.moralim bozuk 21.9 çıkmış sonuç.gerilemiş.halbuki 9.gün 28 çıkmıştı.yani olumsuz.yine olmadı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…