2014 Agustos&Eylül ayında tüp bebek yaptıracaklar..Birbirimize umut olalimm..

canım niye bu kadar kendini üzüyorsun verecek olan rabbim ol dediyse o olur.. Hem stres yapıyorsun lütfen silkelen ve olumlu s düşün hakkımızda hayırlısı olsun sana sımsıkı tutunsun bebeğin :)
Bugün biraz daha iyi sayılırim kısmette varsa olacak inşallah nasip eder. Rabbim kimseyi bu dertte sınamasın inşallah

canım tüpler tıkalıysa aşılama sonuç vermez zaten bence. çünkü sadece yumurtalıklara doğru giden kanallara eşinin canlı ve hareketli spermlerini seçip koyuyolar. yani spermler yine kendi yolunu bulup ilerlemek zorunda. direk tüp bebek dedilerse vardır bi bildikleri dr ların canım.

sadece bir doktora gittim o doktor öyle söyledi başka dokotlara da gitmeli miyim sizce?
yıkıldım dünden beri ağlıyorum,psikolojim çok bozuldu
kayınvalidem de bi ton laf etti eşim de anasına laf söyletmiyor ağzımı açıp bişey diyemiyorum kadına

bilemedim ki canım ya doktor sana güven vermediyse deneyebilirsin farklı bi drla. ahh bu kaynanalar...ama şunu aklından çıkarma sakın problem senden de kaynaklanabilir eşinden de.. bu gayet olağan bi durum. kim ne derse desin duymamaya çalış elinden geldiği kadar. bunlar Rabbimizin bize imtihanı...

problem benden kaynaklanıyor ve benden kaynaklandığı için ben kötü oldum kayınvalidemin gözünde. eşimle de tartıştık bu yüzden aramız açıldı.doktorun hemen tüp bebek demesi beni tedirgin etti,acaba maddi çıkarları için mi dedi diye,tüp bebeği kendisi yapacak çünkü, özel hastane,laparoskopiden falan bahsetmedi,ben kendimi çok kasarım normal muayenede bile kasıyorum anestezili çekin filmi dedim çekmedi. başka yol yok mu dedim yok dedi. yaşım 30 bu arada,2,5 yıldır deniyoruz.

canım bende anestezisiz çektirdim ilaçlı çekti rahim filmimi. çok fazla ağrım da oldu yalan yok...2.5 yıl az değil normal yoldan olması zor gibi.. tabiki Allahın kudreti büyük belli olmaz ama yaşın da 30sa bi yerden başlamalısın. içini rahatlatacaksa başka bi merkezde daha çektir. bir de eşinle konuş bence bi orta noktayı bulun ya çünkü bu bebiş için tedavi süresince en çok kocalara ihtiyaç duyuyoruz sen çok güvenememişsin sanırım dr una. olmadı bidaha çektir için rahatlar en azından..

senin de tıkalı mı çıktı tüplerin,bana doktor ağrın olmayacak dedi çok fazla ağrım olunca da tüplerin tıkalı olduğu için ağrın çok oldu dedi.
başka bi doktora daha gideyim de olmazsa napayım tüp bebek yaptırırım artık kısmet.
eşim neyse de kayınvalidemi susturmak zor olacak zaten problemliydik iyice artacak şimdi problemler.

gunaydin arkadaslar ruyamda sigara iciyordum bolkonda simdi ne dmk anlami die baktim evli kadin icin kotu haber almaya sikintili gunler gecirmeye isaret eder dio keske bbakmasaydim yaarin tahlil gunm korku girdi icime sabh sabh

Canım boşu boşuna üzmüşsün kendini...3. gün embriyosu 8 hücreli olması gerekir ki bu iyi kalitedeki embriyodur. İnternetten araştırırsan farkedersin. Bana da 3. gün embriyosu transfer edildi ve 7 hücreliydi allaha şükürler olsun tuttu. Kendini üzüp bebeğine stres yansıtma. Bol bol dua et, allah ol derse olur, benim öyle oldu. Bir önceki tedavimde 5.gün embriyosuydu dr şansın çok yüksek dedi tutmadı o. Bu kez 7 hücreli yavrum rahmimde büyüyo şimdi. İnşallah seninki de yerini sevecek sana sıkı sıkı tutunacak...

gunaydin arkadaslar ruyamda sigara iciyordum bolkonda simdi ne dmk anlami die baktim evli kadin icin kotu haber almaya sikintili gunler gecirmeye isaret eder dio keske bbakmasaydim yaarin tahlil gunm korku girdi icime sabh sabh
Hayırdır inşaallah canım :) bende mavi bir elbise giydim rüyamda evin duvarlarida pembeydi ilginç hayır diyelim hayiolsun

Sağol canım içimi biraz rahatlattın. Doğru diyorsun dünyaya geleceği varsa olur bir şekilde. Allahım inşallah yüzümüzü güldürür rabbime sığındım başka Çaremiz yok zaten. Rabbim kucağına almayı nasip eder inşallah

Canim sukur tabi ama herkesin genelde bulantisi olunca acaba yolunda gitmeyen birsey mi var diye tedirgin oluyorum

Canım yazamadım devamını benim 6.hafta bulantım aniden başladı insan kokularına karşı hassasiyetle birlikte sonra giderek arttı şimdi ise 2 günde bir serum alıyorum sanki tuhaf bir rüyanın içindeyim sürekli kusuyorum öğüre öğüre bulantıdan gözlerimi açamıyorum dün akşam dahil her gece ağlayarak uyuyorum iki lokma yesem de çıkarıyorum serum biraz da olsa uyutacak rahatlatıyo ama gözlerimi açtığımda aynı bulantıyla uyanmak Allah'ıma şükürler olsun binlerce kez haşaaa bişey demiyorum ama zor çok zormuş çok yüksek ihtimal zayıflamışımdır çünkü ne su ne kahvaltı ne yemek televizyonda izlerken yemek dahi görsem de bulantıdan oturup ağlıyorum aile hekimliğinde serum almaya devam Allah yardımcımız olsun

Canim sukur tabi ama herkesin genelde bulantisi olunca acaba yolunda gitmeyen birsey mi var diye tedirgin oluyorum

Hiç tedirgin olma canım benim kimi çok bulantı ve kusma yaşarmış benim gibi kimi de hiç hissetmeden geçirirmiş bu süreci bebişlerimizin sağlığı daim olsun Allah onları korusun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…