2014 Agustos&Eylül ayında tüp bebek yaptıracaklar..Birbirimize umut olalimm..

böyle şeyler duymaya çok ihtiyacım var, çok teşekkürler. yarın opum var :)
Canım hiç korkma hiç birşey hissetmiyosun bile benimde bugün opum vardı müzik eşliğinde bayıldım uyanır Uyanmaz bitti mi diye sordum :) bide ayrılırken kendiliğinden gözlerimden yaş geldi ağlıyordum şaşırdım hemen sildim göz yaşlarımi eşim görsün istemedim eşim opuya girmeden önce ağladı :KK43: kendini suçlu hissediyor galiba benim yüzünden böyle şeyler yaşıyoruz diye eşimi öyle görünce çok üzüldüm opuya girerken :KK43:

Benimde 9.gunum cumaya denk gelmisti.cuma gununun mubarekligine diyip yaptirdim.pozitiiiiifff :KK70: allahim sanada nasip etsin insallah.5.gun embriyosuydu benim.
İnşallah canım benim 3.gün embriyosu judo hayirlisi ama adetay sancısı gibi ağrılarım var.çok şükür.kanama vs.yok.nezoo nun dediği islaklikbende de var iyiye ni yormak lazım.bilemedim

böyle şeyler duymaya çok ihtiyacım var, çok teşekkürler. yarın opum var :)

korkmaya gerek yok tatlı rüyalar görüyorsun sen doktor işlemi yapıyor ağrıya gelince benim hiç olmadı mesela damla,damla,kanaman oluyor sadece o kadar :)

Selamun aleykum kizlar hepinizi çok opiluyorum internet paketin bittiği için göremedimaayrıca bende doktora gittim ama doktor aralik Ayina kadar bekleyelim dedi canlarim en uygunu buymus çünkü Esim sigara kullanio birakmasi gerek tabiki araliga kadar beklicez nasip boleymis kizlar sizler iyi olun bana oda yeter canlarim

Şuan ezan okunuyor yüce Rabbim ezanlar yüzü suyu hürmetine sana elini açıp dua eden herkesin duasını kabul eyle yüce Rabbim hiçbir kadının kucağını bebesiz bırakma yüce Rabbim sen ol dersen olur ne olur biz aciz kullarının dualarını kabul eyle ve kuzucuklarlarimiza kavuştur amin

seninkide erkekti demi.tabi onlar saglikli olsunda herseye katlanirz biz.arkdslarm diolar bana simdiden bol bol uyu dogunca uykuyu unut diolar bende icimden hep diorjm saglikli olsn kucagma alayimda ben sabaha kadar bile basinda beklerim diorum.Simdiden duygsu cok guzel Rabbim burdakilern hepsne versin insallah.
Ewtttt benimkisi de erkekkkk... Ay sağlıklı olsunlar, mutlu olsunlar varsın yaramaz olsunlar, uyutmadınlar cnm...

Canım hiç korkma hiç birşey hissetmiyosun bile benimde bugün opum vardı müzik eşliğinde bayıldım uyanır Uyanmaz bitti mi diye sordum :) bide ayrılırken kendiliğinden gözlerimden yaş geldi ağlıyordum şaşırdım hemen sildim göz yaşlarımi eşim görsün istemedim eşim opuya girmeden önce ağladı :KK43: kendini suçlu hissediyor galiba benim yüzünden böyle şeyler yaşıyoruz diye eşimi öyle görünce çok üzüldüm opuya girerken :KK43:

çok teşekkürler canım. cok iyi geliyor böyle söyledikleriniz....erkekler tabi biraz çaresiz kalıyor biz tedavi görürken, ellerinden birşey gelmiyor bize destek olmak dışında, biz bedenimizde her türlü değişikliği yaşarken, onlar sadece bizden duydukları ile yaşıyorlar bu süreci. valla evlilikler için bir sınav zaten infertilite. rabbim hepimize sabırlar versin...

korkmaya gerek yok tatlı rüyalar görüyorsun sen doktor işlemi yapıyor ağrıya gelince benim hiç olmadı mesela damla,damla,kanaman oluyor sadece o kadar :)

çok teşekkürler canım. hsg çektirirdikten sonraki gibi bir kanama oluyor galiba...çok teşekkürler, rabbim hepimizin dualarını kabul etsin insallah...

E="prensim1975, post: 36935228, member: 562151"]Arkadaslar sizinle yasadiklarimi paylasmak istiyorum belki bir faydam dokunu...
Ocak 2014 de başladım ilk tedavıme eşimde sperm miktar azlığı vardı tüp bebek denildi.ilk tedavıme başladım ilaçlar yumurtalar her şey yolundaydı ancak yumurtaların toplanacagi gün eşim heyecandan sperm veremedi ve benim yumurtalar 5-6 saat dışarda kaldı sonra donduruldu eşim bi kaç gün sonra sperm verdi ancak iyi kalitede ki yumurtalar dan sadece 1 adet yumurta 3 gün olarak bana transfer edildi sonrasında eve gönderildim ne ilaç ne igne tabiki ne bileyim tedaviyi kuzu kuzu 10 gün yattim sonra hüsran Dr açıklaması zaten biliyorduk yumurtalar çok beklemisti dedi.Peki dedik başladık ikinci tedaviye
bu sefer esimden önceden sperm alındı ve donduruldu yumurtalar toplandı her şey süper 6 tane blast.embrıyo oluştu transfer gunu geldi 2 tane transfer edilecek Dr bu sefer rahim ağzı çok dar katater geçmiyor 30 dk benim transferim ile uğraştı sonra transfer ok lendi yine yattik 10 gün ,sonuç negatif ,açıklama rahim ağzının dardi o yüzden olmadı size histereskopi yapalım denildi kuzu Kuzu ok dedik orda donmus 4 adet 5.gun blast.embrıyo vardı ve Dr çok umutluydu ameliyat yapıldı geldi transfer gününe
masaya yattım hakikaten transfer 5 dk sürdü ama Dr yanıma gelip bu sefer donmus embriyolarin 4 ünde çözdugunu ancak 2 tanesini uygun olduğunu % 70 canlı olduğunu söyledi umut az dedi..10 gün sonra hamileydim iki günde bir artışlar süper en son bu pazar değer 2098 di ve kanama geçirdim degerim 550 oldu Dr bitti dedi açıklamayı bana yarın yapıcak. Benim söylemek istediğim şu kendimin deney tahtası gibi kullanıldığını düşünüyorum ders olarak kendime daha çok sorgulama yapacağım
1 - transfer oncesi mutlaka katater denemesi yapın
2- esiniz heyecanlı ise sperm önceden verin ne olur ne olmaz
3- kan ve hormon değerlerinizi kontrol ettirin başlarken sorun olmayabilir ama tedavi sırasında ilaçların etkisi ile değişik lik olabilir ve bu sonra bebeği kaybetmenize sebep olabilir.ornegin hamilesin iz 10 gün test çıktı mutlaka baktirin düşmesin bebek bir eksiklikten
4- transfer sonrası ilaçları sorgulayan bana ilk transferde hiç bir ilac vermediler sonrakinde estrofem progesteron kullandim

Simdilik aklıma gelen bu çok aksilik çok hüsran öğrendiğim kadari ile bir çok Dr zaten bunları yapıyormuş ve önlem alıyormus benimki yapmadı yarın ki açıklamasını dört gözle bekliyorum. Başınızı ağrıtmis olabilirim kusura bakmayın.Her şey rabbimin nasip etmesi ile olucak biliyorum ama önlemleri almak ta lazım ben her şerde bir hayır var diyorum hep böyle dua ettim eli ayağı sağlıklı olsun dedim demekki bir sorun olacaktı ilerde olsa daha çok üzülürdum. Inşallah bir gün başaramadı bide son diyeceğim şu test günü gelip negatif görenler pozitifi görüpte sonra kaybetmek daha zor o yüzden pes etmeyin ama hep sorgulayin. Eminim rabbım bir gün bizim de yüzümüze gulecek.[/QUOTE]
Canim çok geçmiş olsun bende 21 ağustosta 6 haftalik düşük yaptım ve uzuntum hala ayni, sana diyecek hicbir söz bulamıyorum çünkü ben beni her teselli edene uyuz oluyor ve hepsinden kaçmaya çalışıyordum, o yüzden sadece kendi kendini sen iyi edebilirsin diyebilirim sana:KK43: ne esin, ne arkadaşların, ne bizler, ne ailen teselli edebilir seni:KK43: kanamqn olmadimi onu anlayamadım ben durup dururkenmi beta HCG baktirdin

Canim çok geçmiş olsun bende 21 ağustosta 6 haftalik düşük yaptım ve uzuntum hala ayni, sana diyecek hicbir söz bulamıyorum çünkü ben beni her teselli edene uyuz oluyor ve hepsinden kaçmaya çalışıyordum, o yüzden sadece kendi kendini sen iyi edebilirsin diyebilirim sana:KK43: ne esin, ne arkadaşların, ne bizler, ne ailen teselli edebilir seni:KK43: kanamqn olmadimi onu anlayamadım ben durup dururkenmi beta HCG baktirdin[/QUOTE]

Kanama oldu arkadaşım pıhti şeklinde geldi kalcadan igne oldum proluton sonra kanama kesildi Dr bir şey olmaz dedi bende içim rahat etsin diye tekrar kan testi yaptırdım düştüğünü gördük Dr arayip söyledim ilaçları bırak dedi yarın Dr a gidip kontrol olacam parça felan var mı değer 0 mi kurtaj mi olucam neden böyle oldu anlayacağım sorularima cevap verebilirse bu arada sana da çok geçmiş olsun sen beklemede sin galiba kaçıncı denemen dondurulmuş muydu

İnşallah canım benim 3.gün embriyosu judo hayirlisi ama adetay sancısı gibi ağrılarım var.çok şükür.kanama vs.yok.nezoo nun dediği islaklikbende de var iyiye ni yormak lazım.bilemedim
Kalbini ferah tut tatlimm.sakin idrar testi yapma ama.dayanamiyosan cuma yaptir testini.cmrtsi acildende yaptirabilirsin
Rabbim yuzune gulsun indallah canim.

X