2014 Agustos&Eylül ayında tüp bebek yaptıracaklar..Birbirimize umut olalimm..

selamlar bende tüp bebek tedavisine başladım :)
kısaca kendimdenn bahsedeyim 28 yaşında 9 senelik evliyim birtane 4 yaşında tüp bebekle olmuş oğluum var pkoluyum...şimdi ikinci çocuuk için başladık nakalım kısa protokol olacak bu gün 4. iğnemi oldum muhetmel 8 eylül yumurta toplanacak 12 eylül transfer 22 eylül de test günüm olacak..
erdem hastanesinde oluyorm tedaviyi ilk çocukta da orada olmuştum nakalım kısmet artık
Ooooo maşallah maşallah rabbim tekrar yüzünü güldürsün canım :)

Gerçekten çok destek oluyorsunuz Allah razı olsun ben eşimle genetik testleri yaptırdım çok şükür temşz sadece kanda pıhtılaşma çıktı bende üstüne birde laparoskopi histereskopi oldum oda temiz ama sonuç kocaman bir sıfır... Allahım bize sabır ver ne olur ne olur
Tatlım merhaba. Öncelikle çok üzüldüm her işte vardır bir hayır. Öyle düşün lütfen. Hem bu yolda olana allah yardım eder hiç merak etme. Bir daha gücüm yetmez yaptıramam diye düşünme. Onlar gelecekleri zaman kısmetleri ile geliyorlar inan. Yalnız doktorundan çok haz etmedim. Bu psikolojideki bir insana yok benden iyi mi bileceksin falan demesi hiç hoşuma gitmedi. Zaten 8.gün kan ver diyeni de ilk defa duyuyoruz bak burda bu kadar kişiyiz kimse de demedi ki bana da 8. gün kan ver demişti doktorum. Neyse doğru bir iş bile yapıyor olsa yaklaşım oldukça sevimsiz. Kim olduğunu sana güven verip vermediğini pek bilemiyorum ama bir dahaki sefere başka bir doktor araştır derim. Bu yolda bizlerin psikolojisini anlayan insanlar bize eşlik etmeli. Böyle ukalalık yapanlar halden anlamayanlar değil. Bu arada ben de nolur nolmaz 11. veya 12.günde bir kere daha kan vermen gerektiğini düşünüyorum. Değerin yükselir veya yükselmez o zamana kadar da nolur nolmaz ilaçlarına devam et canım. Böyle düşünüp ilacı bırakan çok insan var. Belki tutunmaya çalışıyor değerin o yüzden düşüktür. Riske atma derim. Tabi yine sen bilirsin. Umarım bundan sonra senin için herşey çok güzel olur. Sevgiler.

canım benim o bulantının çaresi yok benim de 6. haftamda başladı bu hafta zirveleri oynuyo sabah akşam bulantı ve kusma ne yapsam geçmiyo ama napalım senin mercimek benim de fasulyem için değer :)
Ay benim o bulantım 8. hafta başladı 14.haftam bitti hala her sabah bulantıyla uyanıyorum, çoğunlukla kusuyorum. Her günü ilaçla geçiriyorum. İnternette bu konu ile yazan her şeyi okudum hepsini denedim. Yok hiç bir şey iyi gelmiyor. Doktorum zofran vermişti bir tek ilaç alınca rahatlıyorum. Ne kraker, ne yataktan yavaş kalkmak, ne az yemek, ne sık yemek, ne yoğurt, ne zencefil, ne muz, ne bileğe masaj hiçbişi geçirmedi azaltmadı bile. 12.haftada biter veya azalır dediler. Nerdeee?? Hala tam gaz devam :) Bir kısmında 16. haftada bitermiş şimdi dört gözle 16.haftamın bitmesini bekliyorum napiimm :) Önceleri bunu 2 hafta nasıl çekerim diyordum, gözümde büyüyordu. Bi baktım 7 haftadır şaka maka çekiyorum :) Aman allah başka sağlık derdi vermesin de bulantı bebiş büyüyo demek varsın olsun :)

Canım hepiniz haklısınız bende şaşırdım 8.gün deyince ama yaptık işte zaten zahmet edip aramadılar bile sonuç böyle olunca boşverdiler sanırım tamm ben ilaçlara devam edicem 12.günde yapıcam kan tahlilini ya sizler iyi ki burdasınız Allah bin kere razı olsun hiç birinizin adını bilmiyorum ama bu destekleriniz beni kendime getiriyor olmasa bile sizinle konuşmak yetiyor bana hepinizi dinlicem

Canım hepiniz haklısınız bende şaşırdım 8.gün deyince ama yaptık işte zaten zahmet edip aramadılar bile sonuç böyle olunca boşverdiler sanırım tamm ben ilaçlara devam edicem 12.günde yapıcam kan tahlilini ya sizler iyi ki burdasınız Allah bin kere razı olsun hiç birinizin adını bilmiyorum ama bu destekleriniz beni kendime getiriyor olmasa bile sizinle konuşmak yetiyor bana hepinizi dinlicem
Harikasın canım. Değerin yükselir veya yükselmez ama sonradan keşke demek çok daha zor olur emin ol. İlaçlarını kullan ve biraz da yat. Belki tutunmaya çalışıyordur. Doktorunu da şu aşamada çok takma bence. Bana güven vermedi ne yalan söyliyim. Ayrıca bu durumda olan bir kadının psikolojisini göz önünde bulundurmayıp ukalalık yapması ayrıca karakterinden de haz etmememe sebep oldu. Dur bakalım 12. gün ne olacak. Sonrasına bakarız :)

Transfer gunun 26 siydi.ve sen testi dün yani 7. Gun yaptin.deger yukselir yuksrlmez bilemem ama 1. Jele baslama tarihi ile hic ilgisi yok.transferden sonraki gun saymaya baslanip 12.gun yapilir.
2.si ilaclari birakmak cok dogru olmayabilir.benim 10 eylulde testim 3.gun embriyosu.aradaki farki gör. Transferler ayni gun cunku.
Sonuc ne olur bilemem ama israrla 7.gununde test yaptigini yaziyoruz.doktordan iyi bilecem bu arada.okumadigim yazi arsiv dokuman kslmadi bikac gunde.jelle ne ilgisi var

Yarın iş başı yapıcam dediğiniz gibi bırakmıyorum ilaçları 12gün tahlil yaparım o zaman herşey Allahtan inş olur bir ümit bir mucize dilerim ilk dega mucize bulur beni :KK43: bu arada beni aynı gün olan vardı ne olur dualarınızı eksik etmeyin

canım ya peki ne zaman geçiyo :KK12: fenalardayım kraker aldım o biraz tuttu ama on dk sonra tekrar başladı gözümü kapıyorum olmuyo uzanıyorum olmuyo bücürüğe bak ya sen de var mı peki geçti mi yoksa 9.haftadasın sanırım
bilmiyorum ki canım işte benim de bu hafta pik yaptı bgn 8+3 üz bu hafta çok zor geçiyo 6.haftadan itibaren sadece bulanıyodu şimdi kusma da eklendi halsizlik baş dönmesi ohooo hepsi birden geldi ne yapsam geçimiyo bi yerde okumuştum 8 de artar 9 dan sonra yavaş yavaş geçermiş diye bekliyorum bakalım nezaman geçicek :)

Ay benim o bulantım 8. hafta başladı 14.haftam bitti hala her sabah bulantıyla uyanıyorum, çoğunlukla kusuyorum. Her günü ilaçla geçiriyorum. İnternette bu konu ile yazan her şeyi okudum hepsini denedim. Yok hiç bir şey iyi gelmiyor. Doktorum zofran vermişti bir tek ilaç alınca rahatlıyorum. Ne kraker, ne yataktan yavaş kalkmak, ne az yemek, ne sık yemek, ne yoğurt, ne zencefil, ne muz, ne bileğe masaj hiçbişi geçirmedi azaltmadı bile. 12.haftada biter veya azalır dediler. Nerdeee?? Hala tam gaz devam :) Bir kısmında 16. haftada bitermiş şimdi dört gözle 16.haftamın bitmesini bekliyorum napiimm :) Önceleri bunu 2 hafta nasıl çekerim diyordum, gözümde büyüyordu. Bi baktım 7 haftadır şaka maka çekiyorum :) Aman allah başka sağlık derdi vermesin de bulantı bebiş büyüyo demek varsın olsun :)
oooooow okadar çok sürüyo ha anaam yandık desene helak oldum resmen çok kötüymüş ya derlerdi de hadi be der inanmazdım başına gelince anlıyo insan... ama yapıcak bişey yok bebişim için herşeyi çekerim :)

Kızlar bu testi saat 12.30 gibi yaptım ama saatler sonra böyle olmuş benim hiç bir testim böyle olmamıştı biliyrm ama 5dk sonra ki önemli değilmiş

oooooow okadar çok sürüyo ha anaam yandık desene helak oldum resmen çok kötüymüş ya derlerdi de hadi be der inanmazdım başına gelince anlıyo insan... ama yapıcak bişey yok bebişim için herşeyi çekerim :)
Canım malesef ediyor. Bana da 11 de azalır sonra da biter dediler ama daha azalma kısmına bile geçtiğimi hissedemiyorum malesef. Hatta yeni yeni adetler çıkıyor. Bu hafta geceleri de bir iki kere kustum falan. Yani pek azalıyor veya geçiyor gibi değil. Yüzde 90 16. haftada bitermiş bakalım az kaldı bekliyorum. Ben de çok yoruldum, çok zorlandım. Bir de sıcaklara denk geldi. O da çok etkiliyordu. Doktorum bana dinlenme ile doğru orantılı demişti. Yani dinlenirsen azalır demişti. Tabi ben çalıştığım için mümkün olmadı. Sen çalışmıyorsan deneyebilirsin. Bulantın başlayacak gibi hissettiğinde git biras uyu. Onun dışında yapacak pek fazla bir şey yok. En azından bana varlığını hatırlatıyor. Daha onu hissedebilmenin tek yolu bulantılar olduğu için demek ki herşey yolunda diye düşünüp mutlu oluyorum. Onun sağlıklı geliştiğinin bir göstergesi. Bir de gerçekten istemediği şeyler kusturuyor. Mesela geçen hafta bir kere dışarda yemek yedim gece uykumdan uyandırdı kustum. Demek ki dedim istemediği birşeyler girdi vucuda onu atıyor. Yani onun korunması bu. Bunları düşünüp günleri geçiriyorum işte :) Anne olmak kolay değil. Daha en baştan anlatıyor sana :)

Resmi eklemeyi unutmuşum ekliyorum

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    1,8 MB · Görüntüleme: 57
Kızlar bu testi saat 12.30 gibi yaptım ama saatler sonra böyle olmuş benim hiç bir testim böyle olmamıştı biliyrm ama 5dk sonra ki önemli değilmiş
Canım ne olmuş anlayamadım ben. Sen kan testi yaptırmamış mıydın? Ne saatler sonra böyle olmuş?

Az önce dr aradı embriyo 5günlük 8 günde şimdi tarih 13 gün oldu dedi Yani negatif dedi çok üzgünlermiş Allahım yaaa

X