2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlaaar 2013ün ağustosunda kaybettiğim 7 haftalık meleğimin ardından 2014 ağustosta bu sefer bebeğimi kucağıma alırım inşallahhh. birbirimizden dualarımızı eksik etmeyelim.

Gecmis olsun bitanem insallah saglikla aliriz meleklerimizi kucagimiza

canım alışverişe gittik sabahdan burdaydım gülüm sen napıyorsun

iim canm çok şükür..

QUOTE=silentgirl89;33073783]
sezeryan videosu izledim kendime acıdım .birde normal doğum yapanlara imreniyorum.benim dr sezeryancı çıktı beni korkuttu bende sezeryan oldum.bi bakıyım o gruba teşekür ederim

inş ALLAH gönlüne göre versin cnm :))

kızlar bende ağustos annesiyim çarşamba günü kesemi gördüm :KK16: hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız inşallah amin :nazar:

canım hayırlı olsun.. eğer listeye dahil olmak istersen bilgilerini yaz..

Ohh cok mutluyum arkadaslar gittik kalp atislarimizi da dinledik cok saglikli bi gebelimiz war darisi hepiniz basina cok farkli bisi icinde baska bi kalbin attigini duymak

canım çok mutlu oldum senin adına:))

been .. bıktım artık hayatımın her alanında bu illetten.. birtek spor ve uzun uzun yürüyüş iyi geliyor bana onlarıda yapamıyoum şimdi..
ama hamilelik nedeniyle en hat safha da şuan :KK50:

aynen yaa of hamilelikde daha kötü etti beni ilerleyen zamanlarda napacam bilmiyorum..[/QUOTE]

canım ben 20 sinde dr. gidince sorcam bakalım.. işe yarar bişey sölerse paylaşırım seninle..

kizlar birsey sorucam ben yarin keseyide gormeye gidiyorum sizce cokmu su icmeliyim yoksa acmi gitmeliyim
sizce hangisini yapsam daha iyi?

bence bol su iç canım.. sıkışık olursan daha iyi görünür falan diyordu kızlar..

kızlar doktordan yeni geldik. bebişimizin kalp atışlarını duyduk 6+6 haftalığız şuan. rabbım kalp atışlarını duymak isteyen tüm annelere bu duyguyu yaşatsın çok gzl :) doktora gitik beklerken kalbim küt küt atıyordu çok heyecan yaptım.

amin .. ne güzel ALLAH mutluluğunuzu daim etsin :))

Kılzar size bikaç soru sormak istiyorum. Şuan eşim şehirdışında olduğu için doktora gitmek istemiyorum. Malum ilk kontrolümde yanımda o da olsun istiyorum :)
Ben gebeliğimi bat ımdan 3 gün sonra öğrendim. Ve o günden sonra iki gün boyunca kahverengi akıntım oldu, şimdi geçti çok şükür :)
Bir de yaklaşık 1 haftadır kasıklarımda adet sancısı gibi ağrılarım oluyo, korkuyorum.
Batımdan 3 gün sonra beta hcg testi yaptırdım 735 çıktı. Şimdi buralarda dış gebelik, boş gebelik, kimyasal gebelik falan duyuyorum ve açıkçası çok korkuyorum. Bazı konularda bilgi sahibi olmamak gerçekten çok endişe verici oluyormuş. Beni bu konularda aydınlatırsanız çok sevinirim. Beta hcg değerleri sağlıklı bir hamilelik ve diğer ihtimallerle ilgili bilgi verir mi? Yani sağlıklı bir hamilelik geçirip geçirmediğimi Beta hcg değerimden anlayabilir miyim?
Bir de önümüzdeki çarşamba günü doktora gitsem kese ve kalp atışı için erken gitmiş olur muyum? Şimdiden hepinize teşekkür ediyorum, sorabileceğim çok fazla kişi olmadığı için sizlere sormak istedim :)

canım çarşamba günü keseyi görebilirsin ama kalp atışlarını duyamayabilirsin.. bu çok normal..
6-7 haftalarda duyuluyor genelde kalp atışı..
beta hcg den anlayabilirsin tabiiki dr.larda onla takip ediyor sorunlu gebelikleri..
sormak istediğin bişey olursa çekinmeden sor. bilgim dahilinde olursa cevaplarım cnm..

kızlaaar 2013ün ağustosunda kaybettiğim 7 haftalık meleğimin ardından 2014 ağustosta bu sefer bebeğimi kucağıma alırım inşallahhh. birbirimizden dualarımızı eksik etmeyelim.

canım benim inş bu sefer bebeğini alırsın kucağına.. listeye kaydolmak istersen bilgilerini yaz kaydedyim senide :))

Benim kızım 4. 5 yaşında.Doktor ne dediyse yaptım durmadan çağırıyordu bir sürü şey istiyordu bu sefer öyle yapmıycam oralara döktüğüm parayla bebeğime birşeyler alırım diyorum bakalım...

ben de kesinlikle aynı fikirdeyim ..
ben ilk gebeliğimdede gerçi 2li 3lü testleri yaptırmadım ama onun dışında
bende zırt pırt dr. daydım...
bu seferde o testleride yaptırmam..
ALLAH sağlık versin herkesin evladına içinde bizimkilere...
ama tabiiki ALLAH bi keder verip onların eline düşürmesin..

:KK49::KK49::KK49:

Son düzenleme:
Benim kızım 4. 5 yaşında.Doktor ne dediyse yaptım durmadan çağırıyordu bir sürü şey istiyordu bu sefer öyle yapmıycam oralara döktüğüm parayla bebeğime birşeyler alırım diyorum bakalım...

benim dr da her ay çağırıyordu sonradan baktım dr un derdi başka gitmedim.ikili test üçlü test hiçbirinide yaptırmadım.eskiden annelerimiz hiç gitmezmiş onların canı yokmuydu.şimdiki biz anneler çok meraklı oluyoruz imkanda olunca...

bu arada kızlar 3 boyutlumu 4 boyutlumu ne zıkkımsa o ultrasonlar hakkında ne düşünüyorsunuz..
nedense beni tedirgin ediyor onlar ??

.

canım çok mutlu oldum senin adina :)

Tsk.ederm hayatim darisi tüm bekleyenlerin basina

canım benim inş bu sefer bebeğini alırsın kucağına.. listeye kaydolmak istersen bilgilerini yaz kaydedyim senide :)) [/QUOTE .!.:
tabiki de yaşım 25. istanbulda yaşıyorum SATım da 13.11.2013.. doğum da 21.08.2014 inşallahh .. sanırım yeterli bu bilgiler :)

sol tafarda agrim var dedim oyle dedi eflalim ya nolur dua edin bana
canım için rahat olsun sana telefonda öyle söyleyen doktora gitme bir daha
inş cnm..

tatlım bişey yoktur ALLAH ın izniyle kokma stres daha tehlikeli..

tatlım üzülme nolur şimdi bi haber aldım.. bi akrabamızın bugün yarın doğçak bebeği ölmüş ve bgün sezeryanla almışlar bebeği
yarın gömülcek inanki onun durumu daha zor.. biz en azından en başında kaybediyoruz buna alışmak daha kolay
üzme kendini sabret şükret ..

ALLAH ım onun da yardımcısı olsun okadar üzüldüm ki anlatamam :KK14:
bebeğemi üzüleyim
anneye mi üzüleyim şaşırdım kaldımm :KK43:

çok sağol canım atlatıcam oğlum var çok şükür, arkadaşına çok üzüldüm Rabbim bol sabır versin

iim canm çok şükür..

QUOTE=silentgirl89;33073783]

inş ALLAH gönlüne göre versin cnm :))

canım hayırlı olsun.. eğer listeye dahil olmak istersen bilgilerini yaz..

canım çok mutlu oldum senin adına:))

aynen yaa of hamilelikde daha kötü etti beni ilerleyen zamanlarda napacam bilmiyorum..

canım ben 20 sinde dr. gidince sorcam bakalım.. işe yarar bişey sölerse paylaşırım seninle..

bence bol su iç canım.. sıkışık olursan daha iyi görünür falan diyordu kızlar..

amin .. ne güzel ALLAH mutluluğunuzu daim etsin :))

canım çarşamba günü keseyi görebilirsin ama kalp atışlarını duyamayabilirsin.. bu çok normal..
6-7 haftalarda duyuluyor genelde kalp atışı..
beta hcg den anlayabilirsin tabiiki dr.larda onla takip ediyor sorunlu gebelikleri..
sormak istediğin bişey olursa çekinmeden sor. bilgim dahilinde olursa cevaplarım cnm..

canım benim inş bu sefer bebeğini alırsın kucağına.. listeye kaydolmak istersen bilgilerini yaz kaydedyim senide :))

ben de kesinlikle aynı fikirdeyim ..
ben ilk gebeliğimdede gerçi 2li 3lü testleri yaptırmadım ama onun dışında
bende zırt pırt dr. daydım...
bu seferde o testleride yaptırmam..
ALLAH sağlık versin herkesin evladına içinde bizimkilere...
ama tabiiki ALLAH bi keder verip onların eline düşürmesin..

:KK49::KK49::KK49:[/QUOTE]

Canım çok teşekkür ederim ilgilendiğin için. Çarşambaya kadar sizlerin söyledikleriyle içimi rahatlatmaya çalışıcam artık :)
Ovülasyondan sonraki 17. günde beta hcg değerim 735,4 tü. İnternette baktığımda normal seviyede maksimum değer de 758 olmalı diyor. Ben bundan güzel bir anlam çıkarmak istiyorum :)

Kızlar bende bısey sormak ıstıyorum ben sat ımı bılmıyorum beklenmedık bır gebelıktı henüz oğlum bır buçuk yasında duyunca sok oldum ztn satım tahmınen ekım 25 benım adetım hep geç oldugundan sorun yapmamıştım gebelıkten suphelenmemıstım ama bıız ben adet olmama goya ıkı gün varken ılıskıye gırdık sonrakı ıkı gün beklenen adetım gelmedı yanı Kasım I'n sonu Aralık başı gıbı adet olmam gerekiyrdu olmadım hamıleymısım sımdı ben kaç haftalık gebe oluyorum sızce daha henüz Dr gıtmedım ayrıca gıdesım de bıraz yok kendımı ıyı hissetmiyorum beşlim kopuyor sankı bızde gözüm kararıyor sureklı havalarda soğuk süper üşüyorum dışarıda herseyden de onemlısı hazır hıssetmedıgım bır donemde gelmesı kastı benı oğlum gecelerı hıc uyumuyor bır bebek daha gelmesı Allah tan tabıkı ama düşünmeden edemıyorum

Son düzenleme:
Kılzar size bikaç soru sormak istiyorum. Şuan eşim şehirdışında olduğu için doktora gitmek istemiyorum. Malum ilk kontrolümde yanımda o da olsun istiyorum :)
Ben gebeliğimi bat ımdan 3 gün sonra öğrendim. Ve o günden sonra iki gün boyunca kahverengi akıntım oldu, şimdi geçti çok şükür :)
Bir de yaklaşık 1 haftadır kasıklarımda adet sancısı gibi ağrılarım oluyo, korkuyorum.
Batımdan 3 gün sonra beta hcg testi yaptırdım 735 çıktı. Şimdi buralarda dış gebelik, boş gebelik, kimyasal gebelik falan duyuyorum ve açıkçası çok korkuyorum. Bazı konularda bilgi sahibi olmamak gerçekten çok endişe verici oluyormuş. Beni bu konularda aydınlatırsanız çok sevinirim. Beta hcg değerleri sağlıklı bir hamilelik ve diğer ihtimallerle ilgili bilgi verir mi? Yani sağlıklı bir hamilelik geçirip geçirmediğimi Beta hcg değerimden anlayabilir miyim?
Bir de önümüzdeki çarşamba günü doktora gitsem kese ve kalp atışı için erken gitmiş olur muyum? Şimdiden hepinize teşekkür ediyorum, sorabileceğim çok fazla kişi olmadığı için sizlere sormak istedim :)

cnm mrb, senınle günlerimiz aynıymış, benı doktorum ayın 21i cmtesi gunu çağırdı. değerin çok ii bence. ben en son ayın 10unda kan testi yaptırdım benımde 628 çıktı, hayırlısı olsun cnm.
benım pek ağrım yok ara sıra giriyor. 3 gun baya olmuştu şimdi geçti gibi bişey.

Bizde bugün duyduk kalp atislarimizi bnmde 6+6 :) ayni dogum yapcaz belliki hadi bakalim hayirlisi ewt cok heycanli bi gündü doktoru beklerken kalpten gidecektim ama sonunda duyduk

ayy ne gzl cnm. benım eşimde Malatyalı tatillrde hep geliyoruz. yaza da bebişimizle gelicez inşallah. birlikte sağlıklı sıhatlı doğarlar inş. benı 2hafta sonra tekrar kontrole çağırdı.

Slm kızlar. Kaç gündür giremedim okula git gel bir türlü fırsat bulamıyorum. Birde 1. sınıf okutuyorum hiç sormayın. :)) Ben dün tekrar kan verdim bhcg 538 çıktı. Doktorumu aradım değerin gayet iyi dedi peki kontrole geleyim mi dedim bu değerle daha keseyi göremeyiz biraz bekleyeceğiz dedi heyecanlanma bir seferde hem keseyi görelim hem kalp atışını duyalım dedi. Bende mecburen peki dedim ama şimdi heyecandan yerimde duramıyorum ne zaman kontrole gidicem diye :))) Mide bulantılarım ara ara var onun dışında gögüs hassasiyeti ve uyku var ama başka birşey yok. Bazen o kadar uyku bastırıyor ki derste gözlerim kapanıyor :))) Çok uyuyorsan kızın olacak derler ama bakalım görücez :)))

arkadaşlar ben bu pazartesi yani 6+0 iken gittim doktora keseyi gördük ama bebeği göremedik ve doktor iki hafta sonra gel tahlillerini yapalım ve kalp atışlarını dinleyelim dedi.. yani 8 haftalık falan oluyoruz o zaman.. tahliller ve kalp atışı için geç olmuyor mu? o arada başka bir doktora mı gitsem..
ya ben çok endişeliyim.. neden böyle oldum?..

bir de burada okuyorum herkes doktorunu arıyor bir şeyler soruyor.. numarayı doktor mu verdi size yoksa siz mi istediniz.. ben bırakın telefonda sormayı yüzyüze bile soramıyorum bir şeyleri.. çok yoğun benim doktorum çok hastası var.. değiştirsem mi acaba?..

bir de burada okuyorum herkes doktorunu arıyor bir şeyler soruyor.. numarayı doktor mu verdi size yoksa siz mi istediniz.. ben bırakın telefonda sormayı yüzyüze bile soramıyorum bir şeyleri.. çok yoğun benim doktorum çok hastası var.. değiştirsem mi acaba?..

cnm hiç panik yapma bazen ultrosyondanda bebek görünemeyebilir. bizim doktorumuz kendi no verdi. ben bir şey olsun arıyorum bazen açamasa bile on dakka sonra dönüş yapıor gece kaç olursa olsun cvp verir. özel benımki. sen özelemi gidiyorsun birde nerde yaşıorsun

arkadaşlar ben bu pazartesi yani 6+0 iken gittim doktora keseyi gördük ama bebeği göremedik ve doktor iki hafta sonra gel tahlillerini yapalım ve kalp atışlarını dinleyelim dedi.. yani 8 haftalık falan oluyoruz o zaman.. tahliller ve kalp atışı için geç olmuyor mu? o arada başka bir doktora mı gitsem..
ya ben çok endişeliyim.. neden böyle oldum?..

Canım hiç endişelenme vajinal bakmamıştır vajinal baksa görebilir ama bazen o zamanda görünmüyor 8. hafta normal içini karartma sakın, doktorundan memnun değisen hemen değiştir dr çok önemli samimi rahat konuşabileceğin bir dr bul hemen, bu arada sana teşekkür ederim iyi ki kese boyutunu yazmışsın sayende durumumu erken farkettik.

selam herkese. geçen gün yazmıştım ama listeye eklenmemişim bebeğimin doğum tarihi 12 ağustos 2014 istanbuldayım ve 2. gebeliğim benim. benide listeye eklerseniz sevinirim. herkesin hamileliği hayırlı olsun kucağımıza almayı rabbim nasip etsin inşallah.

Slm kızlar. Kaç gündür giremedim okula git gel bir türlü fırsat bulamıyorum. Birde 1. sınıf okutuyorum hiç sormayın. :)) Ben dün tekrar kan verdim bhcg 538 çıktı. Doktorumu aradım değerin gayet iyi dedi peki kontrole geleyim mi dedim bu değerle daha keseyi göremeyiz biraz bekleyeceğiz dedi heyecanlanma bir seferde hem keseyi görelim hem kalp atışını duyalım dedi. Bende mecburen peki dedim ama şimdi heyecandan yerimde duramıyorum ne zaman kontrole gidicem diye :))) Mide bulantılarım ara ara var onun dışında gögüs hassasiyeti ve uyku var ama başka birşey yok. Bazen o kadar uyku bastırıyor ki derste gözlerim kapanıyor :))) Çok uyuyorsan kızın olacak derler ama bakalım görücez :)))
canım merhaba bende dün gittim kontrole keseyi bile alttan zor gördük 10 gün sonra tekrar gidicem. bence beklemen daha iyi görememek insanı tedirgin ediyor.

X